Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Agrafka Spokojnie. Po pierwsze zwykle w którym dniu przerwy dostajesz okres? Ile trwa już dni? Jeśli zauważasz, że jego ilość się zmniejsza, poczekaj jeszcze dzień dwa, jeśli nie ustąpi dla pewności idz do lekarza. A tabletki narazie biez dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafka_
zazwyczaj w 3 dzien po odstawieniu tabletek czyli w srode i konczy mi sie w sobote.No a wczoraj zobaczylam znowu plamienie wiec mi szczena opadla i zaczelam sie martwic, jest malo krwi ale taka strasznie jasno czerwona.Poczekam jeszcze tak jak mowisz.Dzieki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam do Was prośbę:) czy któraś z Was mogłaby zerknąć do ulotki i przeczytać czy zmieniająć tabletki (w moim przypadku z Novynette na Logest) powinnam robić 7 dniową przerwe? Wydaje mi się, ze nie, ale nie jestem pewna czy w przypadku Logestu jest tak samo... niestety jeszcze nie kupiłam tabletek, wiec nie mam ulotki...będę wdzięczna za odpowiedz:) acha i jeszcze pytanie-ile płacicie z Logest w swoich miastach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W uotce Logestu pisze że można przerwy nie robić (tak najlepiej -zacząć opakowanie zaraz po opakowaniu tych poprzednich. Niby można też wziąść później, ale nie później, niż by mijało 7 dni przerwy. ale weź od razu bez robienia przerwy, tak będzie najpewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wiecie coś na temat ewentualnych interakcji z lekami przeciwbólowymi zawierającymi ibuprofen? Kiedyś ktoś pisał, że niebezpieczne jest przyjmowanie pigułki z proszkiem przeciwbólowym w krótkim odstępie czasu... Co Wy na to? W ulotcie chyba nic nie ma na ten temat (nie wiem, bo gdzieś mi się ostatnia zapodziała...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskretniak07
Hejka! Dla tych z Was, które dobrze znoszą logest tak jak ja :))) mam super ofertę! logest za pół ceny:) dajcie znać, pozdrawiam discret@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) mam pytanko czy rozpoczynajc drugie opakowanie musi upłynąc 7 dni czy mozna wziac wczesniej bo pamiec mnie zawiodła i niewiem w ktory dzien wzielam ostatnią wiec jesli wezme w 6 dniu to tez bedzie wszystko ok? w ulotce pisze ze przerwe mozna skracac ale nigdy nie wydłuzac... niektore z was maja dłuzsze doswiadczenie z logestem wiec prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do EDYTA25: Oczywiście, możesz skrócić przerwę i zacząć nowe opakowanie wcześniej niż po 7 dniach. Później też teoretycznie można, ale wtedy efekt anty nie jest zapewniony od początku i trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Także nie przejmuj się - w Twoim przypadku będzie wszystko OK.:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy sa tutaj dziewczyny, ktore zmieniały jakieś tabletki na logest? nie robiac 7-dniowej przrwy dopadły Was plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdzie jesteście?:P Zastanawiam się nad tymi przerwami - ile można najdłużej i bezpiecznie brać pigułki bez przerwy? Jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Jutro biorę ostatnią tabletkę z mojego ostatniego (przynajmniej narazie) opakowania. Dzisiaj przeżyłam ostatnie cudowne chwile bez gumki :( Będę za nimi bardzo tęsknić. Mój mężczyzna naprawdę się postarał. Ale oczywiście nie mam zamiaru na zawsze się rozstawać z tabletkami, za kilka miesięcy znowu zacznę brać, może już nie Logest, a może do niego wrócę.... Wszystko okaże sie w swoim czasie. Będę na bieżaco zdawać relacje, jak będzie reagował mój organizm po odstawieniu hormonów. Pozdrawiam Was gorąco :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) rozpoczełam drugie opakowanie tabletek narazie jestem przy 3 tabletce i niepokoi mnie fakt ze nadal mam plamienie okres dostałam tydzien temu w sobote, myslałam ze moze choc troszke sie skroci ale niestety... w sumie takie normalne krwawienie skonczyło sie 3 dni temu ale nadal mam palmienie przy pierwszym opakowaniu tez dosc długo mnie to meczyło jak u was to wyglada??? Poza tym tak sie zastanawiam czy logest jest odpowiedni dla mnie chciałabym zrobic sobie jakies badania czytałam ze logest jest bardziej polecany dla kobiet ktore jeszcze nie rodziły a ja juz mam jedna ciąze za sobą i pewnie moj układ hormonalny sie nieco zmienił i tak do konca nie wiem czy ta dawka hormonow jest wystarczajaca dla mnie... chciałam sie was spytac czy ktoras z was robiła takie badania i ile one mogą kosztować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta25 nie martw sie ja jestm przy 3 opakowaniu przez pierwsze 2 mialam plamienie teraaz nie bede sie za bardzo chwalic ze przy 3 nie mam bo moze sie ono pojawic ;( jest to troche nie fajne ale niestety tak to jest zanim oranizm sie nie przyzwyczai 3ba czekac czekac i jeszcze raz czekac ale chyba warto przebolec te 3 opakowania ja mam troche inny problem boje sie pozwolic mojemu chlopakowi dojsc we mnie panicznie sie boje ciazy przez co nie moge sie wyluzowac i nie odczowam prawie zadnej przyjemnosci z sexu co mam robic ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sknerek
Kiedyś dawno temu kasiasta pytała, co zrobić kiedy przechodzisz na słabsze tabletki. Jak dla mnie odpowiedź jest prosta - nie robić przerwy po skończeniu opakowania tych silniejszych, tylko od razu zacząć brać słabsze pigułki. I nie bójcie się, na pewno w ciąże nie zajdziecie ;) Trzeba na ten temat porozmawiać z lekarzem, ale takim, który jest dobrym specjalistą, on z pewnością dobierze Wam odpowiednie tabletki. I nie ma co się upierać na Logest-przecież nie każdej z nas musi podpasować ;) Dalej - camelia, pisałaś kiedyś o bólach po prawej stronie klatki piersiowej. Jeśli boli cię w dole klatki, to na mój gust to może też być wątroba, przynajmniej mój tata zawsze narzeka na bóle w tym miejscu ;) Ale to taka moja diagnoza polegająca na domysłach ;) Także jeśli te bóle Ci przeszkadzają, najlepiej zapytaj lekarza. Jeśli chodzi o interakcje z ibuprofenem - z tego, co wiem, nie ma żadnych, właśnie dlatego zmieniłam środki zawierające paracetamol na ibuprofen ;) Paracetamol miał jakiś tam wpływ na ich działanie, więc dla bezpieczeństwa ;) W sumie to już sama nie wiem, które to opakowanie, przestałam liczyć ;) Biorę jakoś od początku lutego. Dzisiaj byłam u ginki poradzić się w sprawie antybiotyków, które biorę parę dni. Powiedziała mi, że mam się dodatkowo zabezpieczać w czasie ich brania i kilka dni po skończeniu, nic nie kombinować z nierobieniem przerwy, wszystko będzie ok ;) I znowu z wszelkimi pytaniami zapraszam na www.psyche-soma.prv.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeewaee
czesc :) włąsnie mam zamiar brac logest wczesniej bralam jeanine 3 cykle potem yasmin ....ale po yasmin nie mam w ogole ochoty na sex:( mam skurcze ,zadyszke:( postanowilam isc do lekrza i popytac o logest ale nie wiem jak duza bedzie teraz róznica hormonów jak tak czesto zminienaim tabl ,,,z tego co wiem to logest ma mniej hormonów niz yasmin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chcialam sie dolaczyc do waszej dyskusji na temat logestu, koncze pierwsze opakowanie, zostalo mi 2 pigulki.czuje sie po nim super, nie mam zadnych skutkow ubocznych, jedynie urosly mi po nim piersi.lekarz ktory mi je przepisal od razu wypisal mi 4 recepty zebym nie musiala sie fatygowac co miesiac, oczywiscie przed przepisaniem mi ich zbadal mnie,za jedno opakowanie zaplacilam 35 zl, pozdrawiam wszystkie dziewczyny na forum.pa pa ps.mam nadzieje ze dalej bede sie dobrze czula po logescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logest ma najmniejszą dawkę hormonów. Kilkakrotnie mniejszą niż np cilest czy jeanine. Tak więc nie powoduje aż takiego wielkiego spustoszenia. Mi powiększyły się tylko odrobinkę. Są teraz pełniejsze :) Chociaż jak by tak jeszcze tyć tyć urosły to by nie było źłe hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodam jeszcze że ja miałam problemy takiego, typu, że okres raz napare miesięcy. 2 razy brałam luteinę. Więc może po prostu stabilizacja poziomu hormonów na to wpłyneła :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie przeszkadza to ze mi troche piersi urosna:) chcialam zadac jedno pytanko: czyjak zaczne brac juz drugie opakowanie to czy pokojnie moge sie kochac bez dodatkowego zabezpieczenia?? bo teraz mimo wszytsko mam obawy, jeszcze sie do tabletek chyba nie przekonalam:)mam nadzieje ze to z czasem sie zmieni.wydaje mi sie ze jezeli systematycznie bede zazywala pigulki to w zasadzie nie powinnam miec obaw co do zajscia w ciaze. jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie :) Jeśli 1 tabletke z 1 opakowania wziełaś 1 dnia okresu to już od początku jesteś bezpieczna. Ja ci powiem tak, mądre może to nie było ale nie raz zanim brałam tabletki zdażało mi sie nie użyć zabezpieczenia i nie miałam żadnych obaw, a jak zaczełam brać tabletki to od razu bez niczego dodatkowego :) Za to teraz czasami mam schizy heheh. Właśnie dziś dostałam okres. Niby wiem że jestem bezpieczna, ale zawsz wtedy jak dostaję, mogę odetchnąć. No a teraz mój mężczyzna w wojsku od 3 sierpnia :(. Narazie biorę, bo może go do Bytomoa przeniosą potem, to będziemy się dość często widzieć. A jak nie to planuję przerwę. Szkoda pieniędzy i bez potrzeby brać tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt ze pigulki sa drogie , ja zaplacilam za nie 35 zl, ale poszukam w innej aptece bo w kazdej sa inne ceny:) mialam chwile zwatpienia czy kupowac nastepne opakowanie czy zrezygnowac, ale jednak bede zazywala pigulki, tym bardziej ze czuje sie po nich bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki. wie moze ktoras z was ile kosztuja badania watroby ktore nalezy robic podczas stosowania pigulek?? jakie moga byc w pozniejszym czasie skutki uboczne stosowania hormonow??pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem z krwi robi się próby wątrobowe. To jest raczej bezpłatne. Ja ide do lekarza w poniedzialek i mam zamiar o właśnie badania krwi poprosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeewaee
u mnie te badania sa bezplatne ale tylko dla pracowników faelu w którym znajduje sie przychodnia a dla reszty platne ale to są małe pieniadze ok4 /5 zl tak slyszalalm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki widze ze nikt chyba nie ejst w stanie mi pomoc co do tej paniki przed ciaza nie widze mojego chlopaaka juz 3 tydzien i zobacze go dopiero we wrzesniu i chcialabym mu zrobic niespodzianke zebysmy mogli to zrobic bez zabezpieczenia i woglle ale no boje sie poradzcie mi plizzzzzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DZAGA88: Wiesz, naprawdę nie masz powodów do obaw - bierzesz tabletki, więc masz pełne zabezpieczenie. Bez sensu jest łykanie pigułek i stosowanie dodatkowych metod - nie po to je bierzesz, żeby jeszcze opierać się na czymś innym. Ta metoda anty nie potrzebuje żadnych dodatków, naprawdę. Ciesz się pięknymi chwilami ze swoim ukochanym i to w pełni - bez niepotrzebnych stresów i czegoś, co Was jeszcze dodatkowo ogranicza. Początkowo też miałam problem z zaufaniem tabletkom (jeszcze zanim zaczęłam je brać), ale doszłam do wniosku że właśnie one dają największy komfort, więc trzeba z tego korzystać.;) Opieram się na pigułkach już wiele miesięcy i jestem żywym przykładem na to, że działają i świetnie spełniają swoją rolę. Zresztą na pewno nie tylko ja... Więc głowa do góry, przełam się a zobaczysz że warto... Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska_Aska
Ja wlasnie skonczylam drugie opakowanie Logestu... tzn. w poniedzialek wzialam ostatnia tabletke... Teraz 7 dni przerwy... Strasznie sie denerwuje, bo chyba powinnam juz dostac okres, a jakos go nie widac... Po pierwszym opakowaniu dostalam w srode(czyli drugiego dnia), a teraz jest juz czwartek i nic... Jak to bylo z wami?? Po jakim czasie wystepowala u was miesiaczka?? Prosze o odpowiedz!! Bo chyba umre ze strachu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska_Aska
Ja wlasnie skonczylam drugie opakowanie Logestu... tzn. w poniedzialek wzialam ostatnia tabletke... Teraz 7 dni przerwy... Strasznie sie denerwuje, bo chyba powinnam juz dostac okres, a jakos go nie widac... Po pierwszym opakowaniu dostalam w srode(czyli drugiego dnia), a teraz jest juz czwartek i nic... Jak to bylo z wami?? Po jakim czasie wystepowala u was miesiaczka?? Prosze o odpowiedz!! Bo chyba umre ze strachu!! Myslicie ze jestem w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno, uspokój się :D :D. Oczywiście że nie jesteś. Ja np. zwykle dostaję 3 lub 4 dnia. Jeśli to dopiero twoje 2 opakowanie nie jesteś w stanie stwierdzić nic. Dopiero po kilku cyklach będziesz wiedziała, kiedy mniej więcej masz krwawienie. Zresztą pierwsze opakowania to czas na przystosowanie się organizmu, nie panikuj! Zobaczysz nie dalej jak jutro już będziesz miała ten okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×