Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

camelia

LOGEST - dobry wybór?

Polecane posty

Gość logga
Tez raz mi się zdarzyło, ze dostałam inne opakowanie, w zasadzie nie pamiętam jaki był listek w środku ale opakowanie było biało czarne - to bylo z 5 lat temu, czasami wychodzą takie serie - moim zdaniem nie masz się czym martwic :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thau
To są te same tabletki, tylko innej firmy, więc nie ma się czym martwić, bo skład jest taki sam :) Mam pytanie, wkrótce zaczynam brać Logest, z tym że przerwa wypadałaby mi akurat wtedy, kiedy mam ślub, więc średnio szczęśliwie. Czy mogę wziąć pierwsze dwa opakowania naraz, bez 7 dniowej przerwy? Tzn. wiem, że ogólnie można, chcę się tylko upewnić czy to dotyczy również pierwszych dwóch opakowań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od wczoraj zaczęłam przyjmować LOGEST,są to moje pierwsze pigułki.Mam w związku z tym szereg wątpliwości,ciekawa jestem jak będzie reagował mój organizm.Wzięłam na noc zgodnie z poradami koleżanek,żeby przespać niektóre z niepożądanych skutków,a pigułka mogła się wchłonąć. Przed przypisaniem tych tabletek moja ginekolog wysłala mnie na próby wątrobowe i TSH,robiłam prywatnie,wyszło coś koło 50 zł. Zrobiła też szeroki wywiad i pytała też m.in o oczy,bo podobno przy pigułkach,to jedno z ostrzeżeń.A że bolały mnie piersi przy okazji,to wysłala do specjalisty,wszystko ok. Trochę mnie martwi,że dzewczyny jako skutki LOGESTU skarżyły się właśnie na piersi,to jedno z moich zastrzeżeń. Mam nadzieje,że mi jeszcze dodatkowo nie urosną.Mam nadzieję,że jak biorę na noc,to nie przytyję,bo niektóre dziewczyny na to też się skarżyły.A propos jeszcze zabezpieczenia,bo dziewczyny też to często poroszały moja pani ginekolog powiedziała,że jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki,no ale z tym należy ostrożnie,bo przecież organizm musi mieć szansę wchłonąć najpierw pigułki,aby zączął działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam żadnych większych skutków ubocznych,przez pierwsze trzy dni było mi trochę niedobrze,ale zażywam na noc,więc zasnęłąm.Najgorzej to bolą mnie piersi i są nabrzmiałe.Okres dostałam w czwartym dniu przerwy,a jutro zaczynam brać nowe opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kobietki :) Przestudiowałam dokładnie cały temat, ponieważ sama jestem w podobnej sytuacji ... Logest przepisała mi niedawno dermatolog po to, by poprawił mi się stan cery, jednak z tego co piszecie pod tym względem nie jest to trafny wybór :-/ W ogólne mam spore obawy przed rozpoczęciem, bo są to moje pierwsze pigułki. Wiadomo, jakieś skutki uboczne są zawsze, ale z tego co piszecie jest to do przejścia :-) Tylko dręczy mnie pewna sprawa... Czy przytyłyście bardzo podczas brania Logestu??? Z niecierpliwością czekam na Wsze opinie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale. Ale mam mały cellulit, kiedyś nie miałam go wcale :o Opiniami innych się nie sugeruj, każdy organizm reaguje inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doma5
Hej dziewczyny! mam takie pytanko czy przed braniem albo w trakcie lekarz zlecił Wam przeprowadzenie badań typu krew itp.? i czy robiłyście je koniecznie..? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wiem, ale jak tak oczytałam się tych wszystkich opinii to trochę zaczęłam się obawiać... Zobaczymy jak to będzie, dziś dostałam okresu i wzięłam pierwszą tabletkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murala
Hej kto wie i odpowie na pytanie. Czy działanie logestu jest zachowane w czasie 7 dniowego odstawienia, w którym ma wystąpić krwawienie? proszę o szybka odpowiedź, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jest zachowane. Co do badań - moja lekarka co rok wysyła mnie na ogólne badania: mocz, lipidogram, glukoza, APTT, próby wątrobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kończę drugie opakowanie Logestu i mimo złego nastawienia jestem zadowolona,przy drugim opakowaniu minęły bóle piersi,a także huśtawki nastrojów. Miałam rbione takie badania jak moja przedmówczyni. Jeśli chodzi o cerę to tuż przed braniem tabletek miałam jakiś nagły porblem ze skórą, a nigdy nie miałam nawet trądziku,poszłam z tym do dermatologa przypisała mi TETRALYSAL,robioną maść na noc,powiedziała,żebym myła sobie buzię cetaphil i poleciła krem atoperal,a do tego już od ginekologa dostałam właśnie logest wszystko zbiegło się w czasie. Muszę powiedzieć,że po trzech tygodniach pozbyłam się wszystkiego. A jeśli chodzi o działanie logesto podczas 7 dniowej przerwy to mimo wszystko warto korzystać z gumek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kończę drugie opakowanie Logestu i mimo złego nastawienia jestem zadowolona,przy drugim opakowaniu minęły bóle piersi,a także huśtawki nastrojów. Miałam rbione takie badania jak moja przedmówczyni. Jeśli chodzi o cerę to tuż przed braniem tabletek miałam jakiś nagły porblem ze skórą, a nigdy nie miałam nawet trądziku,poszłam z tym do dermatologa przypisała mi TETRALYSAL,robioną maść na noc,powiedziała,żebym myła sobie buzię cetaphil i poleciła krem atoperal,a do tego już od ginekologa dostałam właśnie logest wszystko zbiegło się w czasie. Muszę powiedzieć,że po trzech tygodniach pozbyłam się wszystkiego. A jeśli chodzi o działanie logest podczas 7 dniowej przerwy to mimo wszystko warto korzystać z gumek.Aha noi nie przytyłam po nim,odżywiam się normalnie tak samo jak przed braniem pogułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko.
Chętnie odkupię LOGEST kontakt email: misiaczekkkkk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanita
A JA BRAŁAM PRZEZ 9 miesiecy Diane 35 chociaż też się naczytałam że są beznadziejne ja się z tym nie zgodze po Diane nie miałam tradziku i wogule czułam się dobrze a teraz przy Logest chociaż biore je dopiero tydz mam kilka pryszczy a ginekolog przepisał mi 3 opakowania jak sie nie uspokoi moja skóra to ide do niego z powrotem po moje Diane aha Diane jets tańsze od Logest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, Kobiety! mam pytanie. wczoraj o 20 wzielam 13 tabletke 'logest'. pierwsze opakowanie rozpoczelam 14 dni temu w pierwszym dniu miesiaczki i mam taki problem, ze ta miesiaczka trwa do dzisiaj. ogolnie mialam dostac ja ok 17 lipca, a dostalam 22 czyli 5 dni sie spoznila, ale sadze, ze to bylo skutkiem nieporzadanym tabletki 72h po 'escapelle' ktora wzielam 28 czerwca. kontynuujac miesiaczka trwa juz 14 dzien i jest taka dziwna, bo raz leci krew, raz takie brazowe cos, a teraz przejrzysty sluz z krwią. boli mnie podbrzusze (ale nie caly czas) i mam wieksze piersi. to znaczy, ze powinnam isc do lekarza po recepte na inne tabletki czy przeczekac az minie? i nie jestem w ciazy, bo robilam 2 razy test. prosze o szybka odp. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOGEST
PILNIE KUPIĘ LOGEST KONTAKT EMAIL: misiaczekkkkk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutluluk
mam takie pytanie: jaką mam gwarancję, że jeśli po 21 dniach nie przestanę brać tabletek to nie dostanę krwawienia? akurat w tym czasie wyjeżdżam i bardzo mi zależy, żeby tego krwawienia nie było - jak myślicie czy mogę być spokojna ;)? jakie były Wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! przyjmuję logest od dwóch lat, więc zwracam się do dziewczyn które tez już biorą tak długo... Czy robiłyście jakieś przerwy w braniu? jakieś dodatkowe badania? czy coś takiego? Coraz częściej zastanawiam się czy tak długie branie nie wpłynie negatywnie na moje zdrowie, bo w końcu za parę lat chce mieć dziecko. Logest są podobno bardzo bezpieczne' ale ostatnio spotkałam się z bardzo negatywną opinią na ten temat (ze są mocne i ze są dla kobiet które już mają dzieci)- zrobiło mi to straszny mętlik w głowie. Tym bardziej ze mój lekarz uważa, że mają bardzo małą dawkę hormonów i ze spokojnie mogę brać wiele lat. Dodam, że czuję się po nich bardzo dobrze, nigdy nie miałam żadnych niepożądanych objawów, nie przytyłam itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logest zażywałam przez równy rok. Zaczęłam go brać tuż przed tym jak rozpoczęliśmy współżycie z moim chłopakiem. Zdecydowałam się na tabletki ponieważ potrzebowałam pewnego zabezpieczenia. Bałam się "faszerowania hormonami" ale jestem studentką medycyny i aktualnie jesteśmy uświadamiani, że właśnie ten wybór jest najlepszy :) Przy systematyczności- pewny i biorąc pod uwagę dawki hormonów- nieszkodliwy. Przeanalizowałam w międzyczasie skład wielu preparatów dostępnych na naszym rynku i odkryłam, że Logest i Harmonet, który mają skład identyczny, zawierają 40* mniej pochodnych gestagenu od np. Yasmin i Yasminelle. Uświadamiam o tym wszystkie dziewczyny o których wiem, że biorą tabsy. Moja koleżanka, która brała Yasmin przez 4 lata (bez przerw, mam mieszane uczucia co do tego czy ginekolog powinien Jej na to pozwolić zwłaszcza, że nawet nie wspomniał Jej o próbach wątrobowych!!) zaczęła skarżyć się na ból podbrzysza po prawej stronie, pomiędzy pępkiem a miednicą. Po USG i gastroskopii stwierdzono nieżyt wpustu żołądka, zapalenie śluzówki dolnej części przełyku i refluks żołądkowo-przełykowy. (ból w obrębie jamy brzusznej często nie ma prawidłowej lokalizacji, rzutuje w inny rejon) Ból się nasilał i stawał nie do zniesienia. Żaden lekarz nie uświadomił Jej o tym, że nadmiar pochodnych gestagenu może powodować takie objawy!! Podobny stan występuje u kobiet w ciąży, dlatego też często skarżą się na zgagę. Jeśli zdarzy się Wam coś takiego- od razu uczulcie na to ginekologa. Wracając do Logestu, biorąc pod uwagę jego skład, uważam, że jest on bezpieczny. Nie miałam żadnych uciążliwych efektów ubocznych. Brak plamień niewiadomego pochodzenia, bólu, braku libido, suchości pochwy, etc. Muszę przyznać, miałam chyba mniejszy apetyt ale to nie koniec świata i przytyłam 1,5 kg choć nie jestem przekonana czy to kwestia pigułek czy braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przestałam brać Logest ponieważ i tak nie mięliśmy czasu dla siebie (studia) więc postanowiłam dać wątrobie odpocząć. Teraz zaczynam brać go na nowo, jestem przy trzeciej pigułce, i nie mam wątpliwości, że ten wybór jest dobry. Wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej, tabsy trzeba dobrać tak, żeby dawały komfort a nie szkodziły ale jeśli miałabym przyjaciółce doradzić: tak czy nie- byłabym zdecydowanie na tak. Warto spróbować :) zalety: - brak efektów ubocznych - bezpieczeństwo - śliczna cera, brak najmniejszych zaskórniaków :P wady: - nie zaobserwowałam; jak coś to napiszę w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
victoooria :) Moja pani Ginekolog zaleciła mi robienie prób wątrobowych raz na pół roku: AspAT, AlAT, poziom bilirubiny i APTT (czas krzepnięcia kaolinowo-kefalinowy, który gdy jest zawyżony może świadczyć o uszkodzeniu= zaburzeniach funkcjonowania wątroby). W przypadku wyników niezgodnych z normami odstawia pigułki a przy prawidłowych np. miesięczną przerwę w braniu pigułek po roku. Ponadto, raz na rok robię USG piersi i ginekologiczne oraz cytologię. Wiadomo, suplementacja dodatkowymi dawkami estrogenów teoretycznie zwiększa ryzyko raka piersi i szyjki/ trzonu macicy a te badania pozwalają na wykluczenie ich rozwoju. Cóż, dobrze, że chociaż pigułka zmniejsza ryzyko raka jajnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frottka
dziewczyny mam pytanie... Tabletki normalnie biorę wieczorem 21-22-23. Wczoraj (czwartek) zażyłam koło 22, dzisiaj (piątek) rano godzina 10 wstałam coś mi się walneło bo synek pół nocy nie spał, więc wzięłam z piątku. Czyli reasumując tabletke już wziełam i kiedy mam wziąć tabletke z soboty?? MIneło 12 h miedzy tabletką z wieczora a tabletką rano, to czy nie musze brać na dzisiaj tabletki z soboty i zażyc ta tabletkę jutro z samego rana? ja nie zapomniałam tabletki tylko wzięam za wcześnie o jakieś 10 h.i teraz prosze niech ktoś coś napisze bo NIGDY nie mialam takiej sytuacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnieszka_28
Witam, Mam pytanie, może któraś z Was będzie mi umiała odpowiedzieć. W środę zaczęłam 4 opakowanie logestu. Wiem, że w ciągu 7dniowej przerwy działanie antykoncepcyjne jest zachowane, ale co z dniem kiedy zaczyna się kolejne opakowanie? Ja tabsy biorę ok 22. Czy pierwszy dzień kolejnego opakowania też jest bezpieczny do momentu zażycia pigułki? Jeżeli kochałam się przed zażyciem tabletki i krótko po to czy jest mozliwość wpadki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam nadzieję, że szybko uzyskam odpowiedź. Tabletki biorę od 10 miesięcy, codziennie o 7 rano. Ostatnio w drugim tygodniu to jest przy 10 tabletce mój żołądek odmówił posłuszeństwa i po pół godzinie od połknięcia tabletki zwymiotowałam. Wzięłam jeszcze jedną tabletkę (wyjdzie na to, że o jeden dzień wszystko mi się przesunie) i po 40 minutach znowu wymiotowałam. Następnego dnia wzięłam normalnie, ale wieczorem miałam jakieś minimalne plamienie, które następnego wieczora też się pojawiło. Od dnia kedy na bank tabletka się nie wchłonęła stosuję dodatkowe zabezpieczenie. Moje pytanie jest takie; czy po zakończeniu opakowania, zrobieniu 7 dniowej przerwy i rozpoczęciu nowego opakowania jestem zabezpieczona na 100%, czy może lepiej odstawić tabletki? Niepokoje się tym że mam brunatne plamki ale tylko wieczorem i że następne opakowanie może nie skutkować na mnie. Napiszcie proszę szybko i dajcie odetchnąć z ulgą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia8754
Witam!!! Od 1,5 roku biore tabletki Logest- wczesniej przez 3 lata brałam Marvelon. Byałam ostatnio u lekarza po recepte i poszłam do apteki wykupic tabletki. Okazało się ze tym razem maja Bułgarski odpowiednik moich tabletek- ale PAn iw aptece zapewniła mnie ze lek dziala tak samo. Wiec przyjmowałam go przez miesiac- nie pominelam żadnej tabletki. Od tygodnia biore nowe opakowanie- juz Polskie. I tu jest moj problem.....od 3 dni jest mi niedobrze...troche kreci mi sie w głowie...napewno nie zjadłam nic co mogłoby powodowac zawroty...nie zyje w stresie i sie wysypiam...nie wiem co o tym myslec...czy to mozeliwe ze tamte tabletki- Bulgarskie mialy wieksze/ badz mniejsze stężenie hormonów??czy przy regularnym braniu tabletek jest cień szansy ze moge byc w ciazy???niepokoi mnie moje samopoczucie....a moze po prostu tabletki Logest juz mi nie służa albo powinnam zrobic przerwe??Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gargula222
Mam pytanie. Od wczoraj rozpoczęłam przyjmowanie tabetek Logest. To moje pierwsze tabletki anty. Zażyłam je oczywiscie w pierwszy dzien miesiączki,ale nastepnego dnia miesiączka ustapiła na dosc długi czas bo dopiero wieczorem po raz kolejny zaczęłam krwawic. Nie wiem czy to normalne przyznam że się zdenerwowałam i bardzo proszę o odp, czy któraś z was miała taką samą sytuacje jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jesteś pewna, że ograniczenie krwawienia nastąpiło tylko i wyłącznie w związku z przyjęciem pierwszej tabletki? Zmiany hormonalne w ciele kobiety, które mają miejsce podczas menstruacji wprowadzają nas w fazę krwawienia. Tracimy znaczną część śluzówki macicy, endometrium, która przyrosła na grubość podczas poprzedniego cyklu. Dzieje się to w ten sposób, że dochodzi do ograniczenia jej ukrwienia (obkurczają się naczynia, które jej dostarczają krew), obumarcia i następnie złuszczenia; czego następstwem jest krwawienie. Jeżeli już "weszłaś" w tę fazę, zaczęłaś "miesiączkę", nie jest raczej możliwe, żeby została ona zablokowana. Krwawimy cały czas, po trochu, ale np. kąpiel w wannie (a wiadomo, że wszystkie podczas menstruacji szczególnie dbamy o higienę) może nas pozbawić trochę większej ilości krwi, która zostałaby "wydzielona" w najbliższym czasie po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gargula222
tak jestem pewna. Dodam że jestem dziewicą. Jestem spokojniejsza ponieważ po tym dniu mialam normalnie miesiączke aczkolwiek słabszą niż zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sny123
witaj mam do sprzedania 4 listki tabletek logest jesli jestes zainteresowana prosze o kontakt sny123@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m0tylekkkk
Chętnie kupię opakowania logestu. Kontakt : m0tylekk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×