Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

O prosze to dwie duszyczki z tego topicu(Jade,Maremarie) beda w okolicach mojego domku. Ja jeszcze nie wiem czy pojedziemy na Wielkanoc do Polski No ale jesli moja polowka nie znajdzie do tego czasu nowej pracy to na pewno zjedziemy i boje sie ze na stale Wtedy bedziemy szukac innego miejsca na ziemi ktore nas zechce U nas tez juz powoli nadchodzi wiosna tzn snieg topnieje ,ale wole nie zapeszac bo tu z dnia na dzien wszystko moze wrocic. Wlasnie wrocilismy ze spaceru. Siedzielismy w porcie,z kawka,na laweczce i oddawalismy sie promieniom slonca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie🌻 jasne ze moglybysmy sie spotkac , do Poznania takze sie szansa ze pojedziemy bo mam tam ciotke ( mieszka na Gwarnej) wiec czemu nie. pytanie tylko ktorego bedzie w PL? ja bede od 12 do prawie konca kwietnia... Rustka 🌻- witaj na topiku, ja Wroclawianka jestem... :) w Ksiazu bylam wiele razy... i z kazda wizyta zamek podoba mi sie jeszcze bardziej... Szczeliniec i Bledne Skaly tez pewnie odwiedzimy.... tez dawno mnie tam nie bylo.... Lancut jest za drugim koncu Polski... a ja mam niecale 3 tygodnie zeby : posiedziec w domku z rodzinka ktora nie widziala mnie od 3 lat , zobaczyc sie z przyjaciolmi ( wszyscy sa we Wrocku), odwiedzic rodzinke w innych miastach ( chca poznac mojego meza) i zwiedzanie polski ( od karkonosz po morze)... nie wiem czy z czasem sie wyrobie.... :( Kokus 🌻 - jak tu lecialam do tez lecialam z przesiadkami - Katowice-Frankurt(Lufthansa)-Toronto-Winnipeg (Air Canada)... teraz bede leciala Air Canada i LOTem.. strasznie boje sie latac samolotami.... normalnie czy sa jakies ziolka albo cos? macie jakies rady jak przetrwac 8 godzinny lot??? ( tak bez strachu) thx :) Gnu 🌻 -dostalas @ odemnie? Ktos jeszcze jedzie w tym roku do Polski?czy tylko ja i maremarie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pearline mam cos dla ciebie, te polskie sklepy sa na Langeleemstraat i Turnhoutsebaan,na tej pierwszej sa dwa,jeden sie nazywa mala polska a drugi rarytas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za pierwszym razem lecialam do Stanikow SaBena, czyli belgijskimi liniami, ktore splajtowaly miesiac przed moim powrotem, wiec wracalam Alitalia. A za drugim (i ostatnim) razem lecialam British Airways i musze przyznac, ze byly super wygodne. Z wyjatkiem dwoch masywnych osob, ktore siedzialy po moich obydwy stronach i sie doslownie WYLEWALY na moje siedzenie.... A ja juz planuje wyjazd do Polski na Boze narodzenie!! Hehehe... Musze tak z wyprzedzeniem, zeby sobie zaoszczedzic wystarczajaca ilosc dni wakacyjnych i kupic w miare tanie bilety. Obecnie bilety na grudzien kosztuja 650-700. Pod koniec roku ceny dochodza do 1500. Szok!! Aaaaaa!!! Juz sie nie doczekam!!! Zobacze znowu moj kochany domek w Rzeszowie i wyteskniony Krakow. Aha, pytanie do tych co byli w Polsce po dlugiej nieobecnosci: czy moge sobie wyrobic nowy dowod osobisty, ten co wyglada jak karta kred? Bo ja nadal mam tez starodawny zielony. Wyjechalam zanim trzeba bylo wymienic i teraz nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - ceny na loty na Swieta Bozego NArodzenia to obled !!! jak wygralo w Lotto to moze je sobie zafundowac.... tez chcialam poleciec na Wigilie 2005, ale ceny byly kosmiczne... najtansze jakie udalo mi sie znalesc wtedy bylo 1700$ ...z 3 przesiadkami.... totalny czas podrozy ( wliczony z czekaniem na lotnisku) bylo 23 godziny.... teraz na ta podroz bilety kupilismy juz w pazdzierniku za 890$ za osobe ( lece ja i maz) total bylo okolo 2300$... wkurza mnie za nawet jak wejdziesz na expedie to te ceny tak slicznie wygladaja... potem widzisz ta ladna cene i oplaty lotniskowe, surcharge fuel fee itp itd... koszmar.... Squirley - mysle ze 600 USD to taniocha..... jestes w Rzeszowa? nie wiedzialam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie stali bywalcy i wszystkie nowe mile mordeczki 👄 Squirley - ja sobie wlasnie ostanio wyrabialam ten nowy dowod, ale juz go niezdazylam odebrac przed wyjazdem. Dowiedzialam sie jednak, ze to nie problem, bo te dowody trzymaja przez 10 lat w szufladzie :D Sa one jednak troche upierdliwe, bo byle zmiana (np. adresu) musisz wyrabiac nowy dowod, podczas gdy w starodawnym tylko wpisywalo sie nowe zzameldowanie ... kokus - no, najgorzej jest sie wciagnac w ksiazke :D Wysokich lotow :) Co do cen biletow i wszystkich spraw lotniczych to ja Wam kochani powiem tylko jedno: od lat jestem wierna klientka NWA/KLM, zbieram u nich punkty, kupuje przez internet przez ich strone (jak sie da), korzystamy z ichniej karty kredytowej i jestem zadowolona po pachy, wszystkim polecam :D Zawsze ich ceny i tak sa najkorzystniejsze, co roku latam do Polski za pol ceny i ze 2 razy zupelnie za darmo w USA, to wszystko, dzieki uzberanym punktom na karcie stalego klienta. WIernosc poplaca ;) Penie znowu polece w maju do Polski za jakies niecale 5 stowek (jesli mi dadza wolne w pracy ...) . Jednym slowem: www.nwa.com :) obiecuje, ze ja nic za ta reklame nie mam ;) po prostu dziele sie swoim szczesciem :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maremarie: Tak to sie zlozylo, ze mielismy tu rodzine (troszke dalsza, ale byla). Zalatwili moim rodzicom prace i wyjechalismy w poszukiwaniu szczescia. Ja znalazlam tu szczescie, ale moi rodzice nie. Nie radzili sobie perfekcyjnie z jezykiem, dlatego kiedy skonczylam 17 lat wrocili do Polski. Zaczelam pracowac, wynajelam mieszkanie (tu dlusza historia z tym jest, opowiem jutro :P) I sobie tak zyje. Niby tu jak w raju, ale wiadomo-wszstko ma swoje minusy. A polecialam na wakacje, bo w koncu trzeba gdzies wyjechac. Nowa Zelandie mam na codzien, a wakacje trwaja tylko raz w roku :D Pozdrawiam serdecznie :* Jutro napisze wiecej, teraz lece do miasta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka - nastepnym razem polece KLM, wtedy przesiadka wypadnie w Amsterdamie - tak mniemam..Ten kawalek Holandii, ktory widzialem wracajac przez Londyn do kraju bardzo mi sie podobal. Masz racje, ze przy tak regularnym lataniu warto trzymac sie jednej linii.. Jade - Ty mieszkasz faktycznie kawal drogi od wschodniego wybrzeza.. nawet dla samolotu jest to daleko.. :D Nie wiem nic o srodkach na latwiejsze latanie, ale czytalem, ze aspiryna pomaga na przystosowanie sie do zmiany czasu.. Squirley - no to trzymam kciuki, ze przylecisz do kraju.. I juz teraz proponuje spotkanie w Rzeszowie, ok? Widzialem juz w polskiej TV to co sie wyrabialo w Springfield, tylko nie uslyszalem gdzie to bylo.. Dopiero Twoj link mi uswiadomil lokalizacje.. okropna tragedia.. BlingBling - u Ciebie topnieje, a na poludniu Europy pada snieg.. i dojdzie do mnie jutro albo pojutrze. U mnie z ziemi juz wyszly krokusy, przebisniegi, narcyzy, tulipany, sasanki, szachownice i inne, tylko ich wcale nie widac pod gruba warstwa sniegu :D:D:D Jay - ten drapieznik to pewnie byl z rodziny jastrzebi albo sokolow.. Wyobraz sobie, ze moja siostra dokarmia jeszcze wiewiorki.. A juz wczesniej oposy, drobne ptaki jak kardynalki, szopy-pracze.. caly zwierzyniec przychodzi do niej z lasu.. A jej kocur o imieniu Kokuś robi co jakiś czas porzadek z tym towarzystwem.. :D Rustka - witaj na topiku... a gdzie konkretnie mieszkasz? cedex - dziekuje za info.. o tym polskim statku to wiem, bo sygnalizowali w newsach jego doplyniecie do Szczecina, tylko ten drugi mi umknal.. Wiec to byl kwas fosforowy a nie ropopochodne.. Jakbysmy sie jutro nie sklikali to zycze Ci stopy wody pod kilem i pelnych sieci.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rustka
Jade, to Ty masz ogromne plany :-) szkoda,ze tak malo czasu masz, umeczycie sie troszke, no ale oby pogoda dopisala. Kokus :-) ja mieszkam w regionie paryskim, do Paryza mam 30 km, czyli calkiem niedaleko :-) Poczytam sobie Was nieco, troche duzo stron juz sie nazbieralo, no ale jak narazie tu jestem tu jak ten slepy z laska .....nie wiem za bardzo gdzie kto mieszka i ile ma lat ( a pisaliscie ile ich macie???? :-)))) ) czy to tylko ja tak wyskoczylam jak ten z tej konopi:-))))) Pozdrawiam wszystkich cieplutko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lecialam na Boze Narodzenie w 2004, wylatywalam 16 grudnia i moj J. wyszperal bilety za $650..z przesiadka w Amsterdamie.. ja tam do szperania to cierpliwosci nie mam, ale on tak lubi, wiec mu dostarczam przyjemnosci hihihi Siedze w papierach i mi juz uszami dym leci, chetnie sie dzis zamienie z kims na jakas prace fizxyczna dzis, nie mam glowy do papierzysk dzis, a musza byc w tym tygodniu zrobione, blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kokus, masz racje Holandia jest mala ale jest piekna, mamy tam nawet mala Wenecje nie wiem czy wiesz? Kekenhof jest tez piekny szczegolnie w kwietniu i w maju kiedy kwitna tulipany krokusy i hiacynty, a te kompozycje kwiatowe sa bajeczne.Szkoda ze nie wiziales pola tulpanow, wygladaja jak dywany kwiatowe.A jak ci sie podobal nasze lotnisko w Amsterdamie, Holendrzy bardzo sie nim chwala, mnie osobiscie sie podoba, sama odlatywalam juz z niego pare razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cindy65 - Amsterdam zalicze nastepnym razem, teraz ze wzgledu na sentyment do Paryza wybralem przesiadke na \"Charles de Gaulle\". Jak juz kiedys zobacze Amsterdam to nastepny bedzie Mediolan. Tak lecial moj syn rok temu, z powrotem przez Rzym. Jest troche problem z Mediolanem, bo wylot z Warszawy jest o 6:40 rano a w samym Mediolanie czeka sie blisko 6 godzin na przelot do Newark. Ale syn nie zaluje, podobaly mu sie Alpy i same lotniska tez.. Rustka - powoli sie wgryziesz.. moze natkniesz sie na taka tabelke, gdzie sa info o nas, jeszcze kilkanasciestron temu byla kilkarazy kopiowana bo ktos nowy sie wpisywal.. Wiec tez skopiuj ja do siebie, dopisz sie w kolejnosci i zamiesc na topiku.. Powodzenia..:D Jay - poradzials sobie z papierami? Trzymam kciuki..:D Pozdrowka i gudlaki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze----
o pomoc!!! kolega pracuje legalnie w Angli. Jego matka mieszka w Polsce i on chce na nia kupic auto w Angli i na nia zarejstrowac w Angli i tam ubezpieczyc , bo ona ma niskie procenty. Czy to jest mozliwe-bo ona przeciez mieszka w Polsce? Pytanie do tych co pracuja i mieszkaja w Angli!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Habris
Witajcie! Mieszkam w Anglii-Bristol. Czy jest ktos z tego miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim,bagatelka pamietam,to bylo straszne,bo na nowym topicu za bardzo nikt sie nie wpisywal.Nie przyjal sie jakos. U nas cholernie zimno,ciagle prawie padal snieg,mam juz dosyc zimy;( Pozdrowienia i 3majcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, wpadam znowu jak burza! na sekunde! Tak jak obiecalam mam w koncu liste ksiazek pozartych ostatnio (sama sie zdziwilam ile tego jest) ulubiona: 1.Siba Shakib - \"Nach Afganistan kommt Gott nur noch zum weinen - Geschichte der Shirin Gol\" Niestety nie znam angielskiego tytulu, po polsu znaczy to tyle: \"Bog odwiedza Afganistan tylko po to, by plakac - Historia Shirin Gol\" (cudna cudna cudna ksiazka! polecam goraco) dalej: 2. Mineyko Iwasaki - \"die wahre Geschichte der Geisha\" germ. (ciekawe!) 3. Artur Goldien - \"Geisha\" engl. (ciekawe!) 4. Mende Nazer - \"Slave\" engl. (naprawde warto !) 5. Tanja Blixen - \"Jenseits von Afrika\" Germ. (klasyka) 6. Stefanie Zweig - \"nirgendwo in Afrika\" Germ. (nie wiem, czy tlumaczona na inne jezyki) 7. P.Coelho - \"11 Minuten\" (klasyk) 8. Sohieir Khashoggi - \"Mosaic\" eng. \"In Namen meiner Kinder\" Germ. (miesza sie swiatek Nowego Yorku i swiat kultury Arabskiej) 9. Umberto Ecco - \"w imie Rozy\" (chetnie wracam) 10. Umberto Ecco - \"La misteriosa Fiamma della regina Loara\" ital. ; \"Geheimnisvolle Flamme der Königin Loara\" Germ. (jeszcze czytam) 11. Hayden Hevera - \" Frida Khalo\" (ciekawe!) 12. J. Caroll - \"kraina hichow\" (lubie wracac) 13. D. Brown - \"Da Vincis Code\", \"Illuminati\" (koniecznie!) 14. Grochola - \"nigdy w zyciu\" (ha ha ha!) 15. Wisniewski - \"Samotnosc w sieci\" (warto) 16. Grochola/Wisniewski - \"Zwiatki i rozwiazki milosne\" (ciekawe rozmowy!) 17. Catherine Texier - \"Victorine\" (wlasnie skonczylam) a teraz czytam i juz mnie wciagnelo: 18. Ken Follet \"A dangerous Fortune\" engl. \"die Pfeiler der Macht\" Germ. to tyle na dzisiaj! Znikam ! czekam na Wasze listy! (wybralam tutaj tylko te ciekawe ksiazki, to przez co ledwo moglam przebrnac odsortowalam! wiec w sumie moge kazda polecic! buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka - dzieki :) Ja tez przed chwila zazelam pisac swoja liste, ale zrezygnowalam, bo nie pamietam wszystkiego, szczegolnie niektorych autorow, wiec jednak bede musiala kiedys z domu przytachac moja liste przypomnieniowa ... ;) Mam pytanie do osob, ktore mieszlaly w Polsce w latach 90-tych i byly juz w miare duze (no, powiedzmy ponad 13 lat ;) ): czy wyswietlali moze w TV nastepujacy serial australijski: to bylo o zakonnicach, nie wiem, jaki mogl byc Polski tytul, tylul oruginalu \"Brides of Christ\" (moze wybrabki Chrystusa...?). Serial mial 6 odcinkow, kazdy o innej osobie, ale wszystko dzialo sie na terenie tego samego klasztoru i szkoly przyklasztornej. No wiec wlasnie ostantio obejrzalam ten serialik i bylam w siodmym serialowym niebie :D Taki fajny cieply klimat, bardzo mile sooby i bardzo madre przeslanie. Jak rzadko kiedy (w filmach) zakonnice nie byly sfrustrowanymi i wrednymi zolzami, ale naprawde madrymi i swiatlymi kobietami o wielkich sercach (no, moze nie wszystkie ;) ). Ale mniejsza o to, po prostu ten serial przypomnila mi lata dziecinstwa, kiedy tego typu rzeczy lataly w telewizji, takie wiadomo glupiutko sentymentalne, ale jakze mile w ogladaniu ;) Ostanio wlasnie mialam taki serialowy glod i po raz ponad 10\'ty chyba wchlonelam \"Ptaki ciernistych krzewow\" :D Ach, to byl dopiero serialowy raj :D Ile lez sie polalo 😭 CIekawe, czy jeszcze produkuja takie seriale, gdzie akcja jest z gory zaplanowana i oparta na np. powiesci, jest tylko kilka odcinkow i nie musi to byc koniecznie o bardzo modnych ludziach sukcesu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten okropnie zimny wieczor ( znow mamy -20C) ... a mialo juz byc tak ladnie , wiosnennie i kicha..... :( wlasnie przed chwila wrocilismy z gry hokeja... wow - nigdy wczesniej nie widzialam ciekawszego meczu hokeja.. zazwyczaj sie nudne na maxa ;) Naneczka🌻 ta ksiazke Mineko Iwasaki \"Geisha of Gion\" (ang.) jest czadowa.... bede pamietac ja na dlugooooo :) Polecam tez super ksiazke Nien Cheng \"Life and death in Shanghai\"... dobra dla ludzi o mocnych nerwach... a takze ksiazki J.Caroll\'a :) Gnu 🌻 jak tam stubbowanie? :) pozdrawiam reszte i witam nowych topikowiczow z UK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Prognozy pogody dla Polski zapowiadaja, ze zima odejdzie dopiero w kwietniu i to tylko na pol gwizdka, bo jak twierdzi Zaleski - slynny przepowiadacz - nawet w maju nie bedzie calkiem cieplo.. Bagatelka - nie pamietam takiego serialu, chociaz zawsze ogladalem duzo TV. Widocznie lecial w godzinach popoludniowych. Natomiast pamietam sympatyczny kryminal USA, w ktorym zakonnica razem z ksiedzem proboszczem rozwiazuja zagadki kryminalne.. Jade - doskonale Cie rozumiem co czujesz w zwiazku z ta pogoda.. Nenia i Habris - witajcie na topiku.. w sprawie zakupu samochodu w Anglii nie czuje sie kompetentny.. Tylko niech kolega kupi samochod z kierownica po WLASCIWEJ stronie :D Naneczka - bardzo ciekawa lista, szeroki krag zainteresowan.. brawo.. Galaxia - przypomnij mi skad jestes? pappapatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rustka
Witam:-) Kokus to ja bede sie wgryzac powoli, jak narazie dolecialam do 30-tej strony , na tabelke jeszcze nie trafilam, wiec dalej jestem jak we mgle:-))))) ale to tylko kwiestia czasu:-))) a tego czasu narazie mi brakuje. Moja przyjaciolka z Polski dzis do mnie przylatuje a to wiesz co znaczy:-))))))) Tymczasem pozdrawiam wszystkich i bede sobie dalej Was powoli czytac:-) Tak przy okazji, moze wiecie dlaczego jedni sa wpisywani na pomaranczowo a inni na czarno????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy nikt.--
mi nie pomoze???? Odnosnie tego auta w Angli!!!!???? Prosze to bardzo wazne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie samochodu - w ostatnich dniach nikt z Anglii nie klika, zreszta musialby miec taka sama sprawe zeby rozumiec problem.. Sorry Winnetou..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rustka - ja proponuje raczej przeczytac ostatnie 20 stron, to powinno wystarczyc dla zapoznania sie z nami. Czarne nicki to zarejestrowane, nikt sie pod nie nie podszyje, a pomaranczowe sa bardzo ulotne, kazdy moze cos napisac pod Twoim nickiem. Jesli go lubisz to wejdz na \"Preferencje\" i zarejestruj sie.. Tylko nie zamawiaj powiadamiania o wpisach na topik, bo to straszny klopot pozniej.. I nie umieszczaj swojego e-maila obok nicka, bo bedziesz mase spamu otrzymywac.. Powodzena i milego spotkania z kolezanka.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adus
ja mieszkam w oxfordzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adus
i czasami mieszkam w maroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adus
jest tu ktos z tych miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus> z papierami sie jeszcze nei uporalam, mam nadzieje wszystko skonczyc do jutra, bo to jeden papier goni drugi i tak w kolko. Zakupilam sobie kilka ksiazek z chicagowskiej ksiegarni, ot takie lekkie mile i przyjemne, szybko sie czytaja, wczoraj przeczytalam jedna;-) Chyba zaraz bede musiala wystosowac nastepne zamowienie, bo ja bardzo cierpie bezksiazkowo. Noja kolezanka sie rozwodzi i prosila mnei abym z nia poszla do sadu jako \"podtrzymywacz na duchu\". Pewnie pojde, ale nie lubie byc wkladana w srodek takich sytuacji. Na swoje nieszczescie kilka razy bylam swiadkiem jak sie na siebie bardzo brzydko wydzierali, ale obylo sie bez rekoczynow. Doszlam do wniosku,z e hiszpanskiego musze sie zaczac uczyc w podwojonym tempie, koniec obijania sie, wszedzie poszukuja tlumaczy, wlasnei wczoraj bylam na spotakniu dotyczacym ESL w nowej placowce, facet, ktory ma na wlasnosc swoje golf course zatrudnia 40 latynosow i nie moze sie z nimi porozumiec, w szpitalach tez nei moga, moja kolezanka kaze mi sie szybciej uczyc hehe normalnei przysiadam fladek;-)) pozdrowienia dla wszystkich, praca czeka i papiery tez;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay -z polskiej ksiegarni w chicago??? bo jesli tak czy moglabys dac mi adres www? nawet nie wiem czy w kanadzie sa jakies polskie ksiegarnie :( z wielka checia poczytalabym sobie cos po polsku... ;) Kokus - jak tam przygotowania do podrozy? dzis mam dzien wolny od pracy wiec lece sobie na zakupy..... ;) powoli musze myslec co by tu kupic najblizszym ... nie moge przyjechac z pustymi rekami ;) gdzie moge znalesc przepisy ile np. alkoholu moge miec wjezdzajac do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×