Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolcia_23

LEPIEJ DAĆ DZIECKO DO ŻŁOBKA CZY ZATRUDNIĆ NIANIE?

Polecane posty

To znowu ja, mam dylemat oddać dziecko do żłobka czy zatrudnić nianie???Fabianek ma 11 miesięcy.............Doradźcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem
to jesli nie masz absolutnej koniecznosci powrotu do pracy, to zostan z dzieckiem do 3 roku zycia., bo do tego czasu wlasnie ksztaltuje sie psychika dziecka. To znaczy pozniej tez, ale te 3 lata sa najwazniejsze. W zlobku bedzie ci najprawdopodobniej wciaz chorowalo Niania to jeden wielki znak zapytania - chyba ze polecona przez znajomych A nie masz jakiejs babci pod reka? Z babcia byloby dziecku prawie tak samo jak z toba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama pracuje, a ja za tesciwa nie przepadam, chociaz Fabian ja lubi NAJLEPSZA NIANIA BYLBY MOJ TATA ALE ON TEZ PRACUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama pracuje, a ja za tesciwa nie przepadam, chociaz Fabian ja lubi NAJLEPSZA NIANIA BYLBY MOJ TATA ALE ON TEZ PRACUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama pracuje, a ja za tesciwa nie przepadam, chociaz Fabian ja lubi NAJLEPSZA NIANIA BYLBY MOJ TATA ALE ON TEZ PRACUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama pracuje, a ja za tesciwa nie przepadam, chociaz Fabian ja lubi NAJLEPSZA NIANIA BYLBY MOJ TATA ALE ON TEZ PRACUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama pracuje, a ja za tesciwa nie przepadam, chociaz Fabian ja lubi NAJLEPSZA NIANIA BYLBY MOJ TATA ALE ON TEZ PRACUJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem
przeciez nie musisz za nia przepadac. Wazne, zeby odpowiedzialnie zajela sie twoim dzieckiem i zeby synek mial sie z nia dobrze. Skad wiesz ze polubilabys pania ze zlobka albo nianie? Poza tym co babcia to babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probowalam oddac mala do zlobka (2 lata i 4 miesiace) ale sie niezaaklimatyzowala. Zreszta ja sie nie dziwie - panie szarpaly dzieci, krzyczaly na nie, na kazda prosbe dziecka odwarkiwaly... ostatnia niania ta co przez tydzien przychodzila byla porazka ale ta wczesniejsza (chwala jej za to ze od jutra wraca!! i bedzie pracowala na 2 etaty) po prostu byla cudowna pod kazdym wzgledem i Gabrynia z nia bardziej zzyta niz z babcia :) wybor jest trudny wiem sama przez to przechodzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKAD
MÓJ SYNEK POSZEDŁ DO ZŁOBKA GDY MIAŁ 9 MC. Musiałam wrócic do pracy ,a rodzice mieszkaja daleko.Zastanawiałam sie nad opiekunką ,ale po długich naradach uznalismy ,że w złobku dziecko wiecej sie nauczy,szybciej nabierze samodzielnosci i bedzie umiało radzic sobie w grupie. Opieka w moim żłobku była super. Mały szybko nauczył sie korzystac z nocnika ,śpiewał nieporadnie piosenki i zgodnie bawił sie z dziećmi. Zaszczepiłam go wcześniej wszystkimi mozliwymi szczepionkami ,żeby nie chorował.W tej chwili mały ma 4 latka ,chodzi do przedszkola i nie mam z nim żadnych problemów .Polecam złobek . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwestia
finansowa... żłobek kosztuje 189zł/mies. a niania? od 5 zł za godz. razy 10 godz. dziennie... niestety. Nie pracowałabym tylko po to by płacić niani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessa
jesli stac cie to zdecydowanie polecam Ci zatrudnic nianie,w zlobku niestety nie ma tak ze na kazde dziecko przypada jedna pani,byc moze jestem uprzedzona do zlobkow,gdyz mojej kuzynki dziecko tam chodzilo no i doszlo do wypadku-panie zrobily sobie kawe postawily na stole i poszly po ciastka do kawy no i w tym czasie podszedl synek mojej kuzynki i szarpnal za kawe i caly wrzatek wylal na siebie-wiadomo wypadki moga zdazyc sie w domu-jednak chodzi o fakt powiadomienia rodzicow i udzielenia mu pierwszej pomocy-zaraz po tym jak panie zorientowaly sie co sie stalo zaniosly go do pielegniarki zrobily mu oklad na klatke piersiowa i brzuszek przykryly kocykiem i polozyly spac-gdy przyszli po niego rodzice pani powiedziala ze Kamilek zle sie czuje,poszli po niego a on lezal po tym kocem caly rozgoraczkowany,dopiero na pogotowiu rodzice dowiedzieli sie co sie stalo,teraz kamil chodzi do 1klasy ale jego cialko jest w bliznach po fachowo udzielonej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córeczka mojej koleżanki poszła do żlobka jak miał ok roku, bo koleżanka była przesadnie oszczędna i wygodna. Studiowała wóczas na V roku, więc zajęć miała tyle co nic (5 godzin tygodniowo), ale oddawała małą na 8 godzin dziennie, bo chciała mieć spokój. A spokój miała taki, że mała jej ciągle chorowała i ciągle była na antybiotykach, bo co się podleczyła trochę, to zaraz od innych dzici łapała jakąś chorobę. Niestety w żłobkach jest dużo chorób i dzieci ciągle zarażają sie nawzajęm. Jeżeli masz możliwośc to zatrudnij lepiej jakąś sprawdzoną i poleconą przez znajomych nianię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat trafiłam na wspaniały żłobek i fantastyczną opiekę. Fakt, że moja mała miała 2 latka jak tam trafiła, ale żałowałam bardzo, ze nie wróciłam wcześńiej do pracy i nie oddałam jej do żłobka wcześńiej. Teraz jestem w ciąży i planuję wrocić do pracy po urlopie macierzyńskim - maleństwo będzie miało wtedy zaledwie 6 miesięcy. Jeżeli tylko jego stan zdrowia na to pozwoli, to na pewno zdecyduje się na żlobek - nie stać mnie na nianię po prostu i nie jest to kwestia przesadnej oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że warto posłać dziecko do żłobka, ale SPRAWDZONEGO i POLECONEGO. Musisz mieć 100% pewność, że nikt nie będzie Twojego dziecka szarpał i krzyczał na nie bez powodu no i że będzie tam bezpieczne ( o zgrozo! Jak można zostawić kawę na biurku i wyjść!). W żłobku dziecko szybciej sie usamodzielni, nauczy wielu rzeczy od rówieśników i będzie lepiej radziło sobie w życiu. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że warto posłać dziecko do żłobka, ale SPRAWDZONEGO i POLECONEGO. Musisz mieć 100% pewność, że nikt nie będzie Twojego dziecka szarpał i krzyczał na nie bez powodu no i że będzie tam bezpieczne ( o zgrozo! Jak można zostawić kawę na biurku i wyjść!). W żłobku dziecko szybciej sie usamodzielni, nauczy wielu rzeczy od rówieśników i będzie lepiej radziło sobie w życiu. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARBARELLA
Czesc ! Mam pytanie od ktorego miesiaca mozna oddac ( jak to paskudnie brzmi) dziecko do żłobka ? Czy sa jakies kryteria? Jak organizuja dzien maluszkom?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×