Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość suanna

do matek siedzących w domu z małymi dziećmi,którym bardzo się nudzi

Polecane posty

w.b., dzięki :-) Jakoś będę musiała wytrzymać - w końcu poczuję co znaczy mieć dziecko, bo do tej pory synek nas rozpieszczał - żadnych kolek, żadnego bujania w wózku (kładę do łóżeczka i śpi), żadnych chorób, alergii itp. Płacze tylko wtedy, gdy jest głodny, przesypia całe noce, jest pogodny, pięknie się rozwija – no po prostu aniołek. Może czas na odmianę? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anussiaa, to u mnie może być podobnie. Pierwsze ślinienie zauważyłam koło 14 sierpnia (pamiętam, bo na weselu mojej siostry :-) ), paluszki sobie smakował, ale wyglądało, jakby mu przeszło, a od paru dni nawrót i to wzmożony... Muszę popytać o te żele i szczoteczki - a jesteście może na bieżąco z cenami? (choć co apteka, to obyczaj... ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mateczki ! te obyte i te przerażone :) czy ktoś dziś ma jakąś konferencję bo mi tu trochę dziś smutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada, moja Weronika w wieku 4 miesięcy też tak miała, marudzila, pluła , gryzła i ... nic. Potem powtórka z rozrywki pod koniec ósmego miesiąca, 11 października mała skończy 9 miesięcy i na razie w końcu ma prawą dolną jedynkę. Kilka dni faktycznie dała czadu. Smarowałam dziąsełka preparatem calgel, pomagało. A co do cacuniać - cacunianie moje drogie to określenie ssania piersi, czy też ogólnie jedzenia, papuniania i innych takich... A temat poruszyłam, bo od początku września odkąd wróciłam do pracy małą zajmuje się siostra mojego ojca, odpłatnie oczywiście, ale wolałam kogoś znajomego niż obcą babę z ulicy... Ale teraz nie wiem czy taka obca \"baba\" nie byłaby lepsza, bo jak któregoś pięknego usłyszałam jakim językiem ciotka dziamocze do mojej córki to zdębiałam. Piszę \"dziamocze\" bo rozmowa to to na pewno nie jest. Najpierw to cacunianie, myślałam ki czort????? Potem po drodze jakieś papusianie, i inne nowosłowy... Rano jak ciotka przychodzi to ja się szykuję do pracy a ona tłumaczy mojemu dziecku że mama robi malu-malu... Ale lepszy hit - mój mąż pompował koło w wózku i mała dowieedziała się że tata robi pompu-pompu... O mało nie zdechłam z wrażenia. I tak sobie myślę że gdyby to była obca baba to nie miałabym skrupułów zwrócić jej uwagi, a tak to trochę mi niezręcznie. Ale chyba będę musiała się przełamać, bo przecież nie mogę pozwolić żeby ktoś się zwracał do mojego dziecka jak do ostatniego debila. Ja wiem że w wieku 9 miesięcy nie jest się specjalnie lotnym ale takie gadanie to chyba lekka przesada, co? Same dongi-dongi (cokolwiek to oznacza), daduni-daduni, cacunia (znaczy chyba ładna dziewczynka z tego co się orientowałam) i inne takie. Aż mi słabo z tego wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada nie kupuj w aptekach jeśli to tylko możliwe tam jest zawsze najdrożej poszukaj w sklepach z dzieciakowymi rzeczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ada moze masz tlen lub gg jak tak to daj namiar :) fajnie masz , mój brzdac dał mi popalić i to nieźle, a nawet teraz codziennie uwieszony jak małpeczka i nic nie moge zrobic, jak śpi to wszystko robie w biegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość li
Przerażona powinnaś odwiedzić opieke społecznę wiem że chyba na dwa mieśiące przed porodem i jeszcze po porodzie przysłydują jakieś pieniążki kobiecie w trudnej sytuacji materialnej dopytaj może to ci jakioś pomoże przetrwać pozdrawiam serdecznie uważaj na siebie i dzieciątko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuuuuuu nikogo dziś nie ma;( ale ja podrzucam Nasz topik do góry:)ledwo go znalazłam w tym tłumie;) Pa pa kobitki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy, Mamy! mam pytanie, moje dzieciątko znow ma katar, ale poza tym jest zdrowe tzn gardlo i temperatury nie ma, no i zapytuje was, czy wy w takiej sytuacji wychodzicie ze swoimi pociechami na spacer, jest ladna pogoda, a my juz wczoraj przekiblowalysmy w domciu? a slonko dzis tak ladnie swieci... buziaki, czekam na odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak ma tylko katarek to możesz wyjść na dworek jak ładna pogoda. U nas dziś pochmurno i kropi co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
To jeszcze raz ja! A skąd jesteś \"Przerażona\"? Może jakąś wymianę ubranek byśmy sobie zorganizowały? Wiem, że Ci ciężko---nie obraź się tylko! Ja też miałam szew na szyjkę zakładany przy pierwszej ciąży. A masz tlen? Mogłybyśmy sobie pogadać na nocnym dotlenianiu ---- zawsze tam jest tak fajnie i bardzo rodzinnie, wiemy o sobie już wiele i myślimy o sobie jak o przyjaciółkach--choć nigdy się nie widziałyśmy. Na prawdę gorąco Cię zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) 👄 ajnalajn...jak najbardziej może wychodzić na dwór,jeżeli to tylko katarek. Słoneczko jest bardzo dobrym lekarstwem na katar..świetnie wysusza.Ja odkad pamietam ,jak tylko dziecko nie miało goraczki ,zawsze wychodziłam na spacerki.Dołączam się do zaprosin mężatki...jak masz tlen to wpadnij do Nas wieczorkiem... Pozdrawiam wszystkie mamusie i życzę udanego popołudnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
oj jak tu dziś smutno u nas.....Hello!!! nikogo tu nie ma oprócz Beaty i mnie? Babeczki co się z wami dzieje, takie zapracowane---ostatnio? Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej .Pozdrówka wzsystkim . Faktycznie zapracowane a i deszczowa pogoda robi swoje .Ja dzisiaj nie mogę się z niczym wyrobić na czas i jakaś rozdrażniona jestem . oj nie lubię jesieni. pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko :) cicho wszędzie , głucho wszędzie.........:)..............coś nam topik marnieje kobietki :(.............:) 🌻 Buziaki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praerażona
Witajcie Mateczki . Mężatko dziękuje za wyrozumiałość .Z chęcią dowiem się więcej o zakładaniu szwu , żabko jak mam się do Was dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pogoda paskudna, zimno , mokro :( , nastroje takie o :( ....... Co tam Kobietki u Was słychać ? :) Przerażona jeśli masz tlen lub gg daj namiary , jeśli nie to moze masz adres e-mail......🌻.....mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze , jak się czujesz ? i co postanowiłaś w sprawie pracy? jeśli idziesz do niej to bardzo Cię prosze uważaj na siebie i maluszka.....:) Ściskam i buziaki :) narazie papa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praerażona
Witajcie Mateczki Mam tlen jednak nie wiem jak do Was się dołączyć, proszę abyście mnie ściągnęły.Moje gg 2091233 . Mam problem , muszę zwolnić opiekunkę do dziecka i to dziś, nie wiem jak jej to powiedzieć, może wiecie jak to rozegrać? Poszłam do pracy i szybko usiadłam sama na kasę , nie jest źle i cięszko , narazie. Odezwę się , gdy będę miała więcej czasu aby wejść na tlen. Teraz proszę o podpowiedź w sprawie opiekunki.Błagam, mam już drugą.Dziękuje za zainteresowanie i opiekę , bardzo mi jest potrzebna.Ściskam mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) I znowu mamy piatek....pogoda piękna....oby jak najdłużej:) Przerażona....dbaj o Siebie i maluszka....głowa do góry wszystko będzie dobrze:) a co do opiekunki...nic nie kręć tylko powiedz jak wyglada sytuacja...powinna to zrozumieć... pozdrawiam wszystkie mamusie..buziaczki ,do wieczorka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cześć kobitki!!! A ja tu dziś sama? - szkoda. Przerażona dawaj adres tlenu to cię jakoś ściągniemy do nas!!! Pozdrowienia i uważaj na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki jest sobota i co??? trochę pusto tu czasami ! Przerażona trzymam kciuki za ćiebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość li
Wszystkie dzieciaczki spać! Szybciutko! bo ja mam ochotę na pogawędkę z waszymi mamusiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość li
witaj 29basia dzieciaczki spią słodziutko, mamuśki właczać tlen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anissiaa
29basia jesteś niedostępna i nie mogę Cię ściągnać na konferencję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×