Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zimowa garderoba

zimowa garderoba rocznego dziecka

Polecane posty

Gość zimowa garderoba

Jak ubieraliście swoje (około) roczne dzieci zimą? Ile warstw (i jakich) ubrań zakłada się takiemu dziecku, które już zaczyna chodzić? Chodzi o spacery, zaczną się też dojazdy do żłobka, głównie autobusami. Kompletuję zimową garderobę i nie wiem, na co w szczególności zwrócić uwagę i ile sztuk ubranek potrzebuję. Oczywiście kombinezon, kurtka, czapka, szalik, rajtuzki, spodnie to wiadomo, że podstawa. Na razie mam: 2 kombinezony jednoczęściowe (wg mnie nie są zbyt grube), 2 kurtki, 2 pary ocieplanych spodni jeansowych, 1 para ocieplanych spodni materiałowych 4 sweterki (ale takie cienkie), 2 bluzy (również cienkie), kilka sztuk body z krótkim i długim rękawem, kilka bluzeczek bawełnianych z długim rękawem czapka, szalik, rękawiczki i 4 pary rajstop. Proszę o podpowiedź co mam dokupić, bo pewnie zacznę kupować i się okaże, że połowa będzie np niepotrzebna itp:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak kompletujesz wyprawkę dla roczniaka i nie masz pojęcia co i ile tego mieć :-). Za 3lata tez o wyprawkę będziesz pytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze sproboj z tym co masz a jak sie okaze ze czegos potrzebujesz to dokupisz? To zalezy jak dziecko bedzie chodzilo ubrane po zlobku,bo np.jak w rajstopkacj to lepiej miec na kazdy dzien i na zmiane. Chyba,ze w tyg. Chcesz sie martwic ze trzeba wstawic pranie. Spodnie ocieplane zalozysz jak bedziesz zakaldac kurtke a nie kombinezon,wiec tez wystarcza i tez tylko na dojscie do zlobka. Wydaje mi sie ze na sile nie musisz nic kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewentualnie dokup jakas ciepla bluze/polar,cos misiowego bez kaptura,zeby wlozyc na ubranie dziecka(na bodziaki i bluzeczke w ktorej bedzie chodzic w zlobku)a pod kurtke/kombinezon. Bo kaptur bedzie przeszkadzac i by to nie bylo jakies ciasne. Wtedy w szatni zdejmiesz. warto tez czasami miec jakas kamizelke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I np.jak moja kolezanka puszczala zima corcie w rajstopkach to zakladala jej jakas spodniczke lub spodenki ;) wg.mnie w takim wypadku to najlepiej by bylo to wygodne,ona naciagnela sztywne dzinsowe spodenki,to mi bylo szkoda tej malej:D pampers,rajstopy i dzins. Ale.cienkie.bawelniane to moze i fajny sposob na.zachowanie estetyki przy ubiorze takiego malucha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa garderoba
Dzięki za odzew:). Do żłobka to mam jeszcze kilka spodni dresowych i legginsów, wiec myślę, że będę ją tam przebierać w wygodne ubranka (przynajmniej dół). Panie w żłobku mówiły, że tak byłoby najlepiej. W takim razie dokupię jeszcze coś ciepłego na górę, jakiś polarek, albo grubszy sweterek i może wystarczy. Najwyżej będę dokupywać w trakcie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa garderoba
Do "gość" z pierwszego postu: nie będę pytać na 3 lata, bo już z doświadczenia będę wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, ale po co Ci aż 2 kombinezony i 2 kurtki?? Nie za dużo? Poza tym ok, ja też dołożyłabym np polar zamiast cienkich sweterków (na zimę zazwyczaj się nie sprawdzają). Też mam 2 pary ocieplanych dżinsów, ale są z miękkiego materiału, to nie blachy ;) Zaopatrz się w przynajmniej 2 pary rękawiczek, żebyś nie wylądowała któregoś pięknego poranka bez jednej sztuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa garderoba
do roukola: chyba za dużo:). Ale te rzeczy dostałam :). A rękawiczki to fakt, sama gubię co chwilę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokup jeszcze śniegowce, jeśli nie masz, wiadomo, dziecko czasem chce sobie pochodzić, nawet jak dobrze nie umie, dokup też jedną-dwie pary rajstopek, żeby nie nosić przepoconych i jeden grubszy sweterek i jedną grubszą niż masz bluzę. I nie martw się tym, co mówią inni, masz prawo jeszcze niewiedzieć jak ubrać dziecko, przecież to dopiero twoja druga zima, w dodatku dziecko nie leży już nieruchomo w gondoli. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kilka par rekawiczek bo to albo zmokna albo ubrudza. rajstopek tez z piec sztuk by sie przydalo. obowiazkowo kamizelka. ochraniacz do wozka pozadne sniegowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was serdecznie :) Seks po ciąży? Lepiej, gorzej, czy bez zmian? To pytanie kierujemy do kobiet w okresie od 6 miesięcy do 1,5 roku po porodzie. Jesteśmy studentkami kierunku lekarskiego i prosimy o uzupełnienie poniższej anonimowej ankiety, która pozwoli nam zwiększyć wiedzę na ten temat i lepiej opiekować się przyszłymi pacjentkami. LINK: https://docs.google.com/forms/d/1N_ttSaGXIhIULIc0rsEZxhgu90e9qgyZu1C5K8B8_rU/viewform?formkey=dGhXS0hOOFZSUkNsUzYwVFRPa3BXNnc6MQ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowa garderoba
Dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi! Już jestem po zakupach. Jesteście kochane i bardzo pomogły mi wasze uwagi :). Chyba mam już wszystkie niezbędne rzeczy. Reszta -jakby co-pewnie wyjdzie "w praniu". ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×