Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pira

Środki osłabiające działanie pigułek antykoncepcyjnych

Polecane posty

Dopiero zaczynam brać pigułki i kompletnie nic nie wiem na ich temat. Ginekolog, który wypisał mi receptę stwierdził, że nie ma czasu mówić o takich sprawach i moge sobie poczytać ulotkę. Co może osłabiać ich działanie (oczywiście poza oczywistymi, typu antybiotyki)? Wiem, że na forum, były już tematy tego typu, ale nigdzie nie znalazłam rzeczowej odpowiedzi. Proszę pomóżcie! Słyszałam, że nie powinno się pić soku greipfrutowego, czerwonej herbaty i ziół, ale ile w tym jest prawdy? Dziękuję i pozdrawiam- buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skąd masz takie informacje??? możesz podać źródło? piję herbatę czerwoną i zioła w ilościach hurtowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdass
Nie powinno się popijać sokiem grejfrutowym ani pomarańczowym... Picie dużo przed czy po nie ma wpływu na piguły. Z tego co ja słyszałam i co mówiła mi moja lekarka to dziurawiec osłabia działanie :( A szkoda ,bo z kolei dziurawiec wprowadza w fajny bezstresowy stan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwatorka25
jeśli z jakiś powodów będziesz musiała wziąć węgiel to pamiętaj, że osłabia działanie pigułki (a nawet hamuje jej działanie) i trzeba użyc prezerwatywy. Moj ginekolog to powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a alkohol
a czy alkohol osłabia? Czy picie alkoholu (ale juz po wchłonięciu tabletki czyli po 4 godz.) osłabia działanie? Chodzi mi o ten czas kiedy jestesmy na lekkim rauszu i sie kochamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO KOLEI
-- antybiotyki - osłabiają często nawet te, które na ulotkach nie mają ani słowa o tym (oczywiście nie wszystkie!). Generalnie, jeśli bierzesz antybiotyk, zabezpieczaj się przez cały czas brania + 7 dni po zakończeniu. (oczywiście o ile nie chcesz potem pluć sobie w brodę). -- sok grejpfrutowy, grejpfruty - wpływają na działanie większości leków. Nie chodzi tylko o popijanie lekarstwa sokiem, ale generalnie o picie/jedzenie w okresie BRANIA PIGUŁEK - najlepiej sobie odpuścić grejpfruty (albo jeść w 7-dniowej przerwie) :) -- zioła - dziurawiec plus leki zawierające dziurawiec (uspokajające, ale na ulotkach nie ma po polsku "dziurawiec" tylko po łacinie). -- alkohol - są różne torie, wg niektórych może osłabiac pigułki. -- biorąc "niepewne" leki, najlepiej pomiędzy lekiem a pigułką zachować minimum 4-godzinny odstęp (Nie dotyczy antybiotyków bo tu odstęp nie ma znaczenia). -- czosnek, sos czosnkowy - wg niektórych teorii. -- niektóre leki przeciwbólowe (Ketonal, pyralgina chyba) -- wapno, witamina C (wit. C podnosi poziom hormonu, ale późniejszy jego spadek może być przez organizm odczytany jako brak lub za mała ilość hormonu. Po prostu dawkować C rozsądnie, zachować odstęp 4-godzinny). -- środki przeczyszczające, ziółka przeczyszczające !!! - mogą wypłukać pigułkę (są znane przypadki ciąży). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy dany lek ma wpływ czy nie, na wszelki wypadek zabezpieczaj się przez cały czas brania i 7 dni po. A tutaj jest wyszukiwarka interakcji leków: http://www.drugdigest.org/DD/Interaction/ChooseDrugs - klikasz w skład pigułki (Levonorgestrelum +Etinylestradiolum, chyba że masz inny na pudełku, ale raczej zawsze ten) plus skład drugiego leku który zażywasz. Aha, wg tej wyszukiwarki, alkohol może osłabiać pigułki (jeśli klikniesz pod spodem w "Znajdź interakcje z pożywieniem i alkoholem"). pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa dokładnie nie wiem, gdzieś na forum mi się obiło o uszy ( ale jak juz napisałam, to nie bylo nic sprawdzonego). \" Po kolei\", obserwatorka25 dzięki! Nareście ktoś, kto wie, co pisze :*. Asdass Tobie tez dziękuję! Moje kolejne pytanie brzmi: A JAK JEST Z OPALANIEM NA SOLARIUM? Tego podobno też nie można :( ... ehhh alkoholu nie mozna, soczku (mojego ulubionego :P) nie można, herbatki czerwonej nie można (też zresztą ulubionej), solarium nie można (a zbliża się sylwester i studniówka)...to będzie trudniejsze niż mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o opalanie, nie tylko na solarium, to przyjmowanie hormonów (nie tylko antykoncepcyjnych) może się przyczynić do powstania przebarwień. nie chodzi o to, że opalanie osłabia działanie pigułek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech panie nie przesadzajcie z wymyslami, zasada jest prosta tabletki jakiekolwiek popijac zwykla woda nie zadnymi sokami. i w przypadku soku grejpfrutowego czy innych stosowac przynajmniej godzinna przerwe przed i po wziecu... i tyle;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieeee nooo, nie przesadzajcie, myslę, że nawet jesli jakieś soczki, czosnki czy herbatki coś tam robią, to tylko w dużych ilościach. A swoja drogą co z tym sokiem niby? Czemu nie pić albo pić w odstepach godzinnych? Bo niebardzo rozumiem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuśka
Pira --> no cóż, jak się bierze piguły, to trzeba się zgadzać na pewne ograniczenia :) Co do odstepów godzinnych - nie mają sensu, bo taki podejrzany soczek i tak "spotka się" w żołądku z pigułką (czas wchłonięcia do 4 godzin). Więc jeśli już, to odstęp 4-godzinny. Wiecie co, dzisiaj rozmawiałam z ginekologiem, powiedział mi że ma pacjentkę w ciąży pomimo pigułek, podobno brała wszystko jak trzeba, żadnych leków wchodzących w interakcje itp. Czyli COŚ musiało być nie tak. Może właśnie jakieś ziółka, soczki, czosnek czy cholera wie co?... A może coś, co wchodzi w interakcje, ale jeszcze o tym nie wiemy, jeszcze tego nie zbadano?.... a co wiecie na temat mięty ??... chyba niegroźna, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym węglem to co dokładnie?? jeśli w drugim dniu przyjmowania tabletek, tego samego dnia zazylam również węgiel to znaczy że całe działanie tabletek jest już zahamowane?? To znaczy że cały miesiac teraz mam sie obawiać tylko dlatego że wziełam węgiel??????? Prosze o odpowieć. dzieki, Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym węglem to co dokładnie?? jeśli w drugim dniu przyjmowania tabletek, tego samego dnia zazylam również węgiel to znaczy że całe działanie tabletek jest już zahamowane?? To znaczy że cały miesiac teraz mam sie obawiać tylko dlatego że wziełam węgiel??????? Prosze o odpowieć. dzieki, Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym węglem to co dokładnie?? jeśli w drugim dniu przyjmowania tabletek, tego samego dnia zazylam również węgiel to znaczy że całe działanie tabletek jest już zahamowane?? To znaczy że cały miesiac teraz mam sie obawiać tylko dlatego że wziełam węgiel??????? Prosze o odpowieć. dzieki, Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym węglem to co dokładnie?? jeśli w drugim dniu przyjmowania tabletek, tego samego dnia zazylam również węgiel to znaczy że całe działanie tabletek jest już zahamowane?? To znaczy że cały miesiac teraz mam sie obawiać tylko dlatego że wziełam węgiel??????? Prosze o odpowieć. dzieki, Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym węglem to co dokładnie?? jeśli w drugim dniu przyjmowania tabletek, tego samego dnia zazylam również węgiel to znaczy że całe działanie tabletek jest już zahamowane?? To znaczy że cały miesiac teraz mam sie obawiać tylko dlatego że wziełam węgiel??????? Prosze o odpowieć. dzieki, Pozdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli to prawda
to ja juz jestem w ciazy :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli to prawda
to ja juz jestem w ciazy :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość węgiel
Fairest, możliwe że nie zmarnowalaś całego opakowania, to powinno działać w cyklach 7-dniowych, tzn. po wzięciu czegoś podejrzanego odczekać 7 dni, a od ósmego powinno być OK. Przynajmniej tak działają pigułki, wg ulotki też (zabezpieczanie się 7 dni po zapomnieniu np.) Ale czy w przypadku węgla też...? Nie jestem pewna, piszę to co wiem. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuśka, no ale przecież jakby niektóre kobiety nie wpadały na tabletkach bez przyczyny, to tabletki miałyby 100% skuteczności, a nie 99,9%. W takich przypadkach 1. ciężko faktycznie do ko.nca ustalić, czy aby kobieta robiła rzeczywiście wszystko rpawdiłowo? 2. no cóż... Ja uważam, że natura zawsze znajdzie sposób, by przechytrzyć człowieka, który chciał oszukać ją - i może ot tak sobie jednak organizm jakoś znajdzie sposób, żeby ominąć działanie tabletek i doprowadzić do owulacji...? (choć pamiętajcie, że poza wstrzymywaniem owulacji tabletki tez utrudniaja plemnikom penetrację i w razie zapłodnienia nie odpuszczają do zagnieżdżenia sie zapłodnionego jajeczka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkohol osłabia działanie tabletek?? Specjalnie o to pytałam mojego ginekologa, ponieważ zdarza się ze pijemy sobie alkohol (wino, drinki) z partnerem a potem się kochamy. Lekarz powiedział ze nie osłabiają, ale nie wolno popijac tabletki alkoholem;) Może osłabić jesli pije sie go nałogowo. Inna koleżanka tez pytała o to swojego gin (innego niż ja) i to samo jej powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manda
Dziurawiec na sto procent bo jest napisane w ulotce na prochach z dziurawca. Myślę za najlepszą metodą jest czytanie każdej ulotki nowego leku który się przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie... nalezy czytać ulotki. Skoro np pisze, ze leki na uspokojenie mogą osłabić działanie pigułek to przecież nie bedą wypisywać wszystkich nazw leków na uspokojenie. A czy jakaś w swojej ulotce znalazła zapis, ze OSŁABIA ALKOHOL DZIAŁANIE TABLETEK?? W mojej tego nie ma (Novynette)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlumaczac po chlopsku;) dlaczego przynajmniej godzinne? proste zeby tabletka nie spotkala sie w przelyku z substacja powodujaca interakcje... a 4 godzinne nie maja sensu, jesc trzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytajcie ulotki.. hmmm... na mojej ulotce (Harmonet) nie jest nic napisane o węglu, ani o jakichś soczkach z grejfruta, tak więc kto pyta nie błądzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaza
A mi sie wydaje ze wy chyba TROSZKE przesadzacie dziewczyny! Nikt mi nie wmowi ze sok grejfutowy albo czosnek maja negatywny wplyw na dzialanie tabletek anty. Skad wogole te wiadomosci???? Przerazacie mnie!!! Czy ktos moze mi napisac zrodla takich informacji np w necie!! Dodam ze pozeram bardzo duzo zarowno grejfutow jak i czosnku i alkohol tez pijama czasem nawet popijam tabl np piwem i WSZYSTKO JEST OK!!! Dlatego nie wierze troche w wasze teorie ale prosze o pecyzje i jakies zrodla!!! buziak i pozdr dla wszystkich forumowiczek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, wiecie ostatnio wyczytałam ze głaskanie kota osłabia działanie tabletek. wiec ostrzagem posiadaczki owych pupili aby sie dodatkowo zabezpieczały a tak na serio..nie dajcie sie zwariowac!!! gdyby grapefruity szkodziły albo czosnke to ja juz bym miała niezła gromadke w domu..a nie mam.. napewno oslabia dzialanie dziurawiec i srodki przeczyszczajace oraz na uspokojenie milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sok grapefruitowy obniża skuteczność pigułek ze względu na flawonoidy, które hamują układ enzymatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×