Odpowiedz na ten temat

wiecznie czerwony nos...wyglądam jak rudolf..pomocy

• nosek...czerwony 2006.06.02 [19:36]
    Dziewczyny...pewnie, a raczej na pewno to że mam czerwony nos to są popenkane naczynka, czerwienieja mi także policzki...nie uzywałm żadnych kremów do cery naczynkowej, dlatego pewnie stan sie pogarsza. Błagam was poradzcie mi jakiś krem najlepiej do kupienia w internecie bo chce mieć jednolity koloryt i nie wstydzić się wychodzić z domu.... Na pewno musi być coś takiego po czym to zniknie..najlepiej do stosowania na dzien...

• akurat_zielarka 2006.06.02 [21:58]
    Nie chcę Cie martwić... ale mam ten sam problem... i mój dermatolog mi poiwedział, że pomimo, iż odmroziłam sobie nos dwa lata temu... to jedynym lekarstwem jest czas;( Ech... Jednak już drugi rok minął, a mi wcale nie jest lepiej... Ktoś kiedys napisał, że przecieranie tych miejsc fix\'em z pokrzywy jest skuteczne-ale tylko wieczoremusmiech.gif Nie wiem ile w tym prawdy- ale chyba sie skuszęusmiech.gifkwiatek.gif Ale przylączam sie do prośby? Czy może ktoś coś polecić, albo pomóc:>usmiech.gif

"Wybacz mi (...) wybacz..."
  • nomina 2006.06.02 [22:41]
    dziewczyny, to jest trzeci topik założony (odświeżony) na ten temat w ciągu kilku dni, to dość popularne zagadnienie, więc porad jest multum. Przejrzyjcie sobie, na pewno znajdziecie coś ciekawego. Pozdrawiam usmiech.gif

http://www.pecherz.pl Strona poświęcona pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.
  • nosek..czerwony.. 2006.06.03 [19:58]
    ja nie moge nic znaleść....bóg wam wynagrodzi bezinteresowną pomooca bliźniemu...ja po prostu chcę byc piekna....

a pytanie do koleżanki akurat_zielarka ja chyba tez tak mam od mrozu, ale przecież czpki na nos nie założne w zime.. to jak mam nie dopuścić by juz nie zmarzł mi nosek...? w zimie??
  • nomina 2006.06.03 [21:35]
    nosek --> ja używam na dzień AntiRedness Mary Cohr; na noc - Powitanie z Afryką Bielendy (to ostatnie całkiem niezłe rezultaty daje, muszę z zaskoczeniem przyznać), bo jest cięższa i troszkę się po niej świecę. Ale za to poprawia ogólnie wygląd cery. Tylko jak dla mnie Bielenda ma za mocny zapach. W poprzednich tematach z Bielendy polecano też serię kasztanową.

http://www.pecherz.pl Strona poświęcona pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.
  • *Jenny* 2006.06.08 [14:16]
    A co jeśli nos jest czerwony zarówno kiedy jest zimno i kiedy gorąco (bo ja tak mam) czy jest na to jakiś skuteczny sposób? A co sądzicie o nowym kremie z serii AA do skóry wrażliwej i podrażnionej czy pomoże?
  • *Jenny* 2006.06.08 [14:58]
    .
  • kkkjjj 2006.06.08 [15:06]
    Autorce tematu raczej nie pomogę , bo nie mam i nie miałam cery naczynkowej .
    Zdarzyło mi się jednak odmrozenie nosa i przez to reakcje na ciepło , zimno i na każda zmianę temperatury. Czas owszem , ale nie tylko . Taki nos potrzeba chronić , więc tłusty krem w niewielkiej ilości tylko na nos , na to podkład - musi byc idealnie odcieniem dobrany do kolorytu cery - inaczej moze być widoczny - też tylko na nos. Chyba ,że i tak uzywacie go na całą twarz - ja nie miałam nigdy takiej potrzeby , więc ograniczałam sie do zastosowania punktowego , albo nosowego . jak kto wolioczko.gif
    I na to puder sypki . Działa . Doraźnie ukrywa zmiany zabarwienia , a długofalowo zmniejsza znacznie tą jego nadwrazliwość.

A mniej korzystne to to ,że u mnie nie miała znaczenia pora roku usmiech.gif
  • *Jenny* 2006.06.08 [15:34]
    a czy to w ogóle można wyleczyć. Ja na początku myslałam że to przez trądzik ale jakiś czas juz się leczę , trądzik zniknął a problem czerwonego nosa pozostał.co robić?
  • trzy kropki 2006.06.08 [15:36]
    Jedynym lekarstwem jast laser zamykający naczynka, wszelkie kremy maści tylko łagodzą i ewentualnie zapobiegają. laser usuwa naczynka.

• akurat_zielarka 2006.06.10 [13:08]
    Do ----> nosek..czerwony.. -----> Hm... Też sie nad tym zastanawiamusmiech.gif W zimie nie ruszam sie nigdzie bez kremu na twarzy i oczywiście szalikausmiech.gif który zawieszam nie tylko na szyi ale i na nosieoczko.gif A co najgorsze teraz jest tak zimno, że cały czas mam czerwonysmutas.gif Niestety-ostre słonce też sprawa, że czerwieniej mi nos... sama zauważyłam, że jest to chyba przez naczynka... Myślałam, nawet o zabiegu, zamykającym naczynka. Rozmyśliłam sie jednak dziś po wizycie u mojego dermatologa. Powiedziała, mi że lasera należy używać w ostatecznosci, kiedy naczynka są już bardzo \"rozgałęzione\". A poza tym jestem jeszcze młoda- czyli raczej nie jest dla mnie wskazany taki zabieg. Zawsze myślałam, że leser powoduje usunięcie w danym miejscu na czynek na zawsze... a jak sie okazało... nie jest to prawdą... Po jakims czasie powrócą, zaczynając rozgałęzianie od tego samego punktu, w którym zostały zatrzymamne, tylko, że ich rozrost pójdzie w innym kierunkuusmiech.gif Jej.... Okrutnie poplątałam... oczko.gif A kiedy zapytałam o dostępne na rybku kosmetycznym kremu przeznaczone do cery z tymi problemami, stwierdziła, że lepiej systematycznie brać takie lekarstwa jak :
    CERUTIN PLUS
    SKRZYPOVITA
    DERMORUTIN
    A wszytkie bez receptyusmiech.gif
    AAAA i dodam, że zalecała DDDUUZZZOOO CIERPLIWOSCI usmiech.gif
    Pozdrawiam kwiatek.gif

"Wybacz mi (...) wybacz..."
  • ja mialam duze naczynko 2006.06.10 [13:12]
    pekniete, korektor byl moim kosmetykiem przez kilka lat
    mnie pomogla dieta makrobiotyczna dopiero, stosowalam nawet drogie kremy dluuugo na problemy naczynkowe i nic
    polecamusmiech.gif
  • krem Iwostin do cery naczynkow 2006.06.10 [14:48]

• blekiblack 2006.06.10 [16:35]
    mam przemrozony nos wiec jest czerwony latem i zimą. Przeczytalam o szałwii, która dziala na odmrożenia i popękane naczynia krwionośne, ponieważ zawiera grabniki, które zmniejszają przekrwienie nosa. Garbniki zamykają naczynka krwionośne. Ja robię tak: albo moczę w kubeczku z szałwią sam nos, trzeba zanurzyć go całego w naparze raczej chłodnym, lub zaparzam wiekszą ilość, np. 4 ekspresówki i moczę całą twarz w miseczce. Też należy zanurzyć twarz pod wodę. Staram się robić to bezdotykowo, ponieważ jakiekolwiek pocieranie nosa powoduje jeszcze większe przekrwienie. Do naparu z szałwii można dodać też torebkę pokrzywy, również można zakupić w postaci ekspresówki.
  • nosek czerwony.. 2006.06.11 [23:06]
    ja juz sama nie wiem co mam robic.........mam taki kompleks na tym punkcie... mój pudrer tego nie zakrywa... powieccie mi czym mam sie malowac jaki podkład i jaki sypki..bo ..przez to mam wrażenie że odstraszam chłopaków...uuuuuuuuuuuuuuuuuu....może kiedyś to nam zejdzie...mam nadzieje

pozdrawaiam
    rudolfina czerwononosa
  • upówka 2006.12.31 [15:19]

• Małysz też ma czerwony nos 2006.12.31 [16:38]
    bo odmroził na skoczni, i mówił w jednym z wywiadów że dermatolodz mu powiedzieli że nic sie nie da z tym zrobić, a on ma kase więc gdyby sie dało to by coś zdziałali oczko.gif
  • sssssss 2007.06.19 [19:59]
    ja tez mam ten problem,uzywam kosmetyki firmy dermalogica,ktore sa naprawde suuuper ale niestety sa drogiesmutas.gif mozesz uzyc korektora koloru zielonego po makijaz.ladnie zakrywa czerwone miejsca.
  • oŁyv** 2008.03.19 [15:35]
    ja mam na to sposób .używam maść z witaminą A ..można ją kupić w aptece za ok. 2 zika. smarujcie tylko na noc. w dzień starajcie się nie podrażniać skóry innymi kremami które was pieką , jeśli nie pieką to stosujcie. i maś stosujcie na oczyszczoną skóre nie na puder albo fluid. pozdrawiam ;*
  • IMR3VIL 2008.05.01 [09:13]
    TO DZIAŁA ludzi sluchajcie, ja zastosowalem taka masc jak "Acnefan" dostepny w praktycznie kazdej aptece... mi pomogl od razy, stosowalem 2 innych masci po kilka tygodni i nic, a Acnefan mi pomogl po pierwszej nocy, (musicie sobie nalozyc taka warstwe zeby uschnela, ale to tak przed godzina do snu, potem na ta warstwe znow nalozyc) a rano zmyc wszystko i jest nosek leciutko zarozowiony (mialem naprawde czerwony) i mam lekko rozowy... teraz moge jezdzic do Dziewczyny bez obaw ani tego wstydu usmiech.gif ... licze ze wam tez sie to uda POWODZENIA
  • lelewinecka 2008.05.23 [11:44]
    ja używam codziennie rano i wieczorem maści z kasztana, codziennie łykam novorutin c, a co drugi dzień wapno z wit C. Do tego dwa razy w tygodniu stosuję maseczkę do cery naczynkowej SORAYA. Codziennie piję też zieloną herbatę z cytryną oczywiście. Wszystko to powtarzam już drugi miesiąc i efekty już widać. Nos dalej jest czerwony ale nie tak jak wcześniej. A i śpię przy otwarym oknie usmiech.gif trochę świezego powietrza też pomoże usmiech.gif . Efekt jest taki że nie muszę już nawet używać fluidów. Polecam .
  • jassa 2008.06.18 [10:13]
    a ja juz wszystkiego stosowalam i nic coraz gorzej te wszystkie kremy i specyfiki zaognilay bardziej zmiany na nosie l;/
  • Łukasz z Grudziądz 2008.06.18 [20:09]
    Hej dziewczyny! Jak widac to nie tylko wasz problem... Ja sie z tym borykam już wiele wiele lat. Zaczelo sie to od, ze tak to ujme "spalenia nosa sloncem podczas jazdy na rowerze". Mialem wtedy okopnie czerwona twarz a najbardziej oberwalo sie nosowi. Po kilku dniach zrobila sie na nim cos jak strupek tyle ze z jakby ropy, a ja glupi to zdrapalem i sie zaczelo bardziej psuc. Dzis od tego dnia minelo juz wiele lat, a nos silnie reaguje mocnym zaczerwienieniem na slonce, cieplo czy zimno a nawet stres... . Nie uzywalem ani nie uzywam zadnych kosmetykow na te dolegliowsc i powiedzialem sobie dosc! Nie chce dluzej by mi zwracano uwage typu "A od czego masz taki czerwony nos", "Hej Rudolf" lub "Ile wypiles". Mi jako chlopakowi glupio jest stosowac jakis podklad lub puder na nos, wiec jestem w nieco gorszej sytuacji niz Wy. Teraz jak jest tak cieplo i swieci ostre slonce staram sie nie wychodzic z domu bez blockera na nos - filtr dla dzieci 35. Niektorzy mowia mi zeby sprobowal smarowac nos samooopalaczem ech... . Ktora z dziewczyn postara sie mi doradzic w tej kwestii ? Zamierzam cos z tym zrobic i udac sie po jakis specyfik do apteki.

Ps. Jak sie z bliska przyjze to zauwazam delikatne czerwone zylki tuz pod b. delikatna skora nosa

Pozdrawiam!
  • malwa a czerwonym nosem / 2008.08.10 [16:27]
    no cóż... jak każdy z was, również mam czerwony nos ;/ nie mam pojęcia co z tym zrobić... czy wiosna czy zima - czerwony nos. Wystarczy ze go dotkne i sie robi czerwony. Zauwazylam również ze jest często zimny... moze to troche śmiesznie brzmi, ale tak mam. Nie zawsze jest czerwony. Mam juz dosyć smarowania sie jakimis fluidami czy pudrami... ;/

Prosze pomozcie!
  • nastepna czerwononosa 2008.08.10 [17:34]
    a ja niemoge uzywać kosmetyków do cery naczynkowej bo mam tłusta cere z trądzikiem;/ ma ktos tez taki problem?? jak sobie z tym poradzic??????
  • czerwoniutka kulka 2008.10.03 [22:49]
    MAM JUŻ DOŚĆ TEGO NOSA KTÓRY ROBI SIĘ CZERWONY GDY TYLKO SIĘ ROZGRZEJE. PRÓBOWAŁAM JUŻ CHYBA WSZYSTKIEGO OD KREMÓW MASECZEK OKŁADÓW LEKARSTW LASERU.JESTEM ZAŁAMANA BO NIC NIE SKUTKUJE. NIE POMAGA MAKIJAŻ I TAK WIDAĆ ŻE JEST CZERWONY. ZAWSZE WTEDY GDY JEST CIEPŁY. WSTYDZE SIĘ GO BO KAŻDY PATRZY LUB PYTA DLACZEGO MASZ CZERWONY NOS A JA ODPOWIADAM ŻE JESTEM RUDOLF CZERWONO NOSY. ALE JUŻ NIE CHCE NIM BYĆ.
  • macie za swoje 2008.10.03 [23:02]
    nie chciało się zimą smarować tłustym kremem ochronnym to teraz macie, odmrożenia to stan nieodwracalny, niestety

można kupić zielony korektor w płynie, trzeba go zmieszać z żółtym korektorem, na to podkład i puder

nie ma kremu, który spowoduje zniknięcie popękanych naczynek, potrzeba zabiegów dermatologicznych, kremy wzmacniają naczynka i ZAPOBIEGAJĄ pękaniu kolejnych, ale nie spowodują samoistnego zniknięcia tych popękanych

na świeże odmrożenia dobra jest maść tranowa
  • czerwoniutka kulka 2008.10.04 [20:11]
    TO NIE JEST SPRAWA ODMROŻENIA NOSA TYLKO PROBLEM CERY NACZYNKOWEJ. LECZENIA DERMATOLOGICZNE I ZABIEGI LASEROWE NIE DAJĄ REZULTATU,CHOĆ STOSUJE JE REGULARNIE.
  • ciasteczkowa-x3 2009.01.19 [16:17]
    TO NIE JEST SPRAWA ODMROŻENIA NOSA TYLKO PROBLEM CERY NACZYNKOWEJ. LECZENIA DERMATOLOGICZNE I ZABIEGI LASEROWE NIE DAJĄ REZULTATU,CHOĆ STOSUJE JE REGULARNIE.

Ale ja mam 13 lat przecież nie będę robić zabiegów laserowych. Problem u mnie jest taki gdy rano wychodzę do szkoły to wszystko jest OK wyglądam normalnie i po prostu wychodzę . Ponieważ jest zima więcej czasu zajmuje wyjście i nigdy nie posmaruje sobie twarzy specjalnym kremem ochronnym przed zimnem i dlatego jak przyjdę do szkoły mój nosek i policzki są całe czerwone . Po paru godzinach trochę mniej lecz nie do końca .
    Po w-fie jest strasznie zawsze jest czerwona w mniejszym lub większym stopniu . W domu zazwyczaj cera jest normalna i zaczerwieniona jest tylko w kącikach nosa .
    Mama ostatnio powiedziała że to może od hormonów i z czasem przejdzie mam taką nadzieje a no i jeszcze dodam że mam cerę skłonną do wyprysków więc muszę myć ją specjalnymi żelami i do tego celu używam wody czy to pogarsza mój stan?

• CZERWONIUTKA KULKA 2009.01.22 [20:03]
    JESTEŚ JESZCZE MŁODA WIĘC MASZ TERAZ INNY PROBLEM Z CERĄ.WAŻNE JEST ABYŚ PRZED WYJŚCIEM NA MRÓZ SMAROWAŁA TWARZ OCHRONNYM KREMEM BY NIE PODRAŻNIAĆ TWARZY.LEPIEJ DBAĆ O SKÓRĘ ZAWCZASU BY POTEM MIEĆ SPOKÓJ.A NAJLEPSZY NA TRĄDZIK JEST DIFFERIN,SPRAWDZONY.
  • kaczor 5 2009.02.10 [17:46]
    Ja tez mam taki problem i już od kilku lat a mówią mi że mam czerwony nos od urodzenia. Ja wiem że to muszą być naczynka. pojawia sie to albo gdy jest bardzo zimno albo gdy jest mi ciepło wtedy to widać naprawde mocno. Ale cóż trzeba z tym jakoś żyć nie każdy człowiek jest idealny. a da sie go pokochać.Mam już 18 lat a uprzykrzyło mi sie wypominanie ale ty masz czerwony nos hehe. To już nie jest śmieszne ale trzeba się przyzwyczajać niestety...

Odpowiedz na ten temat