Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Do KAMCIA: Nie ma za co, ja na początku też miałam takie obawy.;) Możecie się spokojnie kochać już od pierwszego dnia i nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych zabezpieczeń, bo pigułki gwarantują niemal 100% bezpieczeństwo. Także nie obawiaj się, jeśli wzięłaś pierwszą pigułkę dokładnie pierwszego dnia miesiączki, to masz pełne zabezpieczenie. Wiem, że trochę trwa \"oswojenie się\" z tą myślą i zaufanie tabletkom, ale warto. Pamiętaj o regularnym braniu pigułek i ciesz bez zbędnego stresu pięknymi chwilami z ukochanym.:P Pozdrawiam ciepło! Do OLA011: Tabletki wchłaniają się po 3-4 godzinach, więc w Twoim przypadku wszystko jest OK.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
hej dziewczyny, pozostały mi 4 tabletki do końca drugiego opakowania, plamienia pojawiają się juz tylko sporadycznie, suchość zmniejszyła się, ale mój ukochany stara się, abym nie czuła tarcia :P, żadnych innych efektów ubocznych nie odczuwam, czasami tylko czuję lekki ból w pobrzuszu, ochota na sex powróciła i bardzo mnie to cieszy - w końcu są wakacje, jestem zadowolona z tabletek . Mam pytanko, kiedy powinnam sobie zrobic przerwę od tabletek? Życzę wszystkim udanych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola011
Do Cukiereczek: bardzo dziekuje za slowa otuchy i jestem pewna ze u Ciebie tez wszystko bedzie ok, przesylam pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola011
Do camelia: bardzo dziekuje za informacje troche mi ulzylo, przesylam pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do Kamcia: możesz spokojnie sie kochać od pierwszej tabletki. Do Ola011: tabletki się wchłaniają całkowicie po 4h, także spoko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola011
Do apo: rowniez bardzo dziekuje za kolejne upewnienie mnie w tym ze wszystko bedzie ok:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek
Dziewczyny, a czy któraś z was próbowała wziąść więcej niż 21 tabletek żeby sobie przesunąć okres? Albo 2 opakowania bez przerwy 7 dniowej? W wakacje to wygodne szczególnie jak sie gdzieś wyjeżdża a na opakowaniu pisze że spokojnie tak można, teraz z niecierpliwością czekam na okres więc nie będe robić eksperymentów ale co o tym sądzicie?...pozdrowienia dla was, zaczynam wierzyć że wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do CUKIERECZEK: Pewnie, że można wziąć więcej tabletek i tym samym przesunąć sobie okres. I to niekoniecznie 21 nowych czyli całe opakowanie. Bierzesz tyle więcej, ile potrzebujesz aby dostać miesiączkę w sprzyjającym Ci dniu - czyli 7, 14 lub 21 pigułek więcej. Lekarka tłumaczyła mi, że najlepiej jak będzie to wielokrotność 7. Ja już ze dwa razy tak sobie przesuwałam okres (o tydzień czyli 7 tabletek) i wszystko było OK - ani żadnych zmian w samopoczuciu, ani w zabezpieczeniu. Także spokojnie możesz sobie tak zadziałać, zwłaszcza przy tych tygodniowych przesunięciach. Bo przy dłuższym czasie mogą podobno pojawić się plamienia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania20
a co brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
hej dziewczyny, jesli chodzi o przesuniecie okresu, to mi też sie to przyda, jesli potrzebuję o tydzień, to biore o 7 tabletek wiecej, a co później? powinnam zrobic 7-dniowa przerwe? a nastepnie wziasc pozostale 14 tabletek, czy cale opakowanie?? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ELA87: To jest tak - po 21 tabletkach z opakowania bierze się 7, 14 lub 21 kolejnych (najlepiej wielokrotność 7). Po tych dodatkowych robi się normalnie 7-dniową przerwę, podczas której występuje miesiączka. Następne opakownie (zawsze minimum 21 tabletek, nie mniej) zaczynasz dokładnie po tych 7 dniach przerwy. Napisałam minimum 21, bo jak chcesz możesz sobie znów przesunąć okres biorąc dodatkowe 7, 14 lub 21 tabletek. Ale dla organizmu lepiej powrócić do naturalnego rytmu czyli 21 tabletek + 7 dni przerwy. Troszkę chyba zakręciłam, ale mam nadzieję że rozumiesz o co chodzi.;) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek*
Do camelia: dzięki za odpowiedź, muszę spróbować następnym razem =o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania20
i co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do LIKA...: Pewnie, że tak. Zabezpieczenie przy tabletkach trwa cały czas i nie ma potrzeby jeszcze dodatkowo się zabezpieczać - po to masz pigułki. Musisz tylko pamiętać aby zacząć nowe opakowanie dokładnie po 7 dniach przerwy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Od 3 dni biore Logest jak narazie jest wszytsko ok. Mam 2 pytanka otoż bo pech chciał ze jestem troszke przeziebiona czy to moze miec jakis wpływ na działanie tabletek??? Niestety pale papierosy przeczytałam ulotke oraz duzo wypowiedzi ze palenie powoduje wieksze ryzyko zachorowania na zakrzepice, powinnam ograniczyc palenie ,czy całkowicie rzucic ten nałóg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkka
dziewczyny panikuje! biore logest od stycznia i krwawienie po kazdym opakowaniu od marca pojawialo sie dokladnie w 3 dniu po ostatniej tabletce.dzis jest 3 dzien i choc co prawda jeszcze sie nie skonczyl to mnie juz w dolku ze strachu sciska.uspokajam sie mysla ze tabletki przyjmowalam naprawde calkiem regularnie...ale tez pozwalalismy sobie z moim chlopczykiem calkiem na wszystko. czy mialyscie takie sytuacje ze podczas brania tabletek okres sie spoznial??czy to dopuszczalne?boje sie baardzo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
Do edyta25: ja palę nałogowo i nie odczówam żadnych specjalnych skutków ubocznych.. a pale dość duzo.. Do natalkka: spokojnie.. ja przez pół roku miałam okres co do godziny a tu nagle przy ostatnim opakowaniu pojawił sie dzień szybciej :\ nie martw się... wszystko będzie dobrze, jeśli bierzesz tabsy regularnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
do Camelia - dzieki bardzo za odpowiedz, jak na razie nie musze przesuwac okresu, a mam jeszcze jedno pytanie, chcialas zrobic sobie przerwe od tabsów i co zrobilas? a po jakim czasie powinno sie ja zrobic?? Mam jeszcze jedna sprawe, tą samą co natallka, skonczylam 2 opakowanie, przy poprzednim okres pojawil sie w 3 dniu po skonczeniu tabletek, dzisiaj jest trzeci i jeszcze go nie mam ,czy powinnam panikowac? tabletki bralam regularnie i zadnej nie zapomnialam, nie wymiotowalam tez, wiec, czy mam powody do paniki - prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ELA87: Nie ma za co.:) A przerwy jeszcze nie zrobiłam, choć nadal o tym myślę. Przymierzam się do odstawienia pigułek na kilka miesięcy, kiedy minie rok (czyli jeszcze jakieś 4 miesiące). Ogólnie dobrze się czuję, ale tak dla \"spokoju sumienia\" ta przerwa jest wskazana. Przeraża mnie tylko alternatywa antykoncepcyjna...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coco jambo
A ja jestem w trakcie pierwszego opakowania i nie dosc, ze mam plamienia, to zmienily one swoj wyglad na bardziej grudkowaty w ostatnich dniach :( I zauwazylam zaczerwienienie sromu :(:( Czy to oznacza poczatek gruzlicy (kiedys na nia chorowalam)?? :( Lekarka uprzedzila mnie, ze moga wystepowac serowate uplawy- wiec pocieszam sie, ze to moze one. Czy Wy mialyscie podobnie? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coco jamboo
Nie gruzlicy tylko grzybicy oczywiscie!!!!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela87
do camelia - masz juz doswiadczenie z logestem, wiec prosze odpowiedz mi - skonczylam 2 opakowanie, przy poprzednim okres pojawil sie w 3 dniu po skonczeniu tabletek, dzisiaj jest trzec dzien i jeszcze go nie mam ,czy powinnam panikowac? tabletki bralam regularnie i zadnej nie zapomnialam, nie wymiotowalam tez, wiec, czy mam powody do paniki - prosze odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkka
do Ela87 ja Ci odpowiem Ela:chyba panikujemy na prawde!ja wczoraj sie stresowalam i uspokoilam sie dopiero ok.21-szej jak dostalam krwawienia...wtedy dopiero moglam sie wyluzowac na zachodzie słonka;) wiem ze mając taką nature i tak będziesz panikować,ale ja Ci mówie...ja dostałam to ty tez;) trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ELA87: Nie przejmuj się - małe spóźnienia mogą się zdarzać. U mnie to jest zazwyczaj 4-ty dzień, ale na początku bywało różnie. Jeśli to było dopiero Twoje drugie opakowanie, to jeszcze wszystko się u Ciebie tak naprawdę \"ustala\" i organizm musi się przyzwyczaić. Z czasem to się wyrówna. Także głowa do góry - na pewno lada moment Twoje obawy znikną same. Trzymaj się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela 87
hej dziewczyny, dziekuje za slowa otuchy. na szczescie dostałam okres wczoraj w nocy, teraz wiem, ze jestem straszna panikarą i może wreszcie zaufam tabletką :P Mam jeszcze jedną sprawe, jak z waszymi bólami miesiączkowymi, bo moje nie zmniejszyły się, bez tabletek nie wydalam na początku, a jak jest u was?? Czy logest zmniejszył wam bóle ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha23
Ja właśnie kupiłam pierwsze opakowania (2:-)) Logestu i czekam na okres(dzisiaj powinnam dostać)Strasznie sie boję skutków ubocznych typu:tycie,zmiany nastroju,spadek libido.Wydaje mi się ze przez pierwszy cylk powinnam sie zabiezpieczać dodatkowo np prezerwatywą.Co o tym myslicie?Lekarka zaleciła mi rozpoczecie tabletek w 5 dniu cylku.Mam jeszcze jedno ważne pytanko: co z opalaniem na słońcu??Za dwa tygodnie wybieram się nad morze i zamierzam się opalić.Macie jakieś doswiadczenia w związku z tym??Mam dość wrażliwa cere,ale dbam o dobre kremy z filtrem i dość szybko się opalam(opalenizna brazowa, nie czerwona) Proszę,piszcie co wiecie na ten temat! Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apo
do Mycha: jak w 5 dniu cyklu???? Zabezpieczać się dodatkowo nie musisz, o ile przyjmiesz tabletkę w dniu, w którym dostaniesz okres. Co do opalania: mogą pojawić sie przebarwienia na skórze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha23
Do Apo: Lekarka zaleciła mi przyjęcie pierwszej tabletki w 5 dniu cylku(to wydłuzy mój cykl)wtedy skuteczność działania tabletki sie zmniejsza i dlatego niestety bede musiała sie wspomagać gumką. Te przebarwienia mnie martwią.Moze nie wystąpi zadna reakcja.To już pewnie sprawa indywidualna.Zawsze można odstawić tabletki:-) Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana555
Dziewczyny.... spoznilam sie dzisiaj z tabletka o 2.5 godz.....to chyba nie duze opuznienie?nic nie powinno sie stac? Prosze poradcie,wole byc pewna ze wszystko ok..... Pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Ana555 To nie jest duże opóźnienie i nie musisz o nic się martwić. Moja koleżanka zapomniała łyknąć tabletek przez cały weekend i wszystko było w porządku. Ale tego oczywiście nie polecam ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×