Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Gość Iw76
Witaj Aga029. Chłopca jest łatwiej zaplanować. Ja mam synka z 14 dnia cyklu przy cyklach 28 dniowych czyli celowaliśmy w samą owulację (połowa cyklu). Teraz też jestem w ciąży, wpadka ,wydawało się, że już dni niepłodne 17 dzień cyklu, coś mi się musiało poprzesuwać, no i też prawdopodobnie chłopak, a tak bardzo chciałam drugą dziewczynkę. Na chłopca najlepiej więc w samą owulację lub tuż przed nią. A tak z ciekawości drogie forumowiczki zwłaszcza te które już mają dzieci, zaglądałyście w ten chiński kalendarz? sprawdził Wam się odnośnie płci? Mi przy pierwszym synku się sprawdził, i teraz też wychodzi na synka, a wszędzie obok jak na przekór same córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg tego kalendarza pierwszy syn mial byc corka .a pozostali dwaj syn wychodzi i syn jest.bajaderka szkoda ze tak zadko nas odwiedzasz.bardzo mi pomoglas jak jeszcze zagladalas.a badalas szyjke?a wiesz moze dlaczego mi tak przez siedem dni w okolicach owulacji wychodza dwie grube krechy?pozdrawiam dzieciaczki.u mnie w marcu minie rok odkad zaczelam starania.ale nie chce sie przyblizac.choc jak tak daleko od owulki to nie zachodze,a dwa dni przed to syn.a w rodzinie meza same chlopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczki, prosze, zobaczcie co wyżej napisałam, to jest dla mnie baaardzo ważne, bo ten tydz jest najbardziej płodny...wiec nie moge go zmarnować...a i zobaczyłam ze w lipcu zrobiłam 1 test owulacyjny i w cyklu 31 dniowym wyszel pozytywny w 16 dc...moze to cos wam pomoże... Aga-na chłopca to najlepiej ustrzelić w dzien owulacji lub po... i jak sobie przypominam my swojego synka tak ustrzeliliśmy jak Iw...w połowie cyklu..., ale wtedy tez mialam cykle 28 dniowe...i regularne...co do kalendarza Chinskiego , z synkeim mi sie zgadza, kuzynce tez, bratowej tez...nie wiem czy to jest pewne...mnie jak by sie teraz udąło wypada córcia... Andziak-moze Twój mąż płodzi samych synów..tez tak sie zdarza, nie chce odbierac Ci nadziei...ja tez próbuje ustrzelić córcie i oby sie udało, czego Tobie również życzę... Bernia-kiedy masz mieć okres?chyba juz jestes po starankach...z tego co pamietam masz krótkie cykle...a co sądzisz o moim planie?moze cos doradzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam cosik takiego: Miesiąc poczęcia 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 18 s s c s s s s s c s s s 19 c c s c c s c c s c s s 20 s s c s s s s s c c s s 21 c c c c c c c c s c c c 22 s s s c s c c s c c c c 23 c s c s s c s c c s s c 24 s c s s c s s c s c c c 25 s s s c s c s s c s s s 26 c c s c c s c s s c c c 27 s s c s c c s s c c s s 28 c c s c c c s s s s c c 29 s s c s s s c s s c c c 30 c c s c c c c c c? c? c c 31 s c s c c c c c c c? s s 32 s c s c c c c c c c s s 33 s s c s s c c s c c c s 34 c c s c c c c c c c s s 35 s s c s c c c s c c c s 36 s s s c s c c c c c s c 37 c c s s c s c s s s c s 38 s s c s s c s c c c s c 39 s c s c s c c s s s c c 40 s s c s c s s c c c s c 41 c c s c s s? s s s s c s 42 s s c s c s c s c c s s 43 c c s c s c s c s s s s 44 s s c s s s c s s s c c 45 s? s s c s c s c c c s s 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 ? - prognoza bardzo niepewna c - córka s - syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO ZROBIC żEBY MIEC CóRKę Sposób planowania dziewczynki kryje sw sobie pewne pułapki, bo jak wykazały badania konieczne jest powstrzymanie się od stosunków na dwa , trzy dni przed spodziewanym dniem owulacji. Trzeba więc opanować sztukę przwidywania. Między innymi dlatego skuteczność planowania dziewczynki jest nieco mniejsza niż w przypadku chłopca. W cyklu w którym podejmujemy próbę poczęcia dziewczynki, stosunki powinny mieć miejsce o ile to możliwe codziennie po ustaniu @ aż do wyznaczonego dnia , trzy, dwa dni przed spodziewanym jajeczkowaniem. Po wyznaczonym dniu należy powstrzymać się od stosunków, nawet z prezerwatywą , az minie kilka dni po owulacji. Istnieje prawdopodobienstwo, że stosunek, nawet z prezerwatywą w czasie fazy jaeczkowania może na tyle pobudzić wydzieliny w drogach rodnych, że ułatwi to dostęp plemników męskich do komórki jajowej. Częste stosunki do wyznaczonego terminu obniża spermiogram co sprzyja dominacji plemników żeńskich. POZYCJA W przypadku planowania dziewczynki zaleca się pozycję klasyczną, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że nasienie zostanie złożone w bezpośredniej bliskości ujścia szyjki macicy, gdzie wydzieliny są zadasowe i mogą sprzyjać przenikaniu plemników męskich.Z kolei płytkie wprowadzenie członka do pochwy w chwili wytrysku zmusza plemniki do wędrowania przez całą długość pochwy, gdzie wydzieliny są bardziej kwaśne. W ten sposób względą przewagę uzyskują plemniki żeńskie. ORGAZM Pomocne jest również powstrzymanie się kobiety od orgazmu, orgazm mógłby zwiekszyć wypływ zasadowych wydzielin, które wspomagają plemniki męskie. Skurcze towarzyszące orgazmowi partnerki ułatwiają przechodzenie plemników do kanału szyjki, co znowu daje szanse plemnikom męskim. METODA DIETETYCZNA Dziewczynka potrzebuje mleka, najbogatszym źródłem wapnia jest mleko krowie i kozie oraz jego przetwory. Duże ilości tego pierwiastka znajdują się w brokułach, kapuscie, kalarepie, migdałach, żółtkach, soi, należy też jeść dużo magnezu ( otręby, pszenny chleb razowy,orzechy włoskie, gotowany szpinak i groch, nasiona, zielone warzywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO ZROBIC żEBY MIEC CóRKę Sposób planowania dziewczynki kryje sw sobie pewne pułapki, bo jak wykazały badania konieczne jest powstrzymanie się od stosunków na dwa , trzy dni przed spodziewanym dniem owulacji. Trzeba więc opanować sztukę przwidywania. Między innymi dlatego skuteczność planowania dziewczynki jest nieco mniejsza niż w przypadku chłopca. W cyklu w którym podejmujemy próbę poczęcia dziewczynki, stosunki powinny mieć miejsce o ile to możliwe codziennie po ustaniu @ aż do wyznaczonego dnia , trzy, dwa dni przed spodziewanym jajeczkowaniem. Po wyznaczonym dniu należy powstrzymać się od stosunków, nawet z prezerwatywą , az minie kilka dni po owulacji. Istnieje prawdopodobienstwo, że stosunek, nawet z prezerwatywą w czasie fazy jaeczkowania może na tyle pobudzić wydzieliny w drogach rodnych, że ułatwi to dostęp plemników męskich do komórki jajowej. Częste stosunki do wyznaczonego terminu obniża spermiogram co sprzyja dominacji plemników żeńskich. POZYCJA W przypadku planowania dziewczynki zaleca się pozycję klasyczną, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że nasienie zostanie złożone w bezpośredniej bliskości ujścia szyjki macicy, gdzie wydzieliny są zadasowe i mogą sprzyjać przenikaniu plemników męskich.Z kolei płytkie wprowadzenie członka do pochwy w chwili wytrysku zmusza plemniki do wędrowania przez całą długość pochwy, gdzie wydzieliny są bardziej kwaśne. W ten sposób względą przewagę uzyskują plemniki żeńskie. ORGAZM Pomocne jest również powstrzymanie się kobiety od orgazmu, orgazm mógłby zwiekszyć wypływ zasadowych wydzielin, które wspomagają plemniki męskie. Skurcze towarzyszące orgazmowi partnerki ułatwiają przechodzenie plemników do kanału szyjki, co znowu daje szanse plemnikom męskim. METODA DIETETYCZNA Dziewczynka potrzebuje mleka, najbogatszym źródłem wapnia jest mleko krowie i kozie oraz jego przetwory. Duże ilości tego pierwiastka znajdują się w brokułach, kapuscie, kalarepie, migdałach, żółtkach, soi, należy też jeść dużo magnezu ( otręby, pszenny chleb razowy,orzechy włoskie, gotowany szpinak i groch, nasiona, zielone warzywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to babeczki wszystko dla Was...ale w zamian licze na pomoc w mojej sprawie :-) dzis jestem interesowna, bo ten tydz jest bardzo ważny dla mnie....buziaki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iw76
Kasiulak ja właśnie patrzyłam na tą pierwszą stronę jolmys. A co do tej drugiej ciąży to wszystko mi wyszło ona odwrót, także żadnych najmniejszych szans na córkę.Pozycja od tyłu,mało nabiału, wcześniej mało zbliżeń, mąż wrócił z podróży, no i 17 dnia cyklu.No i z tablicy chińskiej też syn.Także 15 stycznia w sumie czekam tylko na potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajaderko dziekuje bardzo jak zwykle mozna na Ciebie liczyc. Bajaderko jak bedziesz miala chwilke napisz prosze czy dobrze pamietam ze to Tobie przy niuni nie sprawdzil sie( na szczescie:)) kalendarz? Dziewczyny przepraszam ze tak zdawkowo moze jutro znajde wiecej czasu na kompa . Pozdrawiam i rozsylam fluidki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaa26
cze wam wszystkim kasiulak u mnie gin w 20tyg powiedział że najprawdopodobniej chłopak i siusiaka pokazał meżowi na usg...a ja jakoś się boję ze się pomylił...bo też chciałabym chłopaka choć wiadomo-najwazniejsze by zdrowe.....jutro idę na kolejne usg i do szpitala na badania a w sobotę na usg 3/4d...no i zobaczymy ostatecznie kto u mnie mieszka:) buuuziaki dla reeszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos z tymi tablicami chinskimi jest nie tak /moze dlatego ze chinskie ... / co tablica to inne dane popatrzcie sobie na te moje kochane www.planujemydziecko.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz od roku planuje dziewczynke, troszke na tych tablicach, troszke na diecie, i troszke na stosunkach przed. Jak na razie czekam. godnie z tablicami ktore wczesniej widzialam, w tym miesiacu jest szansa na coreczke, ale ... zgodnie z tablicami ktore Wy podajecie styczen to chlopak . No i mam dylemat. Tulic sie czy nie ... Witam Was bardzo serdecznie, milo jest ze trafilam na te strony, moze troszke pogawedzimy. U mnie z synkiem sie sprawdzilo- Co do tych tablic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialo mi sie WSZYSTKIEGO CO NAJ W NOWYM ROKU DUZO SLICZNYCH DZIEWCZYNEK I UROCZYCH CHLOPCZYKOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o dokladne okreslenie swojego wieku to jak to jest? ja jestem z maja 76 tzn. ze w 2010 do maja mam 33 lata. no bo tak by to z wyliczen wychodzilo, czy moze w 2010 juz mam te 34 lata. Jak to obliczac jesli chodzi o te tablice ? Pozdrowionka dla Was wszystkich. Jak widzicie sporo gadam co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki!ja te tablice chińskie traktuje z przymrużeniem oka...ale z synkiem sie psrawdziło, wiec jakby córcia tez była z tym zgodna i by sie udało to byłoby cudnie... Nikt nie pomoze mi w moim dylemacie (str.101)??????przy moich 30-31 dniowych cyklach wychodzi ze owulke powinnam miec 16-17 dc czyli nd, pn...myslicie ze jak w pt ostatni raz sie poprzytulamy to beda szanse na córeńke...no i do pt osłabianie plemniczków męskich ;-)...Bernia....ty masz podobne dylematy do moich , co o tym sadzisz? Izucha76-niby licza sie te lata co masz w czasie poczecia, nie rocznikowe, czyli jak do maja masz 33l. a teraz bys zaciazyła to patrz na 33 lata...tak mysle... Antuanetta-moze ty mi pomozesz zaplanowac córcie?...tak si eudąło, czy sie staraliście akurat o dzidzie tej płci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulak myślę, że dobrze kombinujesz. W piatek powinien być ostatni raz. Jeśli chodzi o te osłabianie plemniczków to różnie bywa. Ja po ślubie zaraz zaszłam w ciąże. Pierwszy cykl i od razu dwie kreski na teście ciążowym. Przytulaliśmy sie codziennie jak to po slubie. Czasem nawet rano i wieczorem i mimo wszystko (mimo osłabionych plemników) mam synka ;) Ale seksik był codzień więc również w dniu owulacji ;0 Dzis u mnie jest 15dc temp 36.5 czyli trzeci dzień na wyzszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego kalendaza to z pierwszym synkiem mi sie nie zgadza bo powinna być dziewczynka a z drugim juz pasuje. Mojej szwagierce wychodzi z dwojgiem dzieci zupełnie na odwrót. Więc ja w to nie wierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulak, ja pierwszej dzidzi nie planowałam :) Ale nie można nie wiedzieć kiedy doszło do zapłodnienia jak sex był tylko 1 raz w tamtym cyklu. Przy moich równiótko 28 dniowych cyklach udało sie w 13 dniu cyklu, bez wcześniejszych seksów z osłabianiem plemników. Jeżeli zakończysz starania w piątek to może nawet nie dojść do ciąży. Ja bym zaryzykowała nawet w sobote rano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zaraz po slubie pierwszy cykl i dwie kreski, niczego nie planowalam i wyszedl chlopak. Teraz bardzo chcialabym miec dziewczynke, i od roku na nia czekam, no a co z tego wyjdzie zobaczymy. Poplanowac zawsze sobie mozna, nic to przeciez nie zaszkodzi, a przynajmniej jest ciekawie i jest zajecie .... Od 6 miesiecy jestem na diecie wapniowej, slyszalam ze to tez pomaga aby urodzic corcie, a ze do tego uwielbiam przetwory mleczne to problem z glowy. zasami zagladam tez do tych tablic chinskich-moze cos w tym jest, bo wielu osoba sie sprawdzilo z mojego otoczenia, pytalam wszystkie kobitki / i bylo ich wiele / i prawie na 100 proc. im sie sprawdzilo, wiec cos w tym jest. Problem tylko, na jakie tablice patrzec, bo sa one rozne. I oczywiscie tulimy sie przed owulacja, ja mam ja w 12, 13 dniu cyklu, wiec zaczynamy 8 dnia i konczymy 11. Zobaczymy co z tego wynikne. Jak na razie czekam. I taj juz od prawie roku. Tak sobie wymyslilam wczoraj, ze poczekam jeszcze jakies czetry cykle, a pozniej ...... idziemy na tzw. maxa. co bedzie to bedzie. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie do tego czasu, jesli ktoras z Was ma ZLOTA METODE NA DZIEWCZYNKE to ja jestem otwarta na wszystkie propozycje i chetnie ja na sobie przetestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki mam do Was takie pytanko, bowidze ze bardzo jestesbie oblatane w tych sprawach, pytam tak tylko aby sie upewnic, w chwili owulacji temp. rosnie, o tych pare kresek, i potem spada. Bo ja robie pomiary dopiero od poprzedniego miesiaca, i bylam wtedy chora, wiec mialam dziwne skoki temp. Teraz jest juz ok. mam temp. 36.4 i jest stala od poczatku cyklu, /tzn od 01.01.2010 / czyli normalnie zgodnie z testami-a robie je od 4 m-cy, mam owulke w 12,13 dniu, czyli w tych dniach temp. powinna up w gore, co nie ? Czyli dziwuszke to poczac najlepiej w 9-10 dniu. Prawda? Dobrze to sobie wyliczylam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady...kurcze ja mam tak od jakiegoś czasu , ze im bliżej tych dni płodnych to ja zaczynam miec stresa...mąż chyba tez, bo niby wczoraj było w planie , niby wszystko ok...a tu nagle czar prysl...bo to juz nie jest takie spontaniczne tylko celowo i w okreslonym celu...nie wiem jak wasi faceci na to reaguja, ja czasami wybucham śmiechem.... Bernia-ja po ślubie tez zaraz zaszlam w ciazę, ale to było takie spontaniczne i wiadomo jak to jest w "mlodym małżenstwie" patrzysz tyllko żeby sie nadarzyla okazja i do dziela, ja tam nie pamietam żebym liczyla te dni jak teraz, bo przy pierwszym dziecku raczej nie zastanawiasz sie nad płcia;-)mówisz, ze dobrze kombinuje, ale z drugiej strony nie wiem czy nie posluchac Antuanette i nie poprawic w sobote, bo nie mam pewności czy od piatku do max niedzieli plemniczki przezyją....jak myślicie? Ale problem jest w tym że z rana nie da rady, bo mały śpi z nami w pokoju (niestety nie mieszkamy sami w wielkiej wilii), moze nad ranem zbudze meza ;-) Antaunetta-dziekuje za rade...tobie sie tez udało, akurat ten raz w cyklu i ustrzelony ;-) izucha-tez kombinujesz, bo co mamy do stracenia...cykle masz 26 dniowe?skoro owulka wypada 12, 13 dc...widzisz, ty chcesz konczyc dzialania 11dc (1-2 przed owulka)wiec ja nie wiem czy moja przerwa nie jest za dluga (koniec 14 dc, a owulka 16, 17 dc czyli 2-3 dni)...juz sama nie wiem co robic...ponoc plemniczki moga pzrezyc nawet 5 dni?mam racje, zwiec moze wydłuż o 1 dzień starania...tak mysle, moze ktos ma inne zdanie...pomóżcie nam!!!!! Szczerze mówiac juz nie jestem tak napalona na te 2 kreseczki i wyluzowalam, bardzo przezyłam to ze sie nie udało w grudniu, tym bardziej , ze kuzynka zaciazyłą...a teraz co bedzie to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernia...a ty na którym dniu przed owulka skonczyłaś starania?masz krótsze cykle wiec niedługo wszystko sie okaże...trzymam kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja radziłabym zakończyć starania najpóźniej 2 dni przed. Więcej bym sie nie przyblizała. Tym razem staranka były w noc sylwestrowa ;) a raczej nad ranek ok 4. To był mój 9/10 dc a owulka była w 12 dc o godz 8 rano. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×