Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Jade> www.domksiazki.com bardzo sprawnie, wszystko tam idzie, czekam srednio 3 dni i ksiazki mam w domu. Zamawiam u nich juz prawie od roku i zadnych klopotow. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Co topic tak stoi? Co zagladam to nic swiezego :p Dzisiaj wracam do domu :( A bylo tak fajnie. Pozdrawiam kochani :* PS> Jaka u was pogoda tak w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leviana1985
ja mieszkam od pol roku w Stuttgardzie (Niemcy), i jest mi strasznie smutno i czuje sie czasem bardzo samotna, niemam tu zadnych blizszych znajomych... moje gg: V-VII-VI-VII-III-VI-VII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geeez!!! Te ksiazki w www.domksiazki.com po $18 za sztuke???!!! I to za paperback. Szok!!! Nie wydaje sie wam, ze to z lekka wygorowana cena? Chyba sie sknera ze mnie zrobila. Za dlugo korzystalam z biblioteki... Nie wiem czy bym tyle poswiecila kasy zeby tylko cos po polsku przeczytac... aha, znowu patrze na ceny biletow i wlosy mi na glowie staja deba.... codziennie coraz drozsze. Jay: gdzie twoj luby wyszperal takie tanie bilety???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> jak pomyslisz, ze dobra ksiazka, paperback w Polsce kosztuje jakies 30 zl, dodaj do tego koszty przesylki i wygodnictwo, ze nikogo nie muisz prosic to i $18 za paperback wcale nei tak duzo, poza tym jeszcze niz placilam $18 za nic;-) zwykle ok $14 nie wiem gdzie wynalazl takie bilety, zapytam jak wroci ze szkoly, choc jak teraz pomysle, to chyba bylo orbitz. Ale zapytam jak wroci. Wracam do Zywca;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaszka27
witajcie kochani!mam pytanie do ludzi z USA:co to jest praca unijna i jakie profita za tym ida?czym sie rozni od regularnej pracy i czy naprawde sie oplaca w takim miejscu pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaszka27
witajcie kochani!mam pytanie do ludzi z USA:co to jest praca unijna i jakie profita za tym ida?czym sie rozni od regularnej pracy i czy naprawde sie oplaca w takim miejscu pracowac? moj maz wlasnie takowa prace zaczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus dzieki za rade :-) normalnie powinnam byc na czarno:-) zaraz sprawdze, tymczasem pozdro, rustka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.. Dzisiaj znowu spadl snieg, tak z piec centymetrow i wprawdzie juz sie topi, ale wszystko jest mokre i nie da rady nic zrobic na zewnatrz. Zaczyna mi to wszystko zwisac i powiewac.. po niedzieli spakuje sie i wyjade, mam juz tego wszystkiego dosyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apaszka: hehe.. moja pierwsza reakcja to, ze to praca w Uni Europejskiej...hehhe... Oczywiscie chyba ci chodzi o cos w stylu zwiazkow zawodowych. Tutaj na przyklad pracownicy Forda, GMC itd naleza do zawiazkow zawodowych danego zawodu. Wiele branz tak ma. Albo na przyklad stewardessy i piloci. Tez maja Unions. unions zalozono po to, zeby ludzi chornic przed masowymi i dowolnymi zwolnieniami, wykorzystywaniem w miejscu pracy i zanizonymi placami. Z tego co mi sie obilo po uszach z radia i TV to w takich sytuacjach Unia negocjuje dla czlonkow kontrakty, podwyzki, promocje itd. W niektorych zawodach jak sie nie jest czlonkiem unii to nie mozna dostac pracy w danym miejscu, bo unia blokuje zatrudnianie nie-unijnych kandydatow. Aha, z drugiej strony na przyklad pracodawcy nie lubia uni, bo musza sie z nimi liczyc, a ludziom zwykle musza placic wiecej niz niezrzeszonym. To tyle. Ja do zadnej uni nie naleze bo jestem accountant czyli zawod nie zagrozony zwolnieniami. dzieki Bogu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, a tak wogole to mialo boc \"unii\" a nie \"uni\". Nie wiem czemu obielo mi wszedzie drugie \"i\". To chyba dlatego, ze sie staram typingowac po nowemu, czyli poprawnie i ciezko jest sie przestawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, kokus ja mieszkam w Monachium. Fajnie,ze zamiescilyscie liste dobrych ksiazek,tez lubie sobie poczytac,ciesze sie,ze juz w miare opanowalam jezyk tak,ze moge czytac w oryginale,np. Luk triumfalny Remarque ostatnio sobie przeczytalam. Co poza czytaniem porabiacie w te okropne zimowe i mrozne dni? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, wlasnie co wstalam i zaraz do pracy zasuwam:) ktos sie pytal o prace w Union.. pracuje w Union , jest porzadku, szefowie mili, pytaja sie nawet kilka razy czy mialam swoje przerwy ( w poprzedniej pracy przerw nie mialam), mozesz zadzwonic do Head Office z kazda skarga( np. na przelozonego, itp. jesli cos ci sie nie podoba) i oni juz cos z tym zrobia.... jedyny minus to dzien kiedy widzisz swoj paystub.... widzisz ile kasy ci odchodzi na union dues... (moglabys sobie za to cos fajnego kupic)..... nie wiem jak jest w usa ale tutaj na koniec roku mozna odliczyc sobie od podatku to co sie placilo na Union i dostaje sie zwrot kasy.... ok mykam do pracy... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🖐️ nenia, rustka, adus, leviana naneczka- dzieki za liste, chetnie skorzystam, na razie mam jeszcze spora kupke przy lozku, ale szybko bedzie przeczytane. Te historie z geishami : \"geisha\" \"die wahre geschichte der geisha\" , to jeszcze brakuje tylko jednego tytulu : \" die ultimative geschichte einer geisha\" ;) albo jeszcze : \"die absolut ultimative ....\" ;). Wlasnie czytam bardzo madra ksiazke, nic z tych beststellerow typu : \"kobiety sa z venus, mezczyzni z marsa\", tylko zrozumiale napisana, przemyslana ksiazka, ktora otwiera oczy na powody nieporozumien miedzyludzkich i jednoczesnie podajac mozliwosci ich unikniecia i zlagodzenia. Polecam! A w kolejce czeka juz kryminal ... Autko caly czas dzielnie przedziera sie przez monachijskie korki? ;) bagatelka- twojego serialu nie znam... ale ten co kokus wspomnial, to oczywiscie, bardzo chetnie go ogladalam, co odcinek jakies nowe historie :). A tych nowych serialow to zupelnie nie trawie... nigdy specjalnie nie przepadalam za tasiemcami.. A niewolnice Isaure pamietasz? chyba pierwszy serial jaki byl wyswietlany w polskiej tv... ach, mlode dziewcze bylam ;) polskich ksiazek dlugo juz nie czytalam, z pewnoscia jest tu jakas nasza biblioteka, ale jeszcze tam jakos nie wdepnelam. Jak bym miala co ksiazka placic takie grube pieniadze jak wy w chicago, to przy moim tempie wciagania ksiazek, w krotkim czasie bym splajtowala ;) cassandra - dzieje sie, dzieje - tyle ze my rod pracujacy a nie leniuchujacy :P hehe, no ale ciesz sie juz na 1000 emails ktore czekaja na Ciebie w pracy ;) leviana- witaj, ja mieszkam pod Stuttgartem :) kokus - snieg tez tu lezy i zimno tez jeszcze, juz mnie to nie dziwi ALE KURKA DZIALA NA NERWY 😠 galaxia- co porabiamy? naturalnie: Forumujemy :D no moze jeszcze do kina, zakupy, nic specjalnego, wlasnie z powodu pogody, bo ja juz chcialabym posiedziec sobie na sloneczku .... u mnie w pracy jest wlasnie nieciekawie: tak jak wszedzie probuja oszczedzac gdzie sie da, chca obciac renty pracownicze, tak ze atmosfera nie jest przyjemna :( no papa i gudlaki dzieciaki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apaszka - praca unijna jest lepsza niz kazda inna, pogratuluj mezowi :) labor union, czyli zwiazek zawodowy, stara sie jak moze zapewnic pracownikom sprawiedliwe traktowanie i ew. zaplecze, jak np. masz wypadek w pracy, to nie wyrzuca cie na zbity pysk, tylko zapewnia opieka zdrowotna, platne zwolnienie itp. Po prostu staraja sie zapewnic pracownikom jako taki komfort psychiczny, co jest szczegolnie wazne w dzisiejszych czasach, gdy pracodawcy zwalniaja sobie ludzi jak tam im sie zachce. Poza tym zwiazki zawodowe dbaja, by pracownicy mieli jako takie swiadczenia socjalne, czyli ubezpieczenie zdrowotne (coraz zadszy ewenement w tym kraju), platne urolopy, po prostu, zeby byli traktowani jak ludzie a nie roboty w kapitalistycznej machinie :) maremarie - pewnie, ze pamietam niewolnice Isaure :D To raczej nie byl pierwszy serial w TVP, ale tez wtedy bylam mloda i piekna :D Ten, o ktorym wspomnial Kokus jest mi znany tylko z reklam, natomiast tem \"moj\" ktory opisalam nie byl byc moze wcale pokazywany w Polsce. Sama pierwszy raz o nim slysze, wypozyczylam sobie na DVD a biblioteki (rok prod. 1991). Tak nieco z przekasem mysle sobie, ze moze celowo nie lecial on w Polsce, bo ... hmmmm ... mimo ze najcudniej jak tylko mozna opiewa wartosci chrzescijanskie, to jednak logika bierze w nim gore na koscielnymi dogmatami. Moze w latach 80-tych takie cos by jeszcze przeszlo, w 90-tych juz gorzej, a teraz to jest pewnie na indeksie :D Do tych, co szukaja tanim biletow: z doswiadcenia wiem, ze najlepiej isc prosto na strone internetowa danych linii lotniczych, bo te wszystkie cheaptickets, orbitz, expedia i inne to tylko wiecej zamieszania robia ludacymi reklamami. One dobre sa do ogolnego zorientowania sie, jakie linie w ogole lataja na danych trasachi jak sa porownywalne cenowo, a potem to juz radze prosto na strone linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirlej - co do cen ksiazek, to faktycznie kilkanascie dolcow to sporo, ale nie zapomnij, ze polskie \"paperbacki\", to nie to samo, co tutejsze ... pomimo, ze nie maja twardej oprawy, sa z dobrej jakosci papieru i druk jest przejzysty. Sama nie kupuje prawie wcale ksiazek, bo raz, ze nie lubie gromadzic, a dwa, ze szkoda mi forsy, bo raz cos przeczytam, a potem co ... poniewaz na razie przynajmniej zyje od przeprowadzki do przeprowadzki, wole miec jak najmniej mienia przesiedlenczego, wtedy czuje sie wolna :D Tym sposobem pare lat oblecialam na np. jednym obrusie, az sie prawie podarl od ciaglego prania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez pamietam newolnice Isaure. bylam wtedy dziecieciem, ale sie strasznie fascynowalam. potem gdzies mi wpadla w rece ksiazka z ktorej zrobiono ten serial i bylam w szoku. bardzo brutalna i graficzna. opisy mrozace krew w zylach. aha, moja mama zawsze mnie karala (jak bylam niegrzeczna...) tym ze nie moglam ogladac Isaury przez okreslona ilosc minut... zwykle 10 min za jedno wykroczenie... eheheheheheeee. ale wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle czasu.....Hej wszystkich kochanym znajomym ..jak to cudownie Was znowu ogladac i czytac. Na razie bede czytac do tylu zanim cokolwiek sie wypowiem hehhehe. Swoja droga to troche sie u mnie dzialo ale o tym napisze pozniej. Buziaki !!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość surry
jest t ktos z camberley?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie- to kiedy bedziesz w PL?? 🌻moze bys o wroclaw zahaczyla?;) Niewolnica Isaura?? tytul znany ale nigdy tego nie ogladalam :( Squirley - masz fajna strone www. widzialam ze mialas graduation... co konczylas, ile czasu trwala nauka, i ile za to dalas... :P k11 - czy Ty przypadkiem nie jestes z Kanady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Jade, tak jestem z Kanady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade: ja jestem z wyksztalcenia mgr fil ang, ale jak sie przeprowadzilam do Stanikow, to stwierdzilam, ze kasy z tego nie bedzie wiec sie zapisalam na studia MBA/Accounting. I obecnie jestem dumna posiadaczka MBA.Zabralo mi to 2 i pol roku. Zaczelam w czerwcu 2003 skonczylam w grudniu 2005. Supcio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ no musze sie pochwalic bo pekne... mam nowego wielbiciela ;-)mlodziutkie to 21 lat, wstapil do pracy do mnie o 8 rano po swojej nocnej zmianie zapytac czy na sniadanko chinszczyzny bym nie zjadla ;-) teraz cala ekipa ma polewke ze mnie ...ale mi milo ;-) ;-) ;-) i jade na koncert ICH TROJE, fanka nie jestem ale restauracje w tamtej okolicy mnie skusily, polskie oczywiscie wroce okragla, obiecuje sobie ze bialego sera nakupie... tak juz za mna chodzi od dobrych tygodni... moj maz pranie robi a ja sie obijam ... to jest zycie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102 - a to milo, jakze to potrafi poprawic nastroj, no nie ? :D Jade - ja to moge przyjazd zorganizowac w krotkim czasie, powiedz lepiej kiedy ty bedziesz osiagalna, to jakos to skoordynujemy :) juz nadzieja na wiosenke prawie stracona, a tu dzisiaj z ranka zadnego sniegu nie bylo :) ahhh, zyc sie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hajka! ja najprawdopodobniej tez bede na swieta weWroclawiu! Jescze nie wiem kiedy i czym jade, ale chyba jednak pojade! Spotkamy sie? Jade? maremarie? Kto sie jeszcze pisze? skontaktuje sie z JoAska i moze uda mi sie ja tez namowic... fajnie by bylo! Co z Waszymi listami ksiazek? czekam na propozycje! choc teraz na pewno nie bede nowych ksiazek kupowac, bo wczoraj dostalam od kolezanki cala sterte... Poza tym, ksiazki, ktore mi sie nie spodobaly sprzedam na flomarkcie albo w Amazon. Chetnie kupuje w Amazon uzywane ksiazki w dobrym stanie za dobra cene! ;-) Moi rodzice sie przerazili, jak zobaczyli ile ja juz sobie cichcem ksiazek nazbieralam... Dwa regaly sa juz prawie pelne... Nie wiem, jak ja mialabym te ksiazki u Michaela umiescic, on tez ma tego kupe! i juz polowa stoi na ziemi... Maremarie!🌻 - nie masz wyboru, zapowiada sie spotkanko we Wroclawiu... a Autko sprawuje sie superowo, ale nie wiem, czy zdecyduje sie nim jechac do Polski... masz ochote sie \"doczepic\"? ;-) A o Wenusjankach i Marsjanach czytalam juz dawno! To obowiazkowa klasyka i faktycznie wiele tlumaczy! (choc mi to i tak malzenstwa nie uratowalo...) jesli chodzi o wiosne, to wczoraj slyszalam spiew ptakow! mam nadzieje, ze to nie byly omamy! brzmialo to wiosennie! wczoraj tez schowalam narty do piwnicy, ale buty i kask ciagle mam w aucie (zima mam obligatoryjnie non stop narty w aucie... kto wie, na jaki zwariowany pomysl wpadna moi znajomi) 102 🌻 - oj podnosza na duchu tacy wielbiciele! fajowo! Squirley 🌻 - moja kolezanka robi accounting dla pewniej duzej amerykanskiej firmy i jest ciagle w drodze na calym swiecie! Zarabia swietnie, tylko decyzja o dzidziusiu nie jest latwa! na razie ustalili z mezem, ze ...on ewentualnie on zostanie z malenstwem w domu i bedzie najwyzej z dzidzia ja odwiedzal we wszystkich egzotychnych miejscach pracy... ACHA! Wczoraj ruszylo na Pro7 Grey´s Anatomy! Mi sie podobalo, ale niestety cienko przyjete na rynku! Bylejaka, by nie powiedziec fatalna ogladalnosc! musielismy spuscic ceny o 30% jesli dalej tak pojdzie bedziemy musieli to zdiac z programu! nie wiem dlaczego tak zle... Jade 🌻 - jak dlugo zostajesz we Wrocku? jak przyjade, to musimy sie obowiazkowo spotkac? cholender zapomnialam juz jak dlugo jestes w Kanadzie? Gdzie jest nasza tabelka??? K11 🌻 - Jeju! oczom nie wierze! nie znikaj juz nam na tak dlugo! no i umieram z ciekawosci na Twoje opowiesci... Bagatelka 🌻 - chcialabym tak umiec zyc minimalistycznie - ja musze oswajac miejsca i otaczac sie osobistymi przedmiotami by sie dobrze czuc... takie male samelsarium - ulubione ksiazki, obrazy, swiaczki, poduchy, zdiecia... wszystkei nowe miesca musze najpierw \"oswoic\" (slowo pewnie pochodzi od \"swoj\" \"swoje\" - czyli otoczyc sie swoimi przedmiotami) ale nie jestem wielkim zbieraczem, potrwfie tez wyrzucac rzeczy, ktorych nie potrzebuje - wysortowywac ciuchy, przedmioty, ksiazki. Natomiast ku mojej rozpaczy M. zbiera WSZYSTKO! on ma nawet bilety do kina sprzed 10-ciu lat!!!!!!! RATUNKUUUU! No i zgadzam sie stoba w 100% w sprawie tanich biletow! najlepiej kupowac bezposrednio na stronie lini! Galaxia 🌻 - no i wrocilas na nasze forum! fajnie! Jak Ci sie tutaj zyje sasiadeczko? ;-) Kokus🌻 - juz za chwileczke, juz za momencik...odlatujesz! Cassandra 🌻 - opowiadaj co sie dzialo na urlopie! Ciekawam! tak cos napomykasz... zaciekawiasz i ...nico! Jak tam sie rozwija znajomosc z kolega ze szkolenia? on byl przeciez z Wami? Rustka, Apaszka, Leviana -witajcie🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! wlasnie sie dowiedzialam, ze moj kolega z klasy Adas, zakwalifikowal sie do finalu Festiwalu Piosenki Aktorskiej! Jeju! Sprawdzilam strony internetowe i stwierdzilam, ze jest nowym wokalista zespolu CAD - niby sie nie znam na tej muzie, a slyszalam o nich wiele! szok... Ludzie z mojej klasy ciagle mnie czyms nowym zaskakuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley 🌻 - czyli lubisz numerki.... ;) czemu zdecydowalas sie na ksiegowosc ? ja pod koniec maja ide do collegu i bede brala Pharmacy Technician , troche sie boje jezykowo ..... program trwa 11 miesiecy plus 1 praktyka w jednym ze szpitali.... :) Naneczka i Maremarie 🌻 - jasne, ze musimy sie spotkac... szczegolnie, jesli jedzie do Domu na Swieta.... bede w PL od 12 do 28 kwietnia.... czas znajde napewno.... jedyny \"minus\" to maz.... biedny bedzie musial byc ze mna przez caly czas, bo polskiego nie zna, a angielskiego nie zna nikt w mojej rodzinie.... ;) wiec sam w domu nie bedzie pewnie chcial zostac.... ;) Gnu 🌻 - ahoj na horyzoncie ... jestes??? wyslalam Ci @, mam nadzieje ze doszedl... jesli nie daj mi znac :) ciekawe jak tam kokus sobie radzi z przygotowaniami do Wielkiej Wyprawy..... Sloneczko u mnie swieci od 2 dni ... wiosnaaaaaaaaaaaaaaaaa :) hurraaaaaaaaa :) p.s k-11 z skad z Kanady jestes? ja z Winnipegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka: jestes geniusz!!! ze tez nie pomyslalam o kupowaniu ksiazek na amazon.com!!! Ale po polsku pewnie nie znajde. Ale to nic bo interesuja mnie glownie klasyki ktore czytalam na studiach, czyli sa dawnych dobrych czasow filologicznych. Aha, niech mi ktos obeznany z polska terminologia biznesowa wyjasni, accounting to nie jest ksiegowosc, prawda? niby jestem filolog, ale wole sie upewnic. Accouning to rachunkowosc. Ksiegowanie to bookkeeping, prawda? Jade: obecnie lubie numerki. Jak bylam humanistka to ich nienawidzilam, ale to dlatego, ze w Pol bylam przekonana, ze nie mam szans na sprawy biznesowe, bo nie lubilam matmy. Tu sie okazalo, ze nie trzeba byc doktorem od macierzy i innych chorych matematycznych spraw, zeby byc w biznesie. W rachunkowosci chodzi bardziej o zrozumienie koncepcji, a nie o formulki. A na MBA/ Acct sie zdecydowalam, bo po tym jest masa bardzo lukratywnych ofert pracy. Obecnie jesten audytorem w PricewaterhouseCoopers Aha, zeby wam dak ogolny ballpark tego ile ludzie zarabiaja w tej branzy: wlasnie audytuje payroll i bonusy jednego z naszych klientow - sporej firmy ubezpieczeniowej. Pani managerka od accountingu dla calego dzialu brokerskiego zarabia $155,000 plus 50,000 bonus. Pani Controller - 135,000 plus 35,000 bonus. CFO, czyli Chief Financial Officer (nie mam pojecia jak to po polsku...) zarabia 225,000 plus 75,000 bonus. Niezle nie? Nie mialabym nic przeciwko byciu taka Controllerka... Oczywiscie ja zaczelam prace 3 miesiace temu wiec o takiej kasie moge na razie jedynie pomarzyc... ale moze kiedys..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> az z ciekawosci spojrzalam, co tez Stanislawski 4-tomowy mowi na temat accounting i jak byk pisze: ksiegowosc, rachunkowosc.. stad pewnie ludzie zadaja Ci pytania niedotyczace Twojej specjalizacji, jak i ja to uczynilam hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×