Odpowiedz na ten temat

zgrubienie w piersi - wejdź jeśli też tak masz lub miałaś

• fiołkowa. 2009.02.21 [22:59]
    od jakiegoś czasu miałam delikatne kłujące bóle w lewej piersi, próbowałam sama sobie wybadać co to może być ale nic specjalnego nie wyczułam poszłam więc parę dni temu do ginekologa no i wymacał mi zgrubienie. Oczywiście kazał pójść na usg ale odradził mi państwowe badanie bo kolejna na kilka miesięcy do przodu i poradził prywatne badanie. Jestem zarejestrowana na 27.02. Generalnie jestem dość spokojna choć teraz lekko się wystraszyłam bo ból w piersi stał się dzisiaj dość silny, odczuwam go jak dość silne kłucie kolki tylko, że w piersi pechowiec.gif i trwa już od ok 2 godz. raz łagodnieje za chwilę się nasila.
    Czy któraś z was też tak miałam? nie jestem typem panikary, ale uspokoiła bym się gdyby ktoś mi napisał, że to nic takiego smutas.gif
  • dsfrwer 2009.02.21 [23:04]
    Jeżeli masz dopiero od niedawna i boli, to mało prawdopodobne, żeby to było coś bardzo, bardzo złego. Być może zapalenie gruczołu, ale nie jestem lekarzem, więc nie wiem. Ja miałam podobny ból i badanie przez lekarza i usg nie wykazało nic. Ból i zgrubienie przeszło. I nie wiem co to było. Ważne, że szybko zareagowałaś, więc się nic nie bój.
  • fiołkowa. 2009.02.21 [23:11]
    do dzisiaj nawet nie pomyślałam sobie, że to może być coś groźnego, wiem, że czasem w piersiach robią sie wszelkiego rodzaju zgrubienia i niegroźne guzki ale ten ból dzisiaj jest naprawdę dziwny i mam go po raz pierwszy więc trochę się wystraszyłam, być może zadziałała też autosugestia: wiem, że coś mam w piersi, pewnie podświadomie czuję strach i ból jest sprawą psychiki. Mam tylko nadzieję, że to przejdzie bo chyba nie usnę usmiech.gif
  • nerissa 2009.02.21 [23:52]
    Dobrze, że idziesz się przebadać. Ja ze swojej pozycji (2-gi rok medycyny) mogę Cię uspokoić tym, że kujący ból w okolicy mostka (czyli na piersiach też) może być rzutowany z narządów wewnętrznych, między innymi przełyku, więc może się po prostu okazać, że kęs utkwił Ci w jakiejś fałdce przełyku i stąd ten ból... A tak w ogóle to jeśli chodzi o piersi to zwykle groźne rzeczy nie bolą, niegroźne bolą
  • edfwefwefqwef 2009.02.21 [23:56]
    moją mame tez zaczela tak pobolewac piers, takie jakby klucie, zrobila usg i wyszledl guzek , nowotwor, teraz juz jest po chemii , juz rok po operacji, nie ma zadnych przerzutow wiec czym predzej do lekarza!!!
  • fiołkwa. 2009.02.22 [00:40]
    u lekarza już byłam usmiech.gif teraz tylko dokładniejsze badanie na które też jestem umówiona. Dziękuje za wasze słowa otuchy a ból na szczęści się zmniejszył.
  • zakręcony loczek 2009.02.22 [00:45]
    Ja odkryłam u siebie guzek podczas samokontroli piersi w 2007 roku, miałam wtedy 20 lat i byłam przerażona. najpierw poszłam do mojej lekarki rodzinnej, ona kazała mi iść do onkologa ale uspokajała, że to na pewno nic groźnego. Poszłam więc do onkologa, zrobili mi badanie usg i stwierdzili, że mam torbiel o wielkości 7mm na 7 mm. Na szczęście to nic groźnego, ale wiecie, dla młodej dziewczyny wyczucie guzka w piersi jest czymś bardzo niepokojącym i przeżyłam wtedy naprawdę chwile grozy. Teraz muszę chodzić na badania kontrolne co pół roku, idę w tę środę, życzcie mi powodzenia. Ostatnio onkolog stwierdził, że mógłby mi usunąć torbiel, ale nie chce kaleczyć moich piersi, bo jestem za młoda (jak powiedział usmiech.gif pozdrawiam
  • fiołkwa. 2009.02.22 [00:56]
    zakręcony loczek ----> trzymam kciuki za ciebie, wszystko będzie dobrze usmiech.gif
  • obecna stara panna 2009.02.22 [12:24]
    a moze taki opstry bol to od serca? na tle nberwowym?
  • agni-s 2009.02.22 [19:31]
    gdzie od serca jak pisze ze ma zgrubienie !!
    Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło. Najlepszym dla nas w życiu rozstaniem jest rozstanie z pesymizmem.
  • przyszlam wyszlam 2009.02.22 [19:37]
    Autorko ja mialam takie bole przy zgrubieniu w piersi. po wizycie u lekarza okazalo się że to nic złego, a boleści minęły jak ręką odjął. tylko się nie fazuj i będzie dobrze usmiech.gif
    chodzi mi o to żeby spokojnie poczekac do wizyty

i nie piszcie dziewczynie o rakach i innych bo na razie nic nie jest zdiagnozowane, a guzek guzkowi nierówny

• fiołkowa. 2009.02.22 [23:20]
    zgrubienie jest od zewnętrznej strony piersi bliżej pachy.
    Obecnie stara panna być może ma rację co do tła nerwowego bo w piątek bardzo się zdenerwowałam i być może organizm w taki sposób odreagował. Dzisiaj tylko lekko pobolewa ale nie boję się i nie panikuję usmiech.gif
  • inga30 2009.02.22 [23:41]
    Spokojnie przechodziłam przez to i umierałam ze strachu okazało się zwykłym zapaleniem .Pozdrawiam
  • MONIŚ1711 2009.07.29 [22:50]
    cześć odczuwam takie same bóle jak ty, półtora roku temu zrobiłam sobie USG okazało się że mam zmianę ogniskową o gładkich zarysach wielkości 12x9mm oraz drugą o wielkości 15 mm wtedy poradził mi lekarz abym poszła do specjalisty, lekarz rodzinny skierował mnie do poradni chorób piersi, a tam dostałam skierowanie na biopsje wynik był negatywny ucieszyłam się, skonsultowałam to z ginekolozką która stwierdziała że jesli chce to dla swojego konfortu moge to usunąć - pomyślałam sobie że jeśli to nie jest nic grożnego to czego mam to usuwać, ale dziś wybierając się po raz drugi na USG okazało się że pierwsza zmiana na wymiary 25 x 12 mm druga 15x 12mm i na domiar złego w drugiej piersi pojawiła mi się zmiana o wymiarach 9x6 rozmawiając z lekarzem który wydział wyniki poprzedniego usg i biopsji radził mi poczekać jeszcze pół roku i zrobić kolejne badanie usg jeżeli okarze się że wymiary tych gózków znów się zwiększą to tzreba będzie coś z tym zrobic ale jak narazie odradza mi ponieważ dwa z nich są zbyt blisko gruczołów mlekowych a usunięcie jednego nie ma sensu chyba że po kolejnym badaniu okaże się ż e znów urusł. Reasumując poprostu mam takie skłonności a spowodowane są one zmianami hormonalnymi zachodzącymi w moim organiźmie. teraz ma dylemat nie wiem co z tym zrobić czy skonsultować to jeszcze z kimś innym czy usunąc już teraz POMÓŻCIE.

• alegosos 2009.07.29 [23:12]
    kochana, kiedys miałam wielkie bole w piersi, wyczułam guzek. mały , siedział głęboko. po paru tygodniach zniiknął a pierś przestala boleć, nawet nie zdązylam isc do lekarza
  • a ja mam gruczolowa 2009.07.30 [16:01]
    budowe piersi i ciezko mi cos wybadac ale wydaje mi sie ze na jednej piersi od strony zewnetrznej mam tak jaby wieksze te gruczoly. nie jestto jeden guzek tylko tak jakby kilka powiekszonych gruczolow blisko siebie. przed okresem mi sie lekko powieksza i przy dotyku pobolewa. dotykalam wezly chlonne pod pacha i niby nic nie wyczuwam
  • 14latka 2009.11.15 [21:11]
    Znalazłam to forum w wyszukiwarce , zamartwiłam się , mam 14 lat a w mojej prawej piersi wyczulam zgrubienie. Tak za bardzo nie wiem dokładnie co robić ,szukam pomocy w internecie , jakiejś rady. Boję się ,że może to być nowotwór. ;/ Czy w ogóle to jest normalne u 14 letniej dziewczyny . ??
  • do 14latki 2009.11.15 [22:11]
    Ja wyczułam zgrubienie jak miałam 12 lat i piersi zaczeły rosnąc. Njapierw pojawiło mi sie w lewej piersi a po kilku miesiacach w prawej. Jest to zupełnie normalna sprawa ze piersi które zaczynaja sie rozwijac pobolewają i pojawia sie w nich cos podobnego do guzka lub zgrubienia.
    jesli bardzo cie to niepokoi to porozmawiaj o tym z lekarzem
  • uszka 2011.02.15 [10:44]
    Witam, mam problem, liczę na Waszą pomoc i rady.
    Jakiś czas temu (we wrześniu 2010) wyczułam guzek w prawej piersi, a właściwie to pod piersią. Byłam w ogromnej panice, szukałam wszelkich innych przesłanek choroby na siłę - mój strach nakręcało jeszcze to, że prawa pierś jest większa od lewej, ma inną konsystencję i boli mnie przed i w czasie okresu ;|
    Kosztowało mnie to mnóstwo odwagi, no ale w październiku poszłam na USG (badanie było przeprowadzane po miesiączce). W badaniu nic nie wyszło, opis mówi, że mam gruzełkowatą budowę piersi, niepowiększone kanały mlekowe i niepowiększone węzły chłonne. Uspokoiło mnie to na jakiś czas..
    Teraz wyczuwam, że ten guzek się powiększył.. Jak myślicie, czy badanie mogło nie wykazac choroby? Czy lekarka przeprowadzająca to badanie mogła się pomylic?
  • gość 2014.05.06 [18:05]
    Hej dziewczyny, niedawno wyczulam u siebie cos bolesnego pod sutkiem jak dotykam to mocno kluje malutkie zgrubienie, domyslacie sie co to moze byc ?
  • gość 2014.05.06 [20:20]
    idz do lekarza a nie pytasz na forum, to moze byc pierdoła ale moze byc tez rak, wiec biegiem do lekarza!!
  • gość 2014.05.06 [22:33]
    Tez mam zgrubienie tak samo jak moja mama, byłam prywatnie na usg u znanego i cenionego u mnie w mieście specjalisty i potwierdził mi ze to nic poważnego, jedynie powiększony gruczoł mleczny usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej