Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość kafarek
Informacja dla Was dziewczyny progesteron bada się między 20 a 23 dc. Aniołku twój wynik jest za niski ja miałam w 21 dc. ponad 36 Wysoki poziom progesteronu świadczy o jakości owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciu teoretycznie, który to byłby tydzień ciąży? JA w czwartym miałam 1914 Bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... nadrobic was z czytaniem zajmuje naprawde dlugo... ja juz w domku dzis tylko 4 godzinki pracowalam a jutro mam wolne wiec sobie troszke odpoczne... 4 czerwca mam badanie prenatalne... a 12 mam wizyte u ginekologa ktory zajmuje sie kobietami w ciazy u nas w pracy... tzn... chca zobaczyc czy slusznie bylam dwa razy na zwolnieniu lekarskim w maju... no wiecie co tak mnie te wezwanie zdenerwowalo ze szok... bylam na glupim zwolnieniu raptem dwa razy po dwa trzy dni a oni odrazu takie cos... szok normalnie... jak tamten lekarz stwierdzi ze jest wszystko ok to zwolnienia nie dostane do 8 miesiaca ciazy no chyba ze strace dziecko az siedze i wyje ze zlosci... co do bolu piersi to tez mnie bolaly od poczatku jak zaszlam w ciaze ale teraz jakos miej tzn bola tylko wtedy kiedy maz dotknie a tak to ich nie czuje... brzuch boli ale nie tak czesto... tez sie boje tej wizyty 4 czerwca motylku jak dlugo trwalo te badanie i jak ono wygladalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja 10 to jak co będziemy razem na porodówce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jedzenia.. to sniadanie jem okolo 40 minut mlemlam i mlemlam i wszystko rosnie w buzi... za to pozniej moge jesc caly czas.... ale tylko lekke jedzenie... jak jem obiad to to samo co przy sniadaniu... za to w nocy caly czas budzi mnie glod i musze cos zjesc bo nie daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie co ja juz sie naczytalam na temat tego progesteronu maskara juz nie wiem co mam robic, dzwonilam do mojego lekarza ale niestety nieodbiera :( zaczynam sie martwic tym wynikiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolku wszystko wskazuje że nie jajeczkowałaś!!! Ja dziś w 24 dc miałam 9.97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia jaka Ty obryta jesteś w tym temacie to szok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
Witam Was kobietki.Nie bylo mnie tu troche,ale wszystko nadrobilam:).Bardzo milo czytac,ze Wasze bobaski maja sie super.Cieszy mnie to bardzo:). Moje starania zostaly odlozone do wrzesnia poniewaz tak postanowilismy z lekarzem.Moj lekarz powiedzial,ze wpierw musze wyrzucic swinstwa z organizmu a potem starac sie o bobaska.Nie chcial bym przechodzila tego jeszcze raz(PORONIENIA). Powiem Wam,ze jestem odstresowana,nie mysle o ciazy w tym momecie.Wyjchalm sobie do Niemiec do rodziny troche pracuje i moze dlatego czuje sie taka wyluzowana:).Mam nadzieje,ze wyjdzie mi to na dobre.We wrzesniu ide do kontroli do lekarza i sie okaze czy to juz czy jeszcze nie.Jedno co mi siedzi w glowie to to ze moj maz zostal w domku,bo pracuje.Bardzo tesknie za Nim(najgorszy byl pierwszy tydzien)a teraz to juz lepiej,ale jednak...codziennie rozmawiamy na skypie i to bardzo duzo daje. Dorcia 38 Jesli Cie to troszke uspokoi to jak ja robilam sobie bete jak czulam ze cos jest nie tak,ze moze jestesm w ciazy to zawsze mi wychodzila 0.01 a ty jednak masz ponad 6...,wiec na moje bedzie bobasek.Trzymam kciuki od dworch rak,zeby ci sie udalo Kochana. Wszystkim kobietka tego zycze:). Myszor,Waska co u Was Kochane?Jak samopopczucie i starania? Caluje Was mocno i serdecznie pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia lepsza niz nie jeden lekarz:) nie jestem pewna na 100% ale chyba bylam 2 dni po jajeczkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłam sprzątać i gotować a tu takie informacje :) Dorciu, o ile dobrze kojarzę to powinien być 3 tc, ale nie chcę Ci robić złudnych nadziei. Beat w ciąży wzrasta każdego dnia, wiem że to trudne, bo czekanie jest najgorsze, ale niestety nie ma innej rady i ponów betę np. w sobotę. Oczywiście mocno trzymam kciuki :* milenka1988 to co piszesz jest chore, jak można tak traktować ludzi! I oni chcą by przyrost naturalny na świecie był większy-paranoja. Badanie to wygląda jak normalne usg. Lekarka wymierza Dzidziusia. Zaczęła od NT czyli przezierności karkowej. Jeżeli jest poniżej 2,5 bądź 3 tzn.że najprawdopodobniej nie ma wady genetycznej, później sprawdza czy jest nosek. U dzieci z zespołem Downa nie widać noska. Następnie bada serduszko, jego tętno,żołądeczek, przepływ żył, pępowinkę, mierzy Dzieciątko, sprawdza czy ma obie nóżki i rączki. Na koniec wklepuje wszystko do komputera i dostajesz wynik. Oczywiście nikt na 100% nie powie Ci, że Dziecko nie ma wad genetycznych, skuteczność jest 80% jednak jeśli coś lekarza zaniepokoi to pobierają płyn, można jeszcze wykonać test podwójny z krwi daje 95% skuteczności. Ja bardzo dużo czytałam na ten temat. U nas na śląsku te badania są bardzo popularne.Rozmawiałam z wieloma specjalistami i każdy był zgodny. Technika i medycyna tak poszły do przodu, że nie wykrywa tylko wad typu zespół Downa, ale również wady serduszka, które można leczyć od razu, zdecydowanie łatwiej niż później. Według mnie jest to indywidualna decyzja każdej Mamy czy podda się temu badaniu, jednak uważam, że minusem jest bardzo wysoka cena. U nas 250zł w wzwyż. Gdyby były choć częściowo refundowane, ludzie chętniej by się im poddawali. Żyjemy w takich czasach, gdzie większość ludzi żyje od 10 do 10ego, a te 250 zł to starcza im na pół miesiąca jedzenia, więc skąd mają wziąć... martusiatusia tak się cieszę, że się odezwałaś. Tęsknota za Mężem na pewno jest ciężka, ale pomyśl co będzie jak wrócisz :) Miło czytało mi się Twojego posta pełnego optymizmu i nadziei. Myślę, że skoro lekarz kazał Ci oczyścić organizm, to dobrze. Do września już nie długo, a wówczas na pewno będziecie mogli się strać. Całuję Cię mocno. Asmanko jak humorek? Kochana czy Ty aby nie za dużo pracujesz? Może jesteś przemęczona. Wieczorkiem kup winko, włączcie z Mężem filmik i dużo się przytulajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusiatusia dzięki serdeczne za otuchę tylko się boję że to mogą być resztki pregnylu:( Zobaczymy w sobotę czy przyrasta i będzie wiadomo:) A za Ciebie też trzymam kciuki:) Z całych sil Asmanko tylko o tym czytam bo i mnie to dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku dziękuję już mi lepiej. Wypiłam trzy kawy i zasypiam:-( 8 godzin dziennie pracuje, w domu nie pracuje w ten weekend wyjątkowo zabrałam. Oj na przytulanki z mężem już jesteśmy umówieni wieczorkiem... a winko i owszem a jak będzie więcej winka to wezmę jutro urlop na ządanie i basta:-) Ja musze lecke wziąć Dorciu u Ciebie, bo niedługo będę musiała córci tłumaczyć a sama nie wiem o co w tym loto;-) Martusia super, że się wyluzowałaś i wyjechałas jedyny ból to, to że mąż musiał zostać. Wyjdzie Wam to zapewne na dobre. Własnie Waska co u Ciebie jak sytuacja w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak dlugo trwalo te badanie? bo kurcze gdzies tam czytalam ze do 60 minut... tutaj te badanie odnosnie czy dziecko nie ma downa to jest obowiazkowe wlasnie miedzy 11 a 13 tygodniem i ja bede miala te badanie tylko bym chciala te bardziej szczegolowe i zastanawiam sie czy nie zapisac sie do polskiej lekarki i po prostu poprosic ja zeby napisala na kartce jak po ich fachowemy sie to wszystko nazywa... ja juz od srody przy kazdej wizycie bede miala nagrywanego dzidziusia na usb bo lekarka kazala przynosic i bedzie zdjecia i filmik wgrywac... naprwade to bedzie pamiatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenka - straszne horrory opisujesz z tą służbą zdrowia! Trzymaj sie! Dorcia - rób tą betę w sobotę bo i mnie ciekawość zżera! :) Wszystkim Wam mocno kibicuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E-de dzięki nie łatwo do soboty będzie:( Aniołku wszystko wskazuje że był to wynik zaraz po owulacji więc jest dobrze!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
martusiatusia Fajnie, ze sie odezwalas. U mnie po staremu. W tym cyklu sie nie udalo przyszla wczoraj @ale niedlugo znowu zaczynamy. Juz w poniedzialek badania genetyczne. Wczoraj dzwonil ktos z kliniki zebysmy potwierdzili wizyte. Gdzies wyczytalam, ze wysoka homocysteina moze powodowac poronienia nawykowe. Moja byla w gornej granicy normy ale oczywiscie biore leki. Wolalabym zeby to byl powod moich strat bo to mozna wyleczyc a genetyki niestety nie. Motylek Super, ze twoj dzidzius jest zdrowy jak ryba. Wiedzialam, ze wszystko bedzie dobrze. Dziewczyny wlasnie sprawdzilam jak to jest z tymi normami progesteronu bo mam kopie z laboratorium F. folikularna 0,20- 1,50 ng/ml f.owulacyjna 0,80- 3,00 f.lutealna 1,70- 27,00 moj wynik w 21 dniu cyklu to 24,39 tak dla porownania Pozdrawiam wszystkie ciezarowki i starajace sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiatusia
myszor75 Trzymam kciuki za Was Kochana,zeby wszystko poszlo po twojej mysli.Cholerne te choroby tyle ich jest a my kobiety to biedne jestes,bo zawsze cos sie do nas przypaleta,ale ja wierze,ze bedzie dobrze.Moj lekarz mi powiedzial,ze mam sie nie zalamywac,ze bede miala dzidziusia,ale niestety troszke pozniej ,bo wpierw musze doprowadzic sie do normalnosci znaczy moj organizm:).Wierze,ze i Wam sie uda.Znajda przyczyne i bedzie wszystko okey:). Moze bedzie tak,ze razem bedziemy tyc kto wie:P:). Caluje Cie mocniusio Kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj chyba zwariuje. Dzisiaj w ogóle nie czuje sie jakbym była w ciazy, dzisiejszy dzień wcale nie przypomina mi tych wcześniejszych. Od samego rana jest jakoś inaczej. Nawet całkiem inne samopoczucie. Całe dnie potrafiłam przesłać a dzisiaj nawet nie myśle o spaniu. Normalnie koszmar. Ta moja psychika mnie wymeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszor75
martusiatusia Pewnie, ze bedziesz miala dzidziusia co do tego to nie ma watpliwosci, uregulujesz hormony, odpoczniesz troche i w ciaze zajdziesz. Trzymam za to kciuki. Kto wie moze razem bedziemy tyc? Mi pewnie troche zejdzie z tymi badaniami to znaczy z czekaniem na wyniki badan. W tym czasie oczywiscie bedziemy probowac i moze kiedys sie uda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia spokojnie nie panikuj wszystko jest dobrze nie musisz miec caly czas objawow ciazy, niektóre to wogole ich nie maja, a wiec spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×