Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nibytaknibynie...

OTRĘBY i ODCHUDZANIE ?!

Polecane posty

Gość otręby
one nie odchudzaja tylko jakby przyspieszaja przemiane materii. pomagaja w odchudzaniu. ale jak sie je otreby to trzeba duzo pic aby nie zablokowaly jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedząca otręby
ja jadłam przez długi okres otręby z jogurtem naturalnym nawet smaczne a z owocowym jogurtem jeszcze bardziej ale otrępy przenne najzwyklejsze ,pomogły mi trawieniu ale niestety u mnie był taki minus ze jak je przestałam jeść to znów miałam problemy z przemianną ja sie dowiedziałam o otrębach od panii z biologi ze sa bardzo zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jachcetylkoschudnąc
to teraz sie dowiaduje ze nie mozna jesc za duzo otrab... a ile tzn duzo? bo ja chcialam 100g dziennie.. ale chyba zrezygnuje... cos mi sie z zoładkiem robiło, i jakos zle mi bylo, i zapomnialam glupia o piciu wody... błonnik przeciez jest jeden z najwazniejszych w odchudzaniu, wiec otreby, ktore go duzo zawieraja to tez pomagaja w odchudzaniu, tez słyszalam ze sa dobre na odchudzanie.. ale jakby ktos wiedzial wiecej na ten temat to bardzo prosze o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbulunia
witam,chciałam się dowiedziec czy spożywanie otrębów na wieczór np ok20 jako przekąski może 'zaszkodzić'diecie,czy jest jakaś granica czasowa,prosze o sprawdzoną odpowiedż,dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blues
Otręby można dodawać do wszystkiego, bez wzdędu na porę dnia. Najlepsza dawka to podobno 2 łyżki dziennie. Ja również mam problemy z wypróżnieniem,dlatego dziś zaopatrzyłam się w otręby i suszone śliwki. Zobaczymy czy coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwona
ej pomózcie mi!!! co mam zrobić jak czuje uczucie głodu ? ...jem słonecznik prazony sle nie wiem czy dobrze robie? co prawda jak jest paczuszka 60 gramowa jem pol paczki..wiec?utyje po tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klorowa
N uczucie głodu rzeczywiście dobre są otręby. Trzeba wtedy dużo płynów pić (ale nie alkohol)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TEGA
Ostatnio przeczytalam wypowiedz dietetykow- otręby owsiane tak-ale tylko w formie przetworzonej (poddac temperaturze).W formie nieprzetworzonej zawierają substancje szkodliwe,ktore powodujazaburzenia w metabolizmie organizmu a jelita czyszcza niczym papier ścierny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez sie odchudzam ...
Produkty zbożowe i śniadaniowe ZAWARTOSC BLONNIKA Bułka tarta 6,1 Chrupki kukurydziane 7,6 Kiełki pszenne 4 Mąka pszenna typ 500 2,6 Musli owocowe 8 Musli z rodzynkami i orzechami 9,7 Otręby pszenne 42,4 Płatki jęczmienne 9,6 Płatki kukurydziane 6,6 Płatki owsiane 6,9 Płatki pszenne 10,1 Płatki żytnie 11,6 Ryż preparowany 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolinebe
zaczęłam z mamą wsuwać otręby od wczoraj, moje pierwsze odczucia? zażarłam się jak Pumba: szklanką płatków owsianych, łyżeczką otrębów owsianych, 3 łyżki otrębów pszennych, szklanką mleka i szklanką wody -> to wszystko zagotowałam, a gdy płatki były miękkie wsypałam troszkę pestek słonecznika i dyni. Udało mi się zjeść 1/3 tego i jestem pełna. Fajna sprawa na kolację lub śniadanie. MOże najlepsze smakowo to nie jest ale za to jakie zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gzella
Otręby stanowią doskonałe źródło błonnika.Korzystnie wpływa na regulację pracy przewodu pokarmowego, błonnik pęcznieje zwiększa w żołądku masę spożytych pokarmów, daje szybciej uczucie sytosci i zachowuje je dłużej po posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatorka odchudzania
czyli jak to jest z tymi otrębami? Kupiłam paczke otrębów granulowanych z żurawiną (ok. 3,50zł) może to głupie pytyanie, ale nie wiem jak je jeśc. Moge po prostu tak prosto do buzi w czasie filmu lub czytania książki? i czy będe miec problemy gastryczne jak przez "przypadek" zje mi się pół paczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christine94
Ja mam niby tylko 15, ale jestem na diecie (chcę zrzucić kilka kilogramów tu i tam :) ) Zamiast być na przeklętej głodówce, która tylko szkodzi zamiast pomagać, jem otręby granulowane ze śliwką (SANTE). Otręby jem z jogurtem albo mlekiem, na śniadanie i kolacje. Oczywiście nie jem już nic po godzinie 18. Na obiad jem zwykle warzywa (mrożonki np. brokuły). Muszę dodać, że nie jem słodyczy (dieta ze słodyczami to chyba nie dieta) Mam nadzieję, że będąc na takiej diecie uda mi się zrzucić trochę kilogramów w kilka tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast tych otreb lepiej zrobilabys jedzac owsianke- tez maja blonnik i zero dipu z cukrow;] poza tym troche malo jak na sniadanie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile jesz tych otreb (otrab?)? na szklanke mleka? a wiesz ze procz tych cukrow one nie sa wchlaniane co w zasadziie daje nam mleczno-plynne sniadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christine94
Sypię sobie tyle, co zmieści się w szklance. Jakie cukry??? Nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christine94
Acha :) Ale przecież nawet jakbym jadła same otręby, to i tak nie beda wchłaniane, bo one zapchają (pozytywnie) żołądek, przejdą prze resztę układu pokarmowego, a później... wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jedzac je czesto, rozleniwiasz jelita...mniemam ze w ciagu dnia jadasz 'prawie nic' to przy zalozeniu ze kiedys zerwiesz z otrebami, Twoja kupa z nieba nie powstanie.... generalnie szkoda ze juz teraz chrzanisz sobie swoje dorosle zycie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otreby bardzo wspomagaja prace jelit, to dla nich taki peeling. jezeli chcesz sie odchudzac, musisz pamietac, zeby spozywac min. 5 posilkow dziennie, ktore bede bogate w witaminy, mikroelementy i blonnik. ja proponuja jeszcze platki ze zboz, typu owsiane, ale sa tez zytnie. przejdz sie do sklepu ze zdrowa zywnoscia, tam na pawno znajdziesz cos dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna jesc otreby codziennie, a nawet dwa razy dziennie, ale np. go garstce. dieta polega na tym, ze nie mozna sie obrzerac (nawet zdrowymi rzeczami), w zoladku powinno czuc sie lekie nie dosycenie. radze, abyście nie jadly otrebow i platkow kukurydzianych i pszennych, zaiweraja bardzo malo substancji odzywczych w porownianiu w owsem lub zytem. platki mozna jesc ze wszytkim, jednka najlepiej jest je gotowac, poniewaz to jest surowe zboze ( tak samo jak otreby) i czlowiek nie jest w stanie w ogole ich strawic, chyba nie chcemy zeby zarcie przez nas przelatywalo, tylko zeby mialo jakies korzysci dla nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christine94
W sumie, to prawda z tymi jelitami :) Ale w ciągu dnia piję zieloną herbatę, jem drugie śniadanie (kanapki z dżemem) i podwieczorek (marchewki). A jeśli chodzi o "beztroskie dzieciństwo", to mogę śmiało powiedzieć, że to już jest przeszłość :) W wieku 13 lat nawet zaczęłam pracować, ale to była praca na rok, bo to były występy w teatrze :) Poza tym mam już problemy, co niejedna dorosła, chociażby zły romans itp. (nie jestem nieletnią matką!) Na szczęście w takich sprawach mam rozum i na niektórym rzeczom mówię po prostu "nie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
christine, nie zauwazylam w twojej diecie zadnego bialka. mozesz bez obaw jesc jajka, fasole, mieso indycze i ryby. mam nadzijeje, ze dzem nie jest slodzony :D? widze, ze tez wczesnie zaczelas dorosle zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka676
Szczerze mówiąc to nie wiem czy to pomaga. Ja osobiście próbowałam schudłam 1 kg. Dal mnie to nic, ale jeśli odchudza byś się tak z rok to może schudłabyś tak około 5 kg. Więc jak chcesz, ale jak dla mnie otręby są nie dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i na tym koniec Twojego jedzenia w ciagu dnia? icobytu- nie ze sie czepiam ale najpierw piszesz ze otreby mozna jesc nawet dwa razy dziennie a pozniej ze jednak odradzasz na rzecz owsu i zyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christine94
A czy mleko nie zawiera białka? Tak, wiem, że mogę jeść rybę :) (Często gotuję sobie ją na parze zamiast smażyć ) Ale to mleko jest moim największym przyjacielem jeśli chodzi o źródło białka :) Obawiam się, że dżem niestety był słodzony (ale na szczęście nie jadam go codziennie). Jeśli chodzi o moją "wczesną dorosłość" to nie czuję się źle w niej :) Uwielbiam robić sobie kawę (nie słodzę!) i patrzeć, jak koleżanki patrzą na mnie ze zdziwieniem, że piję coś gorzkiego, a przecież obok jest cukierniczka na którą nawet nie patrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak odradzam otreby i platki pszenne i kukurydzine, na rzecz zytnich i owsianych, poniewaz zawieraj duzo wiecej substancji odzywczych. kazdy wie, ze najlepsza dieta jest mniej jesc niz zazwyczaj i duzo sie ruszac. kiedys przy wzrosice 171 wazylam 68, teraz mam 55 i nie katowalam sie w zaden drastyczny sposob. calkowicie zrezygnowalam ze slodyczy i przetowrow z pszenicy i tego sie trzymam do dzis i dalej wazne 55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobrze, ze gotujesz na parze! jestem wrecz dumna, ze ktos jeszcze o tym mysli, ja tylko gotuje na parze :) mleko... hm... mam miesznae uczucie do mleka, ale nie bede sie uwewnetrzniala. powiedzmy, ze mleko w woreczku lub w mutelce jest w miare ok, ale nie codziennie. zastap mleko zsiadlym mlekiem i maslanka czasami. pamietaj, zeby czytac sklad i nie kupowac z mlekiem w proszku, bo od niego sie strasznie tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Christine94
Mleko w proszku to chyba jest mleko odtłuszczone (tak mi się zdaje :) )a od tego się tyje, bo to jest bardzo kaloryczne... Ja uwielbiam gotować na parze! Oprócz ryby, gotuję także marchewki i brokuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×