Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Etkapetka

Kolejna ciąża po poronieniu

Polecane posty

Gość gość
EDZIA Magdalenamz Gdzie sa te wyniki? Te z procentem? Tsh powinno byc ok 1-1,5 A ft3 po środku normy, ft4 bliżej dolnej granicy. Z tego co pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia Mój termin porodu już minął miał być na pażdziernik 2013.Przykry jest taki dzień człowiek na zawsze zapamięta tego aniołka .Nieraz się zastanawiam jak by wyglądał ja nazwałam go Miłosz wybrałam płeć męską pielęgniarka prosiła ze jeżeli chce zarejestrować w USC to muszę sama zdecydować co do płci.Jedyne pocieszenie chociaż ogromne dla nas że dziś nosimy pod sercem nowe życie i wszystko wskazuje na to że szczęśliwie je niedługo powitamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Magdalenamz Ft4 bliżej górnej granicy-nir wiem o czym myslalam i pomylilam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Czekam na dziecko Ja tez ogromnie się cieszę, ze ten dzien nie jest az tak smutny bo mam nowe życie w sobie. Wtedy czułam, ze tez byl chłopiec...Antos... Teraz nic nie czułam, a tu synus;-) Tyle, ze żadne imię dla chłopca nie podoba mi się az tak bardzo. Jesli jakieś jest to juz zajęte w rodzinie bo tata ma juz 3 wnuków :-) Ten mój bedzie czwarty. Wnusie są dwie :-) A Ty jak dasz na imię córeczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
No tak Ft4 mam na poziomie 90%, Ft3 60% A TSH mi spadlo do 0,136 to za malo. Do endokrynologa jeszcze daleki termin chyba.zmniejsze delikatnie dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia - powiem Ci, że jak u mnie się okaże synuś to też będę miala problem z imieniem, bo nic nam sie z mężem wspolnie nie podoba... Dla dziewczynki jakby coś mamy juz wybrane :-) zobaczymy za tydzień - mam nadzieje, że szkrab pokaże co tam ma... :-) Magdalenkamz - wg mnie nie powinnaś sobie tak sama ustalać i zmieniać dawkę. Jak będziesz w przyszły piątek na wizycie u Gina to moze jej zapytaj, skoro do endokrynologa jeszcze daleko. Albo pomyśl o endo prywatnym... ------ Ja dziś dostałam powera Sisty - umyłam piekarnik, okap, wyszorowałam całą kabinę prysznicową i w ogóle łazienkę ogarnęłam plus zrobilam mężusiowi Jego ulubiony sos spaghetti... Normalnie jestem z siebie dzis dumna!! :-) choć muszę przyznać, że mega się zmęczyłam przy tym, no i plecy to myślałam że mi wysiądą... Teraz odpoczywam... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
Magdalenkamz...Ty sama nic nie mniejszaj dawki,bo nie jestes lekarzem... Lepiej idź prywatnie skoro do wizyty na Nfz daleko.... Jeszcze sama sobie i dzidzi szkód narobisz.. Poza tym skąd wiesz,że trzeba mniejszyć dawkę? Może akurat zwiększyć... Moim zdaniem właśnie endo Ci zwiększy dawkę! A co do ft3,ft4 itp. To ja procentowych wyników nie miałam. Ja lecze sie na tarczyce i mówie Tobie tarczyca w ciąży jest bardzo ważna wiec idz do endo i sama nic na swoja reke nie rób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EDZIA Magdalenamz Dobrze dziewczyny Ci radzą -dawkę można sobie ewentualnie ustalać nie będąc w ciąży. Bo teraz to najważniejszym wynikiem jest ft4. Tsh moze byc trochę przeklamane bo dzidzius jeszcze z Ciebie ciągnie. ------ Nika To widzę, ze u Was ten sam problem z imieniem. Ja w pierwszej ciąży mialam imiona tylko dla dziewczynek bo tak czułam, a teraz maz chce inne, ja inne...a jeszcze gdyby mi się jakieś szczególnie spodobało to bym obstawala przy nim, ależadne az tak mnie nie powala ;-) Nazwisko mam ładne więc i imię musi pasować :-D Tak ciocia mówi :-D Wiesz, ja tez jestem ciekawa kto tam u Ciebie sobie zamieszkuje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
Edzia Nasza córeczka będzie miała na imię Martynka to juz było takie nasze imię wybrane od lat właśnie dla dziewczynki.Chociaż wszystko może się jeszcze zmienić.No niby taka prosta rzecz wybrać imię ale dylemat jest w końcu to na całe życie.Tak samo u mnie wszystkie fajne imiona wśród rodziny bliskich znajomych są już zajęte.U nas królują Antosie i Amelki .Chłopiec miał być Kacper. Ciężki temat mój syn miał być Norbert i w końcu na drugie mu tak dałam w ostatniej chwili teraz mówi mijejku mamo całe szczęście co to za imię no mi wtedy wydawało się że jest fajne. Nie wiem czemu ale dla chłopców podobają mi się imiona staromodne Franuś Staś .A twoja Emi przy jakim imieniu obstawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
magdalenkamz Mi też się wydaje że sama nie powinnaś sobie ustalać dawki możesz sobie biedy narobić.To już lepiej zostań do wizyty u endo.przy takiej dawce jaką brałaś dotychczas bo jeszcze cię lekarz opierniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATAAAAALIAAAAAAA86
hej, 8 marca poroniłam samoistnie całkowicie, ciąża na wczesnym etapie przestala sie rozwijac, 28 miałam owulację, dzis powinnam dostac okres, zrobilam test i jest cien drugiej kreski.... boje się, co teraz robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na dziecko
NATAAAAALIAAAAAAA86 Jak co teraz robić?Zapisz się do dobrego lekarza.Chyba nie doczekałaś pierwszej miesiączki?Ale bez obaw i takie ciąże są szczęsliwie donoszone tylko nie popadaj w histerie zarejestruj się do ginekologa a on będzie wiedział co dalej robić.A jeszcze jedno dla pewności zrób jutro jeszcze jeden test.Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATAAAAALIAAAAAAA86
nie, nie doczekałam miesiączki.. mam isc do gina odrazu myslisz, czy poczekac, zeby jak co było już coś widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
TSH mi popada teraz w nadczynnosc wiec to chyba nie dobrze. A Ft4 wedlug lsbolatorium jest bardzo wysyko przy gornej granicy bo wynik mam 21,24 a norma jest do 22 wiec chyba troszke za duzo tego eutyroksu. Cholera mam dosc tych chorob jakbym nie mogla byc zdrowa k********iecie co mi sie snilo dzisiaj ....ze mialam krew na wkladce i jechalam do jakiejs ginki szybko a ona mi wyjela dziecko cos tam pirobila i wlozyla je spiwrotem...masakra jakas mam juz dzien do d**y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenkamz nie kombinuj!! Mi endo jak zwiększał dawkę to mówił, że może być skok prawie do zera i żeby się w takiej sytuacji nie przejmować. Natomiast ja na Twoim miejscu bym poszła prywatnie - na początku ciąży to bardzo ważne dla dzidzi, bo czerpie od Ciebie hormon, później już dziecko samo go wytwarza, no ale początek najważniejszy. Gin na pewno też Ci coś podpowie, ale z pewnością sama nie zmieniaj dawki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa i snami się nie przejmuj! Ja też czasem mam głupie i rano się budzę wystraszona i pierwsze co to patrze w łazience czy nie ma krwi... Dopóki jej nie ma to ok a to są tylko sny. W dzien sie zamartwiasz i w nocy obawy tez chodzą po głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NATAAAAALIAAAAAAA86 tak jak pisze Czekam na dziecko - zrób jeszcze jeden test i jak będzie pozytywny to do gina. Ja tym razem odczekałam do 8 tyg z pójściem żeby bylo już widać i maleństwo i serduszko. Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxpatxxx1
NATAAAAALIAAAAAAA86 witaj,skoro samoistnie poroniłaś,to oznacza,że nie łyżeczkowali ,ani nic nie grzebali w macicy,,,, moim zdaniem nie masz chyba się czego teraz obawiać,bo macica się sama oczyściła... i skoro zaszłaś w ciążę,to oznacza,że macica gotowa była na przyjęcie kolejnej ciąży... Myślę,że poczekaj jeszcze do jutra czy pojutrza,zrób test ,który pewnie potwierdzi ciążę,w poniedziałek zadzwoń do gina,powiedz co i jak...pewnie od razu nie będzie kazał przyjść,bo jeszcze nic nie widać...ja dzwoniłam też od razu do gina jak była blada kreska,kazał przyjść za dwa tygodnie dopiero,jak pęcherzyk będzie widoczny... Nie denerwuj się kochana-będzie wszystko dobrze :) xxxx magdalenkamz,Ty nie lamentuj tylko zapierdzielaj do endokrynologa,bo ciążę można stracić przez tarczycę,która nie jest w normie... mój gin i endo trąbią o tym non stop,by kontrolować tarczycę i jak coś nie tak,to od razu do endo .... Ja choruje na tarczyce już ponad 2 lata .... jak coś nie tak to ide wcześniej do endo i tyle... Głowa do góry i idź do endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choruszka
ututu123 Prezpraszam,że dopiero odpisuje ale byłam na wyjeździe i dzisiaj di=opiero wróciłam i nadrabiam zaległości:-) wydaje mi się,ze codziennie chociaż raz czuję moją córcię ale potem się martwię,że może sobie wmawiam:-) uspokoję się jak 24 pójdę na wizytę:-) a jak u aCiebie czujesz codziennie malucha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
asmana heh Bąbelek mówi że ma w nosie rok czekać na mazurka i babę wielkanocną to woli jeszcze trochę posiedzieć i w tym roku popróbować :D ja z ******* ?? jak się ogólnie czujesz ?? końcówki są ciężkie ale warto się męczyć :) xx Ciągle martwiąca kochana moja Nela czasem też ma odruch wymiotny na smoka :) ale to jak jej źle wsadzę, wydaje mi się że smoczek mimo że najmniejszy to dla niuni troszkę za duży, moja lubi ssać jak zasypia :) 5 minut i wypluwa go. a jak jesteśmy na spacerku to bidulka rączką go trzyma cały spacerek :) ja też właśnie czytała, że dzieci mają jakąś tam potrzeba ssania :) i zauważyłam że mała np jak ją karmię to bawi się smoczkiem nie je a chce go mieć w buzi. jeśli chcesz podawać w późniejszym terminie butelkę Tosi to możesz kupić taki okrągły smoczek on jest taki jak w butelce masz :) i spróbować czasem jej wsadzić bo to też i dla Ciebie może być odciążenie jeśli mała troszkę possa smoczek a nie będzie wisiała na cycolinku choć nie będzie jadła :) xx Akinom3 kochana Jasiunio to naprawdę książkowe dziecko :) ale ja niby też byłam spokojna do 3 miesiąca a później to już dawałam czadu :D i tak mi do teraz zostało ;) xx magdalenkamz dziewczyny maja rację nie mieszaj sama z dawkowaniem tylko do lekarza śmigaj albo choć zadzwoń do niego i poinformuj jakie masz wyniki. xx NATAAAAALIAAAAAAA86 gratulacje :) bierz kwas foliowy. odczekaj do 6 tyg i idź do lekarza. tutaj było wiele dziewczyn co nie doczekały sie @ po poronieniu i były już w ciąży kolejnej a teraz są szczęśliwymi mami :) Tobie też sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlo88
Dziewczyny mój kurczaczek mały przespał całą noc ! dopiero o 6 się obudziła a ja głupia o 3 sie obudziłam i do 4:30 czekałam aż się mała obudzi na mleko. w końcu niunia robi sama już kupki :) wczoraj aż 3 razy. tylko znowu coś mi zaczyna wymiotować troszkę, dziś mamy 6 tyg, już, a ona jest taka duża dla mnie :) muszę się pochwalić :) wygrałam troszkę kaski w loterii :D ale wczoraj miałam euforie wieczorem jak sprawdzałam wyniki.... pierwszy raz coś mi się wygrało :) Miłego dnia kochane :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo to gratuluję zarówno z powodu przespanej nocy jak i kasy. Boziu dopiero czytałam i czekałam na wiadomość czy urodzilas a maluszek ma już 6 tygodni. Jeśli chodzi o mnie czuje się świetnie, wiadomo po schodach ciężko się chodzi i źle leży a poza tym nic nie boli, nic nie kluje. Nigdy bym nie powiedziała, że na środę mam termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenkamz glupimi snami sie nie przejmuj, mi sie jakis czas temu ciagle jakies glupoty snily typu wojny itd. A na poczatku ciazy tez mi sie krew snila, a innym razem usg z bijacym serduszkiem. Teraz 2 noc pod rzad mi sie snilo,ze malego w wozku mialam i ciagle go przebieralam albo przykrywalam i ciagle cos nie pasowalo...ale wygladu konkretnego nie mial. xx pierwszy raz od dawna mam poczucie,ze sie wyspalam. O dziwo nie wstalam w nocy na siku,ale za to rano pecherz pekal i plecy w dolnej czesci, ten bol jest najgorszy, jakby zaraz mi mial dol plecow peknac...i wydaje mi sie,ze od czasu do czasu czuje takie mini skurcze i pobolewania,ale sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo, gratuluje wygranej! U nas niestety nikt nie ma szczescia do gier, w Lotto ciagle trafiam az jedna liczbe, albo kazda jest o 1 mniejsza od wylosowanej:) Jedyny raz wygralismy czworke po weselu,bo zamiast kwiatow zbieralismy kupony, no ale na ponad 100 kuponow jedna czworka to tez bez szalu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Asmanka a dziękuje dziękuje :) Heh no czas leci bardzo szybko przy dziecku. Sama jestem w szoku ze to juz 6 tyg. I co sie ogarnę to juz piątek. I zaraz trzeba do pracy wracać. Super ze dobrze sie czujesz, schody to chyba przekleństwo każdej kobiety w ciąży. Stresujesz sie porodem ? I tym ze będziesz miała dziecko czy bardziej na luzie podchodzisz do tego ? To czekanie i niepewność chyba najgorsze teraz jest bo w sumie poród moze sie zacząć w każdej chwili Xx Ciagle martwiąca tak jeszcze wspomnę o tej wadze. Mojej kuzynki wnuczka ma 13 miesięcy za 9 dni i wazy 17 kg!!!! Je prawie wszystko i do tego jeszcze cyca ciągnie. Dla mnie to jest okaleczania dziecka bo ona niema siły podnieść tyleczka nawet nie raczkuje bo jej za cieżko jest. Nie ma co sie martwić jeśli karnisz dziecko rozsądnie, nasze kurczaczki as malusie wiec przyrost wskazany teraz jakby Tosia miała rok i wazylaby za dużo to mogłabys sie martwić ale teraz to nie masz czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilia_Kalina
U mnie niestety nie będzie fajerwerków w tym cyklu :( bo on się powoli kończy. Daję @ kilka godzin max 1 dzień i będzie... ale mawiają, że kolejny cykl - nowe możliwości! Ale zawód jest, a i łzy niestety też były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Moonziet dziekuje :) to nie lotto tylko taka loteria ze automat daje 2 litery i 6 cyfr. Do wygrania bylo 56,3 miljona euro. JA tam zachlanna nie jestem i z kazdej sumy sie ciesze. Co do lotto to Moj Tato gra juz 30 lat prawie i nawet 4 nigdy nie mial. Lotto to oszustwo i male szanse na wygrania a w tej loterij wydaje mi sie Ze ma sie wieksze szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkamz
Hej kochane dobrze ze mnie opierdzielacie zadzwonie dzisiaj do endo i sie umowie bo przez tel na pewno nic mi nie powie bo jest jedynym endi w miescie i jest chytra na.kase Teraz juz jestem szczesliwa bo bylam przed praca w zusie dowiedziec sie czy na umowie zlecenie mam szanse na macierzynski i chorobowe jakbym sama prywatnie oplacala jakas skladke i wiecie co sie dowiedzialam ze moja szefowa to szuja ! Ciagle mi mowila ze mam umowe zlecenie zebym chyba na chorobowe nie chodzila a w zusie sie okazalo ze mam normalna umowe o prace tyle ze na pol etatu i bede mogla isc n achorobowe i macierzynski mi sie bedzie nalezal wszystko:) :) :) Jestem taka szczesliwa i uspokojona teraz. Pol etatu to 600 zl ale dobre i to jak nic co nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlo nie myślę wogóle o porodzie i się nie martwię jakieś wewnetrzy spokój mam. Tym że dzieciaczek się pojawi tez jakoś się nie martwię, bo to moje 3. Fakt różnica wieku duza, wiele sie pozmienialo. Obawiam się jednego, że nie ogarne wszystkiego w sensie opieki nad malenstwem, szkoły córek, a jak ją nie mam ugotowane czy posprzatane to schizuje. Będę padnieta i tak będę musiała wszystko zrobić. Dzisiaj bede się kontaktowała z lekarzem, bo od rana zapisuje ruchy małego i kiepsko z nimi. Niech zdecyduje czy mam się kłaść do szpitala czy nie. Kiedy masz zamiar do pracy wracac? X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlo88
Emilia_kalinka skad pewnosc ze @ przyjdzie ???? Ja w snij spodziewanej @ myslalam ze umre z bolu brzucha i plecow, bylam wtedy w pl i Mialam sporo spraw do zalatwienia a ledwo autem jechalam, to Byl miesiac po porobieniu i balam sie Ze moze jakiegos krwotoku dostane bo nigdy mnie tak przed @ nie skrecalo. Czulam jakbym miala '' mokro'' lece do lazienki a tam nic zero krwi. 3 dni mnie brzuch i plecy bolaly i Co ??? Bylam juz wtedy w ciazy, test zrobilam dzien po spodziewanej @ chociaz bylam pewna ze bic nie bedzie a zobaczylam 2 kreski jedna byla blada ale juz wiedzialam ze bedzie bobasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×