Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość choroba

co na przeziebienie i bol gardla w ciazy?

Polecane posty

Gość choroba

jestem w 10 tygodniu i juz raz bylam przeziebiona,obylo sie bez lekow tzn tylko wit. C i wapno.Czuje ze znowu mnie cos bierze,strasznie sie martwie,co mam brac ?? POMOZCIE ,JAKIE SA LEKI? czy jakis sprawdzony domowy sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJA*
herbatka z miodem i cytrynką, trochę czosnku także nie zaszkodzi ja jestem w 18 tyg. i mam ogromny katar!!! czy mogę bez obaw pić wapno?? może któraś wie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na infekcje
dobre są leki homeopatyczne.ja brałamw ciązy na ból gardła i na katar.pomagało a mojej malutkiej nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fema-le
zachorowałam w 7 m-cu - i lekarka zaleciła mi brać calcium i czosnek - sporo! pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja polecam
na przeziebienie herbate z sokiem z malin, witamine c, a na bol gardla plukanie pol szklanki cieplej wody z lyzeczka soli. Czosnku nie radzilabym, bo ma zwiazek z cisnieniem, a w ciazy jest z nim roznie. Acha i oczywiscie cytryna z miodem, pomarancze i ewentualnie kiwi (maja duzo witaminy C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczaczek
A ja własnie choruję i kuruję sie :) a jestem w 31 tc. Nie polecam stosowania żadnych leków, nawet calcium, rutinoscorbin itp. bez porozumienia z lekarzem, wystarczy przeciez zadzwonić i zapytać. Ja polecam - - herbata z lipy + cytryna lub sok z malin - mleko z masłem i czosnkiem - kanapka - chleb z masłem i czosnkiem - kilka razy dziennie - duuuuużo gorących napojów - herbaty, soki (syropy takie do rozcieńczania) + cytryna - owoce cytrusowe - pomarańcze, grejpfruty - mąż zrobił mi wczoraj taką sałatkę owocową - pomogło! - lezeć, leżeć, leżeć i się wygrzewać - to ważne! Jeśli chodzi o miód słyszałam, ze lekarze nie polecają w ciąży bo to podobno silny alergen, ale lekarzem nie jestem, wiec nie jest to pewna informacja :) Życze szybkiego powrotu do zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 27
Jestem w 7 miesiacu i nie dawno byłam chora ,leczyłam się domowymi sposobami tzn: cherbata z miodem i cytryną , 2 ząbki czosnku dziennie, syrop z cebuli i płukałam gardło wodą z solą(na pól szkl. wody 1 łyżka soli).Długo męczył mnie katar, ale w końcu pomogło.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 27
Jestem w 7 miesiacu i nie dawno byłam chora ,leczyłam się domowymi sposobami tzn: cherbata z miodem i cytryną , 2 ząbki czosnku dziennie, syrop z cebuli i płukałam gardło wodą z solą(na pól szkl. wody 1 łyżka soli).Długo męczył mnie katar, ale w końcu pomogło.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjota
Ja jestem juz mama 5 miesiecznej Jagódki:) ii wiem coś o choróskach i przeziebieniach:( non stop w ciazy byłam chora aaaaaaaaaaaaa uporczywy kaszel,katar,ból gardla wsio:) Polecam: soczek z czarnego bzu na noc( człowiek sie poci jak swinka) soczek z malin i lipy dużo dużo owoców m.in kiwi cytrynka do herbatki...:) mniam No a z antybiotyków to brałam Summamed,Xorimox,Novamox chyba z 30 razy podczas 9 miesiecznej ciazy i mam core zdrowiuteńka... Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamki i te obecne!!!!:) joł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśq
jestem w 5tyg ciąży i coś mnie gardło boli nie bardzo wiem co mogę brać czy cholinex do ssania wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdaadafasdf
cholinex to lekarstwo, na ulotce pewnie jest napisane, ale ja bym na pewno nie brała. Wykorzystaj sposoby wyżej opisane. Czyli np płucz gardło letnią wodą z solą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madlen51
Cholinexu nie polecała bym,bo nie to nie jest lek,który można stosować w ciąży.Farmaceutka poleciła mi lek homeopatyczny Homeogene 9.Spokojnie można go stosować w ciąży.Czytałam,że można też Tantum Verde,ale warto pójść do apteki lub zadzwonić do lekarza i zapytać .Ja właśnie męczę się teraz z katarem,ale coraz bardziej mi schodzi,więc myślę,że obędzie się bez leków i wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co robic dziewczyny
Kiedy w ciazy wrecz nie moge patrzec na czosnek, cebole i herbate?? Po tych wszystkich trzech wymiotuje dalej niz widze...:( A jestem przeziebiona, boli mnie do tego ucho, gardlo i glowa...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co robic dziewczyny
* cebule oczywiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co robic dziewczyny
Podnosze, moze jednak ktoras z was wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo napiszcie cos jesli wieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm..mmm
ból gardła Tantum Verde, tak mi poleciła lekarka, poza tym, herbatki z cytryną, sokiem z czarnego bzu, sokiem z malin. W razie kataru zapytaj o jakies inhalacje dla kobiet w ciazy, ziołowe napary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarkaaa
Polecam na bol gardla zaparzyc sobie szalwie i rumianek i plukac tym gardlo 3 razy dziennie. Na kaszel syrop z cebuli. na goraczke ponizej 38 duzo herbaty z cytryna, zimne oklady. Jak jest wieksza to niestety ale zarzyc paracetamol. Na katar robic naparowke (tylko nie za czesto) i mozna plukac nos sola fizjologiczna. Wszystkie sposoby w ciazy sa bezpieczne. I nie zapomniec lezec i sie wygrzewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinagugala
a co powiecie o tabletkach HERBITUSSIN bo od tygodnia boli mnie gardlo i dzisiaj zakupilam a po czosnku też wymiotuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinagugala
a antybiotyki brałam już dwa razy:( raz przez gronkowca który wywołwał czyraki:( a drugim razem na angine:( boje się teraz.. a jestm dop w 5 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr.Majek
ja polecam skontaktowac sie jak najszybciej z lekarzem nie probowac roznych domowych spobo min.cebuli,miodu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1qaz1qaz
dziewczyny na katar polecam liście kwiatka doniczkowego- geranium czy jakoś tak... kwiatek jest przeważnie stosowany na bolące ucho ma intensywny cytrusowy zapach... ja w akcie desperacji ( po 2 nie przespanych nocach i zużytych chyba z 15 paczek chusteczek) postanowiłam wypróbowac go w nosie, wzięłam listek potarłam i włożyłam do dziurki na kilka minut..... przeczyściło mi ładnie nosek, tym samym nareszcie go odetkało i na godzinkę, dwie, miałam spokój z katarem i nareszcie mogę oddychac polecam... mnie tak męczył katar że sięgłam nawet po nie bardzo dozwolone krople xylorin ale teraz mam swoją naturalną metodę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Negette
KIt pszczeli/propolis Na ból gardła - 3 razy dziennie przez 3 dni żuć małą kuleczkę kitu przez potwierdziła, że to bardzo dobry sposób i mogę stosować obok czosnku i innych takich. Dziewczyny, pamiętajcie że zwykła czarna herbata (tudzież zielona) OCHŁADZA organizm, znacznie lepsza jest herbata z kwiatu lipy, nawet do zwykłego popijania, bo rozgrzewa. Imbir też dobry jest (w każdej formie). Pozdrawiam i dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przeziębienie polecam sok z połowy cytryny zmieszany z łyżeczką miodu pite cztery razy dziennie - doskonałe na uporczywy kaszel, na katar inhalacje solanką a na ból gardła płukanie wodą z solą. Przetestowałam to w dwóch ciążach i szybko żegnałam się z przeziębieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam rutinoscorbin, tantum verde do piskania w gardlo i sól morska do nosa, aczkolwiek trzymało mnie to przeziębienie około tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja trafiłam na syrop przeznaczony dla kobiet w ciąży. Zresztą jest reklamowany na co drugim portalu parentingowym. Mianowicie chodzi mi o Prenalen. I co? i rzeczywiście to całkiem fajny syrop, naturalny, smakuje tylko nieco dziwnie, bo jak sok malinowy pomieszany z czosnkiem, ale poza tym oceniam całkiem wysoko. Spróbujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
Witam!! jestem w czwartym tygodniu ciazy i dorwalo mnie przeziebienie tzn bol gardla katar bol glowy. Poszlam do apteki farmaceuta dal mi HOMEOGENE 9 na bol gardla... jak uslyszala o tym moja lekarka zlapala sie za glowe poniewaz nie wolno takich lekow przyjmowac podczas ciazy bo to za duze ryzyko... z przykroscia musze stwierdziec ze zjadlam okolo 15 tabletek w ciazu kilki dni bo tak mnie gardlo bolało:/ Myslalam ze sie zagotuje we mnie ze farmaceuta chcial zarobic a nie patrzyl na to ze jestem w ciazy:/!! Teraz na moje przeziebienie stosuje sol morska do gardla i nosa a jesli wystapi goraczka lub bol glowy mam przyjmowac paracetamol! Drogie mamusie nie sluchajcie farmaceutow bo oni zarabiaja na naszej niewiedzy i nie patrza na to w jaki,m jestesmy stanie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie nieciekawa historia, varvara. Ale myślę, że taki Prenalen (ta nazwa już gdzieś tutaj padła) w razie potrzeby spokojnie mogłabyś zażywać. Tym bardziej, że jest to wręcz przeznaczone dla przyszłych mam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. tak trzba uważać na to co się bierze.Czasami nawet lekarz mają różne opinie na temat leków przepisywanych przez innych doktorów. A co do Prenalenu to on [przynajmniej z góry jest pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picusia
witam, ostatnio też przeszłam spore przeziębienie a byłam w 6 tc, trafiłam naprawde na fajnego lekarza który uświadomił mnie w działaniu niektórych leków - polecił mi strone www.laktacja.pl i poinformował że jeżeli nie jestem pewna leku danego przez lekarza lub farmaceute to żeby korzystać z tej stronki Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×