Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Gość gość
"obecność nabłonka gruczołowego poza kanałem szyjki" Wiecie co to oznacza ,jest to prawidłowa sprawa w wyniku cytologii czy nie koniecznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej za tydzień mam mieć robioną konizacje bardzo się boję czy to boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie badania robią przed tym zabiegem ? proszę powiedzcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu dziewczyny pisaly o konizacji..musialabys sobie poszukać:) Mnie znow czeka elektro-tez się boje. niestety,ja Ci nie pomoge. dziewczyny jak wytrzymujecie te upaly??? jest ciężko-ale chociaż nie będziemy narzekac ze lata nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Konizacja to już bardziej inwazyjny zabieg niż elektrokonizacja. Stonka kiedy masz tą elektro? U nas jakoś nie aż tak upalnie, albo nie wiem, bo siedzę w pracy cały dzień w biurze :( Już nie mogę doczekać się końca okresu i walki z bakterią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
Stonka1234,własnie tak jak ja solarium (prawie uzależnienie ),basen itd .Prawda jest też taka,ze nie jest jeszcze tak naprawdę znany czynnik który wywołuje raka a wiadomo hpv wielu podważa .Miejmy nadzieje ,ze kiedyś nauka przyczynę znajdzie . Mam to samo dziewczyny ,choroba mnie strasznie zmieniła .Kiedyś lubiłam sex teraz cały czas mi po głowie lata ,ze przez niego zaraz znowu zaczną sie problemy .Jednak mam nadzieję ,ze z czasem wróci stara ja :) Czyli mam rozumieć ,ze lekarz jednak konizacji nie chce zrobić :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
k4t4rink4,nie coli mogłaś złapać również wszędzie a w toalecie publicznej to jest moment .Lepiej sie nie zastanawiać gdzie to złapałaś tylko wyleczyć i zapomnieć :) Ja też nie wiem ile chodziłam z tymi bakteriami .Często sikałam i to mnie czasami zastanawiało .Jednak nikt nie przypilnował aby mnie dobrze zdiagnozować .Dopiero jak zaczęły sie problemy a mogło ich wcale nie być gdyby ktoś sie mną zajął jak powinien . Wiec Katerinko dużo nas łączy :).Tak to jest z tymi lekarzami wolą najwyrazniej leczyć niz zapobiegać.Jednak co niektórzy leczyć też nie potrafią ,niestety . Zobaczysz dwa tyg .i bedzie po problemie :).Jak ładnie to wyleczysz to wyjdzie w cytologii piękna jedyneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Gdzieś czytałam, że hpv można nawet zarazić się u ginekologa! A solarium, też chodzę (raz na miesiąc) i zawsze myją jakimiś preparatami dezynfekcyjnymi. Basen nie chodzę, bo nie lubię. Problemów z pęcherzem nie mam. Kiedyś miałam zapalenie ale wzięłam Furaginum i przeszło. Teraz już pamiętam, że trzeba zrobić siusiu przed i po sexe :) Nawet nie wiecie Dziewczyny jak ja marzę o Jedyneczce w cytologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jak niedawno narzekałam na upaly to dziś u mnie pozna jesien:) zimno,cimno,wietrznie jakby baba spodnice do góry podniosla:) A propo e coli-moja znajoma w ciąży drugiej(pierwsza skonczyla się nieszczęśliwie w 9 m-cu) leczy się na to dziadostwo od tej pierwszej ciąży.Teraz znow wyszlo jej e.coli i cos tam jeszcze. Wlasnie wczoraj mi doradzila lek o jakim wspomniał jej lekarz.Ma go brac..Vitagyn-wlasie sobie go kupiłam.Zazywam:)dowc*pnie. O sexsie nie wspomnę kobitki--tak jak pisałam wyżej...dezynfekcja z dezynsekcja. Ja mam elektro na 29-go,cholernie się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
Stonka1234,Ty dalej masz tą bakterię ? Na czym dokładnie polega zabieg elektrokonizacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Vitagyn C - Globulki dopochwowe o kwaśnym pH zapewniają przywrócenie kwaśnego odczynu pH pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4, co powstrzymuje rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy. Kwaśny odczyn pH pochwy stwarza niekorzystne środowisko dla kolonizacji bakteryjnej spowodowanej przez bakterie E. coli, jak również dla nawrotu infekcji układu moczowego. Kwaśny odczyn pH pochwy neutralizuje czynniki decydujące o zjadliwości rzęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis) i rozwój drożdżaków z rodzaju Candida w nabłonku pochwy. przy upławach i w stanach zapalnych pochwy, w nawracających infekcjach układu moczowo-płciowego, podczas kuracji antybiotykowej, w okresie stosowania środków antykoncepcyjnych, w trakcie hormonalnej terapii zastępczej, przy dolegliwościach towarzyszących cukrzycy, po zabiegach chirurgicznych. Myślicie, że to pomoże i obejdzie się bez antybiotyku? Ja dzisiaj zaczynam swoją kurację. Trochę jestem przerażona bo czytałam ulotkę antybiotyku i skutki uboczne to m.in. mdłości, biegunka, dekoncentracja np przy prowadzeniu pojazdów, bóle stawów i wiele innych. A ja w środę mam wyjazd do Warszawy.... No cóż, zobaczymy. Elektrokonizacja to wycięcie zmian w kształcie stożka za pomocą pętli elektrycznej http://www.mikelerentxun.eu/elektroterapia-szyjki-macicy/elektrokonizacja-w-leczeniu-zmian-na-szyjce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Stonka napisz po kuracji Vitagyn czy coś pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu jest filmik z leep(elektrokonizacja znaczy się) uwaga;wstretnie to wygląda. WIOOLU A czy dalej mam e.coli? miałam niedawno-ale została przeleczona przed kolposkopia.Inne dziewczyny pisza,mowia ze czuja jak maja zapalenie-czyli jakies pieczenie,uplawy itd..ja nie czuje nic! nie wiem-mam znieczulice czy co? ale poważnie-nic a nic nie czuje.A w posiewach i badaniach wychodzą mi takie bonusy! Dobrze napisze jak tam po leczeniu-chociaż potem zaraz to mam zabieg wiec będzie mi trudno cokolwiek powiedzieć... KATARINKO a jakie bierzesz te leki? i nie czytaj ulotki! bo na każdym leku pisze tego tyle,ze ja tez mam takie wrazenie ze już po jednej mam wszystkie skutki uboczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Biorę C*pronex doustnie i globulki z gentamycyną robione w aptece dowc*pnie. Później Gynoflor na odbudowę flory. Myślicie, że jeszcze powinnam zakupić probiotyk osłonowy doustnie? Lepiej kupię :) No i myślę, może na koniec uwieńczę wszystko Vitagyn C :) Jeszcze na noc smaruje się żelem Provag. Żel ten też używam do nawilżania podczas sexu, zawiera kwas mlekowy. Normalnie ostatnio jakaś lekomanka się ze mnie zrobiła :) Nie wspomnę także o suplementach diety srebro koloidalne, tabletki czosnku naturalnego, selen i dodatkowo Visaxinum na problemy skórne. W między czasie było też Lacibios femina ale prze antybiotykoterapii narazie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Ten lek to C I P R O N E X. Chyba cenzura się włączyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
Stonka1234.pewnie wiesz,ze elektorokonizacje można mieć robioną jak jest czystość pochwy zrobiona i wszystko wyleczone . Tak mi mowił lekarz ,bo gdyby cytologia mi nie wróciła do normy to ten zabieg tez miałam mieć robiony .Naszczęscie wyleczylam wszystko i problemy sie skończyły . Ja robiłam posiew ,leczyłam a pozniej sprawdzałam czy wszystko zostało wyleczone i tak powinno być do skutku aż wszystkiego sie pozbędziemy . Wiem jedno ,ze branie globulek tez szkodzi po po nich niestety przyplątują sie różne świństwa .Zauważ ,ze dziewczyny które często je biorą mają często problemy . Dlatego jak nie ma potrzeby to lepiej ich unikać .Wiec lepiej zainwestować w badania ,sprawdzić co jeszcze nie jest wyleczone i leczyć to co trzeba .Profilaktycznie lepiej takich tabletek nie brać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Mi czystości pochwy ani posiewu nie zrobili, pomimo że w cytologii jak wół miałam zapalenie bakteryjne. Mówiłam lekarzom o tym, wszyscy zwalali winę na HPV. Szkoda gadać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
k4t4rink4,miałaś w takim razie konowałów a nie lekarzy :) .Tłukłabym takich ,nawet jak o tym pisze bo mi nerw skacze :) Mój lekarz twierdzi tak jak pisałam wczesniej ,ze samo hpv jest nie grozne .Dlatego taka wagę przykłada do posiewu .Jak go nie zrobisz i nie wyleczysz wszystkiego to on Cie nie bedzie leczył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Wiem, że to konowały, dlatego tak na nich narzekam. Zmieniam tych lekarzy jak rękawiczki, bo każdy mi podpada. A w Warszawie byłam na konsultacji u dwóch lekarzy (w tym dr hab.) i wszyscy mówili, że zabieg. A no prościej wyciąć niż wyleczyć. Gdybym wtedy miała taką wiedzę, może obyłoby się bez elektrokonizacji. Teraz to już "musztarda po obiedzie", ale wiem że zapalenie trzeba wyleczyć. Dochodzę do wniosku, że niepotrzebnie miałam tą elektro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
k4t4rink4,elektro to nie tragedia :) .Nic sie wielkiego nie stało ,to nie jest jakoś bardzo drastyczny zabieg . Widzisz a u mojego lekarza jest wręcz odwrotnie on nie namawia do zabiegu .Chyba ,ze juz trzeba ,wiadomo . Wylecz to wszystko a zobaczysz zaraz bedziesz miała jedyneczkę .Tylko nie przesadz z tymi lekami ,bierz tylko to co musisz .Wtedy zrób znowu posiew . Fakt ta choroba kosztuje :( .Ja wszystkie badania robiłam na własną rękę ale opłaciło sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
A myślałam, że posiew i czystość robi się w tym celu, żeby zapalenie nie roznieść np. na macicę czy jajniki. Ale to tylko takie moje myślenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
OK. Ograniczę się do tego co przepisała lekarka + probiotyki + suplementy. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że wymaz to podstawa! Bo moje problemy zaczęły się właśnie od zapaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
nie :) Wpisz sobie w wyszukiwarkę "czynniki wywołujące raka macicy" .Zobacz co jest wymieniane . Za dysplazje min. sa odpowiedzialne rózne bakterie itd .Dlatego trzeba to wyleczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k4t4rink4
Normalnie złość mnie ogarnia. Na co ja płacę te składki? Chodziłam, prosiłam o posiew już parę lat temu i mnie zbywano. Dopiero po wycięciu, jak poszłam prywatnie i zapłaciłam to się okazało, że mam bakterie. Nie wiem po co Ci lekarze, chyba tylko do wypisywania recept, bo więcej się dowiem z internetu. Wkurzyłam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATARINKO-wycielas i dobrze.teraz tylko pilnować żeby jakies paskudztwo się nie przyplatalo.Badac się,robic posiewy tez w tym badanie moczu(ważne)...bo wiadomo jak my kobity jesteśmy zbudowane-jak zapalenie w pęcherzu to zaraz i w naszej,,pani,,-i odwrotnie. Lekow masz od piernika! kurcze....ale powiem Ci ze musisz sobie cos kupic na odbudowę flory-tu bez dwóch zdan! WIOOLU tak-ja miałam posiew,ale mój gin twierdzi ze to sa sprawy które nawracają i nie da się ich całkowicie wyleczyć.Narazie jest ok,ale czy to wiadomo ze mnie cos nie zainfekuje 2 dni przed zabiegiem? tez nie wiadomo... Co do elektro...-to roznie i dziewczyny pisza i lekarze mowia,ale ja mecze się z tym od 2010 roku, wiec trochę długo-a wiadomo ze można cos leczyc i czekac..jak sa efekty ale jak nie ma efektow to na co czekac. Mój gin teraźniejszy powiedział,ze mnie z tym nie zostawi i koniec kropka.Wiec z jednej strony masssakrycznie się boje ale z drugiej strony już doczekać się nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo posiewu-to ja robiłam sobie go sama.Raz tylko zlecil mi lekarz.A tak to trzeba być samemu sobie lekarzem-przykre to. Jak poszlam z wynikiem do lekarki to mnie zbluzgala ze po co w ogole sobie to robiłam! ze ona tego nie zlecila-ze po co,na co..ze to niepotrzeba..Wydarla na mnie ryja i powiedziała,,ok jak przyszlas po leki to ok-przepisze ci już je,, i rzucila mi receptę na biurko,z laski.A przypomnę-zzerala mnie e.coli,gronkowiec złocisty,drozdzaki i jakies ziarniaki....wszystko w dużym nasileniu. Glupia bylam ze w ogoel ta receptę wzielam-bo dzisiaj to bym podziekowala i powiedziała kilka dobitnych slow.I uwaga-poszlam prywatnie!! stwierdzila tez ze tu trzeba amputować cala szyjke-ze po co to trzymać jak się psuje...jej słowa.A tu owszem-czeka mnie zabieg,ale jak gin stwierdził usuniecie tej malutkiej zmianki...Ogolnie był w szoku jak mu to powiedziałam i stwierdził ze nie okalecza się w ten sposób kobiet.. A no widzicie...kazda z Nas ma jakas swoja historie:)niezbyt przyjemna zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I WIOOLU piszesz ze nie zrobia zabiegu jak cytologia nie wroci do normy.Ale kochana to wlasnie jest dysplazja:) ze cytologia mimo,ze wyleczysz wszystko,mimo ze nie będziesz miała ZADNEJ bakterii to i tak będziesz miała 3 w cytologii.To nie ma z tym nic wspólnego! bakterie bakteriami,a dysplazja dysplazja...to już calkiem inna bajka. Bakteria może prowadzic do następstw roznych chorob.np zapalenia jajnikow i jajowodow-co konczy się bezplodnoscia.A zabiegow dlatego się w zapaleniu nie robi bo ranka ciężko się goi.To cala filozofia. Nie mylmy cytologii gr 3 która jest zmienoiona przez bardzo duże zapalenia,a z cytologia gr 3 która jest zwiazana z dysplazja szyjki-która nieleczona prowadzi do raka! I jeśli się nie usunie dysplazji chirurgicznie czy w inny sposób(bynajmniej nie lekami bo dysplazji się nie leczy lekami!!!) to cytologia za cholerę nie wroci do normy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioolka
Stonka1234,może gdzieś zjadałam nie .Jak cytologia nie wróci do normy to oczywiście ,ze w pewnym momencie lekarz proponuje zabieg .Oczywiście zależy jaka cytologia :).Ja jestem przykładem ,ze wyleczyłam bakterię i cytologie mam gr.I .Jak widać ma wiele wspólnego :) Inna sprawa tak jak z tego forum tak jak z innego cytologia taka jak miałam w 80% sama wracała do normy . Wiec kochanie nie strasz dziewczyn ,bo nie zawsze cytologia gr.III wiąże sie z zabiegami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×