Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pira

Środki osłabiające działanie pigułek antykoncepcyjnych

Polecane posty

sok grapefruitowy obniża skuteczność pigułek ze względu na flawonoidy, które hamują układ enzymatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie... Naprawdę bez przesady, przecież nawet, jesli ten sok grapefruitowy zawiera jakieś flawonoidy, które coś tam z enzymami itd... to przecież nikt nie pije tego soku po 4 litry dziennie. A na pewno w pożywieniu znajduje się cały szereg substancji, które potencjalnie mogą wchodzić w interakcje z anty - ALE W PEWNYCH ILOŚCIACH! A jak piszę - niczego tyle nie żremy i nie pijemy, żeby to miało jakieś znaczenie. A co do tego, że nie piszą tego, czy tamtego w ulotce... Myślę, że piszą, ale w taki sposób, że może to zrozumieć lekarz, farmaceuta, ewentualnie jakis biolog czy chemik, a nie normalny człowieczek. No sorry - chyba nie myslicie, że będą całą listę każdego leku robić?! Piszą np. \"niektóre leki przyspieszają metabolizm doustnych preparatów antyk. poprzez indukcję enzymów wątrobowych\". Znaczy to tyle, że na skuteczność wpływa wszytsklo, co tak działa, a że tak działa, to juz powinno pisać na konretnym leku: może węgiel taki sp[osób działa...? Może dziurawiec również...? I na pewno mnóóóóóstwo innych rzeczy, których nie można spisać w jednej ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrodla takich wiadomoosci?? no np. studia medyczne lub powiazane z medycyna;p po drugie wlej sobie np. citrosept do herbaty i zobacz na fusy;) po trzecie chodzi o popijanie jakichkolwiek tabletek czymkolwiek innym niz woda... w koncu biora sie skaz te procenty niepewnosci np. w przypadku antykoncepcji hormonalnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie ja prosze krok po kroku opisać mi mechanizm oddziaływania grapefruita na hormony z tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tej madralo
moze mi przetlumaczysz CALY tekst ?! nie znam nagielskiego a chetnie sie czegos wiecej dowiem od pana wszechwiedzacgo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorrki ale na twoje leserstwo to nie jest moj problem... chcesz wiedziec naucz sie;p przyda ci sie w zyciu jezyk angielski (np. do glupiego CV;p) zacytuje np to : Sok grejpfrutowy zawiera dobroczynne związki zwane flawonoidami. Tak się jednak składa, że wpływają one hamująco na enzymy przetwarzające leki w organizmie. W ten sposób dochodzi do zwiększenia stężenia tych leków we krwi (bo są wolniej usuwane) i nasilenia objawów toksycznych. Wpływ soku na leki zaobserwowano niedawno, bo dopiero w 1989 roku. Wykazano, że wpływ soku jest BARDZO ZNACZNY już po wypiciu jednej szklanki w okresie do jednej godziny po przyjęciu leku. Wpływ ten dotyczy bardzo wielu leków, m.in. sterydów, neuroleptyków, leków przeciwnadciśnieniowych, przeciwhistaminowych i innyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchaj madralo
to czy znam ten jezyk czy nie, to moja sprawa.. a do glupiego cv wpisze 5 innych jezykow ktore znam :P w tym rosyjski, ktory jak wiadomo coraz bardziej wypiera angielski! a poza tym jest to forum kobiece!! wiec jesli juz chcesz sie tu wpisywac to troszke grzeczniej moze co?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej nic to mi nie mówi: proszę dokładnie o proste i krótkie streszczenie krok po kroku, co się dzieje w organiźmie po zażyciu anty i wypiciu soku! I czy w tu gdzies cos pisze o hormonach...? Ciężko traktować hormony jako tradycyjne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no twoja sprawa wiec nie marudz, ze nie mozesz zrozumiec.. a co do CV co ci da wpisanie 5 jezykow innych skoro wymagane jest teraz pisanie CV po angielsku?;) hehe rosysjski wypiera angielski dobre sobie, chiba czasy ci sie pomylily;) hehe..przeciez jestem grzeczny;) a ty sie zaraz unosisz nio;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"sluchaj madralo\" - jezeli ktos tu jest niegrzeczny to tylko ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"sluchaj madralo\" - jezeli ktos tu jest niegrzeczny to tylko ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nic nowego:antybiotyki osłabiają działanie tabletek anty. Ale o interakcji tabletek anty z sokiem czy innymi substancjami już nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki spokojnie... skoro Ktostam mówi rzeczy, o których nawet nie macie pojęcia, a dość istotnych, to może przestańcie się wymądrzać i posłuchajcie... Ktośtam dzięki za linki.. ciekwe- właśnie o to mi chodziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki spokojnie... skoro Ktostam mówi rzeczy, o których nawet nie macie pojęcia, a dość istotnych, to może przestańcie się wymądrzać i posłuchajcie... Ktośtam dzięki za linki.. ciekwe- właśnie o to mi chodziło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pira nikt tu sie nie wymądrza, chcemy zdobyć informacje oparte na faktach, a nie plotach, a Ktostam tego nie robi - podaje linki, niczego nie tłumaczy i nie uzasadnia. Więc jesli już wychodzi, że ktoś się mądrzy, to... kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech jak z dziecmi typowym objawem moze byc podwyzszony poziom estrogenu.. to moze cos ci mowi?? naprawde trudno jest wpisac w google np. CYP 3A4?? zreszta jak ze wszystkim nie nalezy przesadza. np jeden z producentow zachwala ekstrakt z grejpfruta, ze w polaczeniu z antybiotykiem i tabletkami anty wychodzimy na zero;) czyli antybiotyki zmniejszaja, a grejpfrut zwieksza;) - ale to tylko reklama nie poparta badaniami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila
..a ja sie tak zastanawiam...miesiac temu zaczelam brac (pierwszy raz) pierwsze opakowanie microgynon 21...w tym samym czasie leczylam grzybice lekami:clotrimazolum 500 i 100 oraz flumycon..lekarz mi powiedzial ze tabletki anty działają odrazu, od pierwszej...i ze leki na grzybice nie maja wplywu na ich działanie, wiec spokojnie moge je brac...a jednak mam obawy, ze mogly oslabic działanie microgynonu...tym bardziej ze to pierwsze opakowanie, a kochalam sie z chlopakiem juz po wzieciu 4 czy 5 tabletki...w tym samym czasie bralam leki na grzybka...wiec sie troszke boje:| ...moze ktos mi pomozze i powie czy moje obawy sa sluszne?? ...dzisiaj mam pierwszy dzien 7dniowej przerwy, boje sie ze nie dostane okresu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasik
emila!a nie powiedzial Ci czasem lekarz,ze nici z bara bara,jak masz grzybka;) przeciez to chyba oczywiste!a jesli juz,to w gumce,no nie? nie panikuj,okres dostaniesz na pewno,lekarz chyba wie co mówi:) spokojnej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia102
uzywam jeanine 5 miesiac...zero problemow..ale od wczoraj chodze do solarium czy to ma jakis wplyw na skutecznosc czy tylko na przebarwienia:/blagam odpiszcie mi ...bo dzisiaj mam kolejna wizyte i nie wiem co zrobic:/odpowiedzcie mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solarium nie zmniejsza skuteczności tabletek anty.... jest tylko ryzyko wystapienia plamek na ciele i przebarwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śfireck
a ja mam takie pytanie: od którego dnia przyjmowania (poraz pierwszy) tabletek antykoncepcyjnych -a dokładnie mycrogynon21- zaczynają one swoje działanie. czy macie może jakieś pewne i sprawdzone informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świreck ja niestety nie wiem, ale myślę, ż jak poszukasz w archiwum, to znajdziesz sporo postów na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×