Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przerażona matkaa

mój syn przyniósł wszy ze szkoły

Polecane posty

Gość korek27
Nix jest beznadziejny. Moja córka załapała niedawno od mojej siostrzenicy. Najlepszy jest delacet, mimo wszystko. Po Nixie wszy nadal były żywe! Za tą cenę masz 3 butelki Delacetu na głowy całej rodziny. Niestety, to cholerstwo wciąż wraca w szkole, ludzie nie mają czasu na powolne przeglądanie głow dzieciom i widzą problem dopiero, jak już łażą wielkie robale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youmightsay
Ja już myślę, czy by nie użyć Fiprexu przeznaczonego dla kotów i psów. I druga sprawa, moje dwa koty też się zaczeły drapać, może one też już je mają? Fiprex jest na pchły, wszoły, kleszcze i wszy. Tylko jak to zadziała na włosy... Bo te wszystkie aptekowe preparaty są do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulala bieda
moja cora przyniosla wszy...wystarczylo ze sie przytulila do kolezanki w szkole czy cos...ma dlugie geste wlosy szok no..stosowalam rozne szampony i nie bardzo pomagaly...na koniec zastosowalam ocet...nasmarowalam kazde miejsce skory wacikiem nasaczony w occie zawinelam folia i tak przez 15 min trzymalam.. ale to nie pomaga na 100% trzeba siedziec i wybierac kazda jedna gnidy i wszy wszystkie zabijac wyciagac nie zostawiac i wyczesywac grzebykiem..........niestety....mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulala bieda
ahaaa i nie trzeba prac pluszakow i innych zabawek...posciel tak przdalo by sie...wszy nie przechodza na inne materialy ich zycie to wlosy i skora glowy a nie siersc czy co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beataz
10 dni temu pisałam iż szampon Nix chyba nie pomaga, ale wtedy stosowałam go przez 2 dni, teraz minęły prawie dwa tygodnie i wszy oraz gnidy zninęły- stosowałam szampon Nix najpierw codziennie i dwa razy dziennie wyczesywałam włos po włosie grubym grzebieniem, potem co drugi dzień niby wszy nie było widać ale gdzie niegdzie pokazywały sie gnidy, które wyciągałam, zastosowałam też ocet 6% do płukania, który pomógl w wyciąganiu gnid i teraz mogę stwierdzić że moja córka ma czystą głowę od tego paskudztwa - choć codziennie jeszcze wiskam jej głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beataz
a życzę wszystkim ogromnej cierpliwości i samozaparcia w zwalczaniu tego paskudztwa da się to zwalczyć bez obcinaniu włosów moja córa ma włosy prawie do pasa i zostały uratowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA/mama
JAK TO SWINSTWO ZOBACZYLAM U CORKI TO MYSLALAM ZE ORLA WYWINE WSZYSTKIM LBY ZDEZYNFEKOWALAM URYCZALAM SIE JAK KROWA NIE SPALAM POL NOCY A PANI W PRZEDSZKOLU POWIEDZIALA ,,TO NIC STRASZNEGO, WSZY BYLY ZAWSZE A DAWNO TEMU NIE BYLO TAKICH SRODKOW JAK DZIS..NORMALNY KURDE SZOK. JAKAS GLAJDA ZANIEDBA A INNI MUSZA SIE MECZYC I WSTYDZIC. A GNIDY ZWALCZAM PROSTOWNICA/GOTUJE JAJA NA TWARDO.CODZIEN RANO PASEMKO PO PASEMKU NA GORACO FRANCE WYTEPILAM. POZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu dziewczyny u mnie ten sam problem ,to znaczy moje dziecko jeszcze nie ma bo sprawdzalam dokladnie glowei ani sladu po wszach ani gnidach ale juz sie boje. a wiec dzis pani w przedszkolu oznajmila ze dzieci maj wszy i tym dzieciom ktore maja bo sprawdzaly glowy kazaly isc do domu ,tzn dzwonily po rodzicow a reszta zostala,ale wiecie jak to jest wystarczy ze jakies dziecko mialo gnidy i babka nie zauwazyla.i nie wiem co mam teraxz robic chyba nie bede puszczec do przedszkola ,ale nie wiem przez jaki czas ma siedziec w domu i jak dlugo to bedzie trwac. jestem w szoku normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomocy!!!!! Mieszkam w anglii moja córka dostała wszy i nie mam pojęcia co mam kupić i gdzie. Martwię się że będzie musiała obciąć włosy a ma długie kręcone i gęste Tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczeń
gdy poszłam do fryzjera okazało sie ze mam wszy , kupiła mi mama lek na to ale gnidy zostały , prubowałam je zczesac grzebieniem ale to nie jest taki łatwe wiec postanoeiłam ścią w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczeń
dostałam wszy bo były na frocce koleżanki ale gnidy zostały wiec ściełam włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka840
moja kolezanka ma wszy...kupila sobie taki szampon... 10 minut trzeba go trzymac na wlosach i splukac po tem takim specjalnym grzebykiem wyczesywac martwe ...nie wiem jaki to dokladnie szmpon ale usuwa tez gnidy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RUDAanka
Moja coreczka ma dopiero dwa latka i tak że zlapała to świństwo niewiem gdzie i kiedy.Najgorsze jest to że ściągała czapke z tym płynem na głowie ale wszy zabite i co skoro zostały te gnidy, których nie moge powyciągać bo mała się kręci i ucieka i nie wszystkie preparaty moge użyć bo mala ma dopiero 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13-latka
oj właśnie przed chwilką sie dowiedziałam ze też mam wszy nie wiem skąd czesto myje głowe i dbam o swoją higiene :D myśle ze ktoś z klasy ma :( i ja teraz też boje sie powiedzieć mamie :( bardzo ;( i chcała bym coś zrobić sama aby je zlikwidować na jakimś forum widziałam ze mozna głowe umyć szamponem na pchły i inne insekty dla zwierząt xzy to prawda pomużcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13-latka
prosze was odpiszcie jak najszybciej plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RUDAanka
13-latka ja radziła bym ci powiedzieć o tym mamie napewno ci pomoże się z tym uporać to przeciesz nie twoja wina a w aptece spytaj o szampon albo najlepiej płyn na to który trzeba czymać na głowie przez jakis czas no ale gnidy trzeba powy ciągac niestety gdzie indziej czytalam że jedna gościowka prasowała włosy i smażyła jaja bo one giną w temp pow 50 st trzeba terz wszystko poprać a to czego nie można suszyć suszarką przez 15 min albo odlożyć do worka na 10 dni bo one bez jedzenia też nie porzyją a mój klopot narazie zgładzony boję się tylko na jak dlugo za jakiś czas powtarzam kurację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13-latka
nom powiedziałam mamie moja mama troche sie wystraszyła ale spoko było :D troche mi je powyciągała i pozabijała na nastepny dzien wzieła posmarowała mi głowe naftą i czymałam ją w ręczniku przez około 10-15 min strasznie piekło ale to normalne ;D potem umyła mi pożądnie głowe i juz nie swerndziało :D no a później wyciągała mi gnidy i babcia troche dzis wieczorem ;D no i juz ie mam moze kilka jutro mają mi jeszcze sprawdzić głowe :) naftą mozna je wypalić :) a na włosy to nie szkodzi tylko pomaga i je wzmacnia :) dziękuje pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazirka
Matko, to jakieś szaleństwo. Moja 7-letnia córa drapała sie jakoś od dwóch tygodni, od tygodnia ja, ale sądziłam, że to uczulenie na szampon itp. Dziś rano obejrzałam jej głowę i znalazłam kilka wszy. Doznałam szoku.MOJE DZIECKO MA WSZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niestety, okazało się że i mnie zaraziła. w aptece był tylko Pipi, ale musiałam od razu kupić 4 opakowania ( każde 12 zł!) ze względu na długie włosy córki i moje. Niestety, chociaż postępowałam zgodnie z instrukcją, po całym zabiegu i kilka godzin później znalazłam u córki jeszcze kilka wszy. Jak pozbyć się gnid? specjalny grzebień nie wystarcza. Jutro chyba rozniosę całe przedszkole- po co tam jest ta pielęgniara? Ja będę walczyć z tym paskudztwem, a za tydzień dziecko przyniesie mi nowe. Chyba zacznę od nafty, octu i wypróbuję patent z prostownicą. Pozdrawiam wszystkich niewinnie zawszonych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkoczemu czemu
Ten grzebień wogóle nie wyczesuje glizd ....!!!!!!!!! Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w domu plyn sora na wszy narazie jest dobrze. Ale czy to tez dziala na gnidy?? Czy ten plyn dziala na wszy??? kto ma te cholerne gnidy i wszy w glowie to poprostu niezazdroszcze POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta -
Mam wszy!!! Straszne. Mam 13 lat i mam gęste włosy. Ale myje włosy vczęsto. Chce mi się płakać, kiedy pomyślę o tych pasożytach...Poradżcie mi coś na to ,,cos"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdyby nie wszy ...
Mam gnidy, których nie mogę wyczesać gęściutkim grzebieniem! Szampon Sora nie pomaga mam zamiar kupić w aptece Pippi ale nie jestem pewna czy akurat pomoże. Nie radzę myć głowy wodą i octem! ponieważ słyszalam że jakies komórki zamykaja się i włosy nie rosną tak jak dawniej. :) Pomóżcie i dajcie jakieś inne sposoby i rady na te "potworki". PROSZĘ ! :* Pozdrowionka wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutki misiaczek
Czesc mam naimie Monika. Mam 13 lat i równiesz gęste włosy.Zaraziłam sie wszami na kolonii i nie wiem co mam zrobić. POMÓŻCIE!!! Prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostry
Wcześniej pisalysmy pod nickiem "Gdyby nie wszy". Mamy zamiar kupić szampon Pippi nie wiemy czy pomoże ale mamy nadzieję. Piszcie i podajcie jakies rady jak to usunąć!! Prosimy i POZDRAWIAMY :) Radzimy kupić ten szampon (może pomoże) :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostry
Jednak kupiłyśmy szampon NIX. Podziałal tylko na niektóre gnidy, będziemy próbować dalej !! Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabda
U mnie też są od "wczoraj"WSZY!!!!Myślałam,że mam giga łupież,a tu u córki mojej malutkiej(ma 3 lata) zauważyłam jakieś kulki na włosach co oczywiście nie było piaskeim tylko ochydnymi gnidami,ja też je mam!!!!No i jeszcze moja druga córka poszła pod lupe ,bo też się drapała po głowie.Ma też!!!!!a włosy do pasa!!Tylko mąż ma komfortową sytuacje,bo jest łysy:)Odrazu był w aptecje z misją zakupił sore ,myłyśmy wszystkie głowy,wypało parę trupów,gnidy zostały a dziś już są dalej te ochydztwa chodzące!!!Kupiłam jakieś saszetki z firmy pipi wieczorem będzie dalszy ciąg tylko czy pomoże!!!!!?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostry
My kupiłyśmy szampon NIX. Pomógł.Działa on na wszy chodzące (duże) ale i na gnidy. Do tego szamponu dołączony jest bardzo gęściutki grzebyczek ( bardziej gęsty niż w szamponie "Sora"). Na początku kupiłyśmy Sorę - nie podziałała, ale jak kupiłyśmy Nix jest lepiej! POLECAMY NIX !!!!! Pozdrowienia! trzymajcie się!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shmoolander
no i wrócił z wakacji, na szczęście wszystko ma całe, ale przywiózł też zwierzatka. ja tam obawiam się wymienianych przez Was środków, czy aby są bezpieczne dla 9 latka? nposzukałem i znalazłem hedrin. ani śmierdzi, z ulotki wyczytałem że to wcale nie zabija tylko jakos mechanicznie dusi wszy, no i co? zadziałal :) a po wszystkim trzeba tylko dokładnie umyć i splukac młodemu czuprynę. szczerze polecam. babcia tez nie wierzyla ze tak dobrz zadziala a w domu nie na szczescie nie przesmiardlo :) pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka 16
Boze... mam wszy! jak siostra fryzjerka farbowala mi wlosy to je zauazyla ! Jest ich masa!!! Juz dzis zaczelam z nimi walke grzebykiem!!! RATUNKU!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×