Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość Qasia24
hejka, no i zrobiłam przerwę od Logestu :). Strasznie sie tego bałam, a mysli o nadchodzącym dniu w którym nie wezmę już pigułki był straszny. Już prawie mija miesiąc. Dokładnie za tydzień mam dostać pierwszy okres bezpigułkowy. Tak więc czekam. Co do cery, samopoczucia i takie tam to narazie nie mam objawów. Zero pryszczy, włosy bez zmian, ale to chyba jeszcze zbyt krótki czas na takie oceny. Podobno można miec objawy po 3 miesiącach. Jedno mnie nie pokoi. Chodzi o straszne upławy jakie teraz mam, co prawda lekarz powiedział ze są one naturalne, z wydzieliną jest ok. Strasznie to męczące bo bez wkladki ani rusz :(. Mam nadzieje ze to przez tę burze hormonów, a z czasem to przejdzie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie niedludo zaczne przyjmowac logest. wczesniej bralam jasmin ale tak fatalnie sie czulam ze musialam przerwac. pomine mdlosci i straszne krwotoki jakie po nim mialam, gdybym zdecydowala sie brac go miesiac dluzej napewno rozstalabym sie z moim kochaniem, bo strasznie mnie w trakcie ich brania draznila jego osoba...mam nadzieje ze teraz bedzie dobrze...trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Właśnie kończe brać trzecie opakowanie Logestu. Wrażenie ciężkich nóg przeszło (pare razy wzięłam magnez) i ogółem jest bardzo dobrze. Może czasami mam wahania humoru ale przyznam szczerze, że ostatnio sesja wpływała na mnie bardzo drażniąco więc zły humorek przypisałabym nie tylko tabletkom. Teraz już zaczynają mi się wakacje, mam zamiar popracować trochę zagranicą i tu pojawiają się obawy o towarzyszące tabletkom infekcje. Mi na szczęście jak dotąd sie nie przytrafiła żadna i mam nadzieje, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy też mnie ominą bo szukanie tam gineko jest kiepskim pomysłem. Zobaczymy jak to będzie:) Pozdrawiam bardzo serdecznie Vina86 do Craz_y --- na mnie tabletki nie wpływały usypiająco, biore je około 20-ej i czasami miałam większą ochotę coś zjeść późnym wieczorem ale nie były to napady wilczego głodu itp.Przyznam szczerze, że jeśli mają na Ciebie aż taki wpływ to pogadaj ze swoim gineko (może zmiana na inne?) bo na dłuższą metę naprzemienne spanie i jedzenie jest kiepskie do agusia1 --- Jeśli o mnie chodzi krwawienia pojawiają sie zawsze czwartego dnia, nie martw się i spokojnie poczekaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z...
hej. czy jesli chce przedluzyc recepte na logest to musze isc do ginekologa czy moze to zrobic lekarz rodzinny? a jesli do ginekologa to czy znowu musze placic za wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati880811
czesc dziewczyn mam nadzieje ze mi pomozecie moam takie pytanie wczoraj skonczyłam opakowanie logestu ale dzis chce wzias odrazu nastepne opakowanie poniewaz w pitek jade nad morze z chłopakiem i nie bardzo bym chciała miec wtedy okres! ale czy to bezpieczne??? niewiem dlatego pytam was czy powinnam sie prze pierwsze dni zabezipeczac dodatkowo ??? w sumie nie bede miała zadnego dnia przerwy bo wczoraj skonczyłam opakowanie a dzis zaczynm nowe .... prosze doradzcie mi cos nie muse sie niczego obawiac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja mam ten sam problem co kolezanka nade mną. i mam pyt: jeżeli zacznę odrazu nastepne opakowanie, bez 7dniowej przerwy i w trakcie tego opakowania dostanę okres to przerwac je? czy brać dalej do konca opakowania? czy przerwac opakowanie, zrobić 7 dniową przerwę i zacząć nowe?? jak to się odpywa. proszę o szybka odpowiedz powniewaz dzis juz powinnam zacząc nowe opakowanie i nie wiem co zrobic?? ja biorę yasmin ale to sa parktycznie takie same tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wam odpowiadam :) Biorę Logest dopiero pół roku, ale miałam podobne problemy i dziewczyny ( również z tego forum) mi pomogły, więc teraz moja kolej :) Jeżeli chodzi o robienie przerwy to ja osobiście bym ją zrobiła po pierwszym opakowaniu- orgamizn musi się przyzwyczaić do hormonów, co do dodatkowego zabezpieczenia- nie ma takiej potrzeby, jeżeli zaczęłyście brać tabletki w pierwszy dzień okresu to momentalnie jesteście zabezpieczone- jeżeli w inny dzień niż pierwszy, np 2,3 .. to przez tydzień trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie ;) teraz kolej na sprawę okresu podczas opakowania... Nie ma szans, żeby wystąpił:) Kiedy przyjmujecie hormony, Wasze organizmy odbierają to jako ciążę-okres nie występuje. Jednak przez pierwsze 3 opakowania tabletek mogą występować plamienia co jest normalne i nie należy się tym faktem przejmować:) Kiedy nie robicie przerwy i zaczynacie kolejne opakowanie, to bierzcie je już do końca- tak najbezpieczniej:) Pozdrawiam cieplutko ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati880811
ja logest biore juz prawie rok ... zawsze robilam przerwy dlatego teraz sie pytam czy mogłabym wziasc bez przerwy bo jade na wakcjie nad morze a wtedy wypada mi okres... wczoraj juz zaczełam nowe opakowanie nie robiłam przerwy i mama nadzieje ze w ciaze nie zajde czy nie bede miał innych problemów z tego powodu .... całuski i pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, spokojnie możecie brać Logest bez przerwy między opakowaniami i okresu nie będzie dopóki tej przerwy nie zrobicie. Mogą jedynie pojawić się plamienia jeśli zdecydujecie się na branie tego drugiego opakowania do końca, bo możecie tylko przyjąć tyle dodatkowych tabletek, ile Wam pasuje aby przesunąć okres o daną ilość dni. A potem normalnie 7 dni przerwy i nowe całe opakowanie. Działanie anty będzie utrzymane i nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń. Także spokojnie. :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja brałam logest przez półtora roku i wszystko bylo ok :) wprawdzie powiększyły mi się trochę piersi (co przy moim rozmiarze bylo zbędne) i chyba miałam większy apetyt, ale poza tym wszystko w normie. Teraz tabletek nie biore, bo wyjechałam na dłużej zagranicę, a po powrocie nie były mi już potrzebne. Zostało mi jedno opakowanie, które w sumie niedługo (w pazdzierniku) się przeterminuje, wiec jesli ktoras by je chciała, to chętnie odstapie po jakiejs rozsadnej cenie, zeby sie nie zmarnowalo :) mieszkam w Krakowie - wiec tam mozna je odebrac :) pozdrawiam wszystkich i życze jak najmniej złych przygód z tabletkami. w razie pyt proszę o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżasta
biore logest juz 13 dzien i nadal mam plamienia byłam u lekarza i powiedział ze to normalne czy tez mialyscie podobne objawy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżasta
jestem z kielc i zaplacilam za tabletki 39 zl teraz przebywam w lodzi i ciekawi mnie to czy mozna je kupic taniej tutaj jak ktos z was wie to napiszcie GDZIE???z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z...
dżasta biore logest juz 13 dzien i nadal mam plamienia byłam u lekarza i powiedział ze to normalne czy tez mialyscie podobne objawy???? hej:) ja tez biore logest od niedawna i tez mam p[lamienia. nie martw sie to jest normalny objaw antykoncepcji hormonalnej:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek_Lublin
Witam serdecznie wszystkie Panie! Z racji, że moja Kobieta nie ma dostępu do internetu, a dziś byliśmy u ginekologa (ja oczywiście przed drzwiami) i dostała jako pierwsze tabletki właśnie LOGEST chciałem się dowiedzieć czy są to tabletki jedno czy dwu składnikowe bo jeszcze nie wykupiliśmy a do rozpoczęcia opakowania jeszcze trochę czasu jest. Interesuje mnie tylko to ilu składnikowy jest LOGEST. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logest jest dwuskładnikowy (estrogen+ progesteron) ale jednoFAZOWY (wszystkie pigułki w opakowaniu maja ten sam skład)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek_Lublin
Pięknie dziękuję za szybką odpowiedź :)) Ja wiem, że ulotka rzecz święta, tylko jeszcze nie wykupiliśmy a to tylko tak z ciekawości było :) Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko, \"ulotka rzecz święta\" to moja stopka- podpis ktory sie pojawia pod każdym moim postem, to nie bylo personalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wench90
Witam ! Dzisiaj też dostałam recepte na moje pierwsze tabletki i jest to właśnie Logest. Dziewczyny mam pytanie : czy przytyłyście podczas stosowania tych pigułek?? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie skutki uboczne jak tycie to indywidualna sprawa kazdego organizmu, jedna przytyła, inna nie, inna schudła wiec takie pytania są bez sensu bo dostaniesz np. 10 odpowiedzi ze dziewczyny chudły a ty przytyjesz 8 kg i co? nie da sie przewidziec jak bedzie u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Z tym tyciem to różne są opinie, sama na początku się nimi przeraziłam a tu proszę, biorę Logest już czwarty miesiąc a waga ani drgnęła. Wszystko zależy od Twojego organizmu. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedlce
ja brałam logest ale nie wiem czy nie przejdę na yasminelle ;d\tak zaleciła mi pani ginekolog :) a kosztują w granicy od 30 do 38 pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karusia1978
Ja brałam LOGEST prawie 3 latka.Mój gin mi go przepisał bo palę a dla palaczek stężenie hormonów musi być mniejsze.Jak dla mnie był bezawaryjny piszę był bo 2 miesiące temu odstawiłam ponieważ staram się o trzecie dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lienese
Witam . ! Mam takie pytanie , poniewaz rowniej mój ginekolog przepisał mi Logest.. Ile procent pewnosci jest , ze nie zajdzie sie w ciaze pod czas jego stosowania ?? i czy uzywacie rowniez prezerwatyw biorac te pigułki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie tabletki są tak samo skuteczne - 99% (czasem podaje sie 99,8% lub 99,9%) oczywiście przy prawidłowym i regularnym stosowaniu. wiele dziewczyn stosuje równiez prezerwatywy ze względu na komfort psychiczny, ale dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka_gdańsk
Hej ginekolog przepisał mi Logest na endometrioze.Czy ten lek jest skuteczny na zwalczanie jej postępów??Czy którejś z Was Dziewczyny gin polecił ten środek w celu leczenia tej choroby??Biorę go dopiero 1 dzię i niewiem jakie są efekty.Czy możecie się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami?? Ponadto chciałam jechać na wakacje i po odstawieniu pierwszego opakowania mam mieć okres.Chciałam nie robić tej 7 dniowej przerwy aby opóżnić okres i zaćząć drugie opakowanie.Czy to może zwiększyc prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i czy nie zrobi chaosu w moim organizmie??Bardzo Was proszę o odp biorę ten lek od wczoraj i nie mam żadnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =Biedroneczka=
siemka.trochę się martwię,gdyż...skończyłam pierwshe opakowanie dwa dni temu i powinnam już dostać okresu,a go nie ma:(tylko odrobinka krwi pojawiła się w dni,kiedy wzięłam ostatnią tabletkę.potem troshkę brązowego nalotu:/czy mam powody do obaw?BŁAGAM ODPISHCIE!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati880811
tu kolezanka napisała: camelia Dziewczyny, spokojnie możecie brać Logest bez przerwy między opakowaniami i okresu nie będzie dopóki tej przerwy nie zrobicie. Mogą jedynie pojawić się plamienia jeśli zdecydujecie się na branie tego drugiego opakowania do końca, bo możecie tylko przyjąć tyle dodatkowych tabletek, ile Wam pasuje aby przesunąć okres o daną ilość dni. A potem normalnie 7 dni przerwy i nowe całe opakowanie. Działanie anty będzie utrzymane i nie potrzeba dodatkowych zabezpieczeń. Także spokojnie. Pozdrawiam! czy napewno nie musze sie niczego obawaic cigne juz 2opakowanie logestu bo chciałm przesunac okres i powinnam skonczyc opakowanie w poniedziałek ale chciałbym skoczyc dzis aby miec okres w niedziele i zaczac nowe opakowanie w srode to nowy byłby termin ... ale czy moge sie obawijac ciazy to nie zaburzy mi cyklu anty... prosze o szybkie opisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lienese
Czesc , wziełam dzis pierwsza tabletke Logestu tylko , ze dopiero po 22 ale to chyba nie robi roznicy prawda?? wczesniej nie moglam , a dzis mam 1 dzien miesiaczki. Chciałabym go brac zawsze ok 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie bardzo serdecznie:) Do lienese : Spokojnie jesli chodzi o czas przyjmowania to najlepiej przyjmowac tabletki o stałej porze ale przy pierwszej tabletce na samiuteńkim początku te dwie godziny różnicy (sumienność nastepnym razem w okolicach 20-ej jednak wskazana,jeśli ma być to Twoja pora) nie stanowią znacznej różnicy. Do pati880811 : W przypadku chęci przesunięcia okresu lub po prostu jego braku ze wzgl na wyjazd, egzaminy itp. zasięgłam porady mojej ginekolog i ona uspokoiła mnie, że nie ma problemu z takim rozwiązaniem z tym, że nie powinno się przesadzać (max 3 mies.) i że niewielkie plamienia przy koncu opakowania mogą sie pojawić ale skuteczność anty jest zachowana przy regularności:) Do =Biedroneczka= : Spokojnie! Nie masz sie czego obawiać i zamiast stresować sie niepotrzebnie poczekaj spokojnie, jesli tabletki brałas regularnie to w ciąży nie jesteś a fakt, że jeszcze nie masz okresu nie jest tragedią, gdyż to Twoje pierwsze opakowanie a poza tym np w moim przypadku (a biorę Logest już prawie piąty miesiąc) to od początku okres pojawia mi się dopiero czwartego dnia przerwy a nawet zgadza mi się prawie co do godziny:) Pozdrawiam:):) Vina86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati880811
czyli nie musze sie obawiac ze jakies koplikacje zajda ... wczoraj juz nie wziełam tabletki i robie 7dniowa przerwe obecnie czekam na okres chyba dost w niedziele mama nadzieje bo w sumie troche sie boje ... czyli jak wczoraj nie wziałem tabletki juz to w czwartek mam zaczac nowe opakowanie czy w srode ... bo w srode wziełam ostatnia tabletke bo skrociłam sobie opakowanie o pare dni bo ciagne 2 opakowanie bez przerwy .... prosze o szybki kontak to dla mnie bardzo wazne... chyba nie musze bac sie ciazy ... zawsze regularnie brałam tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×