Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ania28

CERAZETTE!KTOS TO BRAŁ.PROSZĘ O OPINIĘ NA TEMAT TEGO LEKU

Polecane posty

CERAZETTE!czy któras z was to brała? i czy można po tym mieć upławy lub podobne historie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwierynka
bralam cerazette przez 3 mies.nic z tych rzeczy nie bylo.a ty jestes po porodzie?dobre tabletki dla matek karmiacych piersia.poprostu idz do lekarza bo to moze ze soba kolidowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po porodzie i właśnie karmię persią dlatego lekarz zaproponował mi te pigułki bo je mozna bezpiecznie brać jak się karmi. Ale po dwóch tygodniach brania dostałam krwawienia i do tego jeszcze jakąś wydzieline.Trochę się przestraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po porodzie i właśnie karmię persią dlatego lekarz zaproponował mi te pigułki bo je mozna bezpiecznie brać jak się karmi. Ale po dwóch tygodniach brania dostałam krwawienia i do tego jeszcze jakąś wydzieline.Trochę się przestraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania81
Ja jestem po porodzie już prawie 7 miesięcy. Od trzech miesięcy nie karmie piersią ale nadal zażywam cerazette. Nie odczuwałam i nie odczuwam żadnych dolegliwości. Naprawde polecam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxy
Dziewczyny napiszcie czy te tabletki sa pewne??? Biore je od 2 miesiecy ale ze sa to moje pierwsze tabletki w zyciu mam mnostwo obaw i przyznam ze nie mam do nich zaufania. Stosujemy z mezem dodatkowe zabezpieczenie ale to nam strasznie przeszkadza. Czy mozemy zrezygnowac z gumki?? Plis pomozcie!!!! Dodam tylko ze karmie piersia i dlatego te a nie inne. Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop hop
Czy ktos pomoze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dziś pada deszcz
Karmie piersią swoja niunie juz 14 miesiąc! Lekarz tez mi przepisał ten specyfik. Podobnie jak u załozycielki topiku po ok.10-14 dniach miałam krwawienie (ok.7 dni dosc obfite). Po tym "incydencie" juz nie mam krwawień. Nie mam złych uwag na temat tego specyfiku. Jest skuteczny, nie stwierdziłam SPADKU LIBIDO (jak to miało miejsce przy innych tabl.antykonc.) Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ciągu miesiąca brania tego
specyfiku przytyłam 10 kilo:| pomimo diety dla matki karmiącej .Więc nie umiem go zachwalać:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliśka
Podnoszę temacik bo mnie też interesuje. Ponoć Cerazette to jest wyjście dla tych dziewczyn, które źle znoszą "normalne" tabletki anty. Może któraś z was jeszcze brała te tabletki??? Ciekawa jestem opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja własnie zaczęłam brać cerazette (od niedzieli) więc nie wpowiem swojej opinii -jeszcze jje brak.Mam za to pytanie - ponieważ te tabletki bierze się ciągle, nie ma 7 dniowej pzrerwy jak przy innych,nie ma więc krwawienia z odstawienia(to krwawienie o ktorym pisałyscie wyżej to podobno rzadkość a do tego jednorazowa :) Wiadomo ze zadna antykoncepcja nie daje 100 procentowej pewności więc - co jeżeli jednak zajdę w ciążę? przecież sygnału w postaci braku miesiączki nie będzie.Czy trzeba miesiąc w miesiąc badać się u ginekologa??? Toż to bankructwo murowane!!! Hm,zastaawia mnie to bardzo ale wizytę mam dopiero po świętach. Wesołych wszystkim życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliśka>> ja byłam w sytuacji ze nie mogłam brać dwuskładnikowych tabletek bo miałam bóle i mrowienie nóg. Przez 3 miesiące brałam Cerazzete i ból ustąpił!!! Jest to dobre rozwiązanie!! Nie miałam zadnych plamień i dziwnej wydzieliny (chociaz to sprawa organizmu). Przerwałam branie ich bo trochę przytyłam (ale to też prawa indywidualna). Sadze ze podczas karminia (jak bede mamusią) poprosze o nie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmilam 8 miesiecy i w tym czasie rowniez bralam minipigulki cerazette. bylam bardzo zadowolona bo ustaly miesiaczki :) to zupelnie normalne. przez pierwsze 2 miesiace nie mialam ich w ogole. potem gdzies w polowie natepnych cykli pojawialy sie 1-2 dniowe delikatne plamienia. to tez normalne dla cerazette. i wlasciwie bylabym bardzo zadowolona gdyby nie fakt ze kilka dni temu bylam u mojego lekarza. zaczynalam wlasnie plamic chociaz 10 dni wczesniej skonczyl mi sie normalny okres!! (pierwszy raz odkad zaczelam zazywac cerazette). moj lekarz robil mi usg i powiedzial, ale ladne jajeczkowanie idzie!!! dlaczego cerazette nie zahamowala pani owulacji??!! tamtego dnia juz nie wzielam minipilgulki. dostalam recepte na inne. a krwawienia co 2 tygodnie moj ginekolog tlumaczyla tym, ze poniewaz przestalam karmic 2 tyg wczesniej moj organizm zaczyna normalnie funkcjonowac i na to nalozyla sie jeszcze funkcja minipigulki. i stad dodatkowe plamienia. mysle jednak ze kazdy organzim moze reagowac inaczej, chociaz owulacje w trakcie antykoncepcji przemilcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Już myślałam, że Cerazette są tak mało popularne, że nikt ich nie bierze :) Ja brałam je 4 m-ce podczas karmienia i bardzo je sobie chwalę- nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, czułam się bardzo dobrze, nie miałam upławów, miesiaczki też nie. Tymczasowo odstawiłam, bo muszę wyleczyć nadżerkę(pamiątkę po porodzie), a zabieg robi się podobno kilka dni po miesiączce. Nie karmię juz piersią, tabletek nie biorę miesiąc, ale miesiączka jeszcze się nie pojawiła. Do oxy>>>> tabletki są pewne(ale żadna metoda nie daje 100% pewności), nie musisz dodatkowo się zabezpieczać.Wiem, że gumki są \"niewygodne\", bo sama tymczasowo jestem zmuszona ich używać. Nie lubię, kiedy podczas seksu dzieli nas z mężem bariera w postaci lateksu :D Chociaż... przykład podany przez słoneczko_28 daje do myślenia. Kiedy występuje owulacja, pojawiają się wtedy upławy. Ja upławów nie miałam, więc owulacji chyba też nie. Nie zabezpieczałam się dodatkowo przy pigułkach i w ciążę nie zaszłam. Swoją drogą to uważam, że po to są tabletki, żeby o gumkach i dyskomforcie zwiazanym z nimi po prostu nie myśleć. Pozdrawiam wszystkie Cerazettowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczko_28 zszokowalas mnie tym jajeczkowaniem normalnie. Czyli co tabletki przestaly dzialac czy co? Co Ci powiedzial gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fi_fi
a mój ginekolog powiedział ze nie u wszystkich kobiet jest zatrzymana owulacja. U większości ale nie u wszystkich. Minipigułka przede wszystkim zagęszcze śluz i to jest bariera dla plemników, dlatego też wg wskaźnika Pearla minipigułka jest po tabletkach dwuskładnikowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola79
bralam te tabletki od 2 miesiaca po porodzie przez cale karmienie corki czyli do roku, ogolnie nic mi sie niedzialo naprawde super jedynym minusem u mnie byl ZUPEŁNY spadek libido poprostu seks mogl dla mnie nieistniec :( bylam tym przerazona ale jak skonczylam karmic to odrazu odstawilam tab i odrazu wszystko wrocilo do normy i teraz biore yasmin i na szczescie niemam problemow z libido ogolnie u mnie seks po porodzie jest o niebo lepszy ( chociaz przed porodem niepomyslala bym ze moze byc lepeij hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, nie chcialam przestarszyc ciebie ani nikogo innego. zacytowalam tylko mojego lekarza. przed chwila siegnelam do ulotki i w opisie dzialania jest, ze \"mechanizm dzialania wiekszosci minitabletek polega przede wszystkim na zatrzymaniu migracji plemnikow przez kanal szyjki macicy, w przeciwienstwie do zlozonych srodkow antykoncepcyjnych nie zawsze hamuja dojrzewanie komorki jajowej\" wiec nie jest tak zle. owulacja mogla sobie byc ale do jajeczka zadna kijanka nie powinna sie dostac. :) poniewaz juz nie karmie wiec dla swietego spokoju zaczynam brac dwuskladnikowe. moze wiecej takich szokow nie doznam. mam parke i wystarczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko, a czytając dalej ulotkę: \"Preparat Cerazette różni się od innych minitabletek tym, że tak jak preparaty złożone zwykle hamuje dojrzewanie komórki jajowej. W rezultacie preparat Cerazette jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym\" Nie doczytałaś do końca Słoneczko, to co ty zacytowałaś było odnosnie cytuję \"większości minitabletek\", a nie odnośnie Cerazette. Pozdros 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrgareth - masz racje. nie chcialo mi sie przepisywac wiekszej czesci ulotki (w necie jej nie znalazlam), ale ten fragment jest dosyc wazny wiec nie wiem jak to sie stalo, ze go pominelam. mimo to jak napisalas cerazette ZWYKLE hamuje dojrzewanie komorki jajowej co znaczy, ze nie musi robic tego zawsze. co do skutecznosci nie moge nic zarzucic, bo bralam kilka miesiecy i w ciazy nie jestem. :) chyba nie... w kazdym razie nic mi na ten temat nie wiadomo. :):):) ale owulacje jednak mialam...:( tak czy inaczej nie mialam zamiaru podwazac skutecznosci tych pigulek tylko podzielilam sie swoim doswiadczeniem. dzieki za uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rupulek
Witajcie, Mam na zbyciu 3 opakowania cerazette, chętnie odsprzedam, ja niestety nie czuję się po nich najlepiej i musiałam odstawić a lekarz przepisał mi 4 opkowania więc 3 mam na zbyciu. Mój mail rupul@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowicjuszka111
Jestem karmiącą mamą 11tygodniowego synka. Miesiąc temu zaczęłam brać Cerazette, ostatnio zauważyłam upławy i przy okazji wizyty u ginekologa powiedziałam mu o problemie Przepisał mi na to pyralginium 500mg i mam ją brać raz dziennie. Wszystko by było ok tylko że na ulotce pisze że nie można stosować w okresie karmienia. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczka.kot
Stosuje cerazette juz od wielu dlugich mieisęcy. A dokładniej to zaczęłam 2 miesiące po porodzie i musze powiedziec, że jak do tej pory wszystko jet ok. Faktycznie, nie mam miesiączki, żadnych upławów ani innych dolegliwości. Czuję sie normalnie. Libido jest spoko więc ja tylko chwale. Zapomniałam dopisać, że stosuje 17 miesięcy - czyli dokładnie tyle ile karmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota.sowa
Zdecydowanie nie można im nic zarzycić. W moim przypadku działają super. Nie miałam plamień, upławów, bólu brzucha czyłydek. Jedyny mankament, jeżeli tak to można nazawć to brak miesiączki. Jakoś chyba przeżyję. A tak to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam takie pytanie czy po tych tabletkach ma sie normalny okres?? zastanawiam sie poniewaz kiedys bralam cilest ale lekarz zminil mi tabletki na te wlasnie. i nie bardzo rozumien czy przy tych tabletkach co miesiac ma sie iesiaczke czy jej po prostu nie ma jak w przypadku np. cilest kiedy biore je nonstop?? prosze o szybka odpowiedz:) z gory bardzo dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialena67
Czy to ja jestem jakaś inna? na początku chwaliłam sobie te tabletki, przez jakiś tydzień nie miałam miesiączki, biorę Cerazette już trzeci miesiąc i co dzień mam okres! Krwawienie małe albo duże, w zależności od wahań nastrojów mojego organizmu. Odstawiłam je 3 dni temu i pojawił się ogromny ból brzucha i krwawienie. Jutro idę do lekarza, bo fisia dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam 6 miesiecy i nagle gdy skonczyłam karmic nomrtlnie na drugi dzien mnie...zalało...przez 45 dni leciała mi krew lekarz kazał odstawic na drugi dzien po skonczeniu karmienia piersia bo one przestaja podobno dzalać jak sie nie karmi dlatego sa dla karmiacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarunia21
Biore juz 2 miesiac te tabletki i mam juz 3 miesiaczke w tym miesiacu co mam zrobic dalej je brac czy odlozyc prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmaljunga
ja bralam 2 opakowania, i krwawienie miaalm prawie non stop, z 2 pzrerwami 2-3 dniowymi. tragedia.. do tego strasznie wypadaly mi wlosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do emmaljunga czy po zaprzestaniu brania cerazettek przestaly Ci wypadac wlosy ? czy nadal Ci lecą? odpisz prosze to bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×