Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lorry

TORBIEL JAJNIKA LECZONY GRAVISTATEM 250????????

Polecane posty

Gość ada72
Hej dzis byłam u ginekologa i znów zykrył u mnie torbiel.Naszczęście jest nie duza(25mm) ale i tak złapałam dołabo mecze sie z tymi cholernymi torbielami od 20 roku zycia.Czytając to forum zauważyłam ze nikt wyraznie nie napisał iz torbiele dzielą sie na kilka rodzajów. Generalnie są te które powstają z niepęknietego pęcherzyka i wtedy nie dochodzi do owulacji (je leczy sie tylko hormonami)i te drugie, gorsze, endometrialne czyli wypełnione krwią.Je leczy sie najczesciej operacyjnie, jezeli są duze.Moja z tego co wiem nie jest duza i doktorek narazie bedzie mi ją leczył tabletkami antykoncepcyjnymi Yasmin przez około 3 miesiące.Oczywiscie mam zrobić badania(ob i ca125).Nadnienie ze 4 lata lemu miałam usuwane cysty endometrialne z obydwu jajników operacyjnie (przez otwarcie powłok brzusznych co miało byc lepsze od laparoskopi bo dokładniejsze)i badanie ca125 wyszło duzo ponad norme.Teraz przeczuwałam ze to cholerstwo wróciło ponieważ tak jak 4 lata temu mam bardzo duze problemy z cerą i mialam racje.Doktor powiedział ze jest dobrej mysli i taką torbielke pomimo tego ze jest endometrialna da sie stłamsić w zarodku tylko leczeniem hormonalnym.Mam nadzieje ze ma racje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulix
Hej Dziewczyny Mam podobny problem do was. Wykryto u mnie torbiel krwotoczną na prawym jajniku. Lekarz mi wypisał Gravistat 250, ale niestety nie powiedzial ile mam przyjmowac, wiem ze mam rozpocząc w pierwszym dniu okresu. Przez jaki czas miałyscie je przyjmowac??? Czy w przypadku torbieli krwotocznej równiez jest wskazane zrobic badnie CA 125??? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada72
O ile wiem torbiel krwotoczna to endometrialna czyli powistala z krwi.Co miasieąc mamay okres i z niewiadomych powodów czesc tej krwi cofa sie jajowodami do jajników i stąd robią sie nam te torbiele. Wiec wydaje mi sie ze tez powinnas zrobić to badanie , ca 125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulix
Do ada72 Dziekuje Ci bardzo za szybka odpowiedz:) a moze wiesz ile powinnam brac ten lek(Gravistat 250)??? Gdzie najlepiej wykonac to badanie prywatnie, niestety nie dostalam skierowania na nie panstwowo??? Jestem z Warszawy. Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada72
Hej niestety nie odpowiem Ci ile musisz go brać bo ja jestem leczona czym innym(Jasmin to tabletki anty.)Ja mam na razie brac to 3 miesiące, ale powinnas podejsc do doktora zapytać. Napewno potrwa to pare miesiecy.Ale skoro nie powiedział Ci ze powinnas zrobić to badanie, to juz sama nie wiem czy to tylko jakies niedopatrzenie z jego strony czy rzeczywiscie nie musisz.Badanie na ca125 wykonuje sie prywatnie, wiec odpłatnie nie wiem dokładnie ile kosztuje teraz bo jeszcze nie poszłam ale mysle ze w granicach40-50zł.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada72
Aha pytałas gdzie mozna wykonac to badanie.....Zapytaj u siebie w przychodni, napewno skierują Cie w odpowiednie miejsce.Ja jestem z innego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nulix
Witam, ten lekarz co mi to przepisal był niestety z ostrego dyzuru ze szpitala. Pewnie tez bede to musiala brac kolo 3 miesiecy,sa to rowniez tabletki anty. Zrobiłam badanie prywatnie kosztowalo 65zl. W piatek powinnam miec wyniki:). Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA05
witam mama 20 lat w zyciu niebylam u lek.ginekologa( z mezczyzna zreszta tez:) ale z tego co dzisiaj sie dowiedzialam bede musiala sie w koncu odwazyc na wizyte u pana doktora.... Zdarzalo mi sie kilka razy miesieczne opoznienie w okresie, albo ze trwal 2 dni mimo iz przewaznie 4-5 . OD kilku miesiecy odczuwam bole podbrzusza w czasie miesiaczki a pozatym coraz czesciej mam bole w lewym boku. W koncu bulam u lek. rodzinnego a ten skierowal mnie na podstawowe badania... dzisiaj robilam usg i lek. je wykonujacy powiedzial ze to moze byc wlasnie torbiel.... ale on nie jest gin. i mam pojutrze isc na powtorne badanie. Na sto procent sie okaze w przyszlym tyg jak pojde do ginek. przedtem jednak prosze o wasze opinie w tej sprawie-czytam wasze historie i co tu duzo mowic : mam stracha. pozdr pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada72
Z podanych objawów wyniuka ze moze to byc torbiel jajnika.Koniecznie to sprawdz. U mnie objawily sie torbielki obu jajników przedłuzającymi sie bólami miesiczkowymi nawet do 5tego dnia cyklu(1 dzień cyklu to 1 dzień miesiączki).Nie mialam zadnych problemów z nieregularnym cyklem.Poprostu torbiele bolą, zwlaszcza te wieksze.Teraz mam torbielke na 25mm i gdyby nie toze badam sie co pare miesiecy to nawet bym o niej nie wiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagulinka
Witam Was. Ja tez się przerażam jak czytam niektóre Wasze wypowiedzi. Dziaisj na USG oani wykryła mi "jakiś opęcherzyk" ponad 3 cm. (Bylam w sprawie nerek). I okazało się, że nerki ok, ale że to "może być cysta lub torbiel". Jaka jest róznica pomiędzy nimi? Skąd sie to bierze? Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne, a słyszałam , że przy tabletkach nie powinny się takie rzeczy robić. Ehh,,,jutro ide do gina- prywatnie;/ bo panstwowi u nas nadal strajkuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ja mam też torbiela na lewym jajniku i lekarz mi przepisał Gravistat 0.25 mój torbiel ma 4 cm chciałam się zapytać czy wszyscy muszą robić to badanie CA 125 , bo mi lekarz nic o tym nie mówił , może sama mu zaproponować żeby mi dał skierowanie na to badanie pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witka 5
Witajcie... Mam informacje dla tych z was które zastanawiały się czy torbiel przeszkadza w ciąży. U mnie (jak z resztą pisałam)torbiel pojawiła się przed ciążą. Wykonując powtórnie badania związane z zanikiem miesiączki okazało się że jestem w ciąży 5tyg. i torbiel 6x3cm. Po dwóch tygodniach torbiel ZNIKNĘŁA. Niedawno urodziłam córeczkę, która jest naprawdę duża. Przy urodzeniu mierzyła 60cm. i warzyła 4,120kg. Pierwszy mój syn miał 56cm i warzył nieco ponad 3 kg. Dla porównania powiem że nie jestem wysoka mam zaledwie 158cm. i sama się zastanawiam jak ona się tam zmieściła. Zastanawiam się czy do tej "wielkości" nie przyczyniły się hormony które zlikwidowały tą torbiel. Mam trochę inny problem teraz zarówno ja jak i mała...mi w czasie ciąży, a jej po urodzeniu powstała przepuklina pępkowa...Ale skoro "opaczność" nade mną czuwa, wiem że wszystko sączy się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xrexonainteria.pl
hej mam 27 l i pierwszy raz wykryto u mnie cyste wielkosci 7x5 cholernie sie boje dzisiaj zrobilam badanie ca125 i martwie sie bardzo czy kazdy umusi miec robione badanie tego typu czy tylko gdy cysta jest znacznej wielkosci ??? :( jesli ktos moze mi pomc uspokoic nerwy prosze piszcie do mnie na gg 7580532 czekam dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was taka prosbe, czy któras z kobiet ma tez problemy gastryczne w zwiazku z torbialka i miesniakami ?Mi bardzo dokucza ból w prawym podzebrzu, byłam u lekarza, powiedizano mi, ze skoro USG jamy brzucha nie wykazuje nic , próby watrobowe sa dobre , to mam skierowanie do gastrologa . Ca mam teraz 40,6, a wczesniej 60 ponad .Czy podwyzszony cholesterol i lekko cukier moze miec zwiazek z choroba kobieca? Jesli tez miałyscie , prosze napisac.Dziekuje. Poza cholesterolem cukrem no i tym Ca ,które sa raczej nie zbyt dobre, to morfologie ogólna i próby watrobowe sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia71
Moluś, czy mogłabym Cię poprosić o bezpośredni kontakt - chciałabym porozmawiać?Mój numer GG 5643862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem po zabiegu lekarz powiedzial ze nie ma sensu leczyc tego tabletkami wiec czekala mnie laporoskopia lecz i z tym wyszedl problem przy zabiegu okazalo sie ze po cesarce mam takie zrosty ze musieli mnie otworzyc normalnie i okazalo sie ze oba jajniki sa oblozone licznymi torbielami i ze zadne tabletki by tu nawet nie pomogly na dzien dzisiejszy ciesze sie ze mam juz to za soba i wyniki tez z probek wyszly dobrze wiec kochane glowa do gory my kobiety wszystko przetrwamy...oje gg 7580532 gdyby ktoras chciala pogadac :) pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifilina25
witam u mnie wykryto torbiel jajnika o srednicy 5cm i lekarz powiedzial ze konieczny jest zabieg......ale skoro mozna leczyc hormonami to moze pojsc do innego? co myslicie ?a co do boli w prawym podzebrzu to z tego co sie orientuje to moze jajnik jak boli promieniowac w gore w tym kierunku....to raczej nie bole gastryczne ja mam torbiel lewego jajnika i promieniuje czasem do lewego podzebrzaco mam zrobic czy poradzic sie innego lekarza co do leczenia ?boli mnie co dien zazywam tabletki p/bolowe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada72
posłuchaj.. u mnie była taka sytuacja.Otóz moj lekarz do ktorego chodzilam latami na wstepie powiedzial mi(mialam torbiele na dwóch jajnikach ok 3 cm)ze tego raczej tabletkami sie nie wyleczy i wskazany jest zabieg.Ale dla pewnosci poszlam do innego uznanego lakarza i ten dal mi nadzieje.Po kilku miesiącach leczenia kiedy moja wątroba zaczeła szwankować(torbiele zmniejszyły sie troszke)lekarz stwierdził ze jednak zabieg trzeba zrobić. Po operacji jestem 5 lat i na jednym jajniku zrobuła sie mała torbiel, brałam przez 6 miesiecy tabl. anty.Cerazette. Torbiel zniknęla(ale zaznaczam byla malutka).Teraz jednak po upływie kilku miesiecy podejrzewam ze znów sie robi poniewaz zaczynam miec duze problemy z cerą(tak jak zreszta poprzednio).Z tymi cystami jest tak niestety ze jak sie zcaynają robić(jak ktos ma takie ,, skłonnosci,, to bedą sie pojawiac juz do końca czynnosci jajników.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmh
Witam,u mnie torbiel wykryto pod koniec wrzesnia 07. Lekarz który ją znalazł dał mi jakieś leki przeciwzapalne (bzdura!).Podczas ich przyjmowania trafiłam na ostry dyżur z bólem. Lekarz dyżurny kazał mi to przezyć brać cokolwiek mam przeciwbólowego (powiedziałam,że tylko Tramal,a on na to że może być-kolejna bzdura!) i iść do swojego ginekologa. Mój kochany ginekolog od razu się wykpił i wlepił skierowanie do szpitala,celem wykonania operacji (bo jak twierdził innej opcji nie ma). Ponieważ szpital,który wybrałam to się okazał straszny syf i z tygodnia na tydzień odwlekał termin przyjęcia,mój chłopak zabrał mnie jeszcze na prywatną wizytę do innego ginekologa. Tam (oczywiście motywacja pieniężna działa cuda) od razu zostałam potraktowana poważnie. Dostałam skierowanie na CA-125 (I UWAGA dziewczyny,coś strasznie histerycznie reagujecie na te markery,przynajmniej niektóre. Chyba lepiej profilaktycznie sprawdzić co to za zmiana,nie? Zwłaszcza,że wynik ma wpływ na sposób leczenia.) Mój wynik był idealny i w związku z tym gin stwierdziła,że warto spróbować leczenia hormonalnego,a nie od razu układac się pod skalpelem. przepisała mi gravistat (nie pamiętam który) -3 opakowania,do zazywania bez przerw. Brałam tabletki bardzo skrupulatnie. Ostatnią 20 stycznia 2008, muszę poczekać do krwawienia,a potem na kontrolę. Mam tylko od tamtego dnia(niedziela),a zwłaszcza od poniedziałku problem:potwornie mi niedobrze,boli mnie głowa i mam straszne zawroty głowy -prawie spowodowałam wypadek samochodowy :( Czy to może być skutek odstawienia Gravistatu? Ewentualnie,czy mogłm zajśc w ciąże (to niby nieprawdopodobne,ale w końcu przyjmowałam inaczej niż brzmi zalecenie antykoncepcyjne)? nie pamiętam ile razy,ale wymiotowałam w czasie przyjmowania tabletek,co też jak wiadomo zmniejsza skuteczność anty. Ciąża mnie nie przeraża,mieliśmy się zacząć starać o dziecko zaraz po zakończaniu leczenia,ale w tej sytuacji jakoś nie potrafię być zbyt spokojna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matahari29
hej,kobietki.czytam te wasze opisy ijest mi smutno.bardzo Wam wszystkim współczuje,niektóre z Was wiele przeszły. ja dzis sie dowiedziałam o torbieli prawego jajnika, miałam juz tam torbiel podczas ciązy ale stwierdono,że się wchłonęła.teraz koszmar zaczął sie od nowa.wiem,że czeka mnie ciężki okres. ale chce Wam wszystkim życzyc szybkiego powrotu do zdrowia, odpowiedzialnych i ludzkich lekarzy o kochających Was mężczyzn,którzy pomogą Wam przez to przebrnąc.pozdrawiam i trzymam kciuki za Was ...i za siebie też..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmh
W ciąży oczywiśce nie byłam :P Byłam na wspomnianej wcześniej kontroli-po 3 opakowaniach torbiel wchłonęła się całkowicie :-) Na wszelki wypadek mam jeszcze brać 6 opakowań gravistatu (tego słabszego),a potem.............zachodzimy w ciążę :-) Pozdrawiam cierpiące i życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki!!!!!!!!!! WARTO PRZECZYTAC!!!!!!!!!!!!! Pisze bo tez mialam torbiele. Pierwszego wykryto u mnie gdy mialam 21 lat. Torbiel była mala ale CA 125 mialam duzo ponad norme a mianowicie ok 300 u/ml. Lekarz od razu skierował na operacje i to na oddzial onkologii ginekologicznej. Byłam załamana i poszłam do innego lekarza, ten po zbadaniu równiez kazał to usunac operacyjnie i tak zrobiłam, torbiel usunieto metodą laparoskopi. Wynik histopatologiczny był ok, nie było komórek rakowych, była to torbiel ciałka żółtego, powstała z zaburzeń hormonalnych. Mineły cztery lata i zowu mialam torbiel, a własciwie dwie na obu jajnikach i w dodatku wielokomorowe, były 2 razy wieksze niz ta poprzednia. Tym razem badanie CA wyszło ok 500 u/ml, odchodziłam od zmysłów, znowu zmieniłam lekarza, który pomimo wysokiego wyniku CA zaproponował leczenie gravistatem, czopkami i antybiotykami. W razie czego kazał sie zapisac na operacje. Mialam juz wyznaczony termin i naszczescie torbiele zikneły, a CA mam w normie. Pisze o tym zeby dac wam otuchy, sama byłam załamana i czytałam te wasze wypowiedzi. Nie martwcie sie wynikami CA, one nie zawsze oznaczaja raka, nawet jak sa podwyższone. Mysle równiez ze warto sie poddac terapi hormonalnej, niz od razu połozyc na stół operacyjny . Po wykryciu pierwszego torbiela żaden lekarz nie zaproponował tabletek, od razu operacja, a moze wystarczyłyby lekarstwa. Teraz biore tabletki antykoncepcyjne bo nie chce jeszcze dzidziusia. Lekarz powiedzial albo ciąza albo tabletki zeby to juz nie wróciło. Zycze wam wszystkim szczescia i nie martwcie sie na zapas. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka735
Witam Ja poszłam do ginekologa tydzien temu z powodu nieregularnych miesiaczek, okazało się że mam torbiel na prwaym jajniku ok 29mm.Przepisała mi apni doktor novynette, nie przejmowalam sie tym ,aż do tego moemntu co przeczytałam tutaj...Niby to nieiwielkie w porównaniu do tych o których tu niektóre dziewczyny piszą, ale itak się boję:(Za miesiąc mam kontrolne badanie.Mam nadzieję że bedzie ok i trzymam tez kciuki za Was.Trzeba myslec pozytywnie to zawsze pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena22
Hejka ja poszlam do ginekologa z powotu spozniajacej sie miesiaczki 2 tyg. i z powodu mdlosci wybuchow goraca i okropnego bolu w podbrzuszu z prawej strony. Jak sie okazalo mam dosc sporego dorbiela na prawym jajniku jego wymiary to 4, ? na 4, ? cm dokladnie nie wiem wymiarow bo lekarz wpisal do siebie a nie do mnie ale wiem ze jak go zobaczyl powiedzial " matko jaka duza torbiel" Powiedzial ze jest zagrozenie zdrowia a nawet zycia z tak duzym torbielem ale chce najpierw sprubowac go wyleczyc bo moze sie wchlonie. Zapisał mi Doxycyclinum 100 mg, Metronidazol 250 mg, Provera 10 mg na wywolanie miesiaczki oraz Distreptaza 15000 j.m + 1250 j.m. Tak sie zastanawiam czy pujsc w tygodniu do niego i zapytac sie czy on chociaz odrobine sie zmniejszyl? No i najwazniejsze czy bede mogła miec dzieci? Jesli wiecie cos na ten temat prosze odpiszcie chociaz na moj mail. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marlena miałam znajomą która z powodu torbieli jajników miała usunięte obydwa jajniki i zaszła w ciążę, co mówili że nie będzie mogła mieć dzieci. Z jajeczkami (a praktycznie z tysiącami tych jajeczek)się rodzimy i one muszą dojrzeć. JA NA SWOJĄ TORBIEL DOSTAŁAM MERCILON 3x21 TABLETEK Z POWODU CIĄŻY NIE WZIĘŁAM NAWET JEDNEJ TABLETKI mogę odsprzedać za 90 zł kosztowały 100zł na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie, fajnie ze piszecie o swoich przyapdkach, o tym co WAM lekarz poradzil itp. ale nienawidze hipohondryków - wiele z was tutaj obcnych pisze \'ohh, moj torbielek jest ogromny! ma 4x4\' etc. ;/ czy nie uwazacie ze to przesada? ;| naprawde, gdyby ludzie mieli TYLKO takie problemy to swiat bylby piekny. ;/ wyobracie sobie, ze te torbiele do 5cm da sie leczyc lekami. Jesli sie dowiadujesz o jakiejs chorobie w swoim organizmie, to powinnas poczytac w internecie, popytac lekarzy. To jest normalna kolej rzeczy. TRZEBA MIEC JAKAS WIEDZE. wyobrazcie sobe, ze ja mam torbiel 6,7x6,4 i nie urzadzam histerii i nie pisze \'o boze! masakra! moja torbielka jest taka wielka! jestem przerazona!\' {mimo, ze ja juz predzej powinnam niz wy...} nie piszcie takich glupot, ze jakie wy jestescie biedne, bo wasz torbiel ma 3 czy 4 cm bo co maja powiedziec inni? ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie, fajnie ze piszecie o swoich przyapdkach, o tym co WAM lekarz poradzil itp. ale nienawidze hipohondryków - wiele z was tutaj obcnych pisze \'ohh, moj torbielek jest ogromny! ma 4x4\' etc. ;/ czy nie uwazacie ze to przesada? ;| naprawde, gdyby ludzie mieli TYLKO takie problemy to swiat bylby piekny. ;/ wyobracie sobie, ze te torbiele do 5cm da sie leczyc lekami. Jesli sie dowiadujesz o jakiejs chorobie w swoim organizmie, to powinnas poczytac w internecie, popytac lekarzy. To jest normalna kolej rzeczy. TRZEBA MIEC JAKAS WIEDZE. wyobrazcie sobe, ze ja mam torbiel 6,7x6,4 i nie urzadzam histerii i nie pisze \'o boze! masakra! moja torbielka jest taka wielka! jestem przerazona!\' {mimo, ze ja juz predzej powinnam niz wy...} nie piszcie takich glupot, ze jakie wy jestescie biedne, bo wasz torbiel ma 3 czy 4 cm bo co maja powiedziec inni? ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość missniewinnosci21
Ehhhhhh.... jutro mam wyniki Ca125... nie wiecie czy wynik mozna odczytac samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelka
skoro piszecie o tym, ze nalezy posiadac jakas wiedze to powinnyscie wiedziec ze nie zawsze wielkosc torbieli jest wyznacznikiem jej groznosci, a to jakiego rodzaju jest ta torbiel. moja siostra miala tobiel 10 cm, ale byla wypelniona woda i dalo sie ja wyleczyc lekami. ja mam mniejsza, 8 cm, ale jest to endometrium, torbiel wypelniona tkanka torbielowato-lita. 3 lekarzy zalecilo operacje, a po wynikach ca125 okaze sie, czy mam isc na onkologie. zazdroszcze tym, ktore biora leki, u mnie z jajnikiem bedize cieniutko, ale ciesza mnie wasze wypowiedzi o tym, ze bez tego "osprzetu" tez mozna dac rade. trzymam kciuki, a wy trzymajcie za mnie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×