Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość FrankaSinatra

Co wiecie na temat wzdęć?

Polecane posty

Gość Wytrwala
Na zespol jelita drazliwego lecze sie juz od 8 lat i nic nie pomaga mi.Ani diety nie skutkuja ani zmiana lekow.Podobno najlepszym sposobem jest spokoj.Najgorsze jest to ze lekarze sami nie potrafia tego leczyc i bardziej eksperymentuja na pacjentach zwlaszcza jesli chodzi o dobor lekow.Moze jestem wyjatkiem lub jednym z tych trudnych przypadkow ale mi nic nie pomaga.Ostatnio dostalam porade ze pomaga branie takiej kombinacji lekow jak ja przetestuje na sobie to napisze czy jest faktycznie skuteczna.Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Wytrwała---->jakbys mogłą to skrobnij jakie leki brałaś/bierzesz i które były bardziej skuteczne.Kurcze,wlasnie,lekarze nie maja na ten temat wiedzy,wyobraź sobie,ze na poczatku leczyli mnie Ranigastem....(!!!),po ktorym jeszce bardziej sie rozchorowalam:( Masz racje spokoj jest wazny,ja dorzucilabym tez regularne,czeste i małe posilki.Ale jak to spelnic zwlaszcza jezeli sie studjuje? Nie wiem już co robic,a to jest bardzo uciazliwe,wyciaganie co godzine kanapki na przemian z bananem albo jablkiem...na uczelni,albo w autobusie,bo akurat przeszła pora,albo dopada cie głód,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FrankaSinatra
Wytrwała---->jakbys mogłą to skrobnij jakie leki brałaś/bierzesz i które były bardziej skuteczne.Kurcze,wlasnie,lekarze nie maja na ten temat wiedzy,wyobraź sobie,ze na poczatku leczyli mnie Ranigastem....(!!!),po ktorym jeszce bardziej sie rozchorowalam:( Masz racje spokoj jest wazny,ja dorzucilabym tez regularne,czeste i małe posilki.Ale jak to spelnic zwlaszcza jezeli sie studjuje? Nie wiem już co robic,a to jest bardzo uciazliwe,wyciaganie co godzine kanapki na przemian z bananem albo jablkiem...na uczelni,albo w autobusie,bo akurat przeszła pora,albo dopada cie głód,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wytrwala
Obecnie biore zestaw kombinacji lekow Spasmalina+Trilac+Pramolan . Sama czekam na efekty .Wczesniej bralam jeszcze Duspartalin,Debridat,No-SPA.Espumisan O efektow.Ani diety nie pomagaja zupelnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Wytrwałej - > Napisz proszę jakiego rodzaju diety stosowałaś i jaką masz grupę krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wytrwala
Mam grupe krwi A Rh+ ,Stosowalam diete pozbawiona miesa mnabialu,surowych owocow i warzyw.To nie chodzi o rodzaj diety a samo przesuwanie sie tresci pokarmowej przez jelita w moim przypadku powoduje ich wszystkie dolegliwosci.Mam ostre stadium tej choroby.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do xenia 32
xenia, proszę Cię o kontakt, mój mail tkwiat9@tlen.pl, o a b ab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klops w pomidorach
Herbaty ziolowe. Silimarol. Peptobizmol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKA13
JA MAM WZDĘCIA NAWET PO POSIŁKU GOTOWANYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm dziwne too
bo ja tez to mam.. A co gorsza nie dosc,ze wzdecia,to jeszcze "puszczam baki":( to jest straszne:( i np zalozmy, ze normalnie jem na obiad 3 ziemniaki miesko i jak zjem troche ponad stan to od razu wzdecia i te okropne baki:( tez tak macie? to jest straszne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Witam wszystkich:)mam pytanie,prosze opiszcie dokładnie objawy zespołu jelita wrazliwego.Dlaczego o to proszę....Otóz od jakiegos czasu,długiego z resztą miałam bóle żoładka-tak przynajamniej wydawało mi sie,gniotło mnie w prawym boku i paliło,myśłąłąm ze to może watroba....(bo lubie dosyc często wypic sobie piwko)...nastepnie zauwazyłam krew w stolcu(wybaczcie że tak bezpośrednio) i końcu poszłam do gastrologa,który powiedział mi że mam zjw....ale ja czytałam na ten temat i typowych objawów raczej nie mam....dostałam dusphatalin który brałam i niby mi przeszło,ale po poł roku znowu zaczyna mnie boleć prawa strona brzucha,juz sama nie wiem czy to watroba czy jelita....i czy znowu mam isc do lekarza który znow pewnie przepisze mi te same leki...Poradzcie proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glutenka
ja tez wygladałam jak w ciąży ... zreszta dalej tak wygladam. Jestem chora na celiakie i mam diete bezglutenową. jest to choroba jelit. moge jesc produkty tylko z mąki kukurydzianej i ryżowej - ziemniaki tez na szczescie moge poczytajcie o tym moze akurat to was dotyczy u mnie wykryli to w wieku 17 lat a wykryc powinni od 6 iesiecy do 2 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glutenka
ja tez wygladałam jak w ciąży ... zreszta dalej tak wygladam. Jestem chora na celiakie i mam diete bezglutenową. jest to choroba jelit. moge jesc produkty tylko z mąki kukurydzianej i ryżowej - ziemniaki tez na szczescie moge poczytajcie o tym moze akurat to was dotyczy u mnie wykryli to w wieku 17 lat a wykryc powinni od 6 iesiecy do 2 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wderrt
czy tribukx ma jakies obnizajace działanie na tabl anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wytrwalej
co ty w ogole jadalas na tej diecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co ja
mam dokładnie ten sam problem-wzdęcia, bóle brzucha.Teraz to nawet doszło jakieś ogolne złe samopoczucie-chce mi się wymiotować i słabo się czuje.Niestety nie stać mnie na jakiekolwiek lekarstwa bo obecnie szukam pracy, więc popijam dziurawiec i gasrosan fix.Czasem pomaga, ale przypomniałam sobie że przez jakiś czas pomogało mi siemię lniane-piłam z mlekiem, posłodzone miodem.Cyba musze do tego wrocic.I też wygladam jak w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newnjej
a tribux ktos stosowal??? ja biore tabl anty i tez nie wiem czy nie obniza działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newnjej
hh podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaiiiiiiii
Kurde!! chyba wreszcie po 12 latach dowiedzilam sie co mi dolega!!cholerka, a zawsze wydawalo mi sie ze jestem bulimikiem...bo nie moge sie zalatwiac bez srodkow przeczyszczajacych od mlodych lat! a objawy mam dokladnie te same! wzdecia anwet jak nic nie zjem ciagle ciazowy brzuchol dyskomfort calego ciala przez to bo jak tu stac wdziecznie kiedy masz wrazenie ze wszyscy patrza sie na twoj brzuszek ze duzy...wiec boli od stawow po miesnie grzbietu TRAGEDIA!! Czy mozecie mi podac jakies nazwy lekow na ta przypadlosc najlepiej bez wymaganej recepty, bo mieszkam po za polska i na lekarzy czasu brak niestety...slyszalam tez cos o kwasie mlekowym ze reguluje procesy...moze wiecie cos wiecej albo w jakich srodkach farmaceutycznych sie on znajduje? Z GORY NIESMAOWICIE MOCNO DZIEKUJE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIGNUM
Napisze tylko tyle ze wzdecia ustapily w momencie kiedy zjadlem dosc duza dawke ... walsnie ... zupy ogorkowej i kiszonej kapusty. Moze to absurdalne ale powaznie to zadzialalo. Nie mam smierdzacych az tak bardzo bakow i nie wygladam jak bym polknal pilke plazowa. Radze sprobowac moze i Wam pomoze. Jesli chodzi o ogorkowa to musi byc kwasna i raczej chuda a nie gotowana na jakims gnacie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marryy
WZDYMAJĄCE OWOCE... Zacznijmy od owoców. Unikaj nadmiernej ilości śliwek zarówno suszonych jak i świeżych, gruszek, jagód, wiśni, a także brzoskwiń. Niektórym osobom nie służą także jabłka. Zamiast nich wybieraj raczej dojrzałe banany (chyba że cierpisz także na zaparcia), kiwi czy grejpfruty. Jeśli jednak bardzo lubisz jabłka możesz swój problem rozwiązać jedząc je w formie pieczonej – przygotowanie tego dania nie zajmie Ci wiele czasu, a radość ze spożycia owocu będzie równie duża Aby uniknąć wzdęć, zjadaj owoce w formie oddzielnego posiłku, przed posiłkiem lub nie później niż na godzinę przed głównym daniem. Zapobiegnie to fermentacji w Twoich jelitach i nadmiernej produkcji gazów. ... I WARZYWA Wśród warzyw najczęściej wymienianymi sprawcami wzdęć są groch i fasola. Te rośliny strączkowe zawierają duże ilości trudnostrawialnych węglowodanów - rafinozy i stachiozy. Ich wysoką obecność stwierdza się również w kapuście, brokułach, brukselce, a także cebuli. Dlatego też tych produktów powinnaś zdecydowanie unikać w swojej diecie. Staraj się jednak o duże spożycie pozostałych warzyw. Jeśli wzdęcia stanowią dla Ciebie poważny problem jedz przede wszystkim warzywa w formie gotowanej na parze lub w małej ilości wody. Możesz także je grillować lub piec. JEŚLI PROBLEMEM JEST MLEKO Ważnym elementem diety osób cierpiących na wzdęcia są mleczne napoje fermentowane. Jak już pewnie wiesz część osób po spożyciu słodkiego mleka odczuwa pewne dolegliwości. Jogurt, kefir czy mleko zsiadłe są w tym wypadku świetną alternatywą. Należą one do grupy produktów w których laktoza jest częściowo rozłożona, a to za sprawą żywych kultur bakterii, które produkują enzym beta-galaktozydazę. Szczególnie cenne dla Twojego organizmu są bakterie z rodzaju Lactobacillus. Badania naukowe wykazały, że u części chorych powodują one znaczne zmniejszenie wzdęć i bóli brzucha! CIEMNE PIECZYWO NIE ZAWSZE NAJLEPSZE W okresie zaostrzonych dolegliwości zrezygnuj z ciemnego chleba i grubych kasz. W tym czasie wybieraj raczej jasne pieczywo i delikatne drobne kasze (kasza manna, krakowska, kukurydziana. GOTUJ LEKKO Wprowadzając zmiany do swojego jadłospisu zadbaj również o odpowiedni rodzaj obróbki termicznej. Od dziś zacznij gotować na parze i w małej ilości wody, a także piec i dusić. Na zawsze pożegnaj się ze smażeniem. JEDZ POWOLI Przystępując do jedzenia staraj się o względny spokój - zrelaksuj się i zjedz posiłek dokładnie przeżuwając każdy kęs. Jeśli się odchudzasz, będzie to dla Ciebie dodatkowa korzyść. Osiągnięcie wymarzonej masy ciała jest znacznie łatwiejsze przy powolnym jedzeniu - więcej przeczytasz tutaj >>> Jeśli mimo korekty Twojego jadłospisu dolegliwości nadal będą się utrzymywać proponujemy Ci regularne picie naparu z kopru włoskiego, który poradzi sobie z nadmiarem gazów w Twoim organizmie. Rozpoczynając walkę ze wzdęciami zacznij od dokładnej obserwacji własnego organizmu. Każdy z nas jest inny i to co powoduje wzdęcia u 80% ludzi nie musi być dla Ciebie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marryy
mnie nie pomaga espumisan bedę pić rano tylko herbatę i po południu coś zjem...wszystko mnie wzdyma, 10 cm wiecej w talii całą noc miałam orkiestrę w kiszkach, bo zjadłam wczoraj czekoladę, rybe...już lepiej jak nie jem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIGNUM
Mam prosbe do cierpicych na wzecia. Sprobujcie zrobic sobie jedno dniowa kuracje kiszona kapucha albo kwasna zupka ogorkowa. Powaznie cierpialem na wzdecia jakies 4 miesiace co dziennie. Wszystko sie zmienilo w momencie kiedy gdzies tam wyczytalem ze te dwie potrawy lagodza objawy wzdec i bakow. Mi pomoglo a w ciagu 2 dni odeszlo wszystko wraz z wypchanym bebzolem i smiuerdzacymi bakami. Napiszcie czy na was to tez zadzialalo. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echm ten brzuch
zespol jelita drazliwego to choroba o podlozu psychologicznym, i trudno ja leczyc, a raczej wyleczenie nie wchodzi w gre, mozna jedynie lagodzic objawy...ja leczylam sie 3 lata na problemy gastryczne, ciagle mnie odsylano ze mloda, ze sobie wmawiam, ze nerwica :/ w koncu trafilam do dobrego gastrologa i mimo ze gastroskopie mialam robiona w tym czasie nie raz, nikt nie zauwazyl wzoda na scianie zoladka wielkiego jak byk, plus kilka nadzerek:/ zoladek wyleczylam, pozostal problem z brzuchem...lekarz przepisal mi lagodne srodki uspokajajace, ziolowe, zeby odciazyc moj uklad...i daje rade....ale fakt, jest faktem, kiedy sie stresuje bardzo, siedze ciage w WC i brzuch mam jak balon....kiedys mialam zaparcia teraz moge byc z 6 razy w WC jesli borykam sie z jakims problemem:/ coz wyleczyc sie tego nie da- niestety...zaleca sie higieniczny tryb zycia tzn spacery relaksujace, sport, wiecej spokoju, dobra dieta i to tyle....ja sie nauczylam z tym zyc...po pewnym czasie czlowiek sie uczy i tez przyzwyczaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echm ten brzuch
ale i tak najgorszy z tego wszystkiego byl refluks...nic sie nie da zjesc, ciagle tzw cofki ktore wyzeraja przelyk, wieczna zgaga, wieczny bol zoladka, jak sie nic nie zje to sa mega skurcze zoladka, jak sie zje to wiecznie sie cofa....ehm przesrane, przez 3 lata mojego "bujania" sie z tym cholerstwem schudlam do 37kg, jesc ostrego, smazonego, slonego i kwasnego nie wolno, zimnego i goracego tez nie, zostaje gotowane i parowane:/ zero surowych warzyw i owocow, zero slodyczy- masakra...nawet chleba jesc nie moglam, tylko bulki i to czerstwe, o jogurtach i przetworach mlecznych nawet nie wspominam- bo wykluczaja sie na wstepie, tak jak fasola, kapusta, groch, kukurydza..mocnej cherbaty, owocowej, sokow i kawy a nawet wody z CO2 mi nie wolno bylo pic....juz wole ten moj brzuch niz tamto...a najgorzej byc postrzegana w oczach lekarzy za mloda hipochondryczke ktora wiecznie jeczy ze cos jej jest, a nie jest...dobrze ze moja mama mi wierzyla i razem znalazlysmy lekarza ktory wreszcie okazal sie kompetentny...ehm czasem to tylko rece moga opasc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiek77557
Witam wszystkich. Czytam sobie...i żałuję,ze osoby które pisały pare lat temu na forum nie odezwały się i nie napisały czy wyzdrowiały czy tez nadal mają dolegliwości. Ja walczę ze wzdęciami od pół roku. Zaczęło się od zaparc i nadmiaru gazów.Potem zaszkodziły mi wafelki,ból brzucha o poranku...i pozostał do dziś...ale teraz jest w ciągu dnia również,kolki są tak bolesne,zę aż mi słabo się robi,biegunka na zmianę z zaparciami. Ci lekarze to idioci,IBS jest biegunkowy i zaparciowy..a ja mam co?dwa w jednym. Sama podejrzewam grzybice,pasożyty lub tez bakterie...ale nie mogę poznać diagnozy bo nie mam możliwości zrobić badań...a lekarze nie chcą ...traktują mnie jak hipohondryczkę z nerwicą. Kiedyś maiłam lamlie...i też problemy z jelitami...gdy je wyleczyłam by lo ok,jadłam wszystko,bez ograniczeń...Jestem pzrekonana,zę jelita nie buntują się bez przyczyny...a takei coś jak drażliwe jelita nie istnieje...."drażliwe"...człoweik jest drażliwy jak mu brakuje magnezu i innych witamin....a pies gdy jest źle traktowany lub uczony agresji...czyli wszystko ma swoja przyczynę...Może za dużo filozofii ale już mam dośc lekarzy partaków,którzy za nasze pieniądze się lenią!!!Pozdrawiam i zdrowia życze.Proszę o odzew jeśli ktoś z Was wyleczył sie.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania8111111
hmm, ciągle miałam wzdęcia - zazwyczaj po obiedzie, złożonym standardowo z mięsa, ziemniaków i surówki moje problemy skonczyly się (prawie skonczyly się) jak przeszłam na swoje gotowanie na studiach - wypróbowałam dietę plaż południowych South Beach - wtedy praktycznie wyeliminowałam ziemniaki od tego czasu nauczyłam się jeść mięso/rybę z warzywami - jak ręką odjął żadnych panierek, żadnego wielkiego smażenia (co najwyżej w b. małej ilości tłuszczu na patelni albo w woku( wyeliminowalam kapustę kiszoną, inne wzdymające warzywa *** wiecie co, ale mam wstydliwy problem - gdy zjem ser biały/kefir/jogurt naturalny mam dużo gazów - czyli po ludzku puszczam bąki, bardzo śmierdzące czy ktoś ma tak samo? nie wiem czy muszę to wyeliminować całkowicie z diety czy może coś źle robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×