Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość Fefe
Jak widze temat dosyc powazny a ja nawet nie w zwiazku z tematem.. Ale mam pytanie - czy ktos jest w stanie przetlumaczyc tekst piosenki z serbskiego na polski? Bylabym bardzo wdzieczna...;] Ponizej umieszczam tekst: Pogledam u tebe sve mi mirise na kraj led s tvojih hladnih ruku na kozi osecam Nije mi zao, ja u sebi ponavljam zastava bela za bol sto osecam ne znam, ne mogu vise ni da se pretvaram niz obraze kapi odlaze ne gledaj me trag od soli jos me boli Ref. Ne zelim mir, ne zelim nadu bez tebe ni srecan kraj, ni svet u zlatu bez tebe necu da disem da se budim bez tebe ja u moru pelina Ne zelim lek, ne zelim nadu bez tebe i miran san, ni svet u zlatu bez tebe necu da disem da se budim bez tebe ja u moru pelina Nestaje tlo tu pod mojim nogama ali ipak stojim moja zadnja odbrana dok ceo svet s tobom nestaje ne gledaj me trag od soli jos me boli A swoja droga piekna piosenka;] Polecam...i jesli ktos jest w stanie mi pomoc, bede naprawde wdzieczna..Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima:-) Robertino--nie pomogę,niestety. Fefe 🖐️ Marija Serifovic:-)Znam, ładna. Jak chcesz, to mogę Ci mailem wieczorem przesłac przekład. Chyba ze ktos się szybciej pokusi.:-) Miłego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fefe
Vatra - nawet sobie nie wyobrazasz jak wielka radosc sprawila mi Twoja wiadomosc:D:D Nie mylisz sie, to Marija Serifovic.. a piosenka jest piekna jak dla mnie:) Dlatego baaaaaardzo, ale to baaaaardzo sie ciesze ze ten przeklad dostane:D No i jeszcze jedno pytanie, czy mozliwym byloby otrzymanie od Ciebie przekladu innych piosenek Mariji, jak np. "U nedelju", "Bez Ljubavi", "Agonija", "Bilo Bi Bolije", "Jesen bez nas" (te piosenki mam juz) lub chociaz porady co zrobic zeby je przetlumaczyc jesli sie nie zna jezyka:( Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomosc...:) Raz jeszcze wielkie dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fefe
Agonija, Bez ljubavi, Bilo bi bolje, Bol do ludila, Jesen bez nas, U nedelju Plavusa dzieki wielkie:D Oczywiscie nie ma pospiechu, ja poczekam... Jesli Ci czas pozwoli to bede naprawde wdzieczna...za chocby jedna;) A swoja droga szacunek za znajomosc jezyka!!!:) I serdecznie pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baza - czarna perła
Hej witamy wszystkich, od dawna śledzimy forum i cieszymy się, że możemy w nim w końcu uczestniczyć, gdyż chcielibyśmy sie czymś Wam pochwalić, a także zaprosić Was. Od tego roku prowadzimy bazę nurkową w Czarnogórze. Jak wiecie Czarnogóra, czyli Montenegro jest krajem pięknym, łączącym wiele kultur, dla turystów jeszcze w miarę nowym i nie do końca poznanym. Zapraszamy więc serdecznie, nasza strona to www.nurkowanie-czarnogora.com.pl. Zaproszenie kierujemy nie tylko do nurkujących ale do wszystkich którzy za niewielkie pieniądze chcieliby znależć się w kręgu bałkańskiej kultury, posmakować pysznego wina, posłuchać muzyki i odpocząć wśród gór z widokiem na błekitną, przejrzystą Adrię. Pozdrawiamy i do zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey i co jedziemy tam ? Gdzie bedziecie spedzac wolny czas ? Czy ktos z was wybiera sie do yu... w sierpniu ??? Moze bysmy gdzies sie spotkali ???? Ja osobiscie z Montenegro znam tylko Budve, chociaz stan mialem wynajety w Dubrovniku, jezdzilismy na noc do Budvy i nad ranem wracalismy do stanu... Pamietam jak dzis gdy bylismy zli bo kwiaty nam........... Ciao svi i napiszcie cos bo robi sie nudno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertino
Sie ma Bosanac.Ja planuje wyjazd z synami na objazdówkę na rowerach.Może znasz jakieś ciekawe miejsca w Serbii bo jesteśmy na etapie wyboru trasy.Może ktoś z was jeździł na rowerze po Serbii. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie rodacy
Hejka. Mógłby ktoś jakoś konkretniej wyjaśnić jak się słucha to Radio Veselina ? Nie znam bułgarskiego ani ich czcionki i ciężko znaleźć to radio. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sve najbolje BOsanac---nie kus, ja nie mogę, choc Bog swiadkiem, jak chce gdyby tak zrobic zlot milosnikow balkana ...wyobrazacie sobie te strugi wina i rakiji? hiliada poljubaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komnena
cześć Wszystkim! mam pytanko - czy ktoś z Was był już w Macedonii i Bośni?? to chyba głupie pytanie, bo pewnie większość tak, jak wynika z poprzednich postów. Ja jechałabym po raz pierwszy (zresztą pierwszy raz w ogóle w ten region). Chętnie usłyszałabym trochę praktycznych uwag. A z innej beczki - co sądzicie o filmie pt. Karaula?? Warto wydać na bilet?? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zombek
Przejazd przez Serbię - czy w związku z oderwaniem się Kosowa jest jakiś problem z przejazdem przez Kosowo? Czy są jakieś przejścia graniczne itepe? Będę tamtędy jechał do Skopje i nie wiem czy omijać czy nie. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zombek,jadąc do Macedonii nie jezdzisz poprzez Kosovo.Droga prowadzy tak ze omijasz Kosovo i mozesz bardzo spokojnie pojechac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta srbija*
hej witam wszystkich.jestem studentka serbistyki i własnie odkrylam te strone szukajac materialow do pracy magisterskiej:) gdyby ktos z was posiadal linki do jakis wywiadow z vedrana rudan albo biljana srbljanovic bylabym bardzo wdzieczna:) cao:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Zdravo:) Aneta---niestety, nie pomogę. Zyczę powodzenia w poszukiwaniach:) Topik się zakurzyl. Moze oddac do antykwariatu?:) Milego weekendu wszystkim 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zupelnie z innej becz
Mianowicie mam takie pytanie czy ktoś z was wie jakie sa zwyczaje w jugosławi jak sie urodzi dziecko co sie daje co wypada.Jak to uczcic.Jestem znajoma i jugoslowianki i kompletnie nie wiem co jej kupic urodzila coreczke.Dziekuje jesli mi ktoś pomoże bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadzia1
Witam wszystkih. Jestem studentka I roku filologii slowianskiej. Mam wielka prośbę do wszystkih, którzy umieja w stopniu dobrym jezyk chorwacki. Otoz na zaliczenie musze przeczytac ksiazke w jezyku chorwackim i napisac o niej (rowniez po chorwacku) na ok. 6 minut referowania. Przeczytałam "Panne" i "most na Drinie" ( Ivo Andrić), jednak zupełnie nie umiem sobie poradzic z napisaniem czegokolwiek madrego na temat tyh ksiazek. Gdyby ktos mogl udzielic mi jakichs wskazowek, bylabym niewymownie wdzieczna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta srbija*
hej na ktorym uniwerku studiujesz? o jakie ksiazki dokladnie chodzi? bo jesli tylko o andricia to jego utwory sa w przekladzie polskim. postaram sie czegos poszukac dla Ciebie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima:) Z innej beczki-----nie pomogę, bo nie znam sie na tego rodzaju zwyczajach. Moze Dragan wie? :) jadzia----moze poszukaj recenzji \"Mostu...\" w języku chorwackim, polskim.Zawsze to jakas podpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta srbija*
a tak w ogole nie bardzo rozumiem czemu uczac sie chorwackiego na I. roku macie pisac o /Andriciu, ktory z Chorwacja ma niewiele wspolnego? ako je tebi potrebna neka pomoc- pisi slobodno:) cemo nesto izmisliti!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadzia1
Nie chodzi o Andića jako docelowego autora ksiazki, ale o sama ksiazke w j. chorwackim, czy ewentualnie serbskim. wybralam te dwie ksiazki, bo stosunkowo latwo bylo do nich dotrzec zarowno po serbsku jak i polsku. Sek w tym, ze po jednym semestrze nie wladam jeszcze chorwackim w takim stopniu, zebym swobodnie mogla zrecenzowac ktoras z tych pozycji :/ I pewnie poziom mojej wypowiedzi bedzie typu "kali jesc, kali spac":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feeder
Witam Niedawno przypadkiem trafiłem na ten topic i wreszcie udało mi się przebrnąć przez całość. Od jakiegoś czasu interesuję się Bałkanami ze szczególnym uwzględnieniem krajów b. Jugosławii. Zaczęło się oczywiście od wizyty we wczesnej młodości, potem Andrić, Bulatović i inni. Uwielbiam kino bałkańskie (przesyt nudnymi hollywoodzkimi produkcjami.), tylko słabo u mnie ze zrozumieniem serbskiego. Ojca w podróży służbowej, Pamiętasz Dolly Bell, Lepa sela, lepo gore, Karaula i kilka innych obejrzałem z angielskimi napisami (nie bardzo mi pasowały do akcji). Nic, tylko czekać na dodatek do jakiejś gazety jak w przypadku Kusturicy (Czarna kocica, biały kot, Underground, Zivot je cudo). Jeżeli chodzi o Kusturicę to gorąco polecam "Zavet". Nieźle odjechany, świetna muzyka (Stribor Kusturica), Manojlović jak zwykle w formie, moi ulubieńcy bracia Krivokapici (młody Kusturica&Milojević znowu razem). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×