Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

czesc dziewczyny.. tu was staly korespondent ze skutego mrozem Podkarpacia No wiec... tak nie powinno sie zaczynac zdania, no wiec zaczne inaczej.. :D Otoz.. bylem dzisiaj w biurze podrozy i dokonalem rezerwacji.. na koniec marca, liniami Air France do Newark, NJ, z przesiadka w Paryzu.. ze wzgledow bezpieczenstwa wybralem miejsce w samym ogonie - w razie katastrofy tam najwiecej jest ocalalych pasazerow.. a dla wzrostu adrenalinki w zylach to w ogonie najbardziej trzesie w czasie turbulencji :D Jesli ktos oglada filmy sensacyjne, to na ostatnich siedzeniach lokuja sie agenci bezpieczenstwa albo terrorysci - zaleznie od fabuly.. moge wiec trafic na ciekawe towarzystwo.. :D Rezerwacja jest wazna 6 dni, cos jeszcze moze sie zmienic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich z tonacych w bielli Mazur i sle gorace pozdrowienia choc mroz za oknem. Na forum znalazlam sie zupelnie przypadkiem, i juz od pierwszych zdan poczulam ze jest to miejsce wyjaktowe, cieplutko tu u Was, przyjaznie, serdecznie. ach jak sie chce zajrzec raz jeszcze i posluchac co nowego u Was. Bede tu zagladac, i mam nadzieje wnosic tyle iradosci ile tutaj zastalam. Tymczasem sle buziaki Wam wszystkim. i do jakze Milego uslyszenia! Anuska :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 👋 od poltora roku mieszkam z narzeczonym w Irlandii. ogolnie nie jest zle, powiedzialabym ze lepiej niz w Polsce, ale ciagnie mnie na stare polskie smieci i jesli tylko moge wpadam do domu choc na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejze po latach :D 🖐️ taniuszka - i co tam porabiacie? :) strawberry29 - masz racje, milutko tu i cieplutko, dla Ciebei tez buziaczki :) kokus - czyli jednym slowem nie dlugo staniesz sie Stanikiem :D ciekawe to, co piszesz o ogonie samolotu ... acz powiem Ci szczerze, ze nie sadzilam, ze z katastrof samolotowych ktos uchodzi z zyciem, lecz moze faktycznie, jesli jest to tylko jakas mala stluczka ... czyli mrozno i Was ... a u mnie w polnocnej Minnesocie, gdzie zimy takie, ze nie ma zlituj sie, tegoroczna zima jest taka filusna, ze np. wczoraj bylo +12*C :D dzisiaj jest juz tylko ciut powyzej zera, a snieg taki niemrawy i brudny lezy juz od paru miesiecy, troche sie poddopi, troche dopada ... samochod od tego badziewia wiecznie ufajdany ... no i dobrze, ze przypomniales nam wszystkich o przepisach :D a odnosnie Mt. St. Michel, to ja znowuz widzialam jego miniaturowa wersje w Kornwalii, pieknosc ... Aleksandra 86 - eksperymentowanie w kuchni? to brzmi pysznie, z tego co widze chyba lubisz ekperymentowac na slodko ;) Martenka - 🖐️ fajnie, ze bedziesz we Francji :) maremarie - 🖐️ moj laptop tez wyzional ostatnie tchnienie zycia juz prawie rok temu i jeszcze go ani nie naprawilam, ani nie mam nowego ... ach ... naneczka - gratulacje z powodu fiacika Punto :) super, ze masz zaufanego mechanika, to prawdziwy skarb ... powodzenia i cierpliwosci w \"zalatwianiach\" ;) Pingo - i co porabiasz w tym (dla mnie zawsze) tajemniczym kraju ? :) Ewulek - debiut na nartach? to to gratulacje :D ja sie nigdy nie odwazylam, zawsze mi sie wydawalo, ze nogi mi sie poplacza i polamia :D Margot - mam nadzieje, ze udalo Ci si pomyslnie poprzemylsac rozne opcje i ze dol powoli sie wyrownuje, w kazdym badz razie przytulam Cie mocno i jeszcze raz mowie courage! no i zycze gigantycznego gudlaka ❤️ GNU - no i co, wyzdrowialas juz? Na zielona karte mozesz smialo jezdzic do Kanady, ale wez tez zawze z soba jakis dodatkowy dokument mowiacy, ze Ty to Ty ;) Jako ze w dzisiejszej dobie wzmozonej nagonki na terrorystow kazdy jest podejzany ;) Fajnie, ze masz juz zalatwione \"subowanie\". Poznasz ten miod uczenia amerykanskich dzieci :0 Zycze Ci takiego obrotu spraw, zebys do Polski miala zawze jak najczesciej i jak najblizej :) cedex - a Ty znowu o rybach :D Ja osoatnio nie moge zadnej fajnej ryby wychodzic, tak u nas z tym cienko, wiec kupilam steki z kalamarnicy, ale cos mi nie podeszly ... Lepiej juz zakoncze ten wywod, bo zaraz znowu mnie najdzie na pisanie o jedzeniu, a z tym moze byc niebezpiecznie :D 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie nowych przybyszow i stalych bywalcow! :D tak mi to dzisiaj przyszlo siedziec w sobote w domciu (wlasnie samolot przelecial - ciarki mnie przeszly po tych kokusiowych opowiadaniach...) a powiedzcie jak wy robicie te fajne smiley raczka i kwiatek? no bo to czasami to az sie tak prosi zeby upiekszyc tekst :) cos w tym jest, ze ten topik to wciaga, fajnie posluchac sobie, jak to tak sie wam wiedzie, czasami sa niewesole wiesci ale ogolnie to bardzo pogodny topik :D a co wy tak porabiacie w weekend ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka- ja pracuje w \"penisie\" :P czyli w tzw grosiku. a moj M. na lotnisku. mieszkamy niedaleko centrum Dublina. prace mam strasznie nudna, ale w sklepie jest duzo polek wiec mam z kim pogadac ;). szukam jednak pracy zwiazanej z moim wyksztalceniem (ukonczylam fil. ros.) ofert jest sporo ale straszne wymagania, nie zalamuje sie, szukam dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kwiatki, serduszka i sloneczka 🖐️ u nas pogoda ladna i w miare cieplo Kotek szaleje na dobre, jeszcze strat nie ma - nie liczac stluczonych perfum i pozaciaganych ubran i zaslonek/firanek W przyszla sobote chyba przeprowadzamy sie do Gapci domku pilnowac rozszalalego towarzystwa ( 2 psy i 2 koty) bo oni jada do Polski na 3 tygodnie...ze ze smutnych przyczyn- to inna historia moj maz nie maz- powoli konczy swoje wygnanie, jeszcze tylko kilko dni do czwartku-piatku z czego ciesze sie niezmiernie. problem w tym ze juz nabralam urazu do gotowania obiadow( gotowalam co 2 dzien...brrrr) dzis- pizza ;-) w pracy tez jakis wariacki czas- to moj 3 tydzien bez wolnego dlatego teraz sie obijam na maxa i wylaczam telefon ;-) nie wiem co z tymi ludzmi sie porobilo... jedna miala bojke z chlopakiem- dla mnie to calkiem zabawne( chyba ze ktos powie ze mam spaczone poczucie humoru) on ja uderzyl- ona go uderzyla- on rzucil w nia drzwiami ;-)ranna nie jest, chodzila 2 dni i plakala bo musi z nim zerwac... i sie pogodzili ;-) nastepna w kazdy piatek nie moze znalezc: kluczy, opiekunki do dziecka, regularnie zatrzaskuje sie w domu i w samochodzie..ehhh chlopak- rozbija nam okna w restauracji, kradnie pieniadze ktos od 2 tygodni bawi sie butla z CO2 na zewnatrz ze musimy wzywac Cole do naprawy. co 2-3 dni ktos sobie kreci pokretlami ktorych nie powinno sie dotykac. z coli- maja mnie dosc, poznaja po glosie ;-) i od razu przelaczaja na naprawy aha- jeszcze z nowosci- poznalam Polaka na czacie, z Colorado, szukal pracy, a ze moj maz potrzebuje kogos to go podpuscilam zeby dal te prace dla niego...teraz sie troche boje ze moze to nie byl zbyt dobry pomysl- nie znam czlowoeka, nie wiem kto to i skad...zobaczymy... za jakis tydzien powinien tu dojechac no i tyle wypocin na dzis , ide zrobic zmywanie- przynajmniej tyle pracy na sobote ;-) aaaaa... no i poinformowalam moja mamusie ze powiekszyla mi sie rodzina( chodzilo o kota), malo nie zemdlala przy telefonie szczegolnie ze moj brat zrobil taka mala niespodzianke ze poinformowal o dziecku po jego narodzinach ;-) mamusi serce- wrazliwe, zadnych wiecej niespodzianek ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadam tylko wyjasnic ze penneys to nazwa sklepu z ciuchami w Anglii istnieje pod nazwa primark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. taniuszka - bardzo wazne wyjasnienie:D witaj na topiku.. 102 - ale duzo sie dzieje wokol Ciebie.. trzymaj sie mocno.. Ta historia z telefonem do Mamy... oj, ostroznie, ostroznie... :D maremarie - poszukaj wsrod topikow na kafe cos o emotikonach, moze znajdziesz link do stronki z calym spisem.. mialem to w zakladkach, ale akurat przedwczoraj zona cos robila z systemem i juz nie mam. Bagatelka - co do tego ogona samolotu to trzeba zrobic wyrazne zastrzezenie: JESLI W OGOLE ktos przezyje... strawberry29 - witaj na topiku, ja tez klikam z kraju.. tylko z poludnia bardziej.. Pozdrowka serdeczne i gudlaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
Witajcie :) Witaj Bagatelka...Kokuś..Maremarie..Margot..Cedex.. i cała "reszto" witaj!..Jak wam minął wekend? U mnie ciut cieplej więc zaliczyłam dzisiaj długiii spacer do lasu i nad jezioro..cudownie :) Pozdrawiam!paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. straszna tragedia z tym zawalonhym dachem w Katowicach...... nawet tutaj krotko o tym wspomnieli ...... |`| |`| |`| jutro sie odezwe, jak mi zalosc minie troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
..dopiero dowiedziałam sie o Tragedi w Chorzowie..byłam przez weekend odcieta "od swiata"...to straszne!!!!!! Łącze sie ze wszystkimi w bólu!!!!...dlaczego wczesniej nikt nie odsniezyl tego cholero dachu?!!!! Dlaczego zawsze dopiero po tragedii zaczynamy mysłec!!! straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
...przepraszam, chodziło o Katowice!!!...tak mi smutno!..od razu przypominam sobie to wszystko co ja przezywałam kiedyś po stracie moich najbliższych! :( aż mi dziwnie,ze nic nie wiedziałam i miałam miły weekend!..dobranoc, widzę,że już wszyscy śpią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, tez jestem wstrzasnieta... tym bardziej ze juz tak intensywnie przezylam tragedie w Bad Reichenhall 2 stycznia. Bylismy w ten dzien w tym czasie ulice dalej na basenie... a dzien pozniej chcialam wracac pociagiem do Monachium i ewakuowali dworzec z obawy przed zawaleniem dachu pod ciezarem sniegu... Juz wtedy pomyslalam sobie, ze jeszcze latwiej moze dojsc do takiego wypadku w Polsce wlasnie, gdzie przepisy jeszcze nie sa \"idealne\" ... No i wykrakalam! Straszne straszne! juz 67 ofiar... * * *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff troche zaganiana jestem :) u nas na Islandii 10 stopni i sloneczko wiosna idzie czy co??? wiec moge odpowiedziec zdziwionym, ze tu cieplej niz w Polsce :) Sniegu tez malo, w koncu Reykjavik jest w klimacie morskim. Kraj jak kraj, Polacy sa juz wszedzie, dla mnie to raj na ziemi, czysto, skandynawsko i milutko, wspaniali ludzie, mozliwosc zycia bez stresów i bezpieczne wychowywanie dzieci, czego czlowiek móglby chciec bardziej? A jak mi sie znudzi to wybieram sie do cieplych krajów na tydzien lub dwa, stac mnie na pobyt w dobrych hotelach kilka razy w roku, wiec nie narzekam. Mam dobrze platna prace (ksiegowa) i ciekawa, wspanialych przyjaciól ...tylko czasami czlowiek zateskni za Polska, za mozliwoscia wygadania sie po polsku, bo mimo mojego 14-letniego pobytu zawsze bede \"ta z akcentem\" . Pozdrawiam milutko innych 🌻 i tak mi smutno z powodu tragedii w Katowicach...badzmi z myslami i modlitwami przy rodzinach i przyjacielach, którzy poniesli straszne straty w tej katastrofy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jksoijprpaw
Dubaj Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dubaj - zazdroszcze o tej porze roku, ale na lato to chyba zmykasz do Polski, co? czlowiek to prawie nie nadaza za tymi tragediami :(... tak to przez ludzkie bledy i lenistwo a czasami przypadek ludzie bezsensownie gina .( oby nie powtorzylo sie to pakuje sie i zmykam do domu, zmeczona jestem, cos jest w tym, ze nie da sie lubic poniedzialku ;) zycze wam przyjemnego wieczorku!!! papatki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez sie pakuje i zycze milego wieczorku! No i zgadzem sie z Toba maremarie, ze te poniedzialki maja to do siebie, ze nie da sie ich za bardzo lubic... pozdrawiam! odezwe sie jutro! paptki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich (co Was dzisiaj tak mało? :P) Jestem teraz sobie w Polsce od kilku dni (stąd wiem o tragedii :() Ale za niedługo znowu wracam na satre smieci :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeju, ciagle jestem niesportowa! Wstyd, ale to musi sie powoli zmienic! dzisiaj jade na narty - tzw. \"after work ski\" ale to jeszcze zaden sportowy wyczyn! Musze znowu zaczac biegac o poranku, choc chwilowo szalenie ciezko wyrwac mi sie z lozka. Ale najwieksze mrozy juz za nami, wiec nie ma wymowek! Maremarie 🌻 - dzieki za polecenie ksiazki! musze jeszcze polknac dwie, ktore juz sie do mnie usmiechaja z nocnego stoliczka i postaram sie przeczytac \"Reinheit des Mörders\" Dlaczego piszesz, ze \"jeszcze\" w IBM? Zwolnilas sie? Masz jakies konkretne plany zmiany? Ja ciagle szukam nowej pracy, ale raczej tak na spokojnie, gora 1-2 podania na miesiac, ale nie jest lekko! No i wracaj do Monachium, fajnie by bylo! Jesli chodzi o obywatelstwo, to polskie moze zachowac tylko mniejszosc niemiecka z gornego slaska, ale tu tez sa jakies obwarowania... Moj byly maz mial np. dwa paszporty. Niestaty na razie nie bede miala DSL, bo nie wiem jak dlugo zostane w moim mieszkanku, a musialabym sie na dwa lata zobowiazac... Z tym autkiem uzywanym przez ex - znam to! mialam tak poltora roku temu! po wielu przejsciach i dyskusjach mam nareszcie WLASNE autko i nikt nie moze sie do niego czepic! Zas jesli chodzi o weekendy, to u mnie sie zawsze duzo dzieje! czasem nawet za duzo! ;-) Caly ostatni weekend malowalam z moim M. jego mieszkanie i przestawialam, tudziez skrecalam meble, bylam na kolacji ze znajomymi i obiedzie u tesciow... to byl wyjotkowo spokojny weekend... :-) Alexandra 86 - tez lubie kuchenne experymenty, jednak jeszcze sie nie imalam bawarskiej kuchni... pozostawiam to mojemu Lubemu albo jego mamie. Jest mistrzynia! Jak zdobede jakies sprawdzone przepisy, to wkleje na nasz przepisowy topik Kokus 🌻 - Ty jestes naszym Dyzurnym forumowiczem! szkoda ze sie tyle nas wykruszylo! Fajne te Twoje proby obserwowania ptakow. W niedziele jak bylam na obiedzie u \"tesciow\" ;-) to przylecial dzieciol karmikow, byl jednak za daleko, bym mogla mu sie dokladnie przyjrzec. Moje Punto jest CZARNE, klasyczne, z niebieskawym wnetrzem. Jezdzi naprawde dzielnie! A urzedomMonachijskim nalezy sie naprawde pochwala, choc Michi ciagle marudzi ze np. taki urzad w Starnbergu jest jeszcze nowoczesniejszy, szybszy, lepszy... etc. bla bla bla! Gratuluje rezerwacji! nawet sie nie obejrzysz, a bedzie juz koniec marca! Mam nadzieje, ze bedziesz nadal regularnie pisywal! Strawberry 29 🌻 Witaj! Zagosc sie u nas, napij sie z nami kawusi ;-) pogadaj, poplotkuj... Taniuszka 🌻 Witaj, Margot tez jest aktualnie w Irlandii. Bagatelka! 🌻 hejka! Jeju, jaka ta pogoda dziwna! w Minnesocie i na Islandi cieplo, a u nas zima tak mrozna, ze najstarsi gorale nie pamietaja! ;-) Nawet we Wloszech nie jest zbyt cieplo! Moi rodzice mieli na wycieczce w Asyzu -2°C, ali czyli na 10-15°C... DZieki za zyczenia powodzenia i cierpliwosci w \"zalatwianiach\" juz mam wiekszosc spraw z glowy! cale szczescie! Wiesz co, tez mam jakoch ochote na dobra rybe...chyba w czwartek sobie upichce! (dzisiaj i jutro wieczory mam juz rozplanowane...) 102! 🌻 jak milo Cie widziec! Przyslij koniecznie aktualne zdiecia kotka! Faktycznie masz niezle zamieszanie w pracy, ale czasem fajnie jak sie coc dzieje! gorzej jedynie jesli sa to wlasnie usterki... Glowa do gory, bedziesz miala swietne znajomosci wsrod \"naprawiaczy\" ;-) Martenka ! 🌻 Witaj! Cassandra 🌻 pojawiasz sie i znikasz ;-) Pozdrow od nas ojczyzne! Jak dlugo trwa Twoj lot na \"stare smieci\"? Pingo 🌻 Najwazniejsze, ze sie na Islandi dobrze czujesz. Lekki akcent bywa czesto ciekawym, szarmanckim \"dodatkiem\"! Ja tez mowie z lekkim akcentem i ... bardzo mnie to cieszy, bo ludzie uwazniej mnie sluchaja i zastanawiaja sie nad tym lekkim akcentem... :-) Standardowo rozgadalam sie niemozebnie.... pozdrawiam wszystkich cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
....witajcie wszyscy!!!..witaj Naneczka :) ..całe szczęście,że u nas troszku cieplej - u nas- tzn w Toruniu..tzn jeszcze w Toruniu! Już za 2 m-ce we Francji :) ...jezu! dostałam dzisiaj od mojej lektorki 12 układów człowieka..i musze się całego nazewnictwa nauczyc po francusku..nie wiem jak to zrobię!!! ..kupiłam sobie dzisiaj letycyne na dobra pamięć :) :) haha..mam nadzieję,że po tym szybciej beda mi te słowka i terminy wszystkie "wchodzic"...tymczasem pozdrawiam i wracam do lekcji :) :) ....dodałabym jeszcze kwiatuszki ale nie wiem jak :( paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znikam i pojawiam się, bo ja często teraz poza domem jestem ;) A lot to obrzydlistwo :/ Biorąc pod uwagę cały lot to ok 6-18 godzin :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
Cassandra :) dziekuję bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marteńka
🌼 tylko sprawdzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×