Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość G.
Hejka! Właśnie jestem w trakcie zażywania pierwszego opakowania Logestu i mam pytanko-co zrobić jeśli po zażyciu całego opakowania nie dostanę okresu? Czy przedłużający się okres to normalka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logest byl KOSZMARNY, to bylo jak zly sen, horror, nie mialam ochoty sie kochac, ale to i tak nic jesli dodac do tego humory, klotnie z chlopakiem na zmiane z dobrym samopoczuciem, caly czas mialam o cos pretensje, ataki histerii, po chwili przepraszalam, plakalam, mialam wyrzuty sumienia,za raz znowu wybuchalam, M A S A K R A. Wczesniej bralam Diane przez 10 m-cy i bardzo przytylam, potem byl Regulon przez kilka m-cy- to samo, tylko Yasmin wzglednie ok, mimo, ze bolala mnie ciagle glowa i bylam senna, troche przytylam ale nie bylo tak zle. Teraz nie wiem za co sie wziac. Kazda kobieta inaczej reaguje...Wogole to jeden ginekolog mi powiedzial ze mam PCO a drugi ze jestem niesymetryczna. I jak tu nie zwariowac...? Nie wiem co teraz wogole zrobic, boje sie odstawic ten logest zeby cos sie nie stalo, taki szok dla organizmu ciagle te zmiany tabletek, a najgorsze to jak to sie odbije w przyszlosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vina
Witam ponownie:) Mam ogromne pytanie. Jestem przy piątej tabletce trzeciego opakowania Logestu i jak do tej pory wszysto było dobrze, nudności , bóle miesiączkowe minęły...Ale wczoraj późnym wieczorem nieźle się przestraszyłam. Mam dokładnie na myśli takie dziwne napięcie wszystkich mięśni a głównie nóg (podkreślam, że nie wykonywałam żadnego wysiłku a czuje się jakby to były jakieś zakwasy). Mam wrażenie że moje nogi dzisiaj rano nadla są ciężkie, czytałam ulotke i szczerze to zakrzepica brzmi strasznie. Czy któras z Was tak miała? I czy w związku z tym była u lekarza i co powiedział? Może to ustąpi, w końcu moja lekarka u której byłam jakoś 1,5 tyg temu powiedziała, że okres przystosowawczy dla tabletek to minimum trzy miesiące...Będę bardzo wdzięczna za każdą informacje. Pozdrawiam Vina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiii
mam rtakie małe pytanko. dopiero zaczelam brac logest.. na poczatku zle sie czulam ale przeszlo naszczescie;) no i dzis mialam biegunke - tabletke zazylam o 9 a o 9.30 bylam w lazience dlatego teraz o 11 wzielam druga bo sie boje ze tamta mogla sie nie wchlonac.. iii mam takie pytanko moze troche glupie ale chce na tym pierwszym opakowaniu zakonczyc branie tabletek (bo wyjezdzam i nie beda mi potrzebne na 3 miechy) czy moge tak poprostu przestac je brac po wzieciu tylko jednego opakowania i zaczac kolejne tak poprostu po przerwie 3 miesiecznej? poszlabym z tym pytaniem do ginekologa ale wizyta a u mojej ginekolog kosztuje 100 zlociszy a nie chce tak bez powodu wydawac tej stowki... moze ktos sie orietuje w moim problemie? dzieki z gory za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE! :) Do KA-HA: Niestety nikt Ci nie da prostej odpowiedzi, bo to i tak musi być Twoja decyzja. W mojej subiektywnej opinii - tak, bo po co się tak męczyć? Przecież tabletki, a zwłaszcza Logest, to nie jedyna istniejąca i skuteczna metoda anty. ;) Do MAJKA888: Czekasz na okres po zakończeniu ostatniego opakowania czy kolejny już w naturalnym cyklu? W pierwszym przypadku powinien być na czas, w drugim spóźnienie to norma. Odstawianie tabletek na miesiąc może i pozwoli wątrobie trochę odpocząć, ale i zafunduje Ci niezłą huśtawkę hormonalną, bo przez ten czas organizm raczej nie unormuje swojej pracy (mam tu na myśli naturalne cykle i naturalną gospodarkę hormonalną). Do LINAK: Zdecydowanie tak, tym bardziej że jest to okres przerwy. Do YAMI: Spóźniłyśmy się, ale i tak nikt nie może Ci tutaj poradzić co jest lepsze, bo to bardzo indywidualna sprawa i niestety pozostaje tylko przekonać się na własnej \"skórze\"... Do G.: A czemu zakładasz, że nie dostaniesz? Jak przez całą przerwę się nie pojawi, to test i do gina... Do VINA: Przechodziłam to samo, ale jakoś przy 4-tym opakowaniu. Też się mocno przestraszyłam tej zakrzepicy i pobiegłam do ginki, która zaleciła mi magnez+B6. Już po kilku dniach wszystko wróciło do normy i nie powróciło ponownie. Przed zakrzepicą Cię to nie uchroni, ale pozwoli wyeliminować takie dolegliwości. Natomiast na pewno warto systematycznie kontrolować krzepliwość. Do KASIII: Oczywiście, że możesz. Kończysz opakowanie i po prostu nie zaczynasz kolejnego. Nic się nie stanie - pigułki to nie leki podtrzymujące życie. ;) Ale licz się z tym, że po odstawieniu pierwsze cykle mogą być trochę rozregulowane. Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Czesc, dawno mnie tu nie bylo, bo juz od ponad pol roku nie biore logestu, ale mam pytanie.. chcialabym ponownie na jakis czas zaczac go zazywac troche ze wzgledu na czas wakacji troche tez na nieplanowany wyjazd last minut na ktorym chcialabym uniknac okresu. spojrzcie prosze na ulotke i sprawdzcie mi w ktorym dniu nalezy zaczac pierwsze opakowanie. czy musi to byc w pierwszym dniu okresu czy moze byc tez po, np w pierwszym tygodniu i wtedy dodatkowe zabezpieczenie. pisze cos o tym? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasii
Camelia dziękuję za odpowiedz :))) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziemba
Hej. Biorę Logest już od 4 lub5 lat, dokładnie nie pamiętam. Na początki brałam jakieś tanie świństwo i od tego przytyłam 5 kg i mam rozstępy na piersiach. Logest negaywnie wpływa na moje libido, wogóle mi się nie chce kochać. Poza tym mam większy apetyt, nad którym ciężko mi zapanować - skutek przybór masy ciała. Logest nie wpłyną na poprawę cery, i nie wiem czy nie jest przyczyną przetłuszczania się moich włosów. Dodam, że mam 26 lat i partnera od 6 lat. Czuję się przy nich bezpiecznie, mam duży komfort psychiczny w trakcie sexu. U mnie czyli w Krotoszynie za Logest płaciłam ostatnio38,96zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yustyna88
wiem ze troche nie na temat ale potrzebuje odpowiedzi na kilka pytan. a mianowicie jak wyglada wizyta u lekarza po tabletki anty. jakie wykonuje sie badania i jakie zadaje pytania. jestem 2 lata ze swoim chlopakiem i chicelibysmy wspolzyc a nie ufamy tzn ja nei ufam do kona prezerwatywom. prosze odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powodzenia się zwyczajowo
no właśnie, Logest nie za bardzo wplywa na crę, też to zauważylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie jest dobry
hejka wszystkim!też nie dawno zaczęłam dopiero brać Logest,nie zauważyłam u mnie żadnych większych objawów ubocznych oprócz tego ze moja pierwsza miesiączka trwała az 7 dni!gdzie zawsze miałam najdłuzej 5!i przez pierwszyc kilka dni ,,wydobywał"się ze mnie śluz!poza tym ok!mieszkam koło Bialegostoku,za lek płaciłam niecałe 29 zł!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotuu
Czesc dziewczyny, po 8-miesięcznej przerwie od logestu postanowilam znow na jakis czas wrocic do tabletek. lekarz zapisal mi yasminelle jak mu po raz ktorys powiedzialam ze mialam coraz czestsze migreny przy logescie i to bylo m.in. powodem ich odstawienia. kupilam yasminelle za 44 zł w rzeszowie i mam wrazenie ze lekarz zapisal mi to troche za... hmmm... jakby to ładnie ująć... za jakaś łapówka... wiecie o czym mowie. Nie wiem, moze to jednak dobre tabletki, nowe i beda mi pasowac... Znalazłam forum Jasminelek ale postanowilam zostac z wami dzielac sie swoimi spostrzezeniami. troche sie boje tych skutkow ubocznych ale wiem, ze Wy mnie zawsze wesprzecie. Fajnie ze jestescie Logestowiczki... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuchot
Jesteście pokórwione z tymi tabletkami, może odrazu zrobcie sobie koktajl z meskich hormonow, jestescie pokoleniem tak skarzonym chemia i bzdura ze az zal czytac waszych wypowiedzi, poprostu zenada, jestescie ludzmi? czy moze cyborgami, przejzyjcie na oczy pomyslcie o waszych nienarodzonych dzieciach, opamietajcie sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No bez przesady
Uważam, że Twój poziom znajomości ortografii mówi sam za siebie a udzielanie rad w tak sposób jest nie na miejscu..Każdy ma prawo decydować o swoim życiu, nie zmienisz tego nawet takimi komentarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junia71
Brałam Logest 2,5 roku, teraz odstawiłam i juz 2 tyg spóźnia mi sie okres!! czy mam powody do obaw, czy to tylko rozlegulowanie?? pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy to, że ciągle chce mi sie jesć i spać może być spowodowane tabletkami? i czy może wystepować biały śluz podczas brania tabsów?tzn wiem że może ale czy to coś oznacza? np że są za słabe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatraaa12345
Ello kochane jestem tu pierwszy raz zażywam logest jestem przy 9 tabl. 1 w zyciu opakowania, jestem uśmiechnięta... wesoła....mam ochote tylko na lezenie w lozku i zabawianie sie....oprucz tego . piersi stały sie pełniejsze ale niebola, no i niewielkie lekko brazowe plamienia po za tym zadnych skutków uboczbych niemam.. :) A co najlepsze mam straszna ochote na sex moje libido wzrosło o 100% , ale boje sie kochac bez dodatkowego zabezpieczenia... choc bardzo tego chce.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulinek
witam :) mam takie pytanie wczoraj powinnam zaczac drugie oakowanie tabletek antykoncepcyjnych wlasnie Logest i kurcze zapomnialam na smierc :( Czy jak zazyje je dzisiaj to beda skuteczne czy dac sobie spokoj i poczekac do nastepnej miesiaczki? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulinek
witam mam takie pytanie wczoraj powinnam zaczac drugie oakowanie tabletek antykoncepcyjnych wlasnie Logest i kurcze zapomnialam na smierc Czy jak zazyje je dzisiaj to beda skuteczne czy dac sobie spokoj i poczekac do nastepnej miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zapomniałaś pierwsze tabletki z nowego opakowania to skuteczność jest obniżona o jakieś 85 %, czyli istnieje wielkie prawdopodobieństwo wpadki, weź czym prędzej pigułkę i zabezpieczaj się prezerwatywą co najmniej 7 dni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczę
a ja mam takie pytanko do was - jak było po odstawieniu logesttu - jak z cerą, samopoczuciem, interesuje mnie to, bo właśnie zamierzam odstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chery
bulinek i problem jest taki, ze jesli sie kochalas w czasie tej 7o dniowej przerwy to tfu tfu ale wiesz co... bo w czasie przerwy mozna uprawiac seks jedynie pod warunkiem, ze zaczniesz potem nowe tabletki. trzymaj sie:) kleopatraaa12345 wlasnie po to biezemy tabletki, zeby juz ne trzeba bylo stosowac innych zabezpieczen;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elza19
mam pytanie lekarz przepisał mi logest a przy okazji różne badania tzn. morfologię,próby wątrobowe, koagulogram i coś tam jeszcze powiedział ale nie do końca pamiętam - że chyba mam te badania robić w trakcie okresu..czy to tak jest czy coś kręce? więc mam te badania robić w trakcie brania logestu...hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z...
czesc:) mam pytanko co do tabletek:) od pewnego czasu stwierdzialam ze zaczne je brac i polecono mi wlasnie logest..beda to moje pierwsze tabletki. czy 3ba isc do ginekologa zeby je przepisal czy moze to zrobic lekarz rodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiak1701
Czy jeśli palę mogę w ogóle brać tabletki?Czy będą skuteczne? Mam receptę na logest i jeszcze go nie wykupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liniak
Hej ja za 3 dni zaczynam 3 opakowanie. Chyba z kazdym miesiacem bedzie lepiej, ale podobnie jak miesiac wczesniej odczuwam bóle miesiączkowe, nie tak silna, ale jednak. Przed okesem okropnie bolaly mnie sutki, ale juz jest ok. Do Z..., jesli chcesz zaczac brac jakiekolwiek tabletki, to musisz isc do ginekologa, innej opcji nie ma. Do Gosiaczek: Nie powinno sie palic,jak sie bierze tabletki.Nie chodzi o ich skuteczność, ale to ma zły wpływ na ciśnienie. Zapytaj lekarza i powiedz mu, ze palisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z...
buuuuuu do normalnego 3ba czekac ponad miesiac a do prywatnego to sporo kasy... ehh 3ba zaoszczedzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1
witajcie! bralam logest przez 3 lata, nastepnie przestalam na rok bo planowalam zajcie w ciaze. moje dziecko w tej chwili ma juz 5 miesiecy i znowu zaczelam brac logest , wlasnie skaczylam 2 opakowanie i czekam na krwawienie juz 3 dzien i jeszcze nie ma zaczynam sie bac. nigdy tak nie mialam , czy to normalne? wczesniej nie mialam zadnych problemow ani nie pokoi, bylam bardzo zadowolona. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziunia
hej:) bralam Logest 3 lata bez przerw, po odstawieniu juz 3 tyg nie mam okresu... miałyście może tak?? czy to jakieś efekty uboczne?? pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam powiem ze bralam logesty od 4 lat, pisze bralam bo teraz zrobilam sobie przerwe, ktora powinnam zrobic juz dawno ale trudno:PLogesty mi naprawde sluzyly, to fakt na poczatku sie bardzo zle czulam, ale po nich urosly mi piersi znieknely pryszcze, troszeczke schudlam,ale najgorsze jest to ze po nich sie nie chce wogole prawie sexu, niewiem jak po innych:) Mysle ze bedziesz miala inaczej i naprawde jezeli lekarz ci przepisala te hormony to nawet sie nie zastanawiaj tylko je bierz!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×