Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hana12020

Przebic 8 miesiecznej dziewczynce uszka ?

Polecane posty

Zastanawiam sie od dluzszego czasu czy przebic córce uszka. Jest bardzo wrazliwa. Boje sie jej reakcji, poniewaz podczas szczepien obowiazkowych dala popalic, a co dopiero przy uszkach. Pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze poczekaj troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam, ze jak skonczy roczek. Choc wszystkie znajome krytykuja mnie, ze ich dzieci maja a moja córa nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu przejmujesz sie znajomymi.czy jak one utopia swoje dzieci to ty tez to zrobisz.dziewczyno troche wiecej swojego rozumu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, to nie twoje ciało. Każdy ma prawo decydować o własnym ciele wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak znjome rozbią zwoim dzieim dziary, a ciebie będą krytykowały,że twoja nie ma też zrobisz?Głupia jesteś jaqk but, w jakim śdodowisku się obracasz,że tak małe dzieci mają już kolczyki?To wieje patologią, a ty sama mądrzejsza nie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co takiem małej dziewczynce kolczyki?Po nic, to widzimisię matki.Poczekaj, moze twoja córka w przyszłosci wogołe nie bedzie zainteresowana kolczykami, nie uszczęśliwiaj jej na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chcesz przebic to jest to dobry moment, ja przebilam kilka dni temu,mal skonczyla dzień wczensiiej rok, im mniejsze dziecko tym mnie się wierci,jest mnie swiadome, i mnie zapamięta. plakala jakas minute, uszom nic nie jest. nie słuchaj o tym decydowaniu o własnym ciele bo ciekawe co te wariatki powiedzą i czy będą się kierowac ta zasada jak ich 8letnie dziecko powie ze chce tatuaż i już,bo to jego ciało!?? hahahahah wariatki jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sobie przebij, moze masz jeszcze gdzies wolne miejsce, a od dziecka się odczep, to nie twoja własnosć, abyś sdecydowała o jej uszach.Jak zechce kiedyś sama , to przebije, jak nie to nie.Zajmnij się wychowaniem córki, anie pierdołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przebij se musk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co zrobisz jeśłi kiedyś twoja córka powie,ż enie chce nosić koczyków, z ejej sie to nie podoba.Buraka spalisz,ze głupia byłaś?słuchaj lkolejnych patoli, co dzieciom uszy przebijają, same nie wiedząc po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest jej wlasnoscia, "zrobila je", nosila 9mcy, urodzila, odpowiada za nie, wiec dzsiecko jest jej "wlasnoscia", to krew z krwi i ma prawo decydować o nim, o tym czy idzie do tej szkoły a nie innej, o tym czy chodzi na basen czy nie i również o tym jakie pampersy nosi, dlatego kolczyki tez sa jej wyborem a nie corki, a jak mloda nie będzie chciała to nie będzie ich nosic i juuz. nie dramatyzuj, zaangażuj się lepiej bojowniczko o ludzka swobodę wyboru w afrykański problem wycinania dziewczynkom łechtaczki bo to jest barbarzystwo a nie przebicie uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matole 8 letniemu dziecku nike bez zgody rodzicó nie zrobi dziary, chyba,ze to dzieciak z patologii i się wydziara u "kolegi". Dziecko wychowane, a nie hodowane nie ma takich pomysłów, już sam takie przykłąd świadczy o tym w jakim środowisku żyjesz, jedna wielka degeneracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 10.35 co z tego ze dziecko jest mniej swuadome.przeciez przeklucie uszu boli nie wazne czy ma sie rok czy 20 lat.przeciez to jest cialo obce,a jak sie goi to srasznie swedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja własność? Co za debilne podjście, dziecko nei jest włąsniścią rodziców, to odręby człowiek, no ale patolki tego i tak nie pojmą.Sama sie zaangażuj w kwestii łechtaczek, jak masz taki pomysł.Tylko,że ty poza gadaniem nic nie potrafisz.tu palnąć, tam błysnać i tak dzionek zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przekluj wtedy kiedy bedziesz uwazala to za sluszne. Nie kiedy ktos na kafe lub w piaskownicy ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzba bylo przekluc zaraz po urodzeniu,co za roznica miesiac czy rok i tak niektore mysla ze dziecka to nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co patrzysz na znajome/..... jak one będą się wieszać ty tez??? ja bym poczekala do roczku a niech sobie gadaja. a mi się podoba jak male dziewczynki maja przebite uszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy okazji jeszcze kolczyk na cipce jej zrób, będzie za jednym zamachem. Może być jeszcze w nosie i na sutku. Nikt ci potem nie zarzuci, że czegoś nie ma jeszcze Jak kaleczyć to po całosci :( Co za durne matki, może jeszcze łechtaczkę jej wytnij jak to w afryce matki robią swoim córkom, bo przecież każda ma wyciętą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek z kawą
Durne baby to są te, co dziurkę do kolczyka w uchu porównują do obrzezania. Przebij. Zagoi i się i tyle. Mała nawet nie będzie pamiętać . Ale to ma być Twoja decyzja a nie Twoich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz dalej, zrob jej tunele w uszach, kolczyk w nosie i pepku a takze tatuaz na plecach. Kolczyki u dziecka to poroniony pomysl z kilku powodow: - odbierasz dziecku prawo do decydowania o swoim ciele, narazasz jej na zmiane ktora jest moze i mala ale nieodwracalna. - odbierasz przyjemnosc z calej otoczki zwiazanej z podjeciem decyzji, wyborem kolczykow, dumy z bycia wystarczajaco dorosla. Dla wielu dziewczynek to bylo wielkie przezycie okolokomunijne. - narazasz dziecko na bol w imie swojej fanaberii, nie uzasadnionej niczym poza bardzo watpliwa estetyka (niemowleta wygladajace jak stare malutkie nie sa w moim typie). Szczepienia maja cel zdrowotny, kolczyki nie. - rany moga sie paprac bo male dziecko nie umie dbac o higiene. - kolczyki sa ryzykowne: dzieci moga je polknac albo rozerwac sobie ucho przy zabawie. z tego powodu sa zakazane w wielu przedszkolach i zlobkach. - kolczyki sa niewygodne - ja zdejmuje je do spania. - uszy dziecka rosna, stad dziurki moga sie przemiescic i wygladac nieestetycznie, wiec jako nastolatka moze potrzebowac przebic sobie nowe dziurki, a po tych zostana blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiocha zawsze wiochą zostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, tutaj nawet nie ma o czym rozmawiać, bo wiocha tego własnie nie ogarnie, to typ ludzi jak kosmici, całkiem inne postrzeganie świata, inny wymiar. Słoma z butów wyłazi, ale nawet tego nie widzą, bo nie są w stanie i tak w każdym pokoleniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka sloma z butow? bo ktoś chce uszy przebic? nie dramatyzujcie i nie pier/dol/cie farmazonów bo się slabo robi... nikt nie mowi o obrzezaniu, tunelach w uszach czy kolczyku na cippce ale o zwykłych kolczykach w uszach jakie nosi miliony dziewczynek na całym swiecie, nawet młodszych niż corka autorki...autorko rob co chesz, skoro uważasz ze chcesz przebic jej uszyc to przebij. i nie porównujcie bólu przy przebiciu do bolu obrzezania czy robienia dziary, na boga! i skad w was tyle jadu? a co do własności to zgadzam się ze dziecko w pewnym sensie jest wlasnoscia rodzica, przynajmniej do 18r zycia dokad o nie dbamy,opiekujemy się , utrzymujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam kolczyki od dziecka
matko i znow awantura o kolczyki...jak nie czapki, karmienie piersią vs mm, to teraz kolczyki...durne baby! niech kazda matka robi co che, i kij wam w oko kafeteryjne nieudacznice!. zaloze się ze w większośc***isza tu matki chlopakow, pewno te same które narzekają ze nie maja w co ubrać swoich synow bo ich ubranka sa szarebure i ponure, i z zazdrości ze dziewczynki sa takie słodkie pisza te dupstwa o kolczykach.śmiechu warte , jakbym się miała przejmować waszymi opiniami to już bym w psychiatryku wyladowala. jesteście głupie jak kilo gwoździ...autorko rob co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widzę nic a nic złego. Mała nie będzie pamiętać. A kilkuletnie dziewczynki, które chcą mieć kolczyki i nie mają dziurek muszą się wcześniej najeść nieco strachu. Ktoś u góry rzucił świetnym argumentem przeciw: "bo dzieci nie umieją dbać o higienę". Chyba rodzic dba o higienę noworodka i niemowlaka. Ale może się mylę, nie mam dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez takie male dziecko jest aktywne ciagle w ruchu bawi sie samo lub z innymi wiec samo lub ktos moze kolczyki pociagnąć o cos moze zahaczyc lepiej takim malym dzieciom nie zakladac kolczykow a dopiero od szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem dorosla a nieraz pociagnelam sobie za kolczyk..co to za argument. to ten z cyklu brak dbania o higienę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Choc wszystkie znajome krytykuja mnie, ze ich dzieci maja a moja córa nie..." dżizas... proszę powiedz, że to tylko prowo ..... :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, bo małym dziewczynkom od razu zakłada się koła o średnicy 10 cm. Zakłada im się malutkie wkrętki, które nie podrażniają miejsca za uchem, bo zapięcie jest tak zrobione, by końcówkę kolczyka zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×