Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Witam moje drogie !!! jestem już po pogrzebie mojej najdroszej kuzynki . dodam tylko że to co się tam działo to był horror nawet ksiądz powiedział że chował dzieci i był na tylu pogrzebach ale czegos takiego nie widział :(:( staram się żyć normalnie przecoeż muszę życ dalej :( płacze na myśl że telefon już nigdy nie zadzwoni i że nie wyświetli mi się { ASIUNIA} :( Pozdrawiam Was moje kochane na razie nie mam siły na mierzenie tempki nawet nie wiem który to mój dzień cyklu ale Wam życzę WSZYSTKIEGO DOBREGO DZIĘKUJE ŻE WAS MAM !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józka trzymaj się cieplutko. Tulę mocno skarbie. Główka do góry. Nie będzie już tak samo, ale będzie lepiej. Buziaki Ewik - ale Cię starmosiło. Wracaj szybko do zdróweczka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNKI mysle ze wracam do zywych...no i wczoraj juz lepiej ale slaba bylam i spalam jeszcze w ciagu dnia. dzis tez lekko jestem oslabiona jak wstalam...moze pozniej bedzie lepiej.... musi moj organizm wejsc na odpowiednie obroty....a ma kolejna robote do wykonania.... to musial byc wirus bo moj starszy to samo tylko gorzej bo na dwa konce-ja to jeszcze promocje mialam!!! a przez to ze w ciazy to dluzej jestem oslabiona! Jozka straszne to co przechodzisz.....bardzo nam przykro.... trzymaj sie sie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny doradźcie mi bo się pogubiłam, Chodzi mi o temp w moim cyklu. Przed owulacją 36,3 36,4 a po owulacji 2 dni podskoczyło tylko do 36,6 i potem 36,5. Czy to już jest ten skok czy jeszcze nie. Zaczełam się niepokoić czy w tym cyklu wogóle była owulacja skoro temp rozkłada się tak równomiernie. Czy u Was te skoki są bardzo duże? Ile dni po owulacji u Was występują skoki? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanula napisze ci jak to wyglada z owulacja sluzem i skokiem temp!!! czasem zdarza sie ze jest to przedskok temp-taki falszywy skok....choc spadek tempki moze sie zdarzyc po skoku ale nie moze trwac dluzej jak jeden dzien!! no i jesli sluz nadal jest plodny to to nie byl skok,skoku szukamy po szczycie sluzu,czyli jak juz go nie ma. i o skoku mowimy wtedy gdy trzeca temperatura wyzsza jest przynajmniej o 2stopnie wyzsza od najwyzszej z 6najnizszych temp!!! tu masz fachowo to napisane........... 1. Określamy szczyt objawu śluzu = ostatni dzień, w którym obserwowano śluz dobrej/najlepszej jakości (niekoniecznie wystąpił on w największej ilości), przed jego pogorszeniem, czyli przejściem w śluz gorszej jakości, lub zanikiem. 2. Znajdujemy 3 dni temperatury wyższej, po dniu szczytu objawu śluzu, poprzedzone 6 dniami temperatury niższej. 3. Trzeci pomiar temperatury wyższej musi przewyższać najwyższy z 6-ciu pomiarów niższych o conajmniej 0,2C 4. Należy pamiętać, że wszystkie trzy wyższe temperatury muszą być po dniu szczytu objawu, powyżej linii podstawowej i muszą to być temperatury kolejne, a ewentualny spadek na poziom niższy nie może trwać dłużej niż jeden dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik78, Dziękuje serdecznie za wyjaśnienia. Jestem w szoku i pełna podziwu dla Twojej wiedzy. Powinnas pracować w jakiejś poradni . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za uznanie ,ale ja to co sie nauczylam to tylko dzieki temu ze pragnelam pomoc w spelnieniu swojego najwiekszego marzenia....zaplanowania corki!!! wymagalo to wszystko mega wysilku ...szukania i szperania po czym tylko sie dalo i zapisywania co najwazniejsze...momentami milam tak dosyc ze plakac mi sie chcialo,bo nie zawsze wszystko jasne dla mnie bylo i znow szukanie a czemu tak a nie tak...masakra...pamietam jak mowilam do meza ze juz Bog powinien sie zlitowac nade mna bo tyle wysilku wlozylam w zdobycie tej wiedzy....a jak sie juz bralam do roboty to wydawalo mi sie ze jeszcze malo wiem i moze jeszcze jest cos co powinnnam wiedziec...hehe ale tak na prawde to nie znam na wszystko odpowiedzi..... no i smialam sie ze na stare lata ucze sie swojej plodnosci...szok!!! zobaczymy jakie skutki to przyniesie!!! ten topik byl jedynym godym uwagi bo tu dziewczyny sa takie ludzkie i fajne .....zylam waszym zyciem...innych to czytac sie nawet nie dalo!!! ja zrobilam co moglam u siebie i dlatego napisalam do was o tym co wiem i co jest wazne..... najlepiej jakby miec ksiazke o planowaniu plci i ta z npr zeby umiec wszystko i obrac jedna z metod obserwacji i nauczyc sie jej np metoda angielska,rotzera,billingsa lub jeszcze innej-ja zadnej nie znam dobrze...ja tylko na internecie sie opieralam i dobrych sercach innych dziewczyn!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się Ewik78 że ty jesteś bo widzę że pomagasz i odpowiadasz wielu dziewczyną. Myslę że będziesz miała to wynagrodzone w postaci upragnionej córeczki. Bo jak nie Ty to kto??? Ze mnnie się już śmieje mój mąż bo ja go męczę opowiadaniem co u której słychać i co porabiaja. Poprostu raźniej mi że są tu dziewczyny które pragną tego co ja i starają się o to w tym samym czasie. Zobaczymy której się uda, a najlepiej nam wszystkim. Jest tu któraś ze Śląska?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda jest raznien razem.....a mezowie to troszke moga nie kumac nis kobiet...oni z innej planety jak my!!! a pomoge kazdej jesli bede potrafila.... jeszcze oslabiona jestem i nie mam apetytu .... kiedy mi sie polepszy i wroci zycie....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo Ewik wrocila:) dbaj o siebie jak tylko mozesz najlepiej, a przy okazji mam pytanie :)pojawil sie sluz plodny 15 dc czy to juz owu? czy teraz wlasnie mam sie starac?cykle do 28-30dniowe, Ewka pomoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko a ty juz sie zdecydowalas i chcesz dzialac??? tak na lapu capu???bez testow??? jesli to pierwszy dzien plodnego sluzu to jeszcze nie owu...chyba ze byl juz wczesniej tylko go nie zalwazylas np przy szyjce... badasz szyjke?? bo ja i za to sie wzielam i grzebalam tam i czulam juz jak byl tylko sluz przy szyjce ,bo byla sliska..... ja tez takie miewalam cykle okolo 30 to zazwyczaj owulacja przypadala na 16dc...ale sluz juz pare dni wczesniej zaobserwowalam...no ja na pale bym sie nie starala.....ty z testami masz ulatwiona sprawe bo jak widzisz pozytywny test to nastepnego dnia czyli tak z dobe pozniej akcja....w sama owulacje,lub chwilunie przed zeby miec wiecej sluzu to mozesz brac wiesiolek od pierwszego dnia cyklu do owulacji -potem juz nie bo skurcze moze wywolywac i dzialac poronnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Chyba za szybko skończyłam ze starankami skończyłam 17dc był śluz płodny potem troszke zanikł i znowu dzis był i juz zgłupiałam chyba plemniki nie przeżyją bo dzisiaj 20 dc a skoku temperatury nie było i nie wiem czy byla ta owu czy nie? Może jutro będzie skok ale czytałam ze owu moze byc 3 dni przed lub po skoku temki a jak Wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak moze byc od 3dni przed skkiem i na skoku tez...moze zdarzac sie roznie u jednej i tej samej nawet....testow nie robilas ?bo by duzo wiecej bylo wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewik!!! Widze ze juz w miere wydobrzalas bo juz jestese aktywna i dzialasz - czyli odpowiadasz na wiekszosc pytanek:) Zgadzam sie z pozostalymi ze masz mega wiedze i ze umiesz/chcesz ja nam przekazac, rozumujesz bardzo dobrze, przedstawiasz nam to w miare prosty sposob bo tak jak pisalas - to wszystko jest skomplikowane. Zaslugujesz na core w 200% i wierze ze tk bedzie. :) TRzymajcie sie dziewczynki cieplo i nie traccie wiary - bedzie dobrze:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Ewik wiem coś na temat tego wirusa u nas szalał na początku września moje dzieciaki we trójkę na przemian chodziły do ubikacji MASAKRA zdrowiej nam bo bez ciebie ten topik nie przetrwa dzięki :) A u mnie spadek temp 36,4 czyli nic z tego pozostaje czekanie na@ Józka jesteśmy z tobą trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik ja juz dawno sie zdecydowalam tylko gorzej z moimM, ale jak juz sie obserwuje to wole zapytac ekspertke czyli ciebie co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! I znów nie ma skoku 36,4 teraz to juz na pewno po plemnikach, tylko zastanawiam sie bo mnie przed wczoraj bolaly jajniki moze to byla owu (jejku żeby tak było) tylko gdzie ten skok :( Robiłam testy i 16 dc była druga słabsza kreska od kontrolnej i cały czas mi takie wychodziły i 17 dc juz nie robilam testu bo mi sie skonczyly, ale ostatni dzien działalismy. Eh chyba nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki raz jeszcze no a ja dzis to czuje sie calkiem kwitnaco!!!!! a to co sie naumialam to nie mam zamiaru trzymac tylko dla siebie...bo wiem co to znaczy pragnac coreczki czy syneczka!!!!! a niekiedy te fachowe regolki nie docieraja...najzwyczajniej w swiecie sie ich nie rozumie do konca...po co macie tak jak ja sie mordowac pol roku ...jak moge wam to na chlopski rozum...bo sama tak potrzebowalam!!!pamietam jak na poczatku wzielam sie za obserwacje -myslalam ze temp , sluz i szyjka powiedza mi cos wczesniej kiedy zbliza sie owulka a tu im bardziej w las tym ciemniej!!!! okazalao sie ze nie jest to takie proste,a my nie jestesmy niestety robotami i ta cholerna owulacja to sobie w kulki lecie z nami!!! jest to do pokonania,ale trzeba wszystkich srodkow na to!!!! myszko kochana nie smuc sie bo plemnioki naprawde potrafia dlugo zyc i czekac na jajo!!!! 5dni to 100% a znam dziewczyny co 7przetrwaly uwiezcie mi!!!wiem to zalezy od nasienia i warunkow w pochwie!!!!ale szansa jest ogromna!!! goniu no ja wlasnie wiedzialam ze ty chcesz ale M jeszcze nie bardzo a tu chcesz atakowac!! to ja ci mowie szczerze z calego serduszka ze bez testow i odpowiedniego przygotowania to ci nic nie powiem na 100%-chyba ze ,,nie dzialaj,,. chcesz to zrobic dobrze i przygotowac sie ??/czy na chybil trafil???? najpierw badzmy pewne na ktory dzien wypada u ciebie owulka!! a jesli strzelimy tak do cyklu 28dnowego a to bedzie akurat 30 dniowy...???dwa dni to duzo wiec corka murowana w twoim przypadku...pamietaj ze maz ma dobre te plemniki!!! i dwa dni przed to moglaby byc corka...i co!! tego nie chcemy... kup duzo testow na alegro...rob je bardzo rygorystycznie-czyli malo pij by byly pewne!! tempka +sluz koniecznie-szukaj go za kazdym razem pojscia do toalety ...jak trzeba umyj palce i grzeb tam za nim,sprawdzaj jaki jest bialy przejrzysty sliski lepki...wszystko zapisuj!!!...pierwsze razy w grzebaniu sa dzine ,potem juz normalka!!! jak bedziemy gotowi wstrzymujemy sie od sexu od okresu az do dnia zapladniajacego....dajemy zolnierza dojrzec!!! chlopy potrzebuja lezakowania...od poczatku sa leniuchami hehe no i kupilas wit ??? z sodem i potasem??? pewnie nie ,a jesli nawet to nie zdarzylas ich nic brac-pamietaj ze bralas dlugo magnez.....czyli sprzyjajacy on jest rzenskim plemnikom.....w sumie te to przetrwaja wszystko ,ale kwasne srodowisko meskim nie pasuje.... lykaj wiesiolek lub pij siemie lniane to sluzu dla nich bedzie duzo...siemie mozna pic dluzej jak wiesiolek bo nie dziala poronnie!!!!ale po co w sumie dluzej jak do owulki pic to,bedziesz miala mega duzo sluzu...jak to wszystko zastosujesz to bedziesz gotowa teraz NIE JESTES dosc dobrze!!!to moje zdanie!!! jak nie zrobisz wszystkiego to potem bedziesz zalowla....a tak to nawet gdyby nie poszlo po mysli to pretensji zadnych do siebie nie bedziesz miala!!z reszta po takim uzbrojeniu musi sie udac!!! caluje i milego wekendu zycze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myszko bol jajnikow moze oznaczac owulacje ale kurcze nie musi!!! ale najczesciej oznacza tylko co ta tempka nie chce skoczyc... no i ja tak mialam strasznie bolaly jajniki...smialam sie ze jajko zweszylo plemniki czekajace i sie rwie do nich!! w niestarankowych cyklach takich boli nie mialam.... jajeczko wie o czekajacych plemnikach ....wysyla im sygnaly....nawet one jak wplywaja do pochwy to dopywaja do sluzu ...tam sie zywia i czekaja na znak kiedy maja przystapic do dalszej akcji....jakie to niesamowite!!! jedno i drugie o sobie wie i bardzo chca by doszlo do zaplodnienia ,ale najpierw trzeba pokonac bariery i przeplynac kwasne srodowisko macicy...bo zaplodnienie nastepuje w jajowodzie ...wiec kawal trasy przed nimi.... ------------------------ myszko kciuki mocno saciskam!!napisz kiedy ostatnie staranka... dobrze pamietam 17dc ostatnie a teraz mamy ktory 21dc??? bol byl kiedy?? najczesciej jakie dlugie masz cykle?? i kiedy owulke zaobserwowalas najczesciej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobiety Podczytuje was czasem, pisałam tu kiedyś :) U mnie 19 tc i za niecałe 2 tyg dowiem sie czy to dziewczynka, ale szczerze powiem wam ze nie dopuszczam innej opcji. W sumie stosowalam dietę, kalendarz chiński, ale stosunek był kiedy na teście były dwie grube kreski i 3 dni przed też więc mysle ze szanse na daną płeć można zwiększyć ale nie da sie do końca zaplanować bo dużo zależy od naszych panów czy maja np plemniki męskie bardzo silne. Dam wam znać co u mnie w brzuszku mieszka ale na 100% uwierze jak zobaczę na żywo :) Józka strasznie mi przykro z powodu twojej kuzynki, nie potrafię sobie wyobrazić tego :( ja mieszkam w Uk i w zeszły poniedz koło mnie był straszny wypadek, kobieta jechała z mężem rodzić do szpitala i mieli zderzenie czołowe, helikopter zabrał ja do szpitala, urodziła przez cesarke dziewczynkę ale dziecko zmarło a ja maszyna podtrzymuje przy życiu, jej mąż ma ciężkie obrażenia nóg. Coś strasznego :( Nawet jeśli my uważamy na drodze to ktoś z naprzeciwka może spowodować tragedie. Bardzo współczuję jeszcze raz 🌻 pozdrawiam cała resztę i życzę wszystkim spełnienia marzeń a tak naprawdę cieszmy sie tym że możemy mieć dzieci niezależnie jakiej płci bo życie jest krótkie i trzeba doceniać to co mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewik masz racje , ale ja jestem w goracej wodzie kapana a poza tym wiesz moj wiek juz nie jest obiecujacy :) moze sie tak zdarzyc ze dlugo bede musiala sie starac o synka , slyszalam za podobno po 35 rz jest bardzo trudno, ale zrobie jak mowisz kupie testy, i bede sie obserwowac , narazie tem. 37,01 wiec mam skok bo wczesniej bylo 36.04, dziekuje za wyjasnienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HopeU pewnie ze cie pamietamy ...swieta racja -cieszmy sie z zycia z tego co may bo zycie jest takie ulotne ze szkoda czasu na zamartwiania sie o bzdury...no ale wlasnie taka nasza natura!!! straszne rzeczy nam znow napisalas...musieli sie spieszyc na ten porod!!! widzisz gosiu moze i wczoraj byla owu a dzis skok ale bez testu nie powiem na 100% bo skoro owulacja moze byc nawet i do3dni przed skokiem ...jak i na skoku ....to mozna gdybac!!! przygotuj sie.... a za wiek to ci zaraz trzasne!!!! nie czepiaj sie pierdol!!! wiem ze jestes w goracej wodzie kapana ...bo kobita jestes...jeszcze spokojnie czekajacej chocby wiecznosc to nie widzialam...my tygodnia nie wytrzymujemy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewik78 Dzieki za pocieszenie tak staranka ostatnie byly 17dc wieczorkiem bóle od 18 do 20 dc i dzisiaj cisza nic po za tym ze mnie głowa boli. 21 dc dzisiaj zobaczymy jutro rano melduje czy byl skok a teraz ide chyba spac bo mi głowa pęka dobranoc udanego weekendu ... Naprawdę ewik podziwiam Cie musisz miec to wynagrodzone !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde to jak dzis spokoj to tez bym stawiala na owulke na 20dc.... ja u siebie jak mialam taka burze jajniorow to obserwowalam kiedy sie wyciszy-wtedy stawialam ze juz po!!! jutro zamelduj tempusie ...ja kciuki trzymam juz za skok....jak nie bedzie tego ranka to nastepnego juz bankowo!!! ale zebysmy byly spokojne to lepiej niech jutro cos drgnie.... dzieki :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ewik Ty to jestes expertka, to jest niesamowite jak wszytkim dziewczynom pomagasz i doradzasz. Przez to wszystko dziewczynka musi byc na bank!!!!! HopeU ja tez Cie pamietam i zycze coreczki!!! Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba ta Gosia ktora wylicza jakos plec tobie wyliczyla corke, tak? Z tego co piszesz to przytulanko bylo u Ciebie 3 dni przed owulacja i jakos dzien przed? Dobrze zrozumialam? Tak czy inaczej zycze powodenia i trzymam kciuki. Ps Czy dlugo stosowalas diete i staralas sie o dzidzie? Czy masz jakies zachcianki typowo na dziewczynke albo cos w tym stylu? Pozdrawiam Milej niedzieli dziewczynki hehehehe:* Gonia - my wszystkie chyba kobiety tutaj jestesmy w goracej wodzie kąpane i bysmy chcialy wszystko tu i teraz!!!!!a najlepiej na wczoraj ...hehehehe:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak gosia wyliczyła mi dziewczynkę :) Dietę stosowalam tak poł roku przed ale bez przesady, staranka zakończone na 3 cyklu udało sie szybko. A owulke zawsze mam tak 15/16 dc staranka były chyba od 11, 12, 13 ale 15 dc też. Mam nadzieję i jakieś przeczucie że będzie dziewczynka . Oby... Miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fikusowo do experta to mi kilometry brakuje....cos tam wyczytam...takie najwazniejsze rzeczy dotyczace planowania i tyle.... a udac to musi nam sie wszystkim najlepij..... HopeU wiesz ja mysle ze ten stosunek z 15dc to mogl nawet nic nie zdzialac,bo zaplodnienie nie nastepuje tak z mety... jesli stosunek byl wieczorem a owulacja np poznym wieczorem 15dc na 16... te nowe plemniki troche musza polezec w sluziku by byc żwawszym i zdolnym do zaplodnienia....tak sie mowi ze ze 6godz by im bylo potrzebne na odzywienie sie i dalszy atak za jajem..... bo sama droga im zajmuje kilkanascie minut ale nie sa one zdolne do zaplodnienia bez wczesniejszego odzywienia sie.... a u ciebie przy jaju mogly juz czekac plemniczki gotowe z 13dc i wyprzedzic mimo wszystko te z 15dc....oby-tego rowniez ci zycze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde tyle sie napisałam i mi wcieło :M !!! Dzisiaj tempka 36,6. Czytalam gdzies ze skok temki moze byc różny raptowny, stopniowy lub schodkowy wiec moze ja mam stopniowy to moje tempki jak myslicie: 6dc-36,5 10dc-36,4 14dc-36,4 18dc-36,4 22dc-36,6 7dc-36,5 11dc-36,5 15dc-36,6 19dc-36,3 8dc-36,5 12dc-36,5 16dc-36,4 20dc-36,3 9dc-36,4 13dc-36,4 17dc-36,6 21dc-36,4 ostatni ból jajników 20 dc wiec moze to była owu i od wtedy rosnie pomału temka no nic zobaczymy jutro tylko ze jeszcze wczoraj byl sluz płodny dzisiaj zanika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×