Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Madzik55

Koniec z tabletkami raz na zawsze!!!..albo i nie

Polecane posty

czy mogę odstawić cilest po 2 opakowaniu? Mam go dosyć-m biorę go tylko leczniczo, cerę mam już ok, okres też. Poza tym czuję się fatalnie i chcę z tym skończyć na razie. Czy mogę tak na własną rękę czy muszę pytać lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miya
Mozesz odstawic po skonczeniu opakowania jesli zle sie po nich czujesz. A jesli bardzo bardzo zle to nawet w srodku opakowania chociazto ci moze rozregulowac cykl. Mimo wszystko potem radzilabym odwiedzic ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Waszym zdaniem jakie jest lepsze zabezpieczenie: stosowanie Diane 35 czy globulki Patenex Oval??? To ważne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyjne daja najwieksze zabezpieczenie ale i tak zawsze musisz pamietac ze jak decydujesz sie na wspozycie to istnieje zawsze ryzyko zajscia w ciaze wiec lepiej ta sprawe sobie dokladnie przemyslec z kim sie kochasz i czy w razie wpadki mozesz na niego liczyc. mi gin zawsze powtarzal przy braniu Diane ze nie sa to typowe tabletki antykoncepcyjne wiec jesli chcesz wspozyc to moze warto zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Do Elka79-> Aha, narazuie Diane 35 i tak musze brać- przez pół roku jeszcze ehh:( A np Diane 35 plus prezerwatywa?? Sama juz nie wiem, a w najblizszym czasie absolutnie nie mogę wpaść. Yyy buziaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helooooooooooooooooo A****A, Berry i Madzik55 gdzie sie podziewacie ??? napiszcie cos qrka wodna. Pozdrawiam wszystkie kobitki które podtrzymuja to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik 24
DZIEWCZYNY OSTRZEGAM WAS! Dziewczyny nie zazywajcie tego syfu! Ginekologom latwo jest przepisac tabletki i miec problem z glowy. Poczatkowo zazywalam DIANE 35 (przepisana była na problemy z cerą, z trądzikiem), której skutkiem była poczatkowo sennosc, mdłości a po 4 miesiącach wyciek z piersi (jakas ropa czy cos takiego-eksplozja hormonow)-az ginekolog sie wytraszyl i przepisal mi potem CILEST, który miał miec mało hormonów, ale tez dały się we znaki - wymioty średnio 2 razy w miesiącu (przed "miesiączką). Skończyłam z tym świństwem raz na zawsze w momencie kiedy straciłam przytomnośc podczas wymiotów. Poza tym jestem pewna, że te środki antykoncepcji mogą przyczynic sie do problemów z ciążą - mówie to na przykładzie moich kolezanek, które juz dawno odstawiły tabletki i starają sie od dziecko, niestety bez efektu. POMYŚLCIE O SWOIM ZDROWIU I PRZYSZŁOŚCI A NIE TYLKO O DNIU DZISIEJSZYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astoret
Dziewczyny mam pytanie. Czy ktoras z Was po odstawieniu tabletek miala krawawienia czy plamienia w ciagu cyklu? Ja mialam okres z odstawienia jakies siedem dni temu i teraz zaczely mi sie jakies plamienia cala jestem w nerwach chyba pojde do lekarza i zrobie test ciazowy w razie co ale moze wiecie czy takie anomalia moga sie po odstawieniu tabsow dziac?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIDZIA 21
JA BIORE JEANINE OD 2 LAT I NARAZIE JEST OK. OD POCZATKU JESTEM Z TYM SAMYM CHLOPAKIEM , JEDNAK GDY SIE KOCHAMY NIE POZWALAM MU ZAKONCZYC WE MNIE W SRODKU >BOJE SIE , ZE MIMO STOSOWANIA JEANINE[BIORE REGULARNIE BEZ OPOZNIEN] ZAJDE W CIAZE, CZY TO MOZLIWE? ODPISZCIE MLODEJ ZAGUBIONEJ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadna metoda anty nie zabezpiecza w 100% ale jednak tabletki są najpewniejsze. ja teraz odstawiam pigulki po 14 miesiącach brania- zawsze konczyl we mnie i dzidzi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkikainka 82
Czesc dziewczyny jakie macie doswiadczenia z marvelonem pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek1602
witam wszystkich sluchajcie ja tez mam straszny problem moj poziom libido jest mniejszy od 0 nie wiem co sie dzieje kiedys to nie moglam wytrzymac bez tego...a teraz jak pomysle ze mam cos robic to nie moge...przykro mi bo ranie moego chlopaka takim zachowaniem...Kocham go ale mimo to nie potrafie mu wyjasnic dlaczego tak jest ...biore juz z 3 lata tabletki ostatnie to yasminelle biore je ok 1 rok i tak powolui zaczelo sie obnizac moje libido nie wiem doradcie mi cos bo ja nie wiem naprawde co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyk
ja juz nic nie wiem:( moja wspóllokatorka po dianie dostala zakrzepicy:( ja bralam juz rózne tabletki, ale glównie w celu wyregulowania cyklu, i tak skonczylo sie na tym, ze okres mi sie wyregulowal, a w zasadzie powrócil, dopiero po 3miesiacach kuracji orgamentilem...oslabia mnie to, ze lekarze bezmyslnie przepisuja tabletki, bez badan, bez wywiadu:( mam 20 lat, wade serca i teraz jestem swiadoma, ze tabletki anty moga mi zrobic krzywde, ale kiedys tego nie wiedzialam:( i jeszcze dodam, ze zmienilam ostatnio lekarza, bo moja pani gin upierala sie, ze naprawde nie ma potrzeby robienia cytologii przed 25 rokiem zycia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heerraa
ja przeżylam wiele koszmarów podczas brania tabletek. Na początku bylo ok, po okolo roku zaczely sie dziać dziwne rzeczy, ale na początku nie łączyłam ich z tabletkami. Bóle głowy(monstrualne), infekcje intymne i zero libido. Nie biore od 1,5 roku i dopiero dochodzę do siebie. Brr.. jak sobie przypomne te bóle.. Dodam że bralam 3 rodzaje tabletek, każde kolejne to gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek1602
jakis tydzien temu robilam badania do ksiazeczki sanepidowskiej no i przypadkowo wyszlo ze mam bardzo zle wyniki badania krwi lekarka powiedziala ze prawdopodobnie mam zakrzepice...i to po tych piep...tabletkach a nic nigdy nikt nie mowil co prawda pisalo w tej ladnej ksiazeczcce co znalazlam w opakowaniu ale cos kto by pomyslal tam jest napisane ze to koobiety starsze tylko maja i to jak pala papierosy tak prawdopodobienstwo jest małe...a jednak ja biore tabletki z ok 3 lat teraz mam 20 lat i prawdopodobnie mam chorobe ktora dopada 60 latkow strasznie sie z tym czuje i to wszystko przez te tabletki jutro ide do lekarza i dowiem sie na 100% czy jestem na to chora...teraz bardzo zaluje ze bralam to gówno...ale wtedy myslalam ze to najlepsze rozwiazanie mam nadzieje ze malo jest takich osob bo to naprawde przykre...lepiej sie dobrze zastanowic nim cos sie zdecyduje...DZIEWCZYNY ODSTAWCIE TO GOWNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozatym tabletki powduja szereg innych przykrych konsekwencji z powodu ich brania o ktorych sie nie mowi ginekolodzy nawet nic nie wspomna tylko je tak zachwalaja ze takie dobre i wogole przykre ale to zycie wiadomo jak to teraz jest...polecam wszystkim dziewczyna ktore to biora aby jak najszybciej skonczyły przygode z tym gownem...Naprawde szkoda zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!trzymajcie sie i dbajcie o siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczek*
Biore logest juz 2,5 roku, generalnie czuje sie dobrze nie miałam żadnych strasznych skutków ubocznych od tabletek, jedynie przytyyłam 5 kg, ponieważ byłam chudziutka to nabrałam kształtów tu i tam :) no i mam okropne humorki, dużo płacze i jestem nieznosna czasami. Niestety mój facet tego nie rozumie i często się przez to kłucimy...chciałabym rzucić tabsy ale pozostaje to psychiczne uzaleznienie no i boje sie skutków ubocznych...poza tym mój chłopak nie chce słysześ o np stosowaniu prezerwatyw więc nie wiem jak to będzie wygladać w praktyce ale mam ultimatum że jak przestane brac tabletki to przestaniemy wogóle uprawiać seks...w co osobiscie nie do końca wierze, ale ma problem :( jak to wygladalo u was jak rzuciłyscie tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro biorę ostatnią tabletke Microgynonu21...W sumie to mam wykupione opakowanie Mercilonu ale razem z Ukochanym stwierdzilismy, że i tak kochamy sie ostatnio dosć rzadko (raz, dwa razy w miesiacu) i w takiej sytuacji tylko nie potrzebnie się truję. Microgynon brałam ponad 1,5 roku. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Chciałam sie Was zapytać jak później z okresem (po odstawieniu), czy mam się nie przejmować gdy będzie się spóźniał? Bo to normalne i wszytkie kobiety tak mają? Kiedy mi się wyreguluje? Mniej wiecej po ilu miesiacach? I czy w ogóle mi sie ureguluje skoro przed braniem tabletek miałam nieregularny?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziołcha11
hejka dziewczyny jestem tu nowa:) dzidzia ja od roku biore tabletki i pozwalam chlopakowi skonczyc u mnie w srodku.Jak narazie zadnej ciazy nie ma.. a jesli chodzi o libido to niestety tez musze potwierdzic wasze zdanie dziewczyny zmniejszylo sie:(lecz porozmawialam z moim chlopakiem szczerze powiedzialam o tym wszystkim.. i poprostu dluzej trwa nasza gra wstepna przez co nabieram ochoty na seks. Zreszta gdy sie dowiedzialam jakie maja skutki tabletki to bylam zalamana;/ przez to dowiedzialam sie skad te zmiany nastrojow sennosc itp..ale jakos ucze sie znimi zyc.bo zabezpieczac sie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
Nie wzięłam ostatniej tabletki Marvelonu, zgubiła mi się. Współżyłam podczas siedmiodniowej przerwy parę razy. Czy mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzuciłam to świństwo
jestem wolna, wreszcie czuję się zdrowa, mam ochote na seks teraz tylko prezerwatywy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to już jest
no to świetnie! ciesze sie że jedna Baba porzodna. przeciez te tabletki to takie świństwo. czlowiek gupieje jak je bierze latami, nie czuje swojej fizjologi, ile się słyszy na temat złych skutkuw po tabletkach, a potem w ciąze nie można zaajsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wewunia
Poczytałam, niestety brak aktualnej informacji - gdzie można najtaniej Mirenę kupić. Receptę mam. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam dziewczyny pytanie a propo plastrów Evra-chce je odstawić i nie wiem kieddy dobrze by był to zrobic .Mam obecnie 1szy plaster naklejony .Czy moge kolejnego czyli 2giego juz nie zakładac czy powinnam poczekac do 3 (czyli ostatniatniego, potem byłby tydzien przerwy na okres i od nowa znowu 1plaster ale juz bym go nie zakładała)? NIe wiem jaka opcej wybrac. I jeszcze jedno pytanko: jakies sa skuttki uboczne po dostawieniu plastrów Evra? Dziękuję z góry za odpowiedzi !:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom1976
prezerwatywy poliuretanowe produkuje nie tylko DUREX, ale i PROTEX. jak dotad kupowalem je tylko we francji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiamalenka
ja odstawilam tabletki dwa tygoeni temu po roku zmian i faszerowania sie hormonami a libido dalej wynosi 0 ! ile jeszcze musze czekac zeby cokolwiek odczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
dzis powinnam wziasc tabletke z nowego opakowania...jednak chce sobie zrobic 3 misieczna przerwe w tabsach, moge dzis sie kochac bez zabezpieczenia?? tzn stosunek przerywany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patt__
Hm widzę tutaj wiele sensownych wpisów więc chciałabym prosić o rade.. Zaczełam przyjmowac pigulki Cilest - są to moje pierwsze pigułki. Niestety okres po nich nie skończył się . Kiedy miałam go już 12 dni i krwawienie wcale nie było mniejsze, zgłosiłam się do ginekologa. Pani doktor powiedziała że tak się może dziać, przepisała tabletki na zmniejszenie krwawienia ( na receptę) i kazała zgłosić się za 2-3 tygodnie, ponieważ mam tez nadżerkę i gdy okres sie skończy należy zacząć ją leczyć. Brałam te tabletki 3 razy dziennie ale okres tylko sie pogorszył - przez ostatnie 2 tygodnie krwawię tak, że tampony musze wymieniać co 3 godziny, zcyli jak w pierwszym najslilniejszym dniu normalnego okresu. Dzwoniłam do mojej ginekolog i mowiłam co sie dzieje ( jestem na wyjeździe) . Dodatkwoo pojawiły się u mnie sennośc, zmęczenie, drazliwośc, zmiennośc nastrojów itp. są tak uciążliwe że sama nie mogę ze sobą wytrzymać!! Poinformowałam panią doktor o wszystkim ona jednak stwierdziła że to nie od tabletek i żeby brać dalej. Więc tak robiłam ale ten stan pogarszał sie... aktualnie jestem przy 5tej tabletce drugiego opakowania. okres mam nadal niezmiennie. Jak sądzicie czy powinnam odstawić te tabletki i zmienić lekarza..? Martwię się, bo ona ponoć naprawde jest dobra, świadczą o tym kolejki i opinie moich znajomych, ale ze mną chyba naprawdę niezbyt dobrze się dzieje.. czy mogę odstawić tabletki w srodku opakowania..? Nie wiem co robić, prosze o szybka odpowiedź... dodam ze nie chce zmieniac ich na inne tylko już całkiem z nich zrezygnować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziii
tez zastanawiam sie nad zakonczeniem tej tortury ... chodzi o branie tabletek oczywiesie. za kilka dni mam umowiona wizyte u gin i bede robic wszystkie badania bo minal rok od kiedy zaczelam brac tabletki. ogolnie czuje sie bardzo dobrze tylko libido .... a wlasciwie jego brak ... !! zero ochoty na sex ! :( juz nie wiem jak sobie z tym poradziec :( moj mezczyzna juz powoli nie wytrzymuje :( ostatnio ni kochalismy sie caly miesiac !!! strasznie chcialabym przestac brac to swinstwo ale nie moge sie zdecydowac ... oczywiscie obawa o ciaze :( wprawdzie przez pierwsze 2 lata naszego zwiazku nie stosowalam tabletek, ochote mialam ogromnaaaaaaaaaaaa :D, kochalismy sie po 3 razy dziennie i jakos w ciazy nie bylam. a dodam jeszcze ze z prezerwatywa zrobilismy to 3 razy i w tym 2 pekla... sa argumenty za odstawieniem a sa tez przeciw ... pomocyyy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×