Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Widze, ze juz sabie zastrzeglas pseudonim, to swietnie! To znaczy, ze masz zamiar tu czesciej zgladac... A w Niemczech jestes chwilowo, czy to poczatek nowego zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej na poczatek :D....... Przynajmniej taka mam nadzieje, ale wiesz, nigdy nic ne wiadomo ;) Poki co jest swietnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc... nie mam dzis problemow, tylko zaspalem, potem pojechalem dompracy zeby podlac kwiaty (mimomdeszczu - pod folia nie popada), skanowalem zdjecia i dopiero wszedlem na topik przywitac sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, wlasnie wczoraj pisalismy tutaj troche o tym, ze na poczatku czlowiek sie czuje jak na wakacjach... potem sie zmienia.... Ja jestem tu juz 3 lata, wiec wakacje sie skonczyly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Dzien dobry wszystkim, u nas znowu pochmurno. W domu mam tyyyyle sprzatania, dziecko mnie z rana podlalo w lozku, zapowiada sie duuuzo prania!!! Gumiska- witaj!!! Ja pisze z Chicago, jestem tu juz 3 lata. Tez chyba musze sobie zastrzec nick, jakos nigdy nie mialam czasu. Zycze milego dnia wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za dzien! Jadac do pobliskiego miasteczka na sobotni spacer-wycieczke w pewnym momencie zobaczlismy niebieski samochod jadacy z naprzeciwka, ktory zjechawszy z drogi przebil sie przez podwojny szpaler drzewo-krzakow obrastajacych row (znaczy ze rowniez przeskoczyl ten row gleboki na conajmniej 70 cm i szeroki na 1.5 m), wyskoczyl (doslownie!) z tych zarosli na zaorane pole i zatrzymal sie sto metrow dalej. Scena rodem z rodeo. Zatrzymalismy samochod i pobieglismy sprawdzic co sie dzieje. Juz z dala widac bylo dym unoszacy sie znad wypompowanych poduszek powietrznych. Z niebieskiego samochodu wysiadla mocno przestraszona kobieta w mocno srednim wieku. Nic jej sie nie stalo! Samochod byl mocno pokancerowany, ale najbardziej niesamowite jest to, ze ona nie wjechala w jakies ogromne drzewo, tylko akurat pomiedzy takie male, cienkie, watle akacje. I chyba tylko dzieki temu zyje! Pokiereszowala i polamala kilka drzewek. Jedna z akacji powlokla za soba z 10 m po polu. Zadzwonilismy po holownik i czekalismy z nia, az przyjedzie. Nikt inny sie ni zatrzymal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. Chcialam sie przywitac i powitac nowego forumowicza. Witaj Gumiska. Wiesz, ja na moja siostre mlodsza mowie juz kilka lat Gumiś :) JA klikam z malej miejscowosci pod Chicago:) Jestem tu prawie rok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Dzis wielkie sprzatanie u mnie. Czy ktos jeszcze oprocz mnie sprzata dzis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barb- ja bede zaraz kosic trawe w duuuuuuuuuuzym ogrodzie nie chce mi sie ale musze A tak wogole to czesc wszystkim:) Marzeniusia- to swietnie my tez idziemy chyba dzisiaj Shreka zobaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barb
Dark Elf- ale ci fajnie ze masz duuuzy ogrod, ja w kondominium mieszkam, wiec nie mam zadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barb- no tak mam ogrod ale wogole nie dbam o niego bo nie znam sie na ogrodnictwie jest strasznie duzy i zapuszcony bo poprzedni wlasciciele tez o niego nie dbali ja zaczelam troche porzadkowac w tym ogrodzie kosze co tydzien trawe itp ale musimy zatrudnic kogos zeby zadbal o ten ogrod od podstaw (zasial nowa trawe)i wtedy bedzie latwiej pielegnowac,normalnie jak patrze na moj ogrod to mnie wstyd ogarnia hihihi w sumie moglabym to sama zrobic ale niewiem od czego zaczac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark Elf- Moi rodzice w Polsce mieli ogrod i ja tylko o niego dbalam, wiec troche sie znam. Po prostu tam zasislam kwiaty, troche z nasion, troche z sadzonek kupionych na zielonym rynku. Krzewy juz tam byly- to jeszcze moja babcia zasiala dawno temu. Lubialam dbac o moj ogrod. A teraz przyjechla moja kuzynka z Polski i przywiozla mi zdjecia tego mojego ogrodu- az sie przestraszylam-trawa chyba po pas, kwiaty juz pewnie dawno umarly. Tak moj brat z bratowa dbaja, a najlepsze ze zadne z nich nie pracuje... nawet im sie nie chce o ogrod zadbac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zajadam truskawki i praypomnialo mi sie jak moja babcia w Polsce miala cale pole truskawek i poziomek i moglysmy sobie zrywac ile chcialysmy. I nieraz objadlysmy sie tak ze az nas brzuch bolaly!!! Poza tym robilysmy sobie ciasta z tych truskawek i galaretki i jogurty i sernik na zimno... mniam...mniam...Jednak zycie na wsi mialo swoje uroki, mimo ze sie mieszkalo na zadupiu, ale bylo naprawde wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszyscy.. Ja tylko na chwilkę teraz.. Gadzinka, masz przepełnioną skrzynkę... Po południu spróbuję znowu.. Będę wysylal nowe zdjecia, wg listy adresów..ok? Caluski dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :) :) Kokus, skrzynka wyczyszczona czeka na zdjecia :) :) Margot, czyzbys postanowila nie zblizac sie do komputera az do egzaminow? Uczysz sie tak intensywnie? :) :p Jezu, jestem ciagle glodna! :) Barb, czy z toba bylo tak samo w pierwszym trymestrze ciazy? A powiedz, kiedy sie dowiedzialas, ze to chlopak? :) Gumiska, jestes tam jeszcze? :) Dark Elf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadzina- ja w 6-tym miesiacu poszlam na USG i wtedy dowiedzialam sie ze to chlopak. A ze mna to bylo calkiem odwrotnie- pierwsze 3 miesiace czulam sie bardzo zle, bylo mi caly czas niedobrze, dlatego malo jadlam i wogole nie mialam apetytu, bo jak poczulam zapach jedzenia, to czasem mi sie niedobrze robilo. Za to ostatnie 2 miesiace mialam bardzo wielki apetyt, i jadlam duzo, dlatego przytylam 30 funtow (ok 15 kg). Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim, co tak dzis cicho na topiku? gdzie sie podzialiscie? Spacerki niedzielne? - bardzo dobrze, to zdrowsze niz komp... Gadzinka, przed chwila po raz trzeci poslalem poczte, mysle, ze tym razem dojdzie. Rano z francuskiej tv5 dowiedzialem sie o tragedii na lotnisku Charles de Gaulle, to okropna katastrofa... Z pasja sluchalem takze komentarzy z wczorajszych uroczystosci wreczenia nagrod Zlotej Palmy w Cannes, nie rozumiem tylko, dlaczego po tych relacjach pokazuja Disneyland i o co chodzi? Moze ogladalas TV? Dark Elf - tez mialas przepelniona skrzynke, poslalem ponownie... i sprawdzilem teraz, wrocilo z powrotem... haneczka - gdybys sie pojawila.. do Ciebie tez wyslalem, ale wrocila poczta z dziwnym komentarzem, ze system jest error... Barb.... dostalem zdjecia od Ciebie, sa cudowne... Twoj Damianek jest przeslodki... Juz zapomnialem, ze male dzieci moga byc takie sliczne (no, to zalezy tez od rodzicow)... Mieszkacie w sympatycznym miejscu, mam znajomych w Stanach, ktorzy mieszkaja w podobnym bloku. Pozdrawiam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krociusienko, bo mam jeszcze sporo roboty... :) Kokus, teraz cie zaskocze! ja nie mam telewizora. Taki wybor. Jednak z tego, co mi wiadomo, to zlota palme dostal Michael Moore (amerykanin, ostanio dosc popularny i w Polsce, wydaje mi sie) za film anty-bushowy i anty-amerykanski w ogole. Moze to by wyjasnialo te Disneylandy? :) Barb, ja w ogole nie czuje zadnych mdlosci, wrecz przeciwnie, apetyt mam ze hej! Na razie przybralam kilogram. zabieram sie do nauki, po cudnym spacerze, ale dzisiaj byly widoki - 10 horyzontow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jego ostatni film, nie liczac tego z Cannes, to \"Zabawy z bronia\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Dziś mój mąż robi pyszny sos i tak sobie pomyślałam o Was. Może chcielibyście też kiedyś zrobić dla swojej połowki, rodziny, więc Wam podam. Musze przyznać, że faceci to najlepsi kucharze pod słońcem. Oto przepis: Sos pomidorowy marinara - nie tylko do spaghetti kawałek cielęciny kawałek schabu kawałek wołowiny (razem najlepiej, żeby był 1 kg mięs) - po ugotowaniu mięsa, możesz je wyciągnąć, jak chcesz sos bezmięsny 1/4 kubka oliwy z oliwek 4 ząbki czosnku (albo tyle ile chcesz) 4 cebule (żółte lub czerwone) 2 kg pomidorów poćwiartowanych i bez skórek pomidory z puszki (tyle, żeby były 4 litry sosu w garnku, po wygotowaniu 2 kg świeżych) natka świeżej pietruszki i selera 1/2 kubka białego niesłodkiego wina (nie musi koniecznie być) 1 kubek rosołu 1 łyżka majeranku 1 łyżka rozmarynu kilka liści laurowych 1 łyżeczka vegety lub kucharka 1 łyżeczka majeranku 1 łyżeczka bazylii 1 łyżeczka szałwi (niekoniecznie!) 1 łyżeczka oregano 6 łyżek masła sól i świeżo mielony pieprz do smaku Czosnek usmażyć na oliwie z oliwek, aż zrobi się miękki, nie brązowy!, potem wrzucić do tego cebule i zeszklić - smażyć w garnku! Do tego dodać reszte składników i wszystko razem gotować ok. 4 godziny. Na koniec zagęścić jeszcze koncentratem pomidorowym. Podawać na spaghetti, mięso, kopytka, gnocci, itd. My robimy tylko z makaronem spaghetti. Jest pyszne. :classic_cool: Ten przepis jest na około 4 litry sosu. Można zrobić połowe wszystkiego, ale jest tak pyszny, że połowa będzie za mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani! :-) Korzystam tylko przelotem z netu.... nie bede miala sieci w domku do 15 maja 😭 chello robi jakies ulepszenia w sieci i teraz mi nie moga podlaczyc internetu... buuuu :-( Tragedia! ale co zrobic... :-O Pozdrawiam wszystkich, caluje i sciskam serdecznie! 😘 Odezwe sie niebawem na dluzej od znajomych, bo teraz to na wszystko mi czasu brak... a z psiaczkami strasznie duzo zajecia... ale kocham je mimo wszystko strasznie :-D Pa!! 🖐️ Trzymajcie sie! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam ponad 1 ro w Stuttgarcie/Niemcy. Ogromnie mi smutno bez bliskich. Wkurza mnie ten kraj, ta mentalnosc, tesknie na szczescie niedlugo wracam. Ale co sie Polacy maja za granica. Nikomu nie pozazdroszcze. Trzymajcie sie Polaczki, w nas sila. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc... Haneczka chyba zyje w calkiem wirtualnym swiecie skoro czas liczy wstecz... Ale te przerobki na jej serwerze tlumacza zwrot poczty mojej.. Haneczka, w każdym razie trzymam kciuki, abys jak najszybciej wrocila do nas.. Mam zamiar, kiedy juz kompa mam w porzadku, zrobic z Twoja pomoca wirtualna wycieczke po Wiedniu.... Gadzinka, to bardzo ciekawe, że nie masz tv, ale nie jestem wcale zaskoczony, bo juz spotkalem sie z taka postawa i jestem troche za... Ja niestety, zbyt duzo czasu spedzam przed tv, przez co trace inne przyjemnosci, jak chocby niedzielne spacery. A co do tej tv-notatki z Disneylandu, to trudno, nie dowiem sie wiecej...nie ma problemu. I tak wiekszosc informacji z tv jest mi potrzebna jak umarlemu kadzidlo... Marzenusia - wow...jak to wszystko przyjemnie sie czyta... skopiuje i zatrzymam na dluzej, moze kiedys wroce do tego... Zahra 🌼 serdecznie pozdrawiam wszystkich, gdzie sie podzialiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) :) Haneczko, :) 🌻, czekam z niecierpliwoscia az \"wrocisz\" 15 czerwca (!?). Trzymaj sie kochana. I nie daj sie kompletnie zdominowac Twoim psim milosciom ;) :) Marzenusia, jak wy to robicie ze zjadacie 4 litry sosu ? ? ? Ja, jak robie sos na dwie osoby, to zuzywam gora 8 pomidorow ! Jak to mozliwe, zebyscie wy zjedli 2 kilogramy ? ? ? :) Kokus, wiesz, ja zyje bez telewizji juz bardzo dlugo, bo najpierw cale studia i teraz tu... to juz prawie 10 lat. Najbardziej zarzucam telewizji to, ze robi pranie mozgu dzieciakom i nastolatkom, wyplukuje im glowy ze wszystkiego i wypelnia je w calosci soba. Czasami jak rozmawiam z 10/11 letnia siostrzenica Mojej Myszy - to jestem przerazona. Cale jej universum kulturalne to telewizja czyli smieci ! ! ! Ona nie ma wlasneych preferencji, to telewizja narzuca mode, tendencje, gusty, kolory. Jej rodzice tego nie dostrzegaja, nie przeszkadza im ze ich corka spedza srednio 3/4 godziny dziennie przed telewizorem. To smutne, straszne, okropne. Ja w jej wieku biegalam po podworku, kopalam pilke , lazilam po drzewach, gralam w gume, szeptalam moje tajemnice na ucho przyjaciolce od serca, albo klocilam sie znia na smiesc i zycie - wszystko, ale nie samotne siedzenie w domu. A tutaj dzieciaki po szkole siedza kazde u siebie i gapia sie w telewizor. Potworne. Moja Fasolka nie bedzie potrzebowala telewizji! ale sie rozgadalam... swoja droga jestem bardzo ciekawa, co Wy o tym myslicie, czy tam gdzie mieszkacie jest podobnie? Barb, Marzenusia, Jay, Piwonia, Gruszenka, slowem Staniki, jak to jest? No wlasnie! :) Gruszenka! Gdzie zniknelas? Czy wszstko w porzadku? ide sobie zrobic kawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×