Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość sknerek
someone - nic takiego nie miałam, żadnych dodatkowych infekcji przez tabletki. Pytanie pilne: Są 3 możliwości, kiedy zmieniasz tabletki: możesz nie robić przerwy w ogóle, zrobić normalną przerwę, albo też zacząć brać nowe tabletki w pierwszym dniu krwawienia, które pojawi się po skończeniu ostatniego opakowania poprzednich tabletek (czyli nie musisz czekać miesiąca, rozregulowując totalnie organizm i fundując mu huśtawkę hormonalną). Rzeczywiście, lekarze najczęściej dobierają te metody ze względu na różnicę hormonów w tabletkach, jednak tylko po to, żeby się nie okazało, że brałaś mocniejsze, teraz słabsze i zachodzisz w ciążę. Dlatego najbezpieczniej jest albo nie robić przerwy w ogóle, albo wziąć pierwszą nową tabletkę w pierwszym dniu krwawienia po skończeniu opakowania starych (dla wyjaśnienia: np. skończyłaś stare tabletki w niedzielę, w środę dostałaś okres, w tą samą środę bierzesz więc pierwszą nową tabletkę). A z tym dodatkowym zabezpieczaniem? Nie potrzebne :) A na przyszłość, pytajcie lekarza, co robić, tak jest najbezpieczniej ;) Chociaż co lekarz to opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, ja wlasnie mam okres po pierwszym opakowaniu logestu, dostalam trzeciego dnia wieczorem, tylko troszke szkoda ze akurat wtedy bo pojechalismy wtedy w pieniny z moim chlopakiem na 3 dni, ale bylo super, mam male krwawienie, w sumie juz mi sie konczy.pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutreo zaczynam kolejne drugie opakowanie logestu, mam nadzieje ze bede sie czula rownie dobrze jak po pierwszym. pozdrawiam pa, chyba juz moge kochac sie bez gumki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziewczyny, mi lekarz powiedzial ze jesli po 3 miesiacach bede sie zle czula po pigulkach czyli jakies bule brzucha glowy itp. to nalezy koniecznie odstawic pigulki, zamienic na inne bo organizm daje znak ze te pigulki mu nie odpowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do someone: ja wlasnie koncze 4 opakowanie ( i ostanie ) i tak samo jak ty mam najprawdopodobniej grzybice.Jeszcze dokladnie nie wiem bo dopiero jutro wybieram sie do lekarza. A logest niestety musze odstawic bo nie czuje sie po nim najlepiej (najwidoczniej nie jest dla mnie ).Mam zamiar zrobic sobie miesiac, dwa przerwy i zaczec brac jakies inne tabletki. Mam jeszcze jedno opakowanie do wykupienia jezeli ktos by chcial chetnie sprzedam, ale najlepiej by bylo gdyby ta osoba byla z trojmiasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na na
dorkis co Ci dolego pa logeście...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mala_martyna: No ja wlasnie dlatego koncze brac logest poniewaz przez cale 3 opakowanie bolala mnie glowa i lekarz zalecil jeszcze przez miesiac brac i jezeli nie minie trzeba odstawic.Chociaz glowa mnie nie bolala przy 4 opakowaniu to i tak czuje sie nie najlepiej i wiem ze dla mnie bedzie najlepiej jezeli odstawie na miesiac i sprawdze czy to naprawde tabletki tak na mnie dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do na na: na poczatku bylo super tylko przez pierwszy tydzien mialam mdloscia ale to szybko minelo. Dopiero przy 3 opakowaniu zaczela mnie glowa bolec, a teraz to juz nie moge sie doczekac kiedy skoncze 4 opakowanie ( jeszcze 5 tabletek :)).Dokladnie nie wiem czy to tabletki zle na mnie dzialaja czy moze przez nerwy ( bo wczesniej tez tak mialam ) ale mam czasmi dusznosci i moje serce troszke za szybko pracuje, wiec nie chce ryzykowac a odstawic w polowie opakowania tabletek nie chce bo wiem ze to moze bardzo zle wplynac na moj organizm wiec czeka do konca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na na
mhm...dziękuje za odpowiedz...planujesz zupełnie odstawić antykoncepcje hormonalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do na na: jutro ide do lekarza wiec z nim jeszcze skonsultuje sie, ale napewno na miesiac albo dwa wtedy bede wiedziala czy to tabletki tak na mnie dzialaja.Mam nadzieje ze bede mogla jeszcze brac tabletki bo nie wyobrazam sobie ze znowu bede musiala uzywac prezerwatywy :) Juz za bardzo sie przyzwyczailam do tabletek. Jednak na razie i tak nie bede mogla wspolzyc poniewaz dopadla mnie jakas infekcja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sknerek
Mam tylko nadzieję, że wiesz, że na miesiąc się pigułek nie odstawia i jak już przerywasz branie to na conajmniej 3-4 cykle? W przeciwnym wypadku fundujesz organizmowi niezłą huśtawkę hormonalną. Dodatkowo zapewniam Cię, że BĘDZIESZ się czuła lepiej, ponieważ będziesz cały czas podświadomie sobie przekazywać informację: teraz nie biorę tabletek, więc powinnam się czuć inaczej-lepiej. Jeśli nic konkretnego Ci nie dokucza, nie masz żadnych przeciwskazań do brania tabletek, polecam pozostanie przy logeście, ewentualnie zmianę na inne tabletki, jeśli nadal chcesz stosować tą metodę antykoncepcji, a przy logeście coś tam jednak jest nie tak jak trzeba. Serio, zastanów się nad tym. Wiele naszych wyimaginowanych dolegliwości powstaje z tego, że mówimy sobie: biorę tabletki, to od tabletek, coś może mi się złego dziać. Owszem, często okazuje się, że te tabletki akurat nam nie odpowiadają, ale jeszcze częściej zdaża się tak jak opisałam. Jestem pewna, że podobny efekt wywołałoby podawanie placebo. I PO RAZ KOLEJNY: PYTANIA, WĄTPLIWOŚCI, CHĘĆ PODZIELENIA SIĘ PRZEMYŚLENIAMI? ZAPRASZAM NA www.psyche-soma.prv.pl :) FORUM O KOBIETACH I DLA KOBIET :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Skanerek: Dobrze wiem ze odstawienie na miesiac tabletek to nie jest dobry pomysl dlatego jeszcze skonsultuje sie jutro z lekarzem, i zdaje sobie tez sprawe ze jak odstawie to napewno bede sie czula lepiej, ale juz nie wiem co zrobic...najprawdopodobniej zmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiereczek**
Hej dziewczyny, dawno nic nie pisałam.Jest ok właśnie mam przerwe po 4 opakowaniu, tym razem bez żadnych przygód =o) mam tylko pytanko dosyć ważne.Ktoś ostatnio powiedział mi że po stosowaniu tabletek anty mogę mieć po odstawieniu problemy z zajsciem w ciąże, wiecie coś na ten temat dziewczyny? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeewaee
tyjecie po logescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sknerek
z tego co się orientuję to jest to po prostu dobra bajeczka, którą wymyślili przeciwnicy tabletek :) Jeśli zaczęłaś brać tabletki, kiedy Twój organizm był już dojrzały, po odstawieniu nie powinno być z tym żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) jestem w trakcie drugiego opakowania wszytko jest super zadnych dolegliwosci boli głowy itd ale jak na zlosc jakis tydzien temu dopadła mnie infekcja ,podejzewam ze to grzybica bo juz kiedys to mialam...:( 2 miesiace temu miałam zabieg zamraznia lekarz powiedział ze nie powinnam miec juz problemow na długi czas z tego typu infekcjami po zabiegu wszystko było idealnie az do teraz... czytałam kilka waszych wypowiedzi ze tez wam sie tak zdaza ale czy to faktycznie przez tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sknerek
Wiesz, jak dla mnie to grzybek może zdażyć się każdemu. Tabletki pewnie jakiś tam wpływ mają (przez tą zmianę pH), ale też bez przesady..Wiesz kobieta to bardzo delikatne stworzenie ;) Ostatnio np. czytałam o tym, że dziewczyna miała stan zapalny pochwy przez to, że chłopak, który pieścił ją oralnie miał zaawansowaną próchnicę ;) Także jak dla mnie jest to normalna sprawa-każdemu może się zdażyć. Poza tym jeśli np. brałaś antybiotyki to grzybica też ma lepsze warunki rozwoju ;) Na grzybicę wystarczy kuracja czymś, co ginekolog przepisze. A na codzień polecam do higieny intymnej Factacyd Femina. Zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać pH w porządku i chroni przed podrażnieniami błonę śluzową. Można go kupić w aptece, niektórych supermarketach i drogeriach. kosztuje ok. 10 zł także jest to raczej sporo, ale warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok to troche dziwne nie wiem czy moge to nazwac krwawieniem pod koniec 3 opakowania pojawilo mi sie cos co przypominalo krew ale nie bylo ja chyba do konca chyba ze tak to ma wygladac ;/ no coz a wyglada jak sluz zabarwiony krwia a dzisiaj to wogole tylko sam sluz i to brazowy hm nie wiem o co chodzi tak to czuje sie dobrze mam to uwazac za okres czy ten upragniony jeszcze przyjdzie bo troche sie martwie wiem ze tabletke mam wziasc dopiero w srode ale troszke sie martwie miala ktoras z was cos takiego? blagam o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce straszyc
ale brązowe krwawienie to moze oznaczac ciąze ale nie musi ,radze zrobic test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpadł
ktoś po logest ?// pytanie szczególnie skierowane do nastolatek(17 lat):O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. jestem jush jakis tydzin po kuracji przeciwgrzybicznej. niby swedzenie i pieczenie minelo, ale przy stosunku jeszcze trochu boli:( nie wiem czy po prostu potrzeba troche czasu, czy moze jeszcze to nie zaleczone do konca... ktoras z Was niedawno pytala o tycie po logescie.....jestem w trakcie czwartego opakowania. od jakichs trzech tygodni czuje sie jak jeden wielki balon, napuchnieta jakas i w ogole niefajno mi w moim ciele. wrecz z dnia na dzien przybylo mi 3 kilo, czuje sie okropnie. nigdy sobie nie zalowalam jedzenia, nie wplywalo to na moja sylwetke, jestem szczupla i mam szybki ,etabolizm. a tu ni z tego ni z owego-waga poszla w gore. zaczelam cwiczyc, ale ni cholere nie moge sie tego pozbyc, chocby pol kilo! a na diete to chyba nie mam wystarczajaco silnej woli-ot, uwielbiam jesc i jush ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja wczoraj zaczelam drugie opakowanie logestu. dzisiaj kochalam sie juz ze swoim chlopakiem bez prezerwatywy:) mam nadzieje ze nic z tego nie wyniknie, w koncu to juz moje drugie opkowanie. martwi mnie jednak jedna rzecz, dzien przed rozpoczeciem drugiego opkowania, wieczorem zauwazylam ze moje nogi staly sie jakies ciezkie kabyz kamienia w suumie to tylko prawa, jak myslicie czy ma to jakis zwiazek z pigulkami, czy ktoras z was miala taki problem, dzisiaj znowu mam ten objaw.prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak myslisz czy to jest przejsciowe bo to dopiero drugie opkowanie, mam nadzieje ze nie bede musiala przerwac stosowania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam skurcze w łydkach i czasem takei mrowienie jakby paraliz nogi ale tylko wtedy kiedy zpomne wypic magnezu a teraz mi lekarka przepisala witaminy z grupy B ,daj jesczez szanse tabl ... jak nie bedzie nic powaznego to nie zmieniaj chyba ze bedą nieustajace plamienia, lub dusznosci(ja tak mialalm:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_martyna - cześć:) widze ze chyba mamy ten sam problem tez jestem w trakcie 2 opakowania od 2 dni ledwo chodze nogi mi strasznie nabrzmiały niby dzis jest lepiej ale nadal sa jakby opchniete i bolą :( tez sie zastanawiam czy to od tabletek... moze to na skutek długiego przebywania w pozycji stojacej...niby waga sie nie zmienia bo od kiedy biore logest ubyło mi 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja jakoś około 4-ego opakowania miałam duże problemy z nogami - bardzo bolały mnie łydki i też już chciałam rzucać tabletki. Byłam u lekarza i zalecił mi magnez. Zaczęłam go przyjmować i wszystko wróciło do normy. Później już mi się to nie powtórzyło. Ale pamiętam, że wtedy byłam już dość podłamana, zrobiłam wszystkie badania - próby wątrobowe i krzepliwość - wyszły w normie, a te dolegliwości minęły. Tylko teraz w przerwie (po 9-tym opakowaniu) bolały mnie nogi, ale to inny rodzaj bólu, też minęło samoistnie. Teraz jestem na początku 10-ego opakowania i wszystko jest dobrze, jakbym nic nie łykała. Pozdrawiam Was wszystkie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nikt mi nie odpowiedzial na pytanie naprawde sie denerwuje tym bardziej ze ktos mnie hccial mnie straszyc ale nastraszyl ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×