Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przerażona matkaa

mój syn przyniósł wszy ze szkoły

Polecane posty

p.plo kurde, właśnie zauwazyłam, ze mam wszy. SORA NIE DZIALA!!! NIE KUPOWAC!!! nalepszy jest pippi i nix. mialam tez rok temu. to tragedia!!! w zeszłyn roku załapałam od kuzynek, które nic mi nie powiedziały, bo \\\"sie wstydziły i juz wtedy na pewno nie zarazały\\\".A wtym roku? szkoła. mam 12 lat i pomagałam gorszej koleżance w nauce.u niej w domu bieda, syw i smród, długie kręcone włosy u wszystkich w rodzinie i chyc! już mam. trzeba kilka razy dziennie \\\"iskać\\\" i czesać grzebieniem, jak najgęstrzym. I do pielegniarki szkolnej zadzwonić, żeby łby sprawdziła. Niektórzy rodzice to ukrywają, a to już jest najgorsze. na zebraniu moja mama grzecznie zarzuciła jednemu ojcowi, że jego córka ma wszy, a on zaczął wrzeszczeć że nie, że ona nie ma na pewno. A higienistka jak jej czupryne rozgarneła, to od razu zobaczyła! dziewczyna miała ścięte włosy, ale i tak chyba ciągle je ma. Jeśli ktoś zna jakiś dobry preparat, to prosze, piszcie na aga.agrest@o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic sie nie stanie jak umyjesz w wodzie z octem. Do litra wody wlej tak szklanke octu. Ja nawet myje octem po to zeby wlosy byly bardziej z polyskiem tylko ze wtedy daje mniej octu. Ale nie boj sie nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ...16
Do Agresciara :) własnie ja nie wiem czy tez mam wszy. Rok temu je miałam ( od takiej dziewczyny z mojej klasy co tez ma syw w domu i te sprawy ) a teraz się boje że znowu. Wtedy użyłam płynu "delacet" czy jakoś tak wiem że się nazywał coś na "d" i pomogło wszy wszystkie padły ale gnidy zostały co prawda już martwe ale trzymały się na włosach. Gęstym grzebieniem się nie dało wyczesac tyko trzeba było iskac włosek po włosku !! To jest straszne wszystko bo ten płyn strasznie śmierdział :(( i własnie teraz się znowu boje ze mam ... czy ta woda z octem pomaga? Pozdro dla wszystkich :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żydówka
Witam właśnie dziś zauważyłam że mam wszy a moje dzieci chyba tylko gnidy bo wszy nie zauważylam, przyniosły napewno z przedszkola bo za bardzo innego kontaktu z dziecmi nie mają. Swędzi mnie głowa już jakiś czas ale ze często miewam łupież nie zorientowałam sie ale ostatnio poprosiałam męża żeby mi zajżał bo już mialam dość swędzenia, ale nic nie zauważył. A dziś jak rano czesałam włosy to jedna wypadła i mam dość.Już mnie wszystko swędzi zaraz bede leciała po preparat jakiś i bede robiła odkażanie mam nadzieje że pomoże mam włosy za ramiona dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana matka
moja 15 letnia córka ma wszy dzisiaj to zuważyła ;( i mi powiedziala umyłyśmy włosy i wyczesałayśmy ale tego jest pełno zaraz jade do apteki coś kupić żeby to wytępić;] ale jest pewien problem córa ma strasznie długie włosy aż do bioder i oczywiście jak jej tylko powiedzialam że bedzie trzeba je ściąć to zaczęła sie ze mną kłocić że ona nie zetnie koniec i kropka wszyscy ja zawsze podziwiali że ma takie piękne i długie włosy a tu nagle wszy ;/ nie wiem co robic jak jej wytłumaczyć że trzeba ściąc wlosy i innego wyjścia nie ma?;> i ona i ja jesteśny zalamane ;( a może jest jakiś środek który działa na wet na tak długie włosy?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana matka
moja 15 letnia córka ma wszy dzisiaj to zuważyła ;( i mi powiedziala umyłyśmy włosy i wyczesałayśmy ale tego jest pełno zaraz jade do apteki coś kupić żeby to wytępić;] ale jest pewien problem córa ma strasznie długie włosy aż do bioder i oczywiście jak jej tylko powiedzialam że bedzie trzeba je ściąć to zaczęła sie ze mną kłocić że ona nie zetnie koniec i kropka wszyscy ja zawsze podziwiali że ma takie piękne i długie włosy a tu nagle wszy ;/ nie wiem co robic jak jej wytłumaczyć że trzeba ściąc wlosy i innego wyjścia nie ma?;> i ona i ja jesteśny zalamane ;( a może jest jakiś środek który działa na wet na tak długie włosy?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezradna matka
wlasnie zauwazylam u mojej corki wszy, iskalam jej cala glowe ale nie wszystko udalo mi sie zauwazyc! jak mam sie pozbyc tej zarazy? mieszkam za granica i nie wiem czy dostane tu szampony na to g...... prosze poradzcie mi jak mam to zwalczyc domowymi sposobami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tynia_95
Cześć , ja mam wszy teraz !! To okropne ! Po glowie drapie się od 2 tyg. mama myslala ze to łupierz i kupila nizoral , ale ja się nadal drapie . Babcia zalóważyla u mnie wszy . Mam kupiła Pipi (około 4 zł) i Sora z grzebieniem (okolo 7 zl) . Myjemy i wyczesujemy , wszy da sie wyczesac ale gnidy trzeba ściągac palcami i to boli !! Uwaga niektore przezyją !! Powtarzajcie czynnność . Dacie rade , ja mialam wlosy za lopati a teraz mam do ramion :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania i kara
gdzie sa te zdjecia z wszami i gnidamy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mojego syna w szkole
też panuje wszawica. Wczoraj u jednej z dziewczynek pani higienistka zauważyła to świństwo. Oby moje dziecko tego nie załapało 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja to...
a ja jak nałapałam gdzieś to wsadziłam łeb do gorącej wody (ale takiej że dało się wytrzymać ) i trzymałam go tam kilkanaście minut i od razu przestało swędzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fśiamama
a myslama ze tylko ja tak sie mecze nie daje juz rady bo to badziewie ma juz 2 raz a jest w pierwszej klasie dopiero teraz tesciowa plenila to dziadostwo caly tydzien bo mala byla u niej na feriach a ja wlasnie siedze z pipi we wlosach :/ boje sie ze tez zlapalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama jest fryzjerka, prowadzi zaklad fryzjerski od 30 lat. Ma takie radykalne rozwiazanie - farba do wlosow mocny blond, dekoloryzujaca, nadtlenek wodoru i taka blekitna papka zabije wszystkie wszy, o ile jest to silna substancja chemiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziullla
ej sorra sama dostałam wszy ten specialny szapmon gowno daje a wiecie moze czy sirytus zwalczy raz a dobrze wszy i jajeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda nosicielka-145 lat
Ja miałam wczoraj mnóstwo gnid!!! I zauważyłam też jedną WSZE!! BYŁA WIELKA I MIAŁA SKRZYDŁA!!! Zaczęłam się drzeć w niebogłasy,żeby mi mama ściągnęła i zrobiła to. Dobra-kupiłam ten pipi za ok.11zł (zdzierstwo ;/ ) w saszetkach i z grzebyczkiem-troche pomogło ale też dużo zostało,musze to powtórzyć jeszcze tylko nie wiem kiedy. Wczoraj wieczorem mama mi wyciągała gnidy(ble!) bo nie ma chyba innego sposobu na zwalczenie tego świństwa i to trwało kilka godzin. Ok1/2 poszłam spać z pozostałym robactwem i czasem w nocy to czułam. Teraz jeszcze mam gnidy i chyba wszy ale nie jestem pewna . Rodzice muszą coś z tym zrobić! Bo ja nie wiem jak-polecam wyczyścić szczotkę i dalej jej używać,ale potem wywalić do kosza-tak samo jak często noszone gumki itp. A jak tego gęstego grzebyczka użyłam to niewiele pomogło.... ;( I BĘDĘ WALCZYĆ DO KOŃCA!!! (oj,ale swędzi..) Ale się strasznie tego wstydze bo dbam o włosy a nie wiem skąd są...wierzcie mi-jak powiedzieć nauczycielom to anonimowo-dzieciaki omijają takie osoby szerokim łukiem.....życzę powodzenia :) sobie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walcząca
TOO jEST bardzo OKROPNE nie wiem gdzie to złapałam, chyba w szkole!!!! Babcia to zauważyła wyzbyłam sie wszów zostały mi jeszcze te okropne gnidy Jak JE zwalczyć POMózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia-20
mam 20lat i mam wszy heh, nie mieszkam na wsi, nie mam zwierząt w domu, myję się codziennie wraz z włosami i co? i mam wszy?:( przypuszczam ze złapałam je w pociągu bo od mojej oststniej podrózy swędziała mnie głowa, ale nie sądziłąm ze chodzi o wszy, myślałam ze szampon czy coś... Mam szmpon umyłam wczoraj i dziś głowę zgodnie z instrukcją , wyprałam pościeli inne rzezcy, wyczyściłam szmponem i octem grzebienie itp. Głowa wciąż mnie swędzi:( ? co robic :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia-20
*specjalny szampon na wszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minigirls
ooooooooo jejku ja mam teraz wszy i niewiem jak się ich pozbyć jak na myśl o tych robalach na głowie to mi się wymiotować chce,już 2 raz mam wszy a to wszystko przez mojom koleżankę zbloku Agnieszkę ona już prawie cały blok zaraziłam fuuuuu nie nawidze tych robali ble ble,polecam szampon pippi jest dobry i robiłam nim tak:zwykłom wodom moczyłam włosy,jak głowa była wilgotna to wcierałam w nią ten szampon pippi,potem nie słusząc głowy dawałam na głowę siateczkę lub coś foljowego,a na to ręcznik tylko oby nie wystawały włosy z pod siateczki, po tym wszystkim czekałam jakieś 30 minut z tą siatką i ręcznikiem na głowie,a potem spłukiwałam głowę to pomoże,a zamiast przy piosence jestem szalona, to nuciłam jestem zawszona hehehehe precz z wszami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boruc
ja też miałam wszy i mój mąż poszedł do apteki bo ja nie chciałam nikogo zarazić poprosił o najlepszy szampon do 25zł .Gdy wrucił do domu umułam głowę i musiałam nosić przez 30 min zrywkę zeby się podusiły nie martw się jest szampon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olko4
Właśnie w czwartek zobaczyłam u mojej 11 letniej córki W S Z Y!!!!!!!!!Ochyda!Już zdezynfekowałam jej włosy 2 razy ,wyprałam pościel,ubrania.czapki,szaliki,kurtkę,ręcznik,wyparzyłam szczotkę do włosów,wyrzuciłam gumki.Włosy wyczesuję bardzo gęstym grzebykiem 2 razy dziennie jest ich już malutko ale jeszcze dzisiaj wyczesałam 3 żywe. Jutro córka wraca do szkoły poferiach i kazałam jej na osobności porozmawiać z wychowawcą żeby zarządziła sprawdzenie głów przez rodziców w domu.Sama zrobiłam również kwarantannę sobie,mężowi i 2 letniej córce.Mam nadzieję,że już niedługo ten koszmar się skończy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama
Wczoraj zadzwoniono do mnie z przedszkola,że mam zabrać szybciej córkę,bo znaleziono u niej 1 wszę i gnidę.Oczywiście zaraz wpadłam w panikę i zadzwoniłam do lekarza.Zapisał mi lek "jacutin" i powiedział,że teraz pewnie się zacznie...Szkolna epidemia(i zapewne przedszkolna).Umyłam córce włosy zwykłym szamponem,potem nałożyłam na mokre włosy ten specyfik i zostawiłam.Dziś je wyczesałam,bo zrobił się na włosach jakby łupież.Jutro mam czynność powtórzyć(tak zalecil lekarz),ale ja nadal nie wiem,jak te gnidy wyglądają!!!!Wszę podczas mycia "małej" włosów widziałam,ale GNID-nie.Pomóżcie i powiedzcie,jak to świństwo wygląda i jakie jest duże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona mama
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty wszawiczka
płyn SORA jest do niczego spłukałam tym głowę i dalej mialam żywe wszy najlepiej octem lub spirytusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty wszawiczka
radziła bym nie kolegować się z osobami które mają wszy i........... jeśli już dostaniecie to spłukajcie dokładnie głowę i wyczeszcie grzebykiem i gnidy niestety trzeba ściągać rękami!!!!!!!!!!!!!TO JEST OKROPNE JA DOSTAłAM OD KOLEżANKI I JUZ SIę Z NIą NIE KOLEGUJę ALE CAłY CZAS DOSTAJę BOżE CO ZROBIC żEBY NIE DOSTAWAć TEGO ROBACTWA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóz..
ja również przyniosłam do domu "przezent" ze szkoły w postaci wesz... myślałam, że mam je tylko i wyłącznie ja, lecz przed chwilą mama zatelefonowała do mnie z pracy z informacją, iż dzisiejszy wieczór spędzimy razem na "zabiegu". Dziś umyję włosy pippi, wczoraj natomiast myłam normalnie głowę, z tymże trzymałam ją przez 10 minut bez przerwy w wodzie, aby je podtopić (wszy nie lubią wody - to jasne) i potem polałam je wodą z octem. Dzisiaj już tak nie swędzi, ale boje się, że w nocy się uaktywnią... No cóż - nic co ludzkie nie jest nam obce... ; choć zrażające ;] PS. DO TYCH CO MAJĄ WSZY NA GŁOWIE - SPRAWDŹCIE NOGI, RAMIONA, POŚLADKI, GDYŻ WSZY MAJĄ ZDOLNOŚĆ (PODOBNIE JAK KLESZCZE) WRZYNANIA SIĘ W SKÓRĘ. JEST TO PODOBNE DO MALEGO PRYSZCZA. TRZEBA GO ZDRAPAĆ - JEŻELI SIĘ TO ROBI W WODZIE, NIE BOLI. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaczek
do szkoły, do klasy z moją córką chodzą 3 osoby kture są nie higieniczne tz: nie myją się nie dbają o siebie moja córka się właśnie odnich zaroziła tymi robakami musiałam przenieść swoją córkę do innej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana15
ja mam 15 lat i też je zauważyłam. Boje się i wstydze powiedzieć manie o tym jak mogę tego się pozbyć?? Mam gęste włosy do ramion czy trzeba będzie je ściąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×