Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda**25

JAK TO JEST Z NADAWANIEM IMION,SA JAKIES KRYTERIA?

Polecane posty

to chyba w duzej mierze zalezy od urzednika w urzedzie.Moj brat 14 lat temu zafascynowany jakas piosenka zapragnał aby jego corka nosila imie Suzana no a facet w urzedzie wyja ksiazke i kalendaz i kazal mu znalesc top imie.jak by znalazl to facet mial ja tak zapisac.nie znalazl:) nie wiem co to za ksiega byla.zaproponowal mu ZUza brat sie nie zgodzil i zostala PAula nie paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podswiez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D o A u t o r k i
I jakie ci sie teraz podobaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dbam o czystosc na forum
Nie zakladajcie tematow ktore juz tu sa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Autorki
W zaleznosci od miejsca zamieszkania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Autorki
Musisz poczytac zasady. Zasady nadawania imion w Polsce: http://www.nowakowska.piwko.pl/materialy/teoria/imiona.htm http://www.mirnal.neostrada.pl/RJPoiczer.htm - duzo przykladow imion i interpretacja dlaczego moga byc odrzucone http://www.mirnal.neostrada.pl/bwRJP(5).html wedlug zasad http://weber.is.uw.edu.pl/lewiatan/nr2/imiona.html trendy nadawania imion http://sport.onet.pl/1,16,11,7192234,21497361,893122,0,forum.html dyskusja na ten kontrowersyjny temat nadawania imion obcych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inezka-Pinezka
no ja sie nazywam Inez ale jest jeszcze imie Ines, ALE TO DWA RÓŻNE IMIONA BO W NIEMCZECH NP. NIE NAZWIE SIĘ DZIEWCZYNKI Inez bo z u nich sie czyta jak c'et, a Ines tak bo u nich s to zet. No jak ja się urodziłam to tego imienia prawie nikt nie znał a teraz coraz wiecej jest Inez'ek :)) Na początku miałam sie nazywać Inez na drugie JOANNA, POTEM JOANNA iNEZ BO KTOŚ POWIEDZIAŁ że Inez to tak dziwnie ale potem zostało Inez. Pozdrówka dla wszystkich Inez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werośka_32
witam Was wszystkich.26 kwietnia po 12 latach walki o dziecko udało mi sie i urodzilam córeczke.dałam jej na imię Chantal.nie widzę w tym nic strasznego to przepiękne imie ani ja ani mąż nie jesteśmy innej narodowości a jednak w urzędzie nie zrobiono nam żadnego problemu poza jednym pisownia.mialo być pisane przez Sz niestety pani kierownik powiedziała,że ma być we francuskim orginale przez Ch. uważam,że nowe przepisy odnośnie możliwości nadawania dzieciom imion według własnego wyboru to coś co dopełnia cud narodzin i spełnienia marzeń.z poważaniem mama Chantuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela Kukullska
Czy wiecie co sie dzieje kiedy wsiadasz do taksuwki? Ja wiem bo sama to przeżyłam! I to właśnie wam opowiem . Pewnego razu wsiadam do taxówki i mówie - na dougishe prosze. A on nato -ok.Ijedze ...a potem sie pyta jak mam na imie -to ja mówie ze Ela i pytam sie jak on ma na imie ..a on milczy. I po paru minutach on sie pyta ile mam lat...no i śe odpłacam tym samym-milcze. DZIĘKUJE...DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA UWage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga noga
no i jak sie macie bo ja wspaniale . odpiszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinnek
czy moge dac synowi imie westbam ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glowa boli
brat chcial nazwac dziecko Suzana :) ale powiedzili w urzedzie ze zuza moga ale nie suzana wiec dziecko ma na imie Paula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynika 1990
Nadanie imiena zależy wyłącznie od kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.Jeżeli nie pozwolił na nadanie imienia Martynika jest to wyłącznie jego wymysł.Moja mama chciala dać mi takie imie i pytała urzędniczkę czy może dać mi takie imię ta kazała chwilę mamie zaczekać,ponieważ musiala poradzić się kierowniczki USC,ale ta od razu wyraziła zgodę i nie bylo problemu.Dziwię się że jeszcze dziś w zjednoczonej Europie są takie problemy jakie byly za czasów komunistów w Polsce Ludowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiikasweetkittygirl
nie mozesz dać jej na imię shantell ? czyta się szantell bo to imie australijskie chyba i ladne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam pochodzenia tego imienia, wiem jedynie że moja kuzynka która od 20-kilku lat mieszka w niemczech dała na imię małej Chantal (mam nadzieje że poprawnie napisałam :) z tego co wiem od kuzynki to w niemczech to noralne imię jak u nas Magda, Kasia ale czy tak jest tam naprawdę to głowy nie daję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paullla1010
Z imieniem Chantal spotkalam sie w Niemczech i powiem szczerze, ze jestem tego zdania , ze nie powinno byc problemu z nadaniem go i w Polsce bo skoro jest u nas tak wiele dziewczynek o imieniu Nicole,Victoria czy Vanessa to czemu nie Chantal? pozdrowionka dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia Floyd
Witam, tak sobie czytam i czytam i mam radoche. Jestem bowiem jezykoznawca i imiona bardzo mnie z tej perspektywy interesuja. W sumie, to rowniez sama po cichu mysle nad imieniem dla mojego dziecka - w przyszlosci. Ale do rzeczy - wyjechalam z Polski kilka lat temu, mieszkalam w kilku krajach, obecnie pisze zza granicy takze. Naprawde, co ludzie robia teraz z imionami dla swoich pociech... Za glowe sie lapie! Zgadzam sie po czesci z pania antropolog, ale mysle ze czasem warto jest posluchac innych i pomyslec zanim sie nada dziecku imie, przeciez to bedzie, jak nie na zawsze, to przynajmniej na 18 najwazniejszych lat zycia. I naprawde, naogladalam sie wielu, wielu przeroznych sytuacji. Polaczenia nazwiska z imieniem, to temat rzeka. Nawet jak oba sa polskie, to mozna popelnic straszna 'gafe'. Ale wg mnie (nie tylko osobista opinia) nadawanie dzieciom tak modnych teraz obco brzmiacych jest czasem wrecz smieszne. Ludzie na ogol chca za pomoca imienia wlasnie sztucznie podniesc swoj status spoleczny - ze niby jak ma na imie Veronica pisane przez 'v' i 'c' to pewnie z lepszej rodziny, badz srodowiska pochodzi. Sasiadowalam kiedys z dosc patologiczna i przy tym wieeeelodzietna rodzina, w ktorej jedynym 'zwyklym' imieniem byla Agnieszka, o reszte nawet nie pytajcie... I jaki ogromny, wrecz komiczny kontrast to ukazywalo, w szkole np. Dzieci naprawde byly przedmiotem zartow - nie tyle innych dzieci, co ich rodzicow, a w konsekwencji dopiero ich kolegow z klasy... Ach sie rozpisuje... Chcialam tylko jeszcze wyrazic opinie o Szantal... Ktos tam narzekal, ze mogl nadac tylko Francuska wersje tego imienia! I chwala bogu!! Badzmy konsekwentni - jesli jest to imie Chantalle, Chantal, pomijajac juz fakt jego pretensjonalnosci (musialam!), automatycznie wymawiamy je z akcentem na ostatnia sylabe, zgodnie z obca norma. Jesli jest spolszczone - musimy wowczas wymawiac je z polska norma akcentuacyjna - czyli w tym przypadku na 'Sza-'... prosze sprobowac wymowic... !!! Bez komentarza!!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra11115
Czy mogłabym dac córce na imie Tallulah :) nie jest to imie ani zdrobniale ani upokarzajace to pełne imie myslicie ze sie urzednik zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clupus
Nic nie zależy od widzi mi się urzędnika - on odmawia tylko w określonych sytuacjach - gdy Prawo o aktach stanu cywilnego tak nakazuje (art. 50) jeżeli robi to w innych sytuacjach to nie nalezy ustępować tylko sie odwoływać od decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefani, Taylor, Brooke,
Urzędnik w USC ma prawo odmówić zarejestrowania wybranego przez Was imienia dla dziecka gdy wybraliście: * więcej niż dwa imiona, * imię/imiona ośmieszające, * imię/imiona nieprzyzwoite, * imię nie pozwalające odróżnić płci dziecka, * imię w języku obcym posiadające swój odpowiednik w języku polskim Także prawo kanoniczne Kościoła katolickiego mówi, iż: "Rodzice chrzestni i proboszcz powinni troszczyć się, by nie nadawać dziecku imienia obcego duchowi katolickiemu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clupus
Jest jeszcze jeden sposób - gdy nadaliśmy inne imię niż chcieliśmy bo nam nie przyjęli to nazywajmy mimo to dziecko we wszystkich możliwych sytuacjach w sposób pierwotnie zamierzony a następnie wystąpmy o zmianę imienia na podstawie ustawy o zmianie imienia i nazwiska (zmiana na imię użyuwane - art. 4 ust. 1 pkt 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo ciekawy temat. może jestem naiwna, ale sądziłam, ze wystarczy udowodnić, ze choć jedna osoba w Polsce nosi jakieś imię i wtedy jest to już przesłanką do tego, żeby legalnie zaistniało i moglo być nadawane. I na przykład dziecko z mieszanego małżeństwa urodzone za granica i majace np. podwojne obywatelstwo i tam nazwane Chantall po powrocie do Polski zachowuje przecież to imię. czy nie jest to potem dla innych rodziców argument, ze takie imię w Polsce już zostało zarejestrowane oficjalnie? jeszcze jedno mnie zastanawia: arabscy czy wietnamscy imigranci w drugim czy trzecim pokoleniu mogą zechcieć nadac dziecku jakieś tradycyjne imię po babci i Urzednik im odmowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chantii
Moja córka ma na imię Chantalle - Janine Chantalle to starofrancuskie imię. ...można je pisać na 14 sposobów ;). Ja urodziłam moją Chantalle - Janine w Wiedniu tak nie miałam problemu w USC ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×