Odpowiedz na ten temat

on Turek, ja Polaka

• kotwicka anna 2006.04.26 [14:07]
    inne religie, inne życie
    jak myślicie połączy nas coś, czy religia i obyczaje rozdzielą?
    on mnie kocha, ale nie wiem czy mu wierzyć, znamy się dopiero 3 miesiące.
  • kotwicka anna 2006.04.26 [14:08]
    przepraszam, ja Polka oczywiście
  • Brondynka 2006.04.26 [14:09]
    czas pokaże..

• kawiarka 1968... 2006.04.26 [14:10]
    miłość najważniejsza i dogadanie się, pewnie nie będzie łatwo
  • British Narzeczona 2006.04.26 [14:12]
    Witaj,
    Ja jestem w podobnej sytuacji....
    Jestem Polką, a mój Narzeczony Brytyjczykiem.
    Na początku było ciężko, nie ukrywam, ale z dnia na dzień nasz związek staje się mocniejszy.
    Ja wierzę, że miłośc pokona wszelkie trudności, czy to w postaci religii czy bariery językowejusmiech.gif
    Powodzenia zyczę
  • uiujo 2006.04.26 [14:12]
    ewelinka2333-zgadzam sie w stu procentach
  • ewelinka2333 2006.04.26 [14:12]
    jak ktos wyzej napisal, czas pokaze,,, oczko.gif powodzenia
  • skąd te wieści 2006.04.26 [14:13]
    moja siora ma Turka za męża od 10 lat, mieszkają w Niemczech, fajna z nich para, kochają się, mają 2 dzieci, dużą rodzinę, siostra nigdy nie oberwała, pracuje zawodowo, razem podróżują i jest git
  • sama nie wiem czy to 2006.04.26 [14:16]
    dobry układ

ale Polak potrafi być gorszy od Turka czy Araba

wiem coś o tym
  • nie napiszę kim jestem... 2006.04.26 [14:19]
    Moja koleżanka kilka lat temu wyszła za Turka.
    Mieszkaja w Niemczech.
    Na poczatku było fajnie,ale teraz to już wcale tak fajnie nie jest.
    Ona ma dziecko z pierwszego związku.Dziewczynkę 12-letnia.On tą dziewczynke traktuje okropnie.Dla niego liczą się tylko jego synowie.
    Obecnie maja troje własnych dzieci i ta dziewczynke z pierwszego związku koleżanki.Maja dwóch synów 4lata,3lata i malutka miesięczna dziewczynka.
    On uważa że nie będzie się zabezpieczał.Jeżlei ona się nie zabezpieczy-to jej problem.Stąd kolejne ciąże.Teraz,kiedy urodziła im sie córka,on był bardzo niezadowolony.Oczywiście dlatego,że to córka-liczył na 3-go syna!!!!
    Ona nie może ubierac się tak jak tego by chciała.Zawsze w długich spódnicach,lub w spodniach.On tylko rządziw domu.Ona nie ma nic do powiedzenia.On trzyma kasę.Robi co chce.Nawet jest taki gnojek,że jak ona chce iśc do fryzjerki,to on z dziećmi nie zostanie,bo to zadanie matki i zony,a nie jego.
    Ona od 5lat nigdzie nie była sama.Nie chodzi do kina,na basen.Nigdzie.Wszędzie albo ciągnie dzieci,albo ona,on i dzieci.
    Samej jej w sumie nie wolno!
    A co jest najdziwniejsze,że ta dziewczyna była bardzo mocna psychicznie przed wyjściem za niego.Taka co to wygarnąc potrafi.
    Teraz jest inaczej.Ona jak mysz pod miotłą.
    Dzieci maja tureckie imiona,nie mówią po Polskusmutas.gif
    Za to mówią po niemiecku i turecku.
    Nawet ta dziewczynka z jej poprzedniego związku musiała nauczyc się mówic i pisac po turecku,za to po polsku-nie!Ta mała wyjechała do niemiec kiedy miała 7lat,wiec nie wiele potrafi napisać po polsku,a mówic potrafi ale "gubi"słowa.
    Takie to życie jest z Turkiem.
  • stereotyp 2006.04.26 [14:25]
    nie każdemu psu Burek na imię, jak mozna uogólniać?
    każdy jest inny, a obyczaje, jak ktoś akceptuje ich styl zycia to dobrze, jeśli nie niech nie wiąże się z nikim, oprócz Polaka

mam za małżonka grekokatolika, dzieci 2, jedno jest wyznania męża, drugie wybiera katolicyzm

są trudności, ale jak się kocha można wszystko przezwyciężyć!!!
  • ewelinka2333 2006.04.26 [14:26]
    nawet pierscionek juz maszsmiech.gif powodzeniaoczko.gif szczerze, mam nadzieje ze tobie sie udaoczko.gif
  • ciezko powiedziec 2006.04.26 [14:28]
    ja sie nasluchalam niefajanych historii w Niemczech - Polki+ Turki, ze nieciekawie to wyglada....sama nie wiem czy to osoby zyczliwe czy nie tak mowia...
    nie daj sie zwiesc, pozanj jego rodzine, jak chce cie poznac z rodzicami, to znaczy ze traktuje sie powazniej niz cieple ciako na podwieczorek...

z drugiej srtony nie mozna przekreslac kazdego...Polacy tez bija i nie mysl tak, ze wszystko co zle spotka cie od neigo...a moze to ejst twoja milosc...

ja mam tyez egzotycznego chlopaka, z Brazylii, ale jest fajny, szczery i kochany, a kultura wbrew pozorom bardzo podonbna do polskiej

tobie zycze najlepszego
  • Brondynka 2006.04.26 [14:33]
    do ->nie napiszą kim jestem... - ja miałam męża Polaka w Polsce i traktował mnie tak samo jak ten Turek twoją koleżankę. To nie zależy od narodowości, ale od człowieka.

• miałam chłopaka Turka 2006.04.26 [14:34]
    wspaniały człowiek, fotograf, urodziłam nam córkę, kochał ją, była jego oczkiem w głowie, był czuły i dbał o nas.........niestety 2 lata temu miał wypadek zginął. Jego rodzice do dziś interesują się jedyną wnuczką, dzwonią do mnie, przysyłają prezenty, bardzo mi pomogli po jego śmierci
    BYŁ WSPANIAŁY
  • miałam chłopaka Turka 2006.04.26 [14:36]
    dodam, że mieliśmy ustaloną datę ślubu
  • Brondynka 2006.04.26 [14:38]
    Poznałam kiedyś małżeństwo , ona Austriaczka, brzydka, z garbatym nosem, ale blondynka usmiech.gif
    Miała panieńską córkę i synka z tym mężem Turkiem. Patrzył w nią jak w obrazek, zgodne, szczęśliwe małżeństwo. Byłam u nich w domu, we wszystkim jej pomagał, robił kawę dla gości i tp.

• już tu byłam-Ona 2006.04.26 [14:40]
    Ojej...
    Sama jestem zagorzałą przeciwniczką uogólnień, ale...
    •tak jak sądzę, że partnerstwa pomiędzy osobami różnych nacji, ale tej samej lub podobnej religii są jak najbardziej możliwe, ciekawe i ISTNIEJĄ,

•tak, NIE wierzę [bo widzę] w udany związek pomiędzy osobami wyznającymi tak różne, ODMIENNE wierzenia!

Opowiedziałabym Ci trzy historie--kobieta+Turek;
    Każda zaczynająca się podobnie-pięknie, każda kończąca się tak samo-piekłem.
    Wiem, że są wyjątki;
    dlatego napiszę, że w 75% prędzej czy później idylla się skończy-uderzy Cię.

Życzę jednak!!!, aby było inaczej
    Powodzenia lapka.gif ,

"Ludzie wiedzą, że są NIEszczęśliwi; ale mało kto wie, że mógłby być SZCZĘŚLIWY" Meine leere Welt ...chodź za mną ♥♥
  • ewelinka2333 2006.04.26 [14:41]
    te historie nie sa wzssane z palca,, nie twerdze ze kazdy Turek jest taki sam,,ale wiekszosc z nich jest taka jak opisalam, jezeli Turek sie dowie ze w poblizu jest Polka traktuje to jak zaproszenie do fajnej zabawy, wiedza ze Polki leca na brunetow z ciemnymi oczami,, szczegolnie takie ktore przyjechaly 1 raz do obcego kraju,, Polki wsrod Turkow uwazane sa za najlatwiejszy towar do zaliczenia,,skad wiem? tak jak wspomnialam,, kolezanka ma chlopaka turka, od niego sie nasluchalam nie stworzonych historii i latwowiernych Polkach itp..
    zycze kazdej z was powodzenia i szczescia,,

• a co powiecie na związek 2006.04.26 [14:45]
    Żyd i Niemka?
    znam takie małżeństwo - szczęśliwe
    nie piszcie więć, że coś co z pozoru wydaje się niemożliwe nie może się udać
  • ewelinka2333 2006.04.26 [14:48]
    Zyd i Niemka z dzisiejszych czasow nikogo nie dziwi,, nikt nie mowi ze malzenstwo Turka z Polka zakonczy sie fiaskiem,,pisze co jest i co widze wlasnymi oczami,
  • a Polacy lepsi 2006.04.26 [14:59]
    nie sądzę
  • sam1 2006.04.26 [15:04]
    Popieram Ewelinke ....ja mieszkam w stanach i tu murzyni mowia ze Polski sa najprostrze, malo tego jak ja dobrze posunie to pozniej zyje na jej rachunek z dwa lata dopoki ona nie zrozumie ze on ja tylko wykorzystywal. Mam czarnych znajomych i tez sluchalem duzo , malo tego znam takie co do tej pory lubia czarne bolce i im z tym dobrze, juz sie przyzwyczaily. Nie wazne ze oni tluka co innego co drugi dzien i jeszcze w przerwach wyda jakies 5 dol zeby mu jakas narkomanka z ulicy loda zrobila...... Nie wiem co was pociaga w Turkach lub Arabach( nie mowie o innych rasach) przecierz kazdy moze zrobic maslane oczy,ponakrecac makaron ze kocha,polazic pare miesiecy a pozniej swoje. Ja mysle ze tu trzeba patrzec na kulture i religie tego kraju oni sa wychopwywani tak a nie inaczej od urodzenia i co i dla was piekne Polki oni sie zmienia .....Zawsze bedzie jakis wyjatek ale to tylko wyjatek, reszta wam pokarze jak cudnie byc zonka Turka.........powodzenia.
  • Amant Wszech Czasów 2006.04.26 [15:06]
    No to by było głupie podrywanie Turka a już szczególnie muzułmańskiegopechowiec.gif .Turcja słynie z eksportu alfonsów których później La Strada musi unieszkodliwiaćwsciekly.gif .

och te arcydzieła:Mark oh-Tears dont lie,Trans X-Living on video,,Scooter-Move your ass;Let me be your valentine;O-Zone-Despre tine;Dragonstea din tei;Imperio-Nostra colpa,3-o-Matic-Success;Tune Up!-Ravers fantasy;Antares-Ride on a meteorite .Aby było jasne kandydatki do podrywania mojej skromnej osoby mogą być urodzone WYŁĄCZNIE w następujących kompozycjach:w znakach(w nawiasie rok urodzenia:byk(1974),rak(1968,1973,1974),panna(1973,1975),wag a(1973),skorpion(1968,1971,1973(statystycznie największe szanse),1974),koziorożec(1970,1972,1973,1974),ryby(1970,197 3,1974).Zalecany(ale to niekonieczne) kolor oczu ciemnopomarańczowy albo ciemnoczekoladowy.Najlepsze imiona kandydatki:Andżelika,Beata,Elwira,Emilia,Julia,Marzena,Moni ka,Laura,Róża.Za to szanse mają zdecydowanie większe od innych.W razie czego oglądać: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=577995&s tart=0 Tu też się rozpanoszyłem: http://www.racja.org.pl/forum/
  • pani kierowniczka 2006.04.26 [15:26]
    Turek, nie-Turek, Arab, nie-Arab... Wszystko zależy od danego człowieka i jego charakteru. Wiadomo, że to przede wszystkim inna kultura, inna socjalizacja itd. i to trzeba miec na uwadze.
    A Polak to nie potrafi?! \"Bo zupa była za słona\", bo to, bo tamto. A skąd niby wiadomości trąbią o przemocy w rodzinach, o katowaniu dzieci itd.? Turcy przyjeżdżaja i napieprzają, co?!

Do autorki ---> bądź ostrożna i czujna. 3 m-ce to za krótko, żeby kogokolwiek poznać. Czy Polaka czy Turka...

• sceptyczna racjonalistka 2006.04.26 [15:39]
    Co innego jest miec faceta cudzoziemca Brytyjczyka, Niemca, ewangeliste, ateiste czy Murzyna z New York, a co innego faceta z muzulmanskiego kraju, gdzie kobieta jest zawsze czym gorszym od mezczyzny w swiadomosci narodow. Zwiazek z muzulmaninem to ogromne ryzyko i osobiscie nigdy bym sie w to nie pakowala. A wiem, bo mieszkam z muzulmaninem, ktory jest chlopakiem mojej przyjaciolki, ona tez uwaza, ze jest cudownie, on gotuje i sprzata i raczej jej nie uderzyl, a jednak jego przyjaciele zawsze stoja na pierwszym miejscu przed nia, duzo bym musiala pisac, w kazdym razie widze codziennie jak bardzo ona jest "szczesliwa" z tym apodyktycznym chamem i podchodze sceptycznie do wszystkich tych "szczesliwych" dziewczyn, ktore maja facetow muzulmanow.

Jeszcze chcialam dodac, ze ten Kurd, ktory ze mna mieszka wydaje sie przesympatycznym czlowiekiem na pierwszy rzut oka, usmiechniety, wesoly, jak i jego koledzy, tylko upokarza swoja dziewczyne na kazdym kroku i w kazdym szczegole, a najchetniej przed kolegami sadzac, ze ona nie rozumie. Rzadzi on, a ona nie ma prawa w niczym sie sprzeciwic, bo "jak sie nie podoba to won". Ale ona niby jest szczesliwa pechowiec.gif (pomijajac fakt, ze ciagle placze).
  • sceptyczna racjonalistka 2006.04.26 [15:41]
    Co innego jest miec faceta cudzoziemca Brytyjczyka, Niemca, ewangeliste, ateiste czy Murzyna z New York, a co innego faceta z muzulmanskiego kraju, gdzie kobieta jest zawsze czym gorszym od mezczyzny w swiadomosci narodow. Zwiazek z muzulmaninem to ogromne ryzyko i osobiscie nigdy bym sie w to nie pakowala. A wiem, bo mieszkam z muzulmaninem, ktory jest chlopakiem mojej przyjaciolki, ona tez uwaza, ze jest cudownie, on gotuje i sprzata i raczej jej nie uderzyl, a jednak jego przyjaciele zawsze stoja na pierwszym miejscu przed nia, duzo bym musiala pisac, w kazdym razie widze codziennie jak bardzo ona jest "szczesliwa" z tym apodyktycznym chamem i podchodze sceptycznie do wszystkich tych "szczesliwych" dziewczyn, ktore maja facetow muzulmanow.

Jeszcze chcialam dodac, ze ten Kurd, ktory ze mna mieszka wydaje sie przesympatycznym czlowiekiem na pierwszy rzut oka, usmiechniety, wesoly, jak i jego koledzy, tylko upokarza swoja dziewczyne na kazdym kroku i w kazdym szczegole, a najchetniej przed kolegami sadzac, ze ona nie rozumie. Rzadzi on, a ona nie ma prawa w niczym sie sprzeciwic, bo "jak sie nie podoba to won". Ale ona niby jest szczesliwa pechowiec.gif (pomijajac fakt, ze ciagle placze).
  • turkish 2006.04.26 [15:50]
    Murcielago----> Turcja to nie jest kraj arabskiusmiech.gif
  • biała magnolia 2006.04.26 [15:55]
    nie wiem jak z panami, ale turek, mongoł to jednak bardzo niekorzystna mieszanka takie kobiety sa wredne i złosliwe, siegaja do czarow. Mąż mi mówił jak mściła sie jedna na nim, bo majtek u niego zapomniałausmiech.gif
  • berlinka 2006.04.26 [16:58]
    dodam tylko jedno,mieszkam w Niemczech i to co widzialam przed paroma tygodniami zszokowalo mnie,a wiec byla sprawa w sadzie 3 turkow,bo zabili TRZEMA STRZALAMI WLASNA SIOSTRE,bo chciala zyc jak Niemcy,normalnie sie ubierac,czesac itd.zamkneli tego najmlodszego,podejrzewam,ze kazdy z braci oddal po strzale w glowe,stalo sie to w Berlinie na przystanku autobusowym,osierocila bieaczka male dziecko,reszta braci ma dobrowolnie opuscis Niemcy,wrocic spowrotem do Turcji,wszyscy byli i sa do dzisiaj wstrzasnieci ta tragedia,a co na to turki,smiali sie do kamery,tak im bylo przykro,nie robia sobie nic z ludzi,nic z policji,smieja im sie prosto w oczy,zaden Niemiec nie chce z nimi zadzierac sa nieobliczalni,wyciagna spluwe i strzela w leb na ulicy.....
    Nie chce Cie straszyc,tak jak inni juz wyzej pisali sa ludzie i ludzie ,Polacy tez sadysci(niektorzy),ale zastanow sie,bo po slubie bedziesz jego wlasnoscia,nikt Ci juz nie pomoze,a sama nic nie zrobisz,turki maja pamiec dlugo i zemste pamietliwa i dluga,potrafia kogos szukac cale lata,a jak dopadna to zrobia co chca,zabija.
    Ja zycze Cie powodzenia i oby sie Tobie dobrze wiodlo z nim,ale uwazaj i badz ostrozna,mniej oczy szeroko otwarte.
    Papatkilapka.gif

Ludzie,ktorzy nie potrafia kochac,prowadza najnedzniejszy z zywotow,jaki przychodzi mi na mysl!!!!
  • Dobra bardzo dobra 2006.04.26 [17:04]
    wystarczy poczytac to forum a bedziecie wiedziec co potrafia robic Polacy...za plaszczykiem niby to tak rozwinietej kultury kryje sie duzo obludy, wiec nie krakac mile Panie, moze sie dziewczynie powiedzie w tym zwiazku, kazdy zwiazek to ryzyko.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...