Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Olla

Zarejestrowani
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

93 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie zgadzam się się z Anulą w 99,9% przypadków, ale tutaj akurat ma rację. Tutaj nie chodzi o zrzutkę na proszek do prania, ale o uniknięcie sytuacji, w której jedna osoba jest zależna finansowo od drugiej i tak, z reguły to kobieta. Faceci odchodzą, nawet przykładni mężowie i ojcowie, po latach wspólnego życia. Nikt nam nigdy nie zagwarantuje, że związek jest na całe życie. To jest moim zdaniem rozsądek, a nie planowanie z góry, że się rozwiedziemy. Nikt nie planuje, że będzie miał wypadek i rozbije auto, ale na ubezpieczenie płacimy właśnie na wypadek zdarzenia przyszłego niepewnego. Własne pieniądze to forma ubezpieczenia - może nigdy nam się nie przyda, ale co jeśli..? Problem nie dotyczy jedynie kobiet, znajomy rozwodzi się z żoną, mieli wspólne konto - od momentu jego wyprowadzki z domu, żona zaczęła wydawać pieniądze ze wspólnego konta w tempie lawinowym, codziennie jedzenie z knajp, zakupy, schodziło po 500 - 600 zł jednego dnia.
 2. Trochę brak konsekwencji, „jak się złe czuje to nie mogę jeść”, a potem śniadanie, tofu i chałeczka. W sensie „nie mogę zjeść tyle co zwykle”? Dla mnie to co zaprezentowała na stories to posiłki na cały dzień, a jeszcze 14 nie mamy a chałka wyglada jak ziemisty zakalec, nie ma siatki glutenowej, puszystości, nie wzrowalabym się na tym przepisie.
 3. Olla

  szarlotka z cynamonem z bebe

  Jestem przerażona tymi jej stories, z Waszego opisu wydawało się, że po prostu coś tam sobie wylewa żale, ale nie sądziłam, że w takiej formie.. Przecież to rynsztok, tego się nie da inaczej opisać. Wulgarność i słownictwo jak ze spacerniaka w zakładzie karnym, każdemu zdarzy się zaklnąć, ale taki potok? Potem zobaczyłam nowy "vlog", jak leży w pościeli w przeźroczystej podomce i obraz się dopełnił. Prostacka baba, przecież jej widać całą pierś w tym filmie, to jest po prostu niesmaczne... Nie wiem, czy dla niej to sexy, ale kobieta w połogu z piersiami pełnymi mleka nie jest jakoś szczególnie pociągająca dla zewnętrznego odbiorcy, raczej odpychająco naturalistyczna.
 4. Olla

  Paula Boogie- grubella

  Prawo farmaceutyczne zabrania reklamy aptek. A reklama to każda działalność, która zachęca do skorzystania z usług danej apteki, a cóż robi Boogie w nowym filmiku? Jest mnóstwo orzecznictwa na ten temat, to nie jest martwy przepis i dużo toczy się spraw o naruszenie tego zakazu, a kara jest do 50.000
 5. Olla

  Paula Boogie- grubella

  Niech reklamuje, za to są grzywny
 6. Olla

  Samotna amiszka bez japonek

  Ciężko mi znaleźć ładniejsze słowo, gardzę takimi kobietami. Może ok, mocne określenie, ale wywołują u mnie tylko negatywne uczucia. Zero własnej tożsamości, identyfikacja jako "mamatrójki" - przeraża mnie takie zatracenie siebie i określanie tylko przez pryzmat bycia matką. Mam wrażenie, że to taka ucieczka dla kobiet, które nie są z siebie zadowolone, więc żyją poprzez dzieci i pucowanie domu. Nie umiałabym nigdy przedstawiać się jako "mama Janka", bo po pierwsze, jestem sobą, dopiero potem czyjąś matką, żoną itd. Mentalność żony ze stepford
 7. Olla

  Samotna amiszka bez japonek

  Umowa jest na nią, ale wizerunek jest wizerunkiem Cudnisia, jej dobrem osobistym. Do momentu uzyskania przez dziecko pełnoletności pozostaje pod opieką rodziców, ale każde z rodziców władzę rodzicielską sprawuje samodzielnie, czyli wystarczy tylko zgoda Lauretty na publikację wizerunku. Dre mógłby się sprzeciwić i w takim wypadku L powinna zaprzestać publikacji zdjęć Małej. Jeżeli tego nie zrobi, pozostaje sąd.
 8. Olla

  Samotna amiszka bez japonek

  Oooo matoko, był już kiedyś taki jeden co do którego Bóg miał plan, niektórzy do dziś czekaja na jego powrót. Czyżby nasza Św. Lauretta od Panczety była mesjaszem?
 9. Olla

  szarlotka z cynamonem z bebe

  Przepis nie jest utworem w rozumieniu prawa autorskiego, uznaje się go za "zasadę działania/metodę", a to podlega wyłączeniu. Dopiero połączenie go ze zdjęciem, charakterystycznym opisem ma cechy twórcze, podlegające ochronie. Praca magisterska to co innego, tutaj bazujesz na źródłach, które muszą być odpowiednio zacytowane i oznaczone i z tych źródeł tworzysz nowy utwór, zawierający autorskie przemyślenia itd itp. A to, że wiele osób podaje przepis na "rewelacyjne ciasto bananowe, odkrywczego pad thaia" i udaje, że to ich pomysł to inna para kaloszy. Jasne, widać na pierwszy rzut oka i wystarczy wyguglować, ale wielu osobom sie zwyczajnie nie chce i uważają przepisy jutuberek za oryginalne i odkrywcze.
 10. Olla

  szarlotka z cynamonem z bebe

  Akurat przepisy kulinarne można spokojnie publikować jako "własne", o ile nie powtórzysz słowo w słowo opisu i zdjęć. Można użyć tych samych składnikow, proporcji i spokojnie udawać, że to Twoje Vide - ebooki najbardziej opuchniętej weganki instagrama.
 11. Mnie zastanawia, jak przezyć za 1700 miesięcznie, nawet 3400 zakładając dwie osoby pracujące. Przy obecnych cenach na samo jedzenie na dwie osoby wydaję ponad 2000 zł miesięcznie, mam wrażenie, że każde zakupy są droższe od poprzednich...
 12. Olla

  Polskie Karingtony

  Alf komornik, jaaaasne Raz, że trzeba się dostać na aplikację i ją skończyć, to na komornika trzeba mieć określony charakter. Alfa raczej nie podejrzewam o stanowczość wymaganą w tym zawodzie, poza tym jakoś nie widzę licytacji komorniczej prowadzonej jego wątłym głosem.
 13. Olla

  Polskie Karingtony

  Wrzucaj, kto się przyczepi? Znikoma szkodliwość społeczna czynu Trochę żart, bo to pojęcie z karnego, ale o ile każdy obraz ma uwarunkowania licencyjnie, to nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji kiedy osoba do której należą autorskie prawa majątkowe i osobiste występuje z roszczeniem do użytkownika forum kafeteria o naprawienie szkody. Jaka szkoda? W jakiej wysokości? Także ten siostro, free legal advice z rana, czirs kawą i ustawiaj awatarek.
 14. Olla

  Polskie Karingtony

  Ja nosze praktycznie codziennie, chyba ze cały dzień w domu i nie przeszkadza mi, ze widać linie majtek pod dresem Do pracy w sumie zawsze w stringach, nie widać ich pod obcisłymi spodniami, w ogóle ich nie czuje. Kwestia tez znalezienia wygodnego modelu z odpowiedniego materiału, wtedy jest wysoki komfort noszenia. W zimie tez, majtki chyba jakoś specjalnie nie grzeją, wiec dużej różnicy ten pasek materiału nie robi. tez nie nosze kompletów, chyba nawet nie mam żadnego stanik dobieram pod bluzkę, poza tym ostatnio jestem fanką miękkich koronkowych braletek, one raczej nie występują w kompletach. Mąż nie narzeka, także ten. Chirs wodą z cytrynkom.
 15. Olla

  szarlotka z cynamonem z bebe

  Aż z ciekawości włączyłam vloga, żeby obczaić Marcina. To się gorszej siostrze ciacho trafiło Dawid z wyglądu to no cóż, nie wygląda, Paula górą. Nie wiem jak on wytrzymał ten jazgot, już pamiętam, dlaczego odsubsrybowałam. Nie daje rady słuchać niegramatycznych peanów o szczupłości talii i ogólnej wiotkości okraszanych prostackim rechotem.
×