Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lorry

TORBIEL JAJNIKA LECZONY GRAVISTATEM 250????????

Polecane posty

Gość pawelka
co do wynikow, to ja mam od razu zadzwonic do mojego lekarza, wiec warto je skonsultowac mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika16
czesc mam 16 lat niedawno wykryto u mnie torbiela prawego jajnika (ostatniego) poniewaz lewego pozbylam sie przez raka .... czekam na wyniki badania Ca 125(oczywiscie platnego 38zl) i mam nadzieje ze nic nie znajda ale i tak czeka mnie operacja bo to kolos ma 7x8 cm i moze grozic przyklejeniem sie do macicy a wtedy i jej sie pozbede.... :( boje sie tego wszystkiego bo bardzo pragne miec dziecko i chce zeby to bylo mozliwe.... moze doradzcie o co pytac na wizycie (ktora mam 17.02.09) odpisujcie! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia34
Witam.po 8 latach właśnie się dowiedziałam że znów mam dużego torbiela na prawym jajniku, którt był krojony 8 lat temu.Oprócz tego to mam polipa w macicy i też mam zrobić ca125.Moniko nie można udzielić konkretnej odpowiedzi nawet gdyby lekarze chcieli każdy organizm jest inny,ale możesz pytać nie jednego konsultuj zawsze się u dwóch lub trzech.Ja po tamtej operacj urodziłam zdrowego syna więc trzymam za Ciebie i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diina31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie z tobieli wyleczyl gravistat 250 w ciagu jednego miesiac;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 20 lat i bardzo kocham dzieci mam zamiar założyć żłobek i sama w przyszłości mieć pięcioro dzieciaczków. Lecz od maja 2009r. Wyszystko stoi pod znakiem zapytania "?" Zaczeło sie od niesamowicie silnych bóli (funkcjonowałam tylko na silnych lekach przeciwbólowych). Po 2 tygodnich test ciążowy pokazał, że jestem w ciąży. Poroniłam w 4 tygodniu - to ból na całe życie ;(( Po 2 tygodniach lekarz stwierdził torbiel na lewym jajniku i od razu dostałam silną kuracje antybiotykową. ( Prawdopodobnie to było przyczyną poronienia). A kolejne trzy miesiace byłam na tabletkach antykoncepcyjnych by zapobiec nawrotom. Nigdy nei zapomne tego wydażenie z tym że lekarz powiedział że będą nawroty i będzie bardzo trudno utrzymać następną ciążę ;((((( Kochane kobietki trzymajcie sie i nei dawaj cię się temu świństwu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOXI
Dwa miesiące temu wykryto u mnie torbiel 3cm na 3cm. Ginekolog powiedział, że nic z tym nie trzeba robić, bo samo zniknie. W czwartek na USG okazało się, że torbiel nadal jest i ma już 4cm na 5cm i jest wypełniona jakąś cieczą, której wcześniej nie było. Lekarz zalecił mi leczenie hormonalne. Drugi jednak mówi, że trzeba go wyciąć bo mam dopiero 17 lat i mogę mieć później problemy z zajściem w ciąże. Co robić? Wyciąć czy leczyć hormonami? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozpaczona małolata
Hej dziewczyny. Mam 14 lat i po moim genialnym pomyśle na odchudzanie zanikła mi miesiączka . nie mam już jej 10 miesięcy. Luteina nie pomogła OD JEDNEGO GINEKOLOGA. POTEM UDAłAM SIę DO DRUGIEGO I WYKRYŁ TORBIELE. Nie WIEM CO JEST ALE PRZEPISAŁ MI TYLKO TABLETKI NA PRZYWRÓCENIE OKRESU._DUPHASTON.! nie mam pojęcia dlaczego nie powiedział więcej o leczeniu torbieli. jestem przerażona bo biorę te tabletki już 3 dzień a tu nic. Mam nadzieje że po 5 wróci bo jak nie.. to już nie będzie tak wesoło. ;-( brałyście może coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oska:-)
hey ja mam 23 lata i znowu wykryto u mnie torbiela na jajniku:-(....znowu ponieważ kilka lat temu miałam operacje na te dziadostwo:-( laparoskopie.....na razie biorę plastry antykoncepcyjne mam nadzieję że to pomoże i mi to minie!!! Mój lekarz kazał obowiązkowo robić badanie ca-125 wyników jeszcze nie mam ale jestem dobrej myśli:-) ajjjj kobietki my to sie mamy...pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za każdą z was:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaba33
hej dziewczyny... mam 33 lata od ponad pol roku mecze sie z torbielami na janikach .co ważne od dwoch lat biore antykoncepcje ,,Qlaira" i szczerze nie pomaga a ze wzgledu na migreny nie moge brac innych tabletek anty.. Torbiele powstaja mi zawsze po miesiaczce i pekaj w 14-15 dniu cyklu tak jakby w dzień jajeczkowania niezycze nikomu nagorszemu wrogowi tego bólu poniewaz płyn ktory wycieka z tych torbieli podraznia mi otrzewna.. ..lekarze rozkladaja rece bo twierdz ze moj organizm niereaguje na hormony.. 4 dni temu przeszłam operacje laparoskopowa w wycieciem czesciowym prawego jajnika i kauteryzacja lewego jajnika .. ale nie to jest az takie najgorsze tylko to ze lekarze niegwarantuja mi ze to paskuctwo sie nie odnowi..pozdrawiam was dziewczyny i mam nadzieje ze jakos to bedzie z nami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszczek192
Witam, ja pierwsza torbiel mialam w wieku 17lat. chyba miala 6cm juz nie pamietam dokladnie. Wyleczyli mi ja Triquilarem (nie wiem czy dobrze napisalam). Znikła po miesiacu.przytylam 10 kg. Pozniej okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy wiec pewnie od tego tyle przytylam a nie od hormonow. Teraz mam 21 lat. Wczoraj bylam na wizycie u endorynologa mojego i przy okazji zrobil mi usg brzucha okazalo sie ze mam znowu torbiel na prawym jajniku. Wlasnie przyszlam od gienkologa. Mam torbiel prosta 3,8/4,1cm. kazal mi poczekac do miesiaczki (ktora dostane dopiero za 2 tygodnie):(( i przyjsc po miesiaczce bo moze sie sama wchlonac. Jesli nie, bedzie mnie leczyl jakims lekiem ale nie chormonami bo nie chce przytyc znowu bo dopiero co udalo mi sie schudnac. choc juz raz to przeszlam to i tak sie boje a co sie stanie jesli ta torbiel mi peknie?? i czy bedzie mi sie ona odnawiac non stop?? jeszcze powiedzial ze przepisze mi antykoncepcje zeby ta torbiel sie nie odnawiała ale gdzies przeczytalam ze jest to do dupy po jak odstawie tabletki to torbiel znowu moze mi sie odnowic:(( co myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 1988
Hej dziewczyny!!!!!! Ja mam 24 lata zaszłam w ciążę bardzo wcześnie bo mając 17 lat. Po urodzeniu córki założyłam wkładkę. Żeby ją usunąć po jej okresie ważności wylądowałam w szpitalu bo lekarz obawiał się że dostanę krwotoku. Następnie brałam przez 6 m-c tabletki Novynette, po ich odstawieniu miałam bule w okolicy jajników. Lekarze mówili że taka moja uroda i mam ckliwy jajnik. Dopiero po zmianie lekarza okazała się że mam cystę krwistą jajnika prawego. Byłam w szpitalu na operacji i wycieli. Po 2 m-c poszłam do kontroli no i z nowymi bólami. w pierwszej kolejności powiedzieli że to zrosty potem okazało się że mam kolejną cystę na tym samym jajniku jakieś 2,5 cm i oczywiście jak by tego mało mam powiększony lewy jajnik do 4,8 cm. N razie dostałam Microgynon 21 i mam brać je przez 3 m-c i kontrola wybrałam jedno opakowanie i bóle jak były tak są. Chciałam mieć 2 dziecko ale na razie takiej szansy nie mam!!!! Zastanawiam sie co jest nie tak ze mną że po2 m-c mam już nawrót. Pozdrawiam was wszystkie ZDROWIA życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńkaaaa
Hej, mam pytanko mianowicie mam 15 lat i wykryto u mnie torbiel prawego jajnika.Początkowo miała 6 cm potem zmniejszyła sie do 3.Dodam jeszcze ze 4 miesiące wcześniej miałam operacje na rozlany wyrostek i zapalenie otrzewnej.Torbiel jest wypełniona krwią.Zastanawiam sie czy operacja bedzie konieczna a jak tak to ile czasu potrzeba aby dojsc do siebie?I czy torbiele mogą powodować bezpłodność/ Troche się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oleńka nie masz sie czym przejmować . 6 sierpnia miałam wyluszczane 2 torbiele na prawym jajniku . Jeden 4.6 średnicy a drugi z 5 zmniejszył sie do 1 . Dzisiaj już normalnie funkcjonuje bez żadnego Bólu . Blizny prawie niewidoczne . Jeżeli zmiana utrzymuje sie przez dłuższy czas To lepiej to usunąć bez pośpiechu niż w razie Skrecenia lub pęknięcia torbiela . Nie ma sie czego obawiać :)) Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×