Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość linak
DO SYLFKi!!! Dziewczyno marsz do lekarza, nie mozna brac tabletek bez konsultacji z lekarzem, to jest wrecz niedopuszczalne, Jezeli nasz jakies zakazenie czy cos to wtedy sobie narobisz klopotow!!! Po tabletkach bedziesz mogla miec dzieci, ich antykoncepcyjny efekt ustepuje po 7 dniach odstawienia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szylfka
tabletki odstawiam od jutra...do lekarza nie pójdę...wiem,że to może być nie zrozumiałe ale mam swoje bardzo ważne powody...wiem, że tabletki nie są takie cudowne jak się ogólnie sądzi dlatego mam wątpliwości dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znów panikuję.. Dziewczyny, pomocy ! Brałam dwa opakowania tabletek bez przerwy, po drodze miałam infekcję (dożdżycę), którą leczyłam lekami przepisanymi przezm ojego ginekologa. Jestem w 3 dniu przerwy ( ostatnią tabletke wzięłam w niedzielę) i moim problemem jest brak krwawienia. Co więcej nic nie wskazuje na to że się pojawi. Poza tym rano zdarza się, że odczuwam ból piersi.. Boję się, że zaszłam.. Dodam, że jestem \"początkująca\" - ogólnie Logest zaczęłam brać w marcu..... POMOCY :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitia
Witam. Ja juz biore logest od 4 lat i ogolnie jestem zadowolona. Na poczatku mialam dziwne stany nerwowe i depresyjne i moj ginekolog powiedzial, ze jesli to sie nie zmieni, to zmienimy, no ale stan sie zupelnie polepszyl, wiec ciagle przy nich trwam. Jesli chodzi o wage, no to moze zmienila mi sie przez te 4 lata o 1 - 2 kg, ale nie sadze zeby to byl wynik tabletek, po prostu duzo mniej ruchu, praca, to tamto i nie ma na nic czasu, juz czlowiek troszke starszy, to i tak dziw ze przez 4 lata przytylam tylko 1 czy 2 kg. Wiec reasumujac, uwazam ze to dobry wybor, no ale kazdy musi sobie go dopasowac indywidualnie. To co dobre dla mnie nie znaczy ze bedzie dobre dla ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midzi
moje drogie.wlasnie odstawilam logest po ponad pieciu latach brania.tylko i wylacznie ze wzgledu na obawe przed tym ze nie bede mogla zajsc w ciaze.zaczelam zazywac tez tylko i wylacznie ze wzgledu na bardzo silne bule brzucha podczas okresu.nie mam pojecia jak sobie dam rade bez nich chyba umre z bólu ale moj wybor jest w pelni swiadomy i przemyslany.mam tylko nadzieje ze nie bede miala zadnych klopotow z zajsciem lub utrzymaniem ciąży.pozdrawiam wszystki poczatkujace i te nie poczatkujace tez:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do SZYLFKA: Ja już pominę milczeniem fakt brania pigułek na własną rękę - Twoje zdrowie, Twoja sprawa... Ehhh, no i jak można decydować się na ich branie pod presją rodziny...?! Przecież to wyłącznie Wasza sprawa jak się zabezpieczacie i innym nic do tego. Dla mnie sytuacja paranoidalna - to kto w końcu decyduje o Twoim ciele i organizmie - Ty czy otoczenie? I z jakiej racji masz się komukolwiek tłumaczyć, tym bardziej przekonywać jakie środki anty chcesz stosować? Jeśli chodzi o problemy z zajściem w ciążę, to mogą one wynikać z rozregulowania naturalnych cykli, które często pojawia się po odstawieniu. Trzeba trochę poczekać, aby organizm doszedł do siebie, czasem trwa to kilka miesięcy. Ale nie jest to regułą. Po prostu mogą się zdarzać cykle bezowulacyjne, a wtedy jak wiadomo - zajęcie w ciążę jest niemożliwe. Do MALAMI89: Nie panikuj, to dopiero 3 dzień przerwy. Jak w ciągu 4 nie dostaniesz @, to dopiero zacznij się martwić. Teraz stres na pewno Ci nie pomoże. :P Do MIDZI: Bądź dobrej myśli. Z czasem organizm powróci do normalnego funkcjonowania. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Nie ma się co martwić, czasem krwawienie z odstawienia może się nie pojawić. Ja miewam takie delikatne plamienia co jakiś czas. Wogóle nie można tego nazwać miesiączką. Różnie to bywa, czasem te krwawienie jest bardzo skąpe czasem bardziej obfite. Tak to już z nami dziewczynami jest, że wsłuchujemy się w każdą reakcję naszego organizmu, panikujemy. Z tym, że jeżeli bierzesz te pigułki w miarę regularnie to w ciąży nie jesteś. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff fatycznie panikara ze mnie. Krwawienie dostałam dzisiaj rano :) Ale czuje sie jakby go nie było- to właśnie(oczywiscie poza samą antykoncepcją ) cenię w Logeście ! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem przy trzecim opakowaniu logestu i pojawiły mi sie brązowe plamienia, nie dużo ale jednak, czy to normalne? proszę odpowedzcie bo nie wiem co o tym myśleć i czy jestem zabezpieczona czy coś może nie zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam 3-4lata cilest, teraz od dwoch opakowan biore logest -zmienilam ze wzgledu na niskie libido -nie widze poprawy, zalamana jestem tym, bo w tym momencie branie pigul nie ma sensu, jak myslicie czekac jeszcze -mam jeszcze recepte na kolejne trzy opakowania i nie wiem czy wykupywac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linak
Hej jutro dzis biore ostatnia tabletke z pierwszego opakowania i tak jakby mnie troche brzuch mnie boli, a wczoraj mialam jakies takie dziwne brazowe plamki. Chyba nie jestem w ciazy?? Nie!!! Bralam regularnie i tylko raz w 18 dniu kochalam sie bez gumy. Pomożcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linak - Takie plamienia są zupełnie normalne, mogą się pojawiać nawet przez 3 pierwsze opakowania. Ja je miałam przez calusieńkie pierwsze opakowanie ;) A co do bólu brzucha, to również nie masz czym się martwić, mnie też pobolewa brzuch pod koniec opakowania. Głowa do góry, w ciąży napewno nie jesteś:) P.s. Gdy bierzesz tabletki antykoncepcyjne nie musisz stosować dodatkowych zabezpieczeń ( no chyba, że zapomniałaś o tabletce np w trzecim tygodniu, lub stosujesz leki które wchodzą w interakcję z Logestem) Po to się faszerujemy, żeby bezpiecznie się kochać i nie zawracać sobie głowy innymi metodami :)) Pozdrawiam ciepło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmelka
Witam, Mam pytanie odnośnie logestu. Zjadłam całe opakowanie, nietety przez cały cykl krwawilam. Po ostawieniu okres idealnie, w 3 dniu przerwy. Dzisiaj mija 7 dzień przerwy, wczoraj jakby skończył mi sie okres no i dziś znowu krwawienie CZY KTÓRAŚ TAK MIAŁA????, zupełnie tak samo jak zaczęłam brać Logest. Ponieważ źle toleruje go - bóle głowy, tłusTa cera, lekarz przepisał mi Yasmin. Zastanawiam się czemu znowu mam przedłużające się krwawienie, jak myślicie czy jak zacznę brać Yasmine zatrzyma się??? Wcześniej, przed ciążą brałam cilest, hamonet - nigdy nie miałam plamień, krwawień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hessyt
linak, nie przejmuj się! Sex bez gumy w 18. dniu cyklu nawet bez brania tabletek nie powinien przynieść "niespodzianki". Głowa do góry i nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicci
mam pytanie...cz to prawda że w okresie 7- dniowej przerwy można normalnie współżyć bez ryzyka zajścia w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati880811
witam ja tez mam ten problem chciałbym sie was dziewczynki zapytac czy przy tej 7dniowej przerwie mozna wspolzyc bez ogumienia bo w sumie boje sie nieprzyjemnej niespodzianki ;/ czekam na odpowiedz całuski:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można :) Chociaż ja osobiście tego nie robię, ale to ze względu na krwawienie;) Również byłam ciekawa jak to jest z tym zabezpieczeniem podczas przerwy więc zapytałam mojego gina. Powiedział, że bez przeszkód bo efekt antykoncepcyjny jest zachowany. Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati880811
wielkie dzieki :) wiec wszytko juz wiem :) nie musze sie o nic obawiac jesli biore dobrze tabl. :) dziekuje choc niewiem czy skorzytam hihihi woel sie zabezpieczyc dodatkowo choc i tak bede juz spokojniejsza :) Dziekuje :) całuski i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KA-HA
Witam.Biorę Logest już rok.początki były trudne:nudności,bóle żołądka,głowy,piersi itp,ale nie dałam za wygraną-po około 2 lub 3(nie pamiętam dokładnie) opakowaniach dolegliwości ustępowały.Nie miałam jakiś większych incydentów-może jakieś drobne infekcje.nie ukrywam,że od czasu do czasu pojawiały się stany depresyjne,nerwówka,brak aktywności seksualnej(co niekorzystnie wpływało na moje małżeństwo).Przyznam się do tego,że biorę aby uchronić się przed kolejną ciążą.Ubolewam nad tym,że przez te tabletki kuleje moje pożycie intymne-po prostu nie czuje tego"blusa" co kiedyś-czy powinnam przestac brać ?????????????? proszę o opinię .Pozdrawiam Was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam logest przez 4 miesiące. Przytyłam 10 kilo, a libido całkiem mi spadło :/ Teraz ginekolog przepisał mi yasminelle. Biorę go od niedawna, ale czuję się świetnie. Przede wszystkim libido mi wróciło :) Czekam tylko czy uda mi się schudnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka888
Hej,kiedyś już tu byłam.. ogólnie jestem bardzo zadowolona z Logestu.Mój lekarz kazał mi go odstawic na co najmniej miesiąc zeby wątroba odpoczeła.W sumie powinnam dostać okres wczoraj i go NIE MAM,przy braniu tabletek nie zdarzały sie zadne spóznienia! Czy jak odstawia się tabletki to cykl sie bardzo rozregulowuje? a jak tak to kiedy mam rozpocząć kolejne opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linak
Hej dawno mnie nie bylo, ale juz jestem:) Okres dostałam 3 dnia od odstawienia, nie jest tak obfity, jak zwykle, ale pierwszego dnia okropnie bolal mnie brzuch, zwykle zle przechodze miesiączkę, ale jeszcze gorsze!!! Niestety jestem teraz przeziebiona, biore antybiotyki i to jest 3 dzien od odstawienia, powinnam się potem zabezpieczac? Prawda? Dajcie znać i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizzz
Ja biore Logest pierwszy miesiąc...dużo lepiej się czuję niż po Harmonecie (koszmar!!!!!). Ja kupiłam za 40zł. :-( Łódź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yami
mam duży dylemat... byłam u prywatnego ginekologa - zapisał mi Diane 35, poszłam do publicznego - zapisał mi Logest.. i teraz nie wiem co mam zrobić... Pierwszy raz będę brała proszki (mam 21latek). Czy wziąć Diane bo pomaga na cerę i hamuje receptory testosteronowe (czyli znikną mi syfy i osłabią się włosy - których nienawidzę) czy może wziąc Logest, który tylko jest środkiem anty. Dużo złych rzeczy słyszałam o Diane, ale w sumie zdania są podzielone. co do Logestu to większość jest pozytywnych... Okres zaczyna mi się w nd więc się pośpieszcie =P Bardzo boję się przytyć (wystarczy mi że ważę 62kg i nie mogę tego zbić - ważyłam wcześniej 56kg) i boję się mieć wahań nastrojów i depresję - jestem na to podatna... HELP!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vina
Hej !! Wlasnie skonczylam drugie opakowanko Logestu a teraz 7 dni przerwy, mam nadzieje , ze podobnie jak w zeszlym miesiacu po raz drugi w życiu nie bede umierac w trakcie okresu:):) Przy drugim opakowaniu na szczęście lekkie nudności całkowicie ustąpiły a jedyne co zauważyłam to czasami rozdrażnienie przy końcówce opakowania. Jesli zaś chodzi o wagę...trochę bałam się, że tabletki na nią wpłyną a jak narazie (i mam nadzieję, że tak pozostanie) NIC sie nie zmieniła co mnie bardzo cieszy:D Pozdrawiam wszystkie Logestowiczki i nie tylko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elvirkaaaa
BRAŁAM LOGEST 4 LATA. WCZEŚNIEJ BYŁY INNE TABSY,ALE ŹLE ZNOSIŁAM ICH PRZYJMOWANIE.LOGEST OKAZAŁ SIE TYM CZEGO SZUKAŁAM! CHOĆ WIADOMO,SPRAWA INDYWIDUALNA.JEST JEDEN PROBLEM...TZN. "POZOSTAŁOŚĆ" CZY TEŻ "PAMIĄTKA" PO ZAŻYWANIU LOGESTU....PLAMY NA TWARZY PO EKSPOZYCJI NA SŁOŃCU!!!!!!! NA TYLE INTENSYWNE I BRZYDKIE,ŻE WIEDZĄC TO WCZEŚNIEJ NIGDY BYM SIĘ NIE ZDECYDOWAŁA ANI NA LOGEST ANI NA INNE TABSY(HORMONY) A RACZEJ WYBRAŁA SPIRALĘ,... JESTEM TEGO PEWNA NA 100%,TYLKO TROCHĘ PÓŹNO,ALE TO BYŁO MOJE DOŚWIADCZENIE ŻYCIOWE.OSOBIŚCIE ZDECYDOWANIE ODRADZAM TABLETKI,CHYBA,ŻE NIE MA INNEGO WYJŚCIA? SPIRALE SĄ RACZEJ DLA KOBIET, KTÓRE JUŻ RODZIŁY I NIE CHCĄ RODZIĆ WIĘCEJ.ODPOKUTOWAŁAM WIĘC SOBIE TEN CAŁY KOMFORT ZWIĄZANY Z BRANIEM TABLETEK( SEX BEZ LĘKU O WPADKĘ) ALE POWTARZAM : WIEDZĄC TO CO DZISIAJ NIE POWTÓRZYŁABYM TEGO BŁĘDU!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qasia24
ja biore tabsy od 5 lat. Przez pierwsze trzy miesiące brałam cilest, ale nie moglam z nim wytrzymac. ciągłe mdłości, bóle głowy, sennośc - nie do wytrzymania. potem gin przepisala mi logest i okazały sie za****biste dla mnie przez ponad 4 lata. bez żadnej przerwy. teraz jestem w trakcie przerwy 7 dniowej i bardzo zastanawiam sie czy nie skonczyc juz całkowicie z nimi. gin nie ma nic przeciwko temu, a ja chce zrobic to tylko ze względu na ciąże jaką planuje co prawda w dalekiej przyszłości, ale jednak. tak naprawde nikt nie wie jak to działa póżniej na płód i czy wogóle są jakies problemu z zajściem przez branie pig. chociaz gin mówi ze nie mają zadnego wpływu. ogólnie polecam te pigułki gdyz nie mialam zadnych skutków związanych z ich braniem. jedyne problemy jakie zaczeły sie od niedawna to drastyczny spadek ochoty na seks, co zaczyna mnie irytowac, jak równiez mojego faceta oraz zmiany nastoju do tego stopnia ze potrafie poryczec sie przez jakąs bzdure. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Girls zapodam wam zabawna historie:)tzn chodze na rehabilitacje i mam na kregoslup prąd.wszystko by bylo spoko gdybym po skonczeniu zabiegu nie czula sie jak ślimak:).paranoja.wydzielaja sie ze mnie niesamowite ilosci sluzu.moze cos ktos o tym kiedys slyszal.myslicie ze taki zabieg moze jakos zle wplywac na jajniki?? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! To raczej nie ma nic wspólnego z rehabilitacją. Ja też czasem mam takie śluzowe upławy, co jakiś czas ( biorę Logest już 2 lata) i lekarz przepisał mi na to Gynaldin (takie dopochwowe czopki) po kilku dniach mi przeszło i sądzę, że to jakaś drobna infekcja. Radzę wizyte u lekarza, pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam maly problem z ustaleniem 1 dnia cyklu gdyz okres \" zaczyna \" mi sie dosc dlugo- brudzeniem ,potem pojawiaja sie pierwsze krople krwi a dopiero nastepnego dnia po tych kroplach krw,i okres zaczyna sie na calego... wiec w ktorym dniu powinnam zazyc pierwsza tabletke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×