Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ślepy

Mam 25 lat i zachorowałem na ślepotę barw:(

Polecane posty

Gość Ślepy

Kurwa jakie to jest smutne...tyle lat studiów i nie mogę wykonywac swojego zawodu, bo nie odróżniam kolorów. Jestem młodym, przystojnym facetem, ale teraz to nie ma już zadnego znaczenia - mam sparaliżowanu nerw odpowiadający za postrzeganie kolorów. I potrafię widzieć jedynie odcienie szarości:(Przez chorobę załamałem się psychicznie, nie potrafię wziąć się w garść. Najęchętniej zapadłbym w śpączkę - chociaż sny mam kolorowe. Chcę się zabić, ale jestem tchórzem i boje się śmierci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję. A nie da się tego w żaden sposób wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zachorowałęs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wspólczuje, ale niektorzy maja gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale pomyśl logicznie ,jak będziesz się rozczulać latami to będzie Ci gorzej,to nie opłaca się,ludzie czasem muszą się przekwalifikować ,nie masz wyjścia ,jesteś młody wszystko jeszcze może być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No łatwo mówić - studiowałem lotnictwo. Nie mogę by już pilotem ze swoją ślepotą, uwielbiam rysować - teraz nawet to już mi nie daje radości. Wstaje rano i wszystko wokół mnie jest szare- jak w jakimś czarno białym niemym filmie. Mam już tego dosyć, niepotrafię znieść myśli, że tak juz będzie do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tego się nie leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety jest to nieuleczlnae, nawet nie są znane żadne metody leczenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mam podobnie tylko że ze słuchem mam zatkane uszy od prawie roku i słyszę w 50 procentach. Jddynie operacja nosa daje mi nadzieję na odetkanie. Yy masz chyba gorzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale Ty masz jakieś szanse na wyleczenie, i na poprawę sluchu, chociażby poprzez aparat słuchowy. A ja? Dla mnie nie ma żadnej nadziei - każdy zakątek, każde miasto i kraj - wszystko wygląda identycznie - jest szaro szare :( To okropne, czasami patrzę się na ludzi i sobie myślę: że nawet nie zdają sobie sprawy jakimi są szczęściarzami, że mogą oglądać świat w pełnych barwach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepsze to niż np brak ręki albo nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To straszne co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"lepsze to niż np brak ręki albo nogi " Rozumiem że nie masz owej ręki albo nogi że wysnuwasz takie śmiałe stwierdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno to lepsze niż nie widzieć niczego. widzieć tylko czarny i sie potykać o wszystko... ale wiem że to marne pocieszenie,że niewidomi już by woleli być na twoim miejscu.. powiem Ci że ja doceniam bardzo to,że moge widzieć różne kolory...tak jestem szczęściarą...akurat ostatnio mysle o tym często i masz ci los,trafia sie taki temat współczuje Ci bardzo... kompletnie nie wiem co napisać,bo to i tak Ci nie pomoże przecież,nie sprawi że zaczniesz normalnie widzieć trzymaj się 🌼 a swoją drogą to mega dziwne że tak nagle na to zachorowałeś,dlaczego? to zazwyczaj wrodzona wada genetyczna,nikt nie traci nagle możliwości widzenia kolorów w wieku 25 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisuję w google i widzę różne metody leczenia tego, no ale nie znam się, może są w Polsce słabo dostępne trzymaj się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nie mysl o śmierci,jest wiele roznych dziedzin życia,dla których i tak warto żyć...a nuż niedługo ktoś coś wymyśli właśnie na ślepote barw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
Włąśnie lekarze u których byłem, nie wiedzą skąd mi się ta choroba wzięła. Więdzą jedynie, że mam uszkodzony nerw, który odpowiada za postrzeganie kolorów. Na początku - nosiłem korygujące szkła kontaktowe, które rzeczywiście trochę pomagały w zmianie kontastu barw, ale teraz choroba jest w takim stanie że widze jedynie odcienie szarości, w dodatku oczy mam wrażliwe na światło, tak że nie jestem w stanie czasami wychodzić z domu. A tak kocham słońce i przyrodę :( Chociaż jakie to ma znaczenie, skoro wszystko jest szaro-szare? brokeninside87 dziś - choroba jest nieuleczalna, jest często mylona z daltoznizmem. Korygować ślepotę barw można jedynie za pomoca specjalnych szkieł lub okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj na przejściu dla pieszych by przechodzić gdy pali się dolne światełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brokeninside87
szkoda Cię, widać, żeś taki fajny wrażliwy chłopak z duszą artysty:( ja bym szukała różnych okulistów, opierasz się na jednej diagnozie? przytulam Cię 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
Aż z radości ruszę skórą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
brokeninside87 dziś Tak byłem u wielu okulistów i neurologów - i niestety nic sie nie da z tym zrobić, trzeba nauczyć się z tym żyć. Niestety u mnie występuje całkowita niezdolność do rozpoznawania barw:( Przepraszam że się tak użalam, ale dobijające jest to że, musiałem zrezygnować z ukochanych studiów i marzeń (lotnictwo). Teraz jestem bezrobotny, nie chcę zdziadzieć - wiem że muszę się wziąć w garść i zacząć szukać pracy, bo oszalaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
Ślepy dziś ten post nie jest mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że nie jest Twój:) podszywy nie mają klasy ani taktu:( może z czasem zmienisz do tego nastawienie:( nie smutaj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zaburzenie osobowości, które sprawia, że mam złamaną duszę, porąbaną chorą rodzinę i problemy z trawieniem jeśli Cię to pocieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorze, nie poddawaj się może znajdziesz jakichś dobrych lekarzy którzy coś na to poradzą, medycyna się rozwija, nie załamuj się życze Ci dużo zdrowia i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
brokeninside87 dziś No ale zaburzenie osobowości, to i tak nie jest zburzenie widzenia:( Normalnie czuje sie jak jakiś wampir. W dodatku jest bezużyteczny, bo teraz ciężko mi znaleźć jakąś pracę. Ale fajnie mi się z Tobą rozmawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio dowiedziałam się, że medycyna radzi sobie naprawdę w takich rzeczach, o których normalnie człowiek myśli, że z człowieka zostaje wrak. takie przypadki w rodzinie osobiste, ale naprawdę to wspaniałe, że radzimy sobie z coraz gorszymi choróbskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez to prowo imbecyle, troche bardziej ambitne niz zwykle, ale prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jesteś bezużyteczny! jak masz duszę artysty, jesteś kreatywny to na pewno coś wymyślisz:) wiesz, zaburzenie osobowości to też zaburzenie widzenia.... widzenia uczuć, emocji, relacji..... no ale nie będziemy się licytować, kto ma gorzej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślepy
brokeninside87 dziś No wlasnie najgorsze jest to, ze boję się, że zapomne jak wygląda świat, że wszystko będzie jak w czarno-białym filmie. Dlatego tak bardzo lubie spać, bo 1. nie myśle o tym i po 2. sny mam kolorowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×