Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Też bym chciała pokazać Wam Agulę, ale nie wiem jak... Gdzie Wy umieszczacie swioje zdjęcia? Jak to zrobić? Poradźcie please... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ja ;-) Madi spróbój umieścić fotki na www.noworodek.pl tam jest galeria gdzie można wklejać swoje zdjęcia, trzeba się tylk wcześniej zarejstrować :-) A teraz ciąg dalszy wywodów :-D Odnośnie wózka - mając juz pewne doświadczenie myślę ,że najpierw nalezy sobie odpowiedzieć na pytanie czy ważne jest dla nas aby wózek był lekki.Bo jeśli mieszakmy powyżej 1 piętra i na dodatek nie ma windy ,to jest ważna wskazówka. Poźniej mamy do wyboru albo jakiś model osobno gondola i osobna spacerówka lub wózek z wkładką dla noworodka. Ja posiadam wózek FIRKON .Już kiedyś pisałam o nim. Jestem z niego bardzo zadowolona.Odkryłam nawetjeszcze jedną zaletę wózka głęboko-spacerowego .Mianowicie można regulowac oparcie pod gówką, dzieki czemu głowka jest ułożona pod kątem 30st ,to zapobiega ulewaniu co często miało miejsce u synka gdy miałam poprzednio wózek z gondolą. Jeśli za szybko po nakarmieniu wkładałm go do wózka to potrafił zaraz ulać. A i wydaje mi się ,że w tym typie wózkach dzidzius jest lepiej chroniony przed chłodem.Wkładka dla dzidziusia ma daszek i jest zapinana jak śpiworek ,dodatkowo jak dziecko podrośnie można z wkłądki wyciągnąć sztywne dno i mamy śpiworek .Na wierzch jest dodatkowy pokrowiec. I wkładka dla dzidziusia i pokrowiec są ocieplane. Wózki te posiadają własne pasy więc nie trzeba dokupować. Ale wydaje mi się ,że najlepiej jest zrobić soboe porównanie gdzieś w sklepie .Obejrzeć z bliska wózeczki. To był mój drugi poród więc nie było takiej rzeczy ,która nie była mi przydatna podczas pobytu.I nie było też takiej rzeczy ,której bym nie miała a chciałbym mieć. Miałam ze sobą: koszule nocne 3 szt,mogłam dostac szpitalne gdybym potrzebowała, dzidziuś dostawał szpitalne ciuszki ,można było mieć też swoje, ja nie brałam. - Podpaski duże BELLA, płyn do higieny intymnej ,maśc i krem ALATAN, - Stanik -przydaje się dopiero jak zaczyna się nawał pokarmu zapobiega nadmiernemu nabieraniu piersi. - Najmniejsza gruszka do nosa -zdarza się że dzieci ulewają noskiem, mojej córci to się nie przytrafiło ale współlokatorki córci tak i wtedy bardzo się przydała, - 2 pieluszki tetrowe - wycierałam malutkiej buźkę,przydają się też przy przewijaniu podkładałam pod małą by nie leżała na zimnym przewijaku; - Obowiązkowo swoje sztućce i kubek. - Herbatka na pobudzenie laktacji Hipp. - Po porodzie chce się bardzo pić -na początek miałam ze sobą butlę wody niegazowanej,później potrzebowąłm 2 butli na dobę :-), - Warto mieć ze sobą czopki glicerynowe-pomagają w pierwszym wypróżnieniu bez wysiłku i na pewno przydadzą się prze znastępne 2 tyg zwłaszcza jak się miało nacinane krocze. - Szlafrok,klapki pod prysznic, miękki papier toaletowy, husteczki domestos(różnie bywa z czytością w toaletach ) -pampersy,chusteczki wilgotne i krem do pupki -telefon +ładowarka -parę groszy:-) -dobrze miec malutkie rekawiczki ,moga być tez skarpeteczki zkłada się je dzieciom na rączki jeśli maja pazurki aby sie nie podrapaly. Tyle mi się na razie przypomniałao ,mam nadzieję ,że pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi26
Edytko dzieki za odpowiedz. Poprostu juz nie pamietalam kiedy mozna dzidzie klasc na brzuszku. Jeszcze raz dzieki. Nadia super jest maszyna pochwalna. Wogole dziewczyny piekne sa wasze dzieci. Prosze jeszcze napiszcie mi ile powinno zjadac dziecko 2 tygodniowe karmione butelka. Moj Macius jest ciagle glodny, a zjada 110ml. Lekarz radzil zeby w pierwszym miesiacu nie przekraczac tej dawki. Czy ktoras z Was karmi wylacznie butelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duda
witam ja jeszcze na posterunku ,nie mam czasu dzis bo moj mezus ma jutro urodzinki a ja p[ostanowilam up[iec tort pozdrawiam Melania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor 😴 ja sie dzis w dzien wyspalam i teraz korzystajac z ze Michalinka spi sobie czytam. Nadia, 👄 nie przejmuj sie, nie miej przede wszystkim wyrzutow jesli zdecydujesz sie karmic butelka, to sa starodawne opinie i taki model spostrzegania kobiety karmiacej butelka ze jest to cos duzo gorszego albo mniej wlasciwego, popatrzmy na to z tej strony - latamy juz na ksiezyc, medycyna czyni wiele cudow, technika na przyklad, uzywamy na co dzien jakies rzeczy o ktorych nie mamy pojecia jak dzialaja, jakies GPS, blue toothy czy jak im tam, a zmierzam do tego ze razem z postepem techniki i nauki modyfikowane nleko nie moze byc takie zle... jasne, bardziej swoiste gatunkowo jest mleko kobiety ale jesli podamy specjalnie przygotowane mleko dla noworodow jest ono czyms najlepszym czym w tej chwili dysponujemy, to nie jest zupa szczawiowa, sok z bananow czy wywar na kosciach to mleko specjalnie przygotowane. Popatrzmy na pampersy i na zwykle tetruchy, zaszla zmiana od naszych czasow niemowlecych, prawda? wiec mleko tez jest juz ulepszone i na pewno nei robimy dziecku krzywdy podajac mu to co mozemy mu wlasnie podac. A jeszcze Wam napisze ze w Belgii sorry moze napisze we Flandrii - w koncu nie moge sie wypowiadac za caly kraj, pozostane przy polnocenj czesci - wiec jak to sie odbywa - zaraz po porodzie polozna pyta \"karmienie piersia czy butelka?\" i sie mowi i jesli piersia to polozne przywoza noworoda na karmienie. No i z tego co sie dzialo kolo mnie to wiekszosc kobiet decyduje sie na butelke i to jest dla nich normalne. Latwiesze bo wiekszosc wraca po 3 miesiacach do pracy. Moja sasiadka mowi ze bedzie karmic butelka co brzmi \'flesvoeding\' na co moj obecny przy tym maz bo wlasnie bawil z wizyta zrobil wielkie oczy i mowi \'Boze czym ona chce go karmic, miesem?\" po niderlandzku mieso to vlees, czyli bardzo podobnie he he Takze Nadia nie przejmuj sie jesli zdecyduejesz sie na butelke... a swoja droga tez Ci troszke zadroszcze tych pelnych piersi (ale bez zapalen). A moja Michalina tez cos takiego ma ze pije torche zasypia a za chwile wola z powrotem. No a dzis to jej sie nasililo ze wola bezustannie do piersi i nie sssie tak calkiem tylko sobie smokcze dla przyjemnosci smoktania. A mysle sobie tak - Michalina juz ma prawie trzy tygodnie, podobniez najgorsze do przetrwania dla rodzicow sa trzy miesiace - to juz prawie jedna trzecia no wiec podolam i tym sposobem nie napedzam sie w strone zwatpienia. Co do kladzenia na brzuszku to tylko nam powiedzieli w szpitalu ze to dobrze robi na kolki ale zeby nigdy nie zostawiac dziecka samego w tej pozycji (narazie) Nadia, a moze Sylwia wymiotuje (wszystko czy tylko ulewa?) bo ma za duza dzurke w smoczku? moze jedzenie wlewa sie jej zbyt szybko do malego zoladeczka i dlatego? ( w porownaniu z dotychczasowym karmieniem piersia_ a co do ulewania, to podobno dlatego ze maluchy maja niesprawne calkiem zwieracze zoladka i przy pozycji na wznak uleawaja, ja zauwazylam ze jak dlugo Michaline przetrzymama na ramieniu jak najbardziej pionowo to mniej ulewa, i zawsze klade ja jednym ramionkiem troche bardziej do gory czyli na boczku. Iwanka, sliczna Tosia, wyglada jakby miala brazowe oczka??? Madi, moj maz wykorzystal do stworzenia strony przestrzen internetowa zapewniona nam przez naszego operatora sieci, jakby ktos chcial poogladac nowsze zdjecia Michalinki to prosze, http://users.telenet.be/kulak/mihalina-indexPL.htm Duda, Melania trzymaj sie, pwoodzenia i szybkiego latwego porodu, fajnie masz ze masz trzy cm rozwarcia ja na takie rozwarcie musialam \'pracowac\' dobre 18 godzin na lozku porodowym :-p 🌻 moge ja wpasc na te pierozki???? a ja mam teraz pytanie dla odmiany nie o dzieciach... otoz kiedys tzn przed ciaza sobie palilam i pilam alkohol, potem przestalam a teraz mam tak ze jak sobie wypije piwo i poczuje alkohol w organizmie to strasznie chce mi sie palic (beksa) a wcale nie zamierzam juz zaczac palic ale pic i owszem. czy ktos ma podobny dylemat? pozdrawiam wszystkie mamusie i Dudke pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję kobietki drogie za cenne rady dotyczące wózka....teraz marsz po sklepach i oglądactwo z analizą..:) dobrze mieć pod ręką takie poprzedniczki:):):) tyle można się dowiedzieć. no i ta wyprawka do szpitala, torba u mnie spakowana a widzę że tu jeszcze sporo brakuje, pozdrawiam i zajrzę jeszcze do was poodlądać i poczytać o waszych słodkich maluszkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi pogode popsuł:PJa uwielbiam ciepełko, a tu wieje i leje, brr!! Do rzeczy przydatnych w szpitalu dorzuce jaśki-przydadza sie pod głowe i przy karmieniu, polecam tez jednorazowe majtasy(wielce seksowne zresztą;))) Doszłam do wniosku, ze jestem \"trzepniętą\" matką musze sie przyznac bez bicia;)Bardzo drże o zdrowie Iguni, o to czy nie jest głodna itp.Nawet mam wyrzuty sumienia, że zostawiam ją w łózku z tata a sama ide do pokoju obok pospac moich ulubionych pozycjach, raczej nie mozliwych przy karmieniu. Szczególnie boje sie, ze cos zaniedbam. Wiem juz z opisów rubiny i edyty, ze to norma przy pierwszym dziecku, ale jak tak dalej pójdzie bede okropnie nadopiekuńcza. A myślałam, ze komu jak komu, ale mi na pewno nie odwali na punkcie mojego dziecka i prosze;) Nasz wózek to orion-czyli tatki sam jak ma mała mi. Oprócz tego ,ze swoje waży i nawet złozony jest dosc duzy ma same zalety. My duzo wyjeżdzamy i szczególnie ważne jest łatwe składanie, w tym szybkie i proste zdejmowanie kół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie i mamusie lada moment! Byliśmy dziś na badaniu słuchu, bo wczesniej, gdy byłyśmy jeszcze w szpitalu aparat był w serwisie. I wszystko w porządku:) Poprosiliśmy też o zważenie Tosi, żeby wiedzieć czy dobrze przybiera, bo wiadomo, cały czas mialam obawy, że się nie najada. I też super, pół kilo jest do przodu:D NAdia, maszyna pochwalna rewelacja!!! CZegoś takiego właśnie czasem trzeba. Wczoraj mąż mi kupił gazetkę \"Rodzice\" i jest fajny artykuł o karmieniu piersią. Polecają w przypadku nawału herbatkę z szałwi kilka razy dziennie, hamuje nieco produkcję mleka. Madi, co do wklejania zdjęć, otwórz sobie stronę http://img118.echo.cx/index.php i tam po prawej stronie masz przeglądaj. Wrzucasz jakieś zdjęcie ,które masz na komputerze i kopiujesz potem jeden z linków. Mi się udało, więc próbuj:) Koniczynko, na razie nie ma jeszcze brązowych oczek, ale szanse są duże (po tatusiu:) ) Choć rzeczywiście czasem tak wyglądają. Melania, widzę w tabelce, że Ty już lada dzień dołaczysz do mamuś. Trzymam kciuki! Miłego wieczoru życzę i spokojnej nocy! Do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No! udało mi się wkleić zdjęcie mojej Majki :) Data się tylko nie zgadza, bo nie umiem ustawić na aparacie cyfrowym- nie mój :(. W takim razzie powklejam więcej.http://img118.echo.chttp://img118.echo.cx/img118/5195/obraz0221og.jpgx/img118/6746/obraz0289chttp://img118.echo.cx/img118/7343/obraz0429bo.jpgj.jpg To ostatnie było zrobione 3 godziny po porodzie. Pokażcie swoje maluchy dziewczyny. Może założymy stronę ze zdjęciami naszych pociech? :) Jest ktoś chętny,kto się tym zajmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No! udało mi się wkleić zdjęcie mojej Majki :) Data się tylko nie zgadza, bo nie umiem ustawić na aparacie cyfrowym- nie mój :(. W takim razzie powklejam więcej. ostatnie było zrobione 3 godziny po porodzie. Pokażcie swoje maluchy dziewczyny. Może założymy stronę ze zdjęciami naszych pociech? :) Jest ktoś chętny,kto się tym zajmie? http://img118.echo.cx/img118/7343/obraz0429bo.jpg http://img118.echo.cx/img118/5657/obraz0283hk.jpg http://img118.echo.cx/img118/3802/obraz0224zw.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No! udało mi się wkleić zdjęcie mojej Majki :) Data się tylko nie zgadza, bo nie umiem ustawić na aparacie cyfrowym- nie mój :(. W takim razzie powklejam więcej. ostatnie było zrobione 3 godziny po porodzie. Pokażcie swoje maluchy dziewczyny. Może założymy stronę ze zdjęciami naszych pociech? :) Jest ktoś chętny,kto się tym zajmie? http://img118.echo.cx/img118/7343/obraz0429bo.jpg http://img118.echo.cx/img118/5657/obraz0283hk.jpg http://img118.echo.cx/img118/3802/obraz0224zw.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
witam serdecznie:) oj przyznam ze dlugo tu niezagladalam ale moja julcia mi na to niepozwalala, bo jak tylko i wylacznie karmilam piersia to praktycznie caly dzien bylam uwieziona, mala zamiast se zjesc solidnie to wolala spac przy cycu, a jak tylko sie zorientowala ze nie ma go w poblizu to zaraz placz, ale teraz dokarmiam butelka + cyc i jest w miare okej:) . Dziewczyny mam problem z kompaniem malej, jak tylko poczuje ze jest w wodzie to wisk niesamowity, tak jest od poczatku. CZy mozliwe ze w szpitalu ja tak zniechecili do kompieli ?? Bo po takich szpitalnych myciach to sama bym sie bala wody... Wczoraj ochrzcilismy juz malutka, wkoncu bede mogla chodzic na spacery. oki koncze i pozdrawiam i lece cos zrobic puki mala spi bo dzis poprawiny z chrzcin hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jaśmin- moja też się wiła przy kąpaniu, zobacz może woda nieco za gorąca- u mnie to byłło przyczynajak teraz obserwuję, też nie mam czasu tu zagladać , a raczej zaglądam ale ciężko mi ,jestem tak pocięta że jeszcze normalnie nie siedze choć od porodu już 4 tyg minęły, to jest skandal co mi zrobiono w rttym szpital, na dokładkę teraz zamiast się goic rana zaczyna sie cos paprac, naprawdę mam już dosc, jestem uwiązana w domu- nie moge nawet wozka po schodach zniesć , dziecko na malenkim balkoniku łapie troche świężego powietrza, tak wiec nie tryskam entuzjazmem raczej dopada mnie juz ostra na maxa depresja, sorry za literówki ale nie mam siły poprawiac , pozdrawiwm w oczekiwaniu na lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze nie mamusia
witam ❤️ i pozdrawiam wszyskie panie ;-) ;-) ;-) dziękuję Wam za odpowiedzi na moje pytania,dużo pomogły!!!!!!!!! dzieciaczki macie słodziutkie,tylko widzę że piszecie o problemach dotyczące karmienia.......samopoczucia..........tego i ja najbardziej się boję,chociaż czytając dużo można się dowiedzieć :-),tylko czy jak będzie maleństwo znajdę wolną chwilkę?????? :-) całuski 🌻 kwiat] 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancymonek
Witam serdecznie wszystkie mamusie , maleństwa i brzuszki !! Mam pytanko . Cały czas karmię małą cycem i idzie nam na tyle nieżle , że ani razu nie miała w buzi butelki ani smoczka. I to jest problem , bo niedługo muszę jechać na cały dzień do innego miasta pozałatwiać sprawy na uczelni. Myślałam , że się wydoję i zostawię Paulinkę z moją mamą i butlą. No i klops !! Zrobiłam wczoraj prubę a tu mała za nic nie chce pić z butli. Poradżcie jak ją szybko tego nauczyć ale tak żeby potem znowu chciała cyca ? I czy do podgrzewania butli można używać mikrofalówki ? bo słyszałam sprzeczne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewuszki i maluszki:D Śliczne są Wasze dziewczynki!!! Fajnie tak pooglądać sobie Wasze zdjęcia. A Mala Mocca, fajnie sie dopasowałyście z Igunią na tym zdjęciu- obie na różowo, od razu widać, że to mama z córunią. Ancymonku, to może spróbuj nie z butli, ale z kubeczka, albo łyżeczką. JAk moja Tosia nie chciała jeść, jak byłyśmy w szpitalu to tak ją karmili moim mleczkiem. To na pewno nie zaburzy odruchu ssania. Awessi, głowa do góry, wszystko się zagoi. Kwestia czasu. Tylko dbaj o ranę i się nie przeciążaj w miarę możliwości. I uśmiech proszę:) U nas fajnie, Tosia też miała tendencję do wiszenia przy piersi. Pytałam w poradni laktacyjnej jak byliśmy badać słuch i panie poradziły kropelki Esputicon, bo ze być może lekko boli ją brzuszek i szuka ukojenia w cycusiu. Dziś trzeci dzień jej dajemy i jest lepiej, może niekoniecznie dzięki temu, ale grunt, że pomogło:D Ja wiem, że przy piersi jej najlepiej, ale same wiecie, że tak się długo nie da. I tak chyba wystarczająco dużo przy niej jest, skoro ją karmię tylko piersią. Dziś na spacerku nie spała ani przez chwilkę, ale była zadowolona, teraz za to śpi, więc nawet posprzątałam i ugotowałam zupkę. I jeszcze zdążyłam do Was napisać.:) To na razie, całuski!!! A Melania się nie odzywa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Ancymonek, czytalam ze nie powinno sie podgrzewac w mokrofali bo zmienia sie konfiguracja bialek w mleku - ale np w spzitalu tak wlasnie podgrzewano mleko w buteleczkach zarowno i mieszanke jak i odciagniete mleko mamy... moze poprobuj z innym smoczkiem? takim ktory jaknajbardziej przypomina sutek pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sziszi
Cześć dziewczyny Nie pojawiam się bo opanował mnie apatyczny nastrój depresyjny. Oparcia w ojcu moich dzieci raczej nie mam. Jakoś nie odnajduje się w trudnych momentach. Dziwnym trafem sam wtedy czuje się fatalnie i oczekuje specjalnego traktowania. Szczerze mówiąc zaczynam zapominać co w nim widziałam że aż udało nam się spłodzić 2 dzieci. Dzieci są cudne to prawda, ale ich ojciec... Szkoda gadać. W każdym razie pozdrawiam wszystkie matki te co czują się jak ja i te co mają inaczej. A co tam z Tiną? Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem strasznie padnięta- zachciało mi się obrabiać skalniki :-P . Hanusia na szczęście uwielbia spać na polku więc mamusia może coś nieco porobić. Wpadłam by dać znać ,że żyję. Jutro postaram się wpaść tu do was i więcej popisać. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Mój skarb spi, wiec moge napisac co nieco. Kolki raz są słabsze raz dają nam do wiwatu, ale ogólnie chyba jest troche lepiej.Ktos kto wymysli sposób na kolki zarobi krocie. jaśmin- u nas jak sie okazało kąpiele były za zimne (a na termometrze była niby odpowiednia temp dla dziecka)-teraz lejemy cieplejsza wode i do tego więcej-Iga jest zachwycona. iwanka- dzięki:)Tak jakos wyszło nam z tymi strojami. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancymonek
Moje maleństwo dzisiaj bardzo płaczliwe i w związku z tym jeszcze małe pytanko. Jak rozpoznać , że dzidzia ma kolkę a nie po prostu marudzi ? I czy u dwutygodniowego malucha karmionego wyłącznie piersią nie za wcześnie na kolki ? Poradżcie dziewczyny bo nie chcę paść małej lekarstwami jeżeli nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×