Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pomylka kupujacego w adresie

Polecane posty

Gość gość

Witajcie piszę z perspektywy sprzedawcy.Miałam kilka dni temu klienta przez allegro opłacił.Niestety pomylił się w literce podał prawidłowo ulicę ale literka nie była ok.Co ciekawe wszystkie inne dane się zgadzały a w trackingu poczty przesyłka jest pokazana jako dostarczona.Klient chce żebym składała reklamację ale nie wiem czy jest zasadna skoro niby jest dostarczona.Co wy byście zrobili w takiej sytuacji??Klient oczywiście nie poczuwa się do winy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale gdzie reklamacje i dotyczącą czego? I do jakiej winy ma się poczuwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym złożył tą reklamację skoro się tego domaga, to w sumie proste i wymaga wypełnienia jednego druczku, pozniej poczta dokonuje sprawdzenia czyli listonosz idzie pod wskazany adres i nabywca musi podpisać oświadczenie że nie otrzymał przesyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem dlaczego wini w jakiś sposób sprzedawce skoro ja ze swojej strony prawidłowy adres wpisałam i poszło tam gdzie trzeba .Wg mnie to powinien poczuwać się do winy kupujący bo przecież to nie moja wina że ostatecznie klient się pomylił o czym piszę mi po dłuższym czasie i o dziwo odebraniu przesyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy nie jest po ptakach jeśli przesyłka wisi jako dostarczona?tylko dziwne jest to że na poczcie wydają od tak skoro był taki mały błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale o co chodzi? Jeśli wysłałaś to poczta nadała przesyłce numer, sprawdzasz w systemie, jesli zgadza sie twoja miejscowość nadania i jego miejsce odbioru i pisze, ze dostraczono, to jaka reklemacje? gdzie? na kogo? skoro dostarczono/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie myk w tym że zgadza się wszystko poza literką którą kupujący podał dopiero dzisiaj koło ulicy jest numer zawsze no i literka którą może oznaczać klatka nie wiem i twierdzi że się pomylił .A ja wysłałam na adres który podał wcześniej i wszystko sie zgadzało i nie wiem czy faktycznie jej nie dostał czy chce mnie naciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może pod tą inną literką mieszka np złośliwy sąsiad czy zwykły złodziej który odebrał przesyłkę a prawidłowy adresat pozostał bez niczego? Jeśli on zrobił błąd w adresie to poniekąd nie ma tam twojej winy ale może jakoś możesz mu pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps przesyłka oczywiście pokazuje się jako dostarczona bo to oczywiście była polecona i mam potwierdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchaj, pracowałam pare lat jako ekspedytor, moja firma sprzedawała odzież. Reklamacji dokonywaliśmy po upływie 14 dni, bo tyle czasu ma poczta na dostarczenie przesyłki. To raz. A dwa - jesli zdarzyło mi sie pomylić z jakaś drobnostka w adresie (błąd w nazwie ulicy bądź odwrotnie wpisana numeracja klatki i mieszkania - np 2/3 zamiast 3/2), to taka przesyłka do nas wracała z adnotacja np "brak adresata", bądź "adres nie istnieje". jest tez możliwość, Że przesyłkę odebrał sąsiad - napisz do tej osoby, ze ty widzisz przesyłkę jako dostarczona i zeby zapukała do sąsiadów, a jesli nie - napisz, Że dopiero po upływie regulaminowego czasu, jaki poczta zastrzega sobie na dostarczenie, zgłosisz reklamacje i po tym czasie, jedli zostanie uznana, oddasz pieniadze. My tak robiliśmy i nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba najlepiej będzie jakoś skontaktować się z pocztą bo nie wiem czy to realne żeby coś takiego mogło się stać.Paczka była takich wymiarów żeby listonosz jej nie wrzucił byle gdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz doczytałam, ze nie podał literki od klatki - czyli jedyne co mu mozesz doradzić to isc i zapytac tej osoby, ktora mieszka w klatce pod tym adresem bez literki, czy odebrała. Niestety, Ale wyglada ze tamta osoba to po prostu wzięła:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie ta osoba i tak twierdzi żeby zgłosić reklamacje bo paczki nie dostała;/.Takie podejscie jakbym to ja była winna pomyłki kupującego;/makabra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgłos tą reklamację, to nie jest trudne a czy poczta ją uwzględni to się okaże.. PS ta rzecz była dużo warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli kupujący ma pocztę w innym mieście niż ja?to przez telefon można coś próbować?albo z poziomu mojej poczty można by było się coś więcej dowiedzieć?pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło i nie wiem jak to rozwiązać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więcej jak 5 dych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idziesz na swoją pocztę a nie na pocztę kupującego i wypełniasz prosty druczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inac ma racje, ja tez ci podałam Przykład jak było u mnie w pracy, Cóż kupujący wydał ci moze adres z myślą, ze zdąży, a Ty juz zdążyłaś wyslac. Zapomniał przez rozstrzepanie poprawić, ale twojej pomyłki tu prEciez nie ma. Napisz mu spokojnego maila, ze nie mogłaś Wiedziec przeciez o tej nieszczęsnej literce i, ze ktos obcy odbierze list, udając adresata. Tak na dobra sprawę to niech on idzie na pocztę z numerem nadania i zapyta co sie stało z listem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie racje dzięki za podpowiedzi :) mam nadzieję że sprawa rozwiąże się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
in89 teraz już nie ma ocen negatywów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma potwierdzenia ani awizo, ale u mnie, gdy kupujący sie niepokoił pytał o numer nadania i szedł na pocztę sie dowiedzieć co z listem, bo czasem bywa i tak, ze listonosz nie zostawi nawet awizo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedawca może co najwyżej odpisać na negatywa nic więcej.Więc wysyła się paczki i nie wiadomo co i jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×