Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawaa

Planowanie płci dziecka

Polecane posty

Kasiu, zatem już 12 dpo, test 10 mIU/ml powinien już coś pokazać, zrób może jutro z rana ten owulacyjny? Testy owulacyjne krzyżują się podobno z HCG na poziomie 10 więc działają podobnie jak ciążowe 10 mIU/ml. Ja w obu ciążach nie miałam do 6 tygodnia żadnych objawów, w obecnej też przez długi czas nie obserwowałam śluzu ...trzymam mocno kciuki za 2 krechy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamina B6 (przyjmowana we większych dawkach) wydłuża fazę lutealną, obniżając prolaktynę wspomaga wzrost progesteronu, u jednych działa szybciej a u drugich trzeba dłużej poczekać na efekty ...tak więc kto wie czy to nie jej zasługa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Araguaia - dzięki za info,jesteś nieoceniona :D Z tym białkiem to jednak bym się bała No chyba się zaopatrzę w ten Pre-Seed ale to dopiero tak za dwa cykle. Na razie spróbuję z tym napojem sodowym sodowym tak przez 5 dni przed owulką - jak myślisz taki czas będzie wystarczający ?, Poza tym będę piła siemię lniane, olej lniany i Guajazyl na rozrzedzenie śluzu bo ostatnio już ładnie mi zadziałał no i tak jak radziła ally buuuużo płynów. I jak to nie wystarczy wtedy zadziłam z tym Pre- Seed. Cieszę się że już czujesz się dobrze i nic ci nie doskwiera :D Może to z takie nerwobule z emocji były. Kasiu - a jeszcze masz to plamienie czy już całkiem czysto u ciebie ? No jesli masz dużo takich białych bezwonnych upławów to hmmm mogą być ciążowe upłaty :) ja tak miałam w obu ciążach. Zmierz sobie tez temperturę jeśli okolicach 37 st to te bardzo obiecująco a cycuchy zwłaszcza sutki bolą cie nadal ? Gal dzięki zakciukasy :) ale u mnie dziwna sprawa wczoraj od rana miałam takie różowawe delikatne plamienie a potem w ciągu dnia ustały i teraz już mam czysto ale poza tym objawów całkowicie brak i temeraturka mało ciązowa więc u mnie to kwestia czasu. W zeszłym cyklu. Ostatnio po wit B6 cykl mi zaszalał i skrócił się do 25 dni ale zawsze miałam cykl 28-29 i teraz termin mam dopiero na niedzele. Więc zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal - następny cykl będzie twój zobaczysz !!!! No właśnie nie przetestujemy metody 0 +12 a teraz będziesz się starać tez tą metodą czy jednak przed owulką spróbujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamuśkamimi
jaka Ty jestes żalosna, taka miła do bólu a w tym falszywa jak but! podlizujesz sie wszytskim i kazdej chcesz wejs do duppy koszmar.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśkamimi, czytam, że Ci po B6 cykl się skrócił. No właśnie, ja w dwóch cyklach brałam b6, w odstępie bodaj 2 miesięcy, i właśnie wtedy miałam dziwnie krótkie cykle. Skoro i u Ciebie, też tak jest, to może coś w tym jest. Araguaia- może jednak coś w tym jest. Może niektóre organizmy reagują inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, Mamuśkamimi, -dzięki. Sama nie wiem, na pewno spróbuję przed owulką, ale znając życie nic z tego nie będzie. Bo ja mam dużo śluzu płodnego, a jego trzeba unikać, więc z tym oddalaniem się ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal - tak tak w cyklu w któym brałam wit B6 pierwszy raz w życiu cykl tak bardzo mi się skrócił do 25 dni. Teraz nie brałam i cykl już dłuższy bo 27 dni. @ właśnie mi się niedawno pojawił i juz całkiem rozkręcony, ale to dobrze bo porządniej się przygotuję do kolejnych staranek o chłopaczka. Wiesz u mnie moja pierworodna córa powstała przy baaaardzo rozciągliwym płodnym śluzie więc na 3 dni przed owulacją więc u mnie to ph było zapewno wysokie a jednak dziewuszka. Może ja jestem wyjątkiem ale u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuskamimi
no widzisz od razu cie sprostowało i przestalas sie podlizywac dziewczyną :) ciesze sie że bierzesz do serca moje rady a synka i tak nie bedziesz miec jest tego w 100 % pewna :D ale mozesz sie starac bedzie rozczarowanie przy usg jak sie dowiesz że trzecia baba w drodze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal 22 - ja sobie tak myśle na temat tych witaminek i może to tak jest że nasze organizmy są różne i to co służy jednej u drugiej może troche szkodzić. Niektóre dziewczyny zachwalają castaginus a drugie wręcz przeciwnie, tak samo jest z tym wiesiołkiem. Może jak się tą wit B6 długo bierze to lepiej działa, tak mówi Araguaia. Ja jestem straszna panikara i jak pisałam trochę się wystraszyłam tym krótkim cyklem i jakoś się boję zaryzykować aby całkiem cykl mi sie nie rozregulował. Ja dziś wzięłam wiesiołek ale będę brała delikatną dawkę po jednej kapsułce rano i wieczorem i zobacze co się będzie działo. Do tego witaminki FertilCare, siemię, olej lniany, potas duużo picia no i testami owul się wspomoge. Oblicze to dojrzewanie śluzu i trochę to ph przetestuję paskami. Na tym koniec choć, choć dla mnie to bardzo dużo ;) Kasiu - a ty jak tam ? coś sie nie odzywasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posyłam raz jeszcze linka do forum, na którym dziewczyny opisują jak witamina B6 działała na ich cykle http://www.babyandbump.com/ttc-groups/12563-vitamin-b6-lengthen-luteal-phase-increase-progesterone.html, niektóre czekały kilka cykli na efekty. To nie jest jakiś silny lek żeby miał zadziałać od razu, czasem pierwszy cykl może być dziwny ale z cyklu na cykl powinno być coraz lepiej (to, że witamina B6 inhibituje prolaktynę a prolaktyna zaburza wydzielanie progesteronu a także hormonów LH i FSH to naukowo dowiedziony fakt, u mnie faza lutealna wydłużyła się, znikały stopniowo plamienia przed i po @, w końcu okres mi się normalnie zaczynał i kończył, kreski testowe na testach owulacyjnych zrobiły się ciemniejsze w dniu pozytywnego testu ...a finał był w postaci 2 kresek na teście ciążowym więc ze swojej strony polecam :)) Przecież Castagnus też nie działa od razu a trzeba poczekać te 3 miesiące na zakończenie kuracji. Niektórym dziewczynom też np. średnio pomagała dawka B-50 a dopiero dawka B-100 dawała widoczne efekty, moim zdaniem nie można się za szybko zniechęcać :) Dodam tylko na koniec, że witamina B6 podnosi progesteron a wysoki progesteron bardziej sprzyja poczęciu dziewczynki (konkretnie wysoki progesteron oraz niski testosteron i estrogen, u mężczyzny zaś wysoki estrogen i niski testosteron). Dobrej nocki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! Jejku jak na dworze zimno, u nas jest 3, oj zima, zima. U mnie cykl dzieki wit B poprawil sie o 3dni :) Tak wiec dzis 1d nowego cyklu. Poprzedni trwal 27dni, a owul byla w 15dc. Wczoraj juz nic nie pisalam, gdyz sledzilam i czytalam wiele wypowiedzi na temat Wit B. Wieczorem pojawila sie skapa ilosc krwi, ale tylko po toalecie, troszke sie przestraszylam, iz skoro tyle dni bylo czysto no to co sie dzieje, no ale juz wszystko jasne, po prostu moj organizm zaczal reakcje na wit B a to sa takie skutki, Przeczytalam iz mozna brac witB przez caly cykl, choc jest grono osob ktore braly do owulacji cos na zasadzie przyjmowania wiesiolka. Kasia pisala ze brala caly cykl, wiec ja chyba tez sprobuje choc zastanawia mnie to plamienie po oddaniu moczu, tylko na papierze, a pozniej spokoj. Pozdrowionak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu przepraszam ze znowu mecze cie pytaniem ale czy FertilCare i FertilMan mamy nadal lykac z wit B6, boje sie aby w moim organizmie nie bylo zbyt duzej dawki kwasu foliowego? dzis juz kupilam te wspomagacze, tak wiec 2-3 dni i bede miala w domku. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Araguaia - jest na pewno tak jak piszesz, ja zupełnie tego nie podważam :) I jeśli ktoś mają jakiś problem z długością drugiej fazy cyklu to faktycznie ja bym tę witaminkę poleciła jak najbardziej i myślę że w dłuższym okresie przy takich problemach może zdziałać cuda. Ale ja zawsze miałam bardzo regularne cykle i długość drugiej fazy cyklu zawsze miałam 14 dni (liczyłam ją od bólu owulacyjnego) bo temperatury nie mierzyłam. Ale ta liczba zawsze była stała i dopiero po wit B6 tak mi się skróciła. A zatem chyba nie ma sensu zaburzać coś co dobrze funkcjonuje :) Teraz już nie brałam i miałam już dłuższy 27 dniowy cykl, mam nadzieje,że się całkiem wyrówna do 28-29 dni jak zawsze. Uważam, że skoro w obu ciążach nie miałam żadnych problemów z plamieniami czy jakimiś najmniejszymi bólami podbrzusza jak na okres, w początkowym etapie ciąży - to oznacza,że progesteron jest na dobrym poziomie i możliwe, że tak jest do tej pory(nie badałam go). Mój ginek też twierdzi, że mdłości w ciąży są oznaką iż progesteron jest na wysokim poziomie a wiadomo że jest to hormon który w głównej mierze odpowiada za utrzymanie ciąży a zatem mdłości mają jakiś plus i dają jakiś obraz poziomu progesteronu. Ale dziś znów szaro - bury dzień. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamimi ja w tym cyklu bede pila kilka dni przed owulacja wode z soda, a oprocz tego wode z duza iloscia cytryny, matko... jakie dawki, no ale jak tak zaczniemy mieszac w tych naszych organizmach to moze cos z tego wyjdzie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mamuskamimi chcesz kawke, bo ja robie.... jakis ciasteczko tez sie znajdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasi tak tak ja też ten napój sodowy wypiję i Gajazyl na rozrzedzenie śluzu. No rzeczywiście dużo tego, oby jednak pomogło :) Ja przed starankami o moje panienki nic nie brałam oprócz kwasu foliowego no ale może ja tak naturalnie to tylko dziewuszki mogę mieć :D i na chłopaczka to muszę się trosze pofaszerować :D Pozdrawiam i uciekam śniadanko szykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Kasiu, a Ty łykasz B-50, B-100 czy 2 x B-50. Jeśli 1 x B-50 lub 1 x B-100 to spokojnie możesz jeszcze łykać 400 mcg w FertilCare, da to bardzo zalecaną dzienną dawkę 800 mcg. Co do witaminy B to przeczytałam gdzieś taki schemat: bierzemy do owulacji jeśli zależy nam tylko na poprawieniu owulacji i zwiększeniu szans na płeć, przez cały cykl jeśli zależy nam na wydłużeniu fazy lutealnej (oraz oczywiście poprawieniu owulki i produkcji progesteronu w II fazie cyklu) oraz tylko po owulce jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na wspomożeniu produkcji progesteronu i ułatwieniu implantacji zarodka. Choć według mnie ostatnie postępowanie jest niezbyt właściwe, trzeba przecież poprawić pierwszą fazę by mieć lepszą drugą, lepsza owulka to lepsze ciałko żółte, które produkuje potem lepiej progesteron. Ze wspomagaczy dla M najbardziej polecam L-karnitynę a na drugim miejscu FertilMan, macę i konezym Q10. mamuśkamimi, cykle zapewne masz bardzo ładne i faktycznie nie trzeba w nich mieszać :) Próbowałam znaleźć linka na Fertility Friend, który pięknie pokazywał jak witamina B6 zmieniła moje wykresy ale niestety chyba został tylko mój ostatni szczęśliwy wykres. Co do mdłości w ciąży to znalazłam coś takiego: Nie wiadomo, co dokładnie wywołuje poranne mdłości i wymioty u ciężarnej. Badania naukowe wskazały jednakże na związek gonadotropiny kosmówkowej (hormon hCG) z tymi dolegliwościami. Sam hormon, według naukowców, nie powoduje dolegliwości w ciąży odpowiadają za nie najprawdopodobniej substancje, które stymulują jej syntezę we wczesnym etapie ciąży. Obecnie znanych jest co najmniej 11 działających lokalnie hormonów, które stymulują wydzielanie i uwalnianie hormonu HCG z łożyska. Potrzebne są jednak dalsze badania, by to potwierdzić. Dodam na końcu, że w pierwszej ciąży nie miałam żadnych mdłości a ciąża była bardzo zdrowa, wyniki zawsze idealne. Podobno w przypadku płodów żeńskich przyrost HCG jest o ok. 20% wyższy niż w przypadku płodów męskich. Poziom HCG w krwi matek noszących w swoim łonie dziewczynki jest wyższy, niż u kobiet spodziewających się synów, także w II i III trymestrze. Może dlatego w drugiej ciąży miałam mdłości :) Choć z tego co się zorientowałam to nie ma tu żadnej reguły i są kobiety, które wymiotowały nosząc w sobie synka a czuły się świetnie nosząc córkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu dziekuje, my bierzemy B-100, czyli ja spokojnie moge lykac FertilCare a moj M powinien odpuscic sobie FertilMan a Lykac L-karnityne. Ok, super tak wiec zaraz anuluje transakcje FertilMan. Ja nie moge znalezc L-karnityny z odpowiednia dawka, jesli bedziesz miala chec i czas prosze poszukaj mi na ebay-u. Ja w aptece nie mam po co pytac bo i tak nie dostane. Kasiu i jesli dobrze zrozumialam to wit B w tym cyklu mam lykac tylko do owul? aby zwiekszyc szanse na chlopca czy ogolnie aby bylo lepiej??? Dzieki ze ty jestes taka madra i chetnie pomagasz bo ja juz jestem zakrecona :( Ten cykl pieknie zostal wydluzony, wlasnie dzieki witaminie B, juz dawno nie mialam 27dc a teraz :):):) Dziekuje za twoj czas, a wiem ze przy dziecku nie masz go za wiele, dlatego teraz wykorzystam cie i twoja wiedze na Maxa, bo pozniej dojdzie drugie i bojhe sie ze uciekniesz i nie dasz rady czasowo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, jeśli jest taka możliwość finansowa to niech łyka i L-karnitynę i FertilMan. Po prostu postawiłam L-karnitynę na pierwszym miejscu gdyż ona w ogromnych stopniu zwiększa ilość, ruchliwość i jakość plemników a więc i płodność (a ponadto zwiększa szanse na poczęcie chłopca podnosząc testosteron :) ), FertilMan zawiera jednak całą masę cennych składników takich jak L-arginina, L-tauryna, cynk, selen i wiele innych. Co do witaminy B6 to ona zwiększa progesteron a więc szanse na dziewczynkę a nie chłopca. Jednak jeśli zadbasz o wysokie pH i śluz płodny to witaminą B6 się nie przejmuj :), najważniejsze, że ona pomaga zajść w ciążę (wyższy progesteron to dłuższa faza lutealna i większe szanse na prawidłowe zagnieżdżenie się zarodka) i ją utrzymać a to najważniejsze. Ja bym na Twoim miejscu łykała B-100 przez cały cykl. Tu masz przykładową aukcje z L-karnityną http://www.ebay.co.uk/itm/Now-Foods-L-Carnitine-1000-mg-100-Tabs-Purest-Form-Clinically-Tested-Amino-Acid-/280770010343?pt=UK_Health_Beauty_Vitamins_Supplements&hash=item415f325ce7 . Kasiu, naprawdę nie ma za co kochana, ciesze się jeśli mogę pomóc i trzymam kciuki byś szybko ujrzała te 2 magiczne kreski na teście ciążowym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, jeszcze raz podsumowanie co wspomoże męskie plemniki: L-karnityna 1000-2000 mg dziennie, witaminy typu FertilMan (z cynkiem, selenem, L-argininą i innymi cennymi składnikami), witamina E 400iu, maca, koenzym Q10 (mój brał 200 mg), kwas foliowy oraz B-Complex (ja mojemu dawałam B-50).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) No i mam mały sukces mój M zdecydował się na FertilMan :D i macę - no skoro trochę afrodyzjak to się zachęcił ;) A poza tym nic się niedzieje @ sie rozszalała na całego i tak pewnie jeszcze 3-4 dni A od 8dc będę robiła testy aby znów tak owulka mi nie umknęła :D Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - wracając do tych mdłości to ja miałam na myśli iż ginek twierdził iż mdłości pojawiają się przy wysokim progesteronie. A jeśli ktoś ma progesteron na normalnym, właściwym poziomie to mdłości mągą się nie pojawić. Co nie oznacza że jak progesteron nie jest na wysokim ale normalnym, właściwym poziomie to ciąża jest mniej zdrowa :) Ten wysoki pozim progesteronu jest dobry bo mocno podtrzymuje ciąże no ale dla kobiety jest uciążliwy. Może tym B-complex podniosłaś sobie przed ciążą progesteron na tyle, iż w ciąży jest na wyższym poziomie niż w pierwszej ciąży i stąd u ciebie te mdłości. U mnie tylko do 14 tygodnia a potem zanikły nas szczęście :) Mój ginek twierdzi że on się bardzo cieszy jak kobitka ma mdłości bo to dla niego zawsze mniej nerwów, iż na początku dojdzie do poronienia. Moja bratowa nie miała mdłości z czego bardzo się cieszyla ale w 8 tygodniu zaczeły się u niej plamienia i musiała łykac Duphaston dla podbicia progesteronu do właściwego poziomu. A zatem coś w tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! mamuśkamimi, z tego co ja czytałam to najprawdopodobniej za mdłości w ciąży odpowiada hormon gonadotropiny kosmówkowej. Poziom hCG wzrasta równomiernie przez pierwsze 14-16 tygodni ciąży, szczytowy poziom hCG ma miejsce około 14 tygodnia, po czym zaczyna stopniowo opadać. Podobno przy płodach żeńskich przyrost hCG jest o 20% wyższy, może więc dlatego w 2 ciąży miałam gorsze dolegliwości żołądkowe ;) ...ale to tylko zgadywanka i pewnie nigdy się już tego nie dowiem (w każdym razie moja siostra bliźniaczka też pierwszą ciążę miała bezobjawową a w drugiej identyczne mdłości jak ja ...i też za pierwszym razem miała synka a za drugim córkę :) ). Z tego co jednak czytałam to nie ma tu jakichś reguł i zdarzają się zupełnie odwrotne sytuacje ...no i też jedna kobieta może przecież reagować gorzej na takie samo stężenie hCG jak druga. Faktycznie wielki sukces, że udało Ci się namówić swojego M! ...może jeszcze jakoś Ci się przekonać go do L-karnityny :), ten specyfik naprawdę potrafi wiele zdziałać. Miłej niedzieli dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia - co do płci i mdłości to w moim otoczeniu ta teoria się nie sprawdza. Bratowa ma dwóch chłopaków i w jednej musiała tak jak pisałam brać ten Duphaston bo plamienia były i brak mdłości, a w drugiej okropne mdłości i zero problemów z bólami brzucha czy plamieniami a też chłopak. Znowu moja przyjacółka brak jakichkolwiek mdłości ale znów plamnienia Duphaston i dziewczynka :) Więc jak się jednak upieram przy progesteronie :p U mnie zresztą dwie ciąże całkiem różne w pierwszej okropne mdłości do 14 tyg, a w drugiej brak mdłości ale też nie było problemów z plamieniami i też dziewuszka :) Uciekam na spacer bo słoneczko pieknie świeci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×