Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Basia54

Zarejestrowani
 • Zawartość

  172
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

133 Excellent

Ostatnio na profilu byli

670 wyświetleń profilu
 1. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko Aa Agnese Barnaby Beatris Elfiku GRA Kasiu Paulinko Michale Dziękuję pięknie za wszystkie życzenia a od siebie - Życzę Wam ciepłych, udanych, pełnych miłości i nadziei Świąt Wielkanocnych Spędźcie te świąteczne dni w miłej rodzinnej atmosferze Odpocznijcie, chodząc na spacery i cieszcie się wiosną. Życzę Wam dużo zdrowia, słoneczka i uśmiechu . Michałowi dodatkowo dużo hartu ducha i wytrwałości w rekonwalescencji Pozdrawiam Wszystkich serdecznie .
 2. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  My też Cię pozdrawiamy Michałku . Dobrze, ze jesteś już w domu. Niech szybko będzie lepiej z Twoim zdrowiem.
 3. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Barnaby , pisałaś kiedyś, że Twoja specjalistyczna terapia ma się zacząć około połowy kwietnia. Mamy połowę kwietnia i na dodatek czas przedświąteczny. Czy to już się dzieje? Michałku , mamy świadomość, że to co Ci się stało to bardzo poważna sprawa i martwimy się o Ciebie. Daj jakiś znak co z Tobą.
 4. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko . GRA, dziękuję Ci za Twój cudny wpis . Ale mnie rozwaliłaś. Okazuje się, że chyba byłam mocno zmęczona podczas oglądania KS. Chyba przysnęłam na scenie na dachu, bo przynajmniej połowy nie pamiętam . Za to pamiętałam, że GF rozpoczął się w kwietniu 2016, ale nie tak szczegółowo jak Ty Paulinko . Pięknie Ci dziękuję za wspomnieniowe klipy. Ten z piosenką „She” jest bezkonkurencyjny. Ja też Wam dziękuję za wspólną obecność na naszym forum. Spotkałam tu świetnych, życzliwych ludzi, dzięki którym ośmieliłam się publicznie komentować oglądane przez nas seriale. Właściwie mogę napisać o sobie dokładnie to samo co Elfi. Bardzo Wam dziękuję . GRA , piękne dzięki za potężną dawkę klipów z mojego ukochanego serialu. Dobranoc .
 5. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko . Dopiero dzisiaj mam czas, żeby strona po stronie nadrabiać zaległości. Kasieńko , Paulinko bardzo wam dziękuję za streszczenie i komentarze do IM 25. Jeszcze nie oglądałam, ale wszystko mi przypomniałyście. GRA , Tobie dziękuję za uświetnienie pięknymi klipami i piosenkami urodzin Kerima. GF to wciąż dla mnie numer 1 a para F&K nie do pokonania. Kasiu, jesteś niezawodna w relacjonowaniu KS. Bardzo dziękuję . Aa , ja zawsze myję okna jak pada deszcz . W tym roku będę je myła po świętach, na razie muszę opanować sprawy zdrowotne u Mamy. Paulinko, teraz już chyba będzie z górki. Został tylko jeden egzamin dla MKO. Trzymam kciuki w dalszym ciągu . GRA, świetny komentarz do KS . . Elfiku Barnaby Michałku Pozdrowienia dla Wszystkich. Dobranoc .
 6. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dzień dobry Kochana Gromadko Mam straszliwe zaległości w oglądaniu seriali i czytaniu Waszych postów i dzisiaj też czas mnie goni. Pamiętam, że dzisiaj MKO ma egzaminy. Trzymam za Nią kciuki i przesyłam dobrą energię . Trzymaj się Paulinko . Pozdrowienia dla całej Ekipy i życzenia zdrowia, szczególnie dla Michała .
 7. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  GRA, dzięki za dobranockę . Mnie najbardziej podobały się - pierwsza - Same To You" i ostatnia " Your Heart Is as Black as Night". Dobrej nocy.
 8. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko . Kasiu, ja również Ci dziękuję za to, że czuwasz na kafe i na dodatek raczysz nas takimi świetnymi mini-komentarzami . Niewątpliwie masz talent. Ja podobnie jak GRA, tak nie umiem. Albo oglądam albo komentuję. Nie umiem jednocześnie robić tych dwóch rzeczy naraz. Przy oglądaniu filmu mogę jedynie prasować . Zresztą często tak właśnie robię. Michałku, jak to się mogło stać, że złamałeś kość udową u nasady? No i taki wypadek na progu wiosny! Nie chcę przez to powiedzieć, że na taki uraz jest jakiś lepszy czas, ale tym bardziej jest przykre, że stało się to właśnie teraz, gdy już prawie witałeś się z działeczką. Na pewno za nią tęskniłeś. Za tobą już najgorszy czas, ale teraz też będzie trudny. Życzę Ci, żebyś doszedł jak najszybciej do dobrej formy, pozwalającej na rehabilitację nogi. Trzymam za Ciebie kciuki . A u nas od wczoraj zimno i wietrznie. Musiałam pogodzić się z ciepłym płaszczem, ale botków już nie wyciągałam.
 9. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dzięki Kasiu za troskę i życzenia . GRA, Tobie dziękuję za dobranockę . Wysłucham już jutro, bo czuję po tytułach, że mnie wciągnie. Dobranoc .
 10. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dzień dobry Gromadko . Paulinko , nie masz za co przepraszać. Czasami tak jest, że bardziej intensywnie musimy zaistnieć w realu. To zrozumiałe, że teraz najważniejsze dla Ciebie są sprawy egzaminów i nowej szkoły dla córki. U mnie to było już dość dawno, ale wciąż pamiętam jak przeżywaliśmy kolejne etapy edukacji i „progi” życiowe naszej córki. Ostatnio też musiałam bardziej skupić się na pomocy mojej Mamie i córce, stąd mój brak aktywności na kafe. Jednak wszystkie Wasze posty czytałam i pięknie za nie dziękuję zwłaszcza za streszczenia Paulinki i komentarze Kasi do IM . Dziewczyny dziękuję Wam za dzielne trwanie na posterunku. Jesteście niezawodne . GRA , dziękuję bardzo za Twoje odkrycie – Melody Gardot. W piosence „Your heart is as black as night" bardziej mi się podobała niż Beth Hart. Zresztą wszystkie panie były dobre a piosenka jest znakomita. KS 151 Nie wiem czy coś przegapiłam, ale jak to się stało, że Kemal w taki sposób rozmawiał z Nihan, że niczym się nie zdradził? Dlaczego akurat teraz był taki czujny? Zadziwiająca jest spostrzegawczość i pamięć Kemala w kwestii torebki Asu. Znajomi mi panowie byliby na straconej pozycji w konkurencji z Kemalem .
 11. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko . GRA , Michale dziękuję za informacje o ALA. Paulinko , co tam słychać w realnym życiu u Ciebie? Mam na myśli szkołę MKO. Czy już się krystalizują opinie do której szkoły chciałaby pójść? Dzisiaj było u nas bardzo ciepło – 19 stopni. Prace na działce idą pełną parą. Elfi , dziękuję za filmik z EA i BK. Dobrze, że się mocno trzymałam krzesła, bo ziemia zadrżała Chociaż oprócz pierwszego odcinka w ogóle nie oglądam ALA, też byłam zaintrygowana sceną nocy poślubnej i obejrzałam te fragmenty w odcinku 55 jak i w 58 czyli tym, który Ty opisujesz. Kasiu , ja też myślałam że Hayat bardziej zawiniła. Nie wiem co po drodze się wydarzyło ale czy aby nie rozdmuchano tu błahego problemu? Życzę Wam dobrej nocy .
 12. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko . GRA, Dziewczyny i Chłopaku, którzy oglądacie ALA – pamiętacie w którym odcinku była ta pamiętna noc poślubna Murata i Hayat? To już pytanie na jutro. Dziś spijmy dobrze i śnijmy pięknie jak napisała Barnaby . Dobrej nocy .
 13. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  Dobry wieczór Gromadko . Ja już nie mogę patrzeć na Zeynep iTarika. Są dla mnie obrzydliwi. Emir – to wiadomo, potwór od początku do końca. Za to Nihan drażni mnie chyba jeszcze bardziej niż Asu. Asu jest żałosna, za to Nihan okrutna. Nie wiadomo co gorsze. Do lubienia zostaje mi tylko Kemal, Leyla i Ayhan, no i Zehir. A Asu zaskoczona i rozczarowana wizytą rodziców. Oni chcą użyć perswazji w stosunku do Kemala. Ona chyba chciała użyć innych argumentów. Szykowała się do uwiedzenia Kemala, co już samo w sobie jest trudne, no i jak to zrobić w ich obecności? Dziewczyny, dziękuję Wam za „relację” z KS i dowcipne komentarze. Cytat z wypowiedzi GRA: „Wiedząc ,że Hayatt go kocha, wykorzystuje wszystkie pokłady męskiego chamstwa w noc poślubną ... i potem...” Nie oglądam ALA, ale zaintrygowało mnie to zdanie. Co on takiego zrobił? GRA, bardzo mi się podobały Twoje wpisy na temat ALA i KS . Dobranoc .
 14. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  IM 23 Ciotka Nadia przywiozła Szurze smutne wieści o rodzinie. Konstanty, niedawno poślubiony mąż Tiny zg.inął na froncie. Nina i mama dziewcząt zostały w Noworosyjsku a ciotka z wujkiem i Tiną pojechały na pogrzeb. Tina była zdruzgotana śmiercią męża i rozchorowała się. Działania wojenne spowodowały, że urwał się kontakt z matką sióstr i ciotka musiała szybko zadecydować o ucieczce z Rosji. Cała trójka weszła na pierwszy statek do Anglii (przez Morze Czarne i Bosfor). Nie pamiętam, czy było już w filmie powiedziane, że to rozwój tyfusu u Tiny spowodował, że pozbyto się jej ze statku i „porzucono” w Stambule. Po wyjeździe Szury do Paryża w 1924 Tina do końca swoich dni żyła w Stambule. Dożyła dziewięćdziesięciu kilku lat. W latach dwudziestych zarabiała grając w lokalach i o tym wspomniano na kartach książki. Co robiła później i jak ułożyła sobie życie nie wiadomo, ale przypuszczam, że o niej tez można by napisać ciekawą powieść. Pod koniec lat dwudziestych państwo tureckie wywierało bardzo silną presję na białych Rosjan i innych emigrantów, aby albo wyjechali albo przyjęli obywatelstwo tureckie. Przyjęcie obywatelstwa wiązało się jednak z zamknięciem drogi na zachód i tak się właśnie stało w przypadku Seyita. Jak było z Tiną – nie wiadomo. Wiosną 1946 Szura przyjechała do Stambułu i spotkała się z siostrą Tiną. Seyita już wtedy wśród żywych od roku nie było. SPOJLER – kto nie chce niech nie czyta. Seyit zmarł na gruźlicę w roku 1945 w wieku 53 lat . Jednak bezpośrednim powodem ś.mierci było sa.mo.bój.stwo (pod.cięcie żył). Uratowano go na chwilę, ale organizm był przez chorobę tak wyniszczony, że wkrótce zmarł.
 15. Basia54

  Grzech Fatmagül 17

  GRA, czy dzisiaj są Twoje Imieniny? Moje bliskie Grażynki obchodzą Imieniny właśnie 1 kwietnia . Życzę Ci dużo zdrowia i pomyślności, bezproblemowego rozwijania swoich wszechstronnych pasji i oglądania dalszego ciągu WM bez żadnych przeszkód. Wielu pięknych chwil w życiu i mnóstwa powodów do radości . I dziękuję Ci za to co dla nas robisz .
×