Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

mamuśkamimi, pH śluzu jest zwykle niższe jak moczu ale co do różnicy to nie ma tu żadnej reguły, np. jedna dziewczyna ma pH moczu 7,5 a śluzu 4-4,5. Do tego pH moczu bardzo szybko reaguje na zmiany w diecie (potrafi się zmienić szybko po posiłku) a pH śluzu reaguje wolniej. A nie myślisz o cyfrowym mierniku pH? majóweczko, we wtorek rezerwuję dla Ciebie moje kciuki!!! ...pewnie już doczekać się nie możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah lzej na sercu bedzie jak pomiary beda ok...dziecko z wpadki po zazywaniu antykoncepcji,a to bedzie drugie i ostatnie scanowanie tutaj w Uk,no chyba ze beda komplikacje jakies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jednym temacie jest dziewczyna,ktora miala obie ciaze przez stymulacje,sex byl dokladnie w owulacje bo miala monitoring cyklu i ma dwie cory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczko, ja mam połówkowe USG 4 dni po Tobie i też czuję, że ogromny głaz spadnie mi z serca jeśli okaże się, że z dzidzią wszytko w porządku. Co do starań w owulację to ja nie wierzę w magię odsuwania się od owulki i znam wiele dziewczyn, które mają córki z dnia owulacji (według mnie ważna jest dieta, suplementy, pH, rodzaj śluzu, hormony i inne) ...a jeszcze jak to będzie 8-20h po niej to podobno prawdopodobieństwo poczęcia córki wynosi aż 90% :) A propos ta koleżanka o której Ci wspomniałam miała dziś USG połówkowe i będzie mieć synka (starania były 3 dni przed owulacją) - tak więc test na płeć w jej przypadku dobrze odgadnął (no ale miał aż 50% szansy, że dobrze trafi ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajce :) Araguaia - dzięki za odpowiedź :) No tak zastanawiam się nad jakimś cyfrowym miernikiem Ten Hanna szukałam ale w sklepach internetowych jest on niedostępny a przynajmniej ja nie umiem go poszukać :( Na allegro też nie widziałam Jak masz pod ręką to podaj mi prosz enamiary na niego Dzięki :) I jeszcze mam pytanko o ten Pre-seed - jak go stosować ? Tymi aplikatorami ? jesli tak to w jakiej dawce ? i ile przed starankami ? Kilka dni czy wystarczy w dniu staranek ? Aha i znalazałam na allegro siemię lniane w kapsułkach myślisz żewarto je brać ? Co lepsze ten olej z łososia czy ten len ? bo oba są z kawsami omega 3-6-9 więc jakbym barała oba to raczej za duża dawka - jak myślisz ? Ten cykl zmarnowany, nie mam już płodnego śluzu więc nie będę ryzykować wieczornymi starankami ? To jest 15 dc i wczoraj miałam ból owulacyjny cały dzień a największy wieczorem. Test wyszedł pozytywnie 13 dc wieczorem a 14 dc rano krecha testowa mocniejsza od kontrolnej a zatem myśleż że dziś wieczorem już jest za poźno Jak myslisz ? Araguaia - przepraszam że cię tak zamęczam pytaniami ale już miesza mi się wszystko i potrzenuję twojej rady Dzięki kochana za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorrki za literówki - mam nadzieje że się doczytasz ;) Piszę szybciutko z pracy a nie mam za bardzo na to warunków dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia-Z tymi testami jest podobnie jak z metoda owulacyjna ha ha,jakas babka pisala w opini pod testem,ze kupila swoim dwom corka w ciazy testy i obu wyszly roze,ale na Usg okazalo sie ,ze tylko jedna z nich zostanie mama coreczki ,druga definitywnie miala chlopca...:) No to nic,czekamy do wtorku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pewnie kilka osób mnie pamięta bo pisałam tu kiedyś. Chciałam tylko się pochwalić że 24.12.2011 przyszedł na świat mój synek 4070 kg i 52 cm. Pozdrawiam wszystkie mamuśki oraz starające się może kiedyś tu wrócę...bo myśle w przyszłości o 3 dziecku lecz płeć jest mi już obojętna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkamimi, możesz zakupić go choćby tutaj: http://erybka.pl/product-pol-2837-Hanna-Instruments-HI-98103-Miernik-pH.html (sprawdzony przeze mnie sklep, wiele razy robiłam tam akwarystyczne zakupy :) ). Co do Pre-Seed to bladego pojęcia nie mam ale z tego co kojarzę to jest to lubrykant stosowany tuż przed staraniami. Można jednak go zastosować kilka dni przed by pH śluzu zaczęło już rosnąć ...a skoro jest bezpieczny dla plemników to stosowałabym go do samej owulki by komórka jajowa naładowała się ujemnie :) Znalazłam też informację, że należy jeść jak najwięcej zimnych posiłków, zimne podnoszą pH a gorące obniżają. To może kup to siemię lniane? Olej z ryb nie może zawierać tranu a nie mam pewności czy ten z Allegro go nie zawiera. Na starania niestety już raczej na pewno za późno, komórka jajowa żyje podobno tylko 24 godziny a niektórzy twierdzą, że do zapłodnienia zdolna jest krócej (owulka na 90% była wczoraj, plemniki po stosunku potrzebują jeszcze około 6 godzin pobytu w szyjce macicy by dojrzeć). No i lepiej nie ryzykować staraniami kilka-kilkanaście godzin po owulce - jest to metoda "O+12" która daje podobno aż 90% prawdopodobieństwa w poczęciu córki! :) myszka, gratuluję dorodnego syneczka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - dzięki za odpowiedź :) W tym sklepie też widziałam ten miernik tyle, że jest on tam niedostepny. Staranek nie było, też uważam że to byłoby za późno, tym bardziej że śluzu płodnego już nie miałam. Ten len chyba jednak lepszy więc go kupię. Cykl stracony ale jakoś się nie martwię bo wydaje mi się że do kolejnego lepiej się przygotuje z tymi suplementami. Kasiu - a co u ciebie ? majoweczko - wiedze że nadal analizujesz skuteczność tych testów na płeć, a moim zdaniem to totalna ściema I jak komus się sprawdzi to poprostu czysty przypadek. Pozdrawiam dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko - gratuluję synusia :) Jesli mozesz przypomnij jak ci się udało go ustrzelić :) ? ja staram się własnie o chłopaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! mamuśkamimi, faktycznie jest niedostępny, może tutaj będzie na stanie sklepu: http://www.sklep.chemprof.pl/hi-98103-kieszonkowy-i-ekonomiczny-ph-metr_s2,1,2,130,168,0,0,0 http://www.morskie.com/hanna-hi98103-kieszonkowy-phmetr-z-wymienialna-elektroda-p-1610.html http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&products_id=7771 Będę trzymać kciuki za owocne staranka w przyszłym cyklu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Myszka ja bardzo dobrze ciebie pamietam, gratuluje i mam nadzieje ze u ciebie wszystko ok. teraz uswiadomilam sobie jak ten czas szybko pedzi... dziewczyny napisze szybciutko co tam u mnie.. .8dc &&&&, 10dc pojawil sie sluz i delikatna kreska testowa, 12dc &&&&, (Araguaia napisala :"Podobno też największa ilość spermy występuje przy powstrzymywaniu się od współżycia przez 2-6 dni, przy czym 4 dnia ta ilość jest największa a 7 dnia gwałtownie spada.) wiec u mnie byl 4dzien i najwieksza ilosc, 13dc kreska kontrola mega mocna i sluz 14dc &&&& 15dc suchutko, brak sluzu Napisze najwazniejsze, pisalam to juz wczesniej ale napisze raz jeszcze... Ja mysle ze to po wit B. Jesli nie udalo sie teraz to juz jestem coraz blizej mojej fasolki, wit B naprawde dziala. Ja juz od dawna nie widzialam tak mega mocnej krechy na tescie owul a sluz... hmmm, jeszcze w poprzednim cyklu napisalabym wam ze nie wiem co to a ten cykl... rewelka. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witak Kasiu a staracie sie o chlopczyka czy dziewczynke? wybaczcie ze nie jestem na biezaco :( ale wdrazam sie Kasiu jaka witemine B bralas a testy takie z allegro? mzoesz poslac linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - dzięki serdeczne za namiary na ten miernik :) Muszę się zastanowić ale chyba się skuszę Choć z drugiej strony - co ja z nim zrobię po starankach - może ode mnie odkupisz do akwarium ? ;) Wiecie co zaczełam mierzyc tempke ale jednak nie jestem specjalnie konsekwentna i zapominałam.... :( także dupcia zimna Kasiu - no no .... pięknie się zapowiada u ciebie :) I przytulasy w samą owulkę super super :) coś czuję,że fasolcia u Ciebie murowana !!! No i moment chłopaczkowy bardzo :) To może ta soda pomogła ci na śluz ? Piłaś jej dużo ? Ja jej nie przełknę oj nie ! ale teraz żałuje że mam taki odruch wymiotny :( -może też by mi pomogła A nie mam za dużo tego śluzu, tak przez 2 -max 3 dni i objętościowo też nie za dużo. Ja chyba wit b nie potrzebuje bo u mnie zawsze testowa wychodziła piękna tłusta ciemniejsza od kontrolnej Tylko właśnie jak wziełam ta witamine to mi się wszystko skróciło i pomieszało. Ale odkąd jej nie biore wszystko wraca do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek witaj :) Pytałaś co prawda Kasię ale ja tylko podpowiem że ten B complex jedna dziewczyny biorą w dawce 50mg a inne w 100mg podobno ta druga dawka skuteczniejsza. Ta wit z twojego linka dobra ale coś tania chyba dlatego że ma termin ważności tylko do kwietnia 2012r Testy zawsze kupuję z allegro i są w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wdrażam sie do tematu :) musze testy owulacyje kupic a jest ich duzo :) co do temperatury to ja tez mierzylam ale zapominam czasem- jak musze wstac o 5:30 :( to jakos zawsze zapominam :) musze kupic wreszcie te suplementy a w domowej apteczce znalazlam wit B6-nie mam pojecia na co ja dostalam, zastanawiam sie czy ja brac, czy ona wystarczy? mamuśkamimi,Araguaia podopwiecie? w aptece nie bylo tego preparatu z zurawiny jest jakis zurawit? ale nie wiem czy to sie nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc asiek... zadalas mi pytanie czy staram sie o chlopczyka czy dziewczynke...hmmm... bardzo dlugo probowalam chlopca, pozniej bylo mi obojetne, a teraz staram sie o dziecko... Moim problemem byly zbyt krotkie cykle a testy owul pokazywaly kreske testoiwa dopiero w 15dc i przy cyklach 24, 25 nie bylo mozliwosci aby fasolka sie zadomowila. Moim zdaniem ja poprzestawialam caly swoj cykl poprzez wiesiolka, no ale to jest moje zdanie, choc inne dziewczyny go chwala Dzieki dobrym rada Araguaia kupilam Wit B Complex 100mg, jesli chcesz to moge wkleic link, ale ja je kupilam na e-bay w uk, mysle ze na alegro kupisz tak samo tylko taniej, testy owulacyjne tez kupilam tutaj bo za 30szt zaplacilam ok 4.00 mamuskamimi masz racje, woda z soda okropna, no ale ja wypilam kilka razy i dosc. Nie nastawiam sie ze sie udalo no ale zawsze jest nadzieja :) Teraz jestem ciekawa jak dlugo bedzie trwal moj cykl. Kasiu dobra duszyczko, napisz mi jeszcze co robi z wit B, jedne pisza aby lykac caly cykl, inne ze do owulacji a jeszcze inne ze niby od owulacji... dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, jeśli zależy Ci na wydłużeniu fazy lutealnej i poprawieniu owulacji to koniecznie łykaj B-Complex przez cały cykl, na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc! asiek, Urinal to najczęściej nic innego jak po prostu żurawina, preparat ten obniża pH a to zapobiega infekcjom dróg moczowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu w domku mamy synka :) jak uda sie dziewczynka bedzie fajnie, jak chlopiec tez bede sie cieszyc - najwazniejsze zeby dzidzius byl zdrowy i co najwazniejsze byl! a z pierwszym nie bylo latwo - 6mies- moze ktos napisze ze to szybko, dla mnie to bylo strasznie dlugo, ale udalo sie :) ciagle zastanawiam sie nad tymi paskami do ph :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamimi a jak tam u ciebie, poczytalam i wyczytalam ze w podobnym czasie mialysmy owulke... Dziewczyny ja jeszcze ma jedno pytanko ktore mnie meczy... ostatni dzien sluzu plodnego to owulacja czy pierwszy dzien "suchy" wiem, ze jest to smieszne pytanie, no ale coz kto pyta nie bladzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia mozesz mi jeszcze raz podac linka do Twojego zbioru inf z chomika? bo klikalalam na niego ale jakos nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam :) a co to jest Sylk? kwas foliowy mam zamowialm ta wit b i i czytam ze Calcium Citrate tez tzreaba- chyba ze jest jakis inny specyfik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... co do mojego pytanka to nie wiem czy czegos nie pomieszalam... Kasiu dziekuje za odpowiedz, ja bede lykac jednak caly czas :):):) no chyba ze w koncu zmienie na Vitamins for pregnant :):):) moja pierwsza ciaza i pierwszy cykl, ja wtedy nie myslalam o wyliczeniach, obliczeniach ani o witaminkach. Poprostu uznalismy ze nadszedl czas i chcemy dziecko, pierwszy cykl i mam dzis prawie 8-letnia panienke, ktora domaga sie siostry, ba nawet imie ma juz wybrane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×