Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

hej wszystkim {kwiatek} U mnie z pieknej pogody, jaka mielismy przez ost. tygodnie ponownie niebo robi sie szarawe , a sloneczko gdzies sie schowalo :( Stokrotko 21, gdzie dokladnie mieszkasz. Milo ponownie kogos zobaczyc na fotum z Holandii :) Margot , W Irlandii mieszkalam w Limerick, niewielkie miasteczko. Niedaleko lotniska Schannon. To jest mniej wiecej na poludniowy- zachod. myslalam, ze bedzie mi sie tam podobac, ale wiatry jakie tam wieja, daly mi w kosc. Aby tylko nadarzyla sie okazja, ucieklam z tamtad i teraz mieszkam w przepieknej Holandii:) Stokrotka, ajesli chodzi o robienie twarzyczek, to normalnie, kombinacja klawiszy : dwukropko, nawiasow, itp... kwiatuszkow niestety nie umie jeszcze robic :( Hej Bling :) Milo Cie ponownie widziec Jak widzisz wyjechalam, udalo sie. A co do planow przyszlosciowych , nie wiem jak to jeszcze bedzie . Trzymaj sie cieplutko Blagam was , nie piszcie nic o dietach, bo to forum zmieni sie w kolejne takie \"\"jak mam schudnac\"\" .........PLEASE !!!!!! Trzymajcie sie cieplutko wszystki:) Pedze na rowerek, jak to w Holandii...........papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia0009.fotka.pl
Ja mieszkam w Londynie :P Zalozylam temat 'w poszukiwaniu znajomych' Cos tam :P Hahah :P Nie pamietam dokladnie :P Ale na poczatku bylo ' w poszukiwaniu znajomych' Mam pytanie: Duzo ludzi mi9eszka w Londynie ? Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia0009.fotka.pl
Przepraszam za tak niewyrazne wypowiedzi, ale strasznie jestem dzis zaspana :D Nie wiem co pisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do waci-strona o Polkach w DE
i do joki i do dagmara-zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virgi - z kwiatuszkami bylas na dobrej drodze.. tylko nawias musi byc kwadratowy [ ] 🌼 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virgi no wlasnie te diety hihi A na rowerek tez chodze,jak bedziesz na tleniku to sie odezwij kiedys papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GNU: jak wracalas to ktory formularz musialas wypelnic w samolocie? znaczy sie wypelnialascos czy nie? bo ja juz tak dawno nie lecialam, ze zueplnie nie pamietam. cos mi sie obija gdzies w pamieci, ze chyba jak tu przyjechalam to wypelnialam bialy, a byly tez zielone. czy jak sie ma karte to trzeba cos jeszcze wypelniac czy leci sie jak obywatele? thanx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, reign calkiem mi juz zamieszalas. co wszystko wypelniam? a co do customs, to czy opyla sie wypelniac jak bede wwozic jedynie kilka czekolad i paczek kawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie oplaca sie wpisywac te czekolady, ja nigdy nic nic nie wpisuje w ta forme. Wypelniasz biala custo form (nie zielona). Pozniej dajesz ja celnikowi. Jak nie bedziesz czegos pewna zapytaj stewardessy, oni wszystko wytlumacza :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia ka
Salem, Illinois.. tesknota za krajem dokucza mi coraz bardziej. A najgorsze jest to, ze tutaj nie ma ani jednego polaka. Ani jednego.. wiec jestem sama jak palec. Jestem tu juz od roku. Pozdrawiam wszystkich tych, co na obczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola: ok, kapuje... haha... ale zamieszanie..czyli customs mam wypelniec, ale nie podawac czekolady. ale tej formy 1-94 nie musze wypelniac, nie? kurcze, tak to wlasnie jest jak czlowiek przez 5 lat nie podrozuje za granice. tak tak, prawie 5 lat juz nie bylam w Europie. kasia ka: co sie lamiesz, ja tez tu gdzie jestem nie mam ani jednej polskiej duszy. nablizsza do mnie Jay jest o 3 godziny stad. takie zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ja miszkam w Helsinkach i tylko tak chcialam sie wyzalic,ze jestem tu dopiero 4 miesiace, a juz postanowilam,ze jak tylko skonczy mi sie umowa o prace, wracam do Polski.Tak bardzo tesknie za swojskoscia :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: widzialam to tornado w MN. Jak daleko to od ciebie? Ach... stare dobre tornad i twistery w Mid-west... Wspomnienia z Iowy wracaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim >>Margot- moje zeby madrosci musialy byc usuniete z 2 powodow -za malo miejsca w szczece dolnej i po prstu sie psuly.Bylo to wiecej niz wskazane aby je usunac. Mam jeszcze 2 u gory...az nie chce myslec...narazie chyba jest ok.odpukac!!! ehh..dzis wysiadl mi kierunkowskaz w aucie (ta wjacha kolo kierownicy a nie lampki na zewnatrz auta)...wiec bojac sie ryzykowac stluczki nigdzie sie juz nie wybiore a mialam jeszcze skoczyc w 2 miejsca i nic z tego. Nie wiem co zrobie jutro jak trzeba bedzie jechac do pracy...dzis pasowaloby to naprawic, ale co jaki kiedy to nie wiem, musi sie tym moj maz zajac, ktory z pracy wraca pozno... A poza tym to zrobilo sie tak strasznie jesiennie...slonce coraz nizej, na szczescie tepmeratura w miare dobra - okolo 19 stopni codziennie. Dzis rano bylo mgliscie - wiadomo Anglia - ale potem sie troche rozpogodzilo.Caly tydzien ma byc taki. Pozdrawiam wszystkich - nowe osoby i stalych forumowiczow 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, naneczka, poprosze o update na temat pogody w Niemczech. Czy mam sie pakowac bardziej letnio czy raczej jesiennie? Bo zueplnie nie wiem czy mam planowac sandaly, podkoszulki i klapki czy polbuty i sweterki. thanx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, dzis zdecydowanie pierwszy dzien jesieni ... no tak, kiedys musialo to nadejsc :( Mam nadzieje, ze jesien bedzie sliczna i urocza :) Squirley - ja nic nie wiedzialam o Tornado :D Musialo byc daleko ode mnie, a ze nie sledze wiadomosci, to nawet sie nie dowiedzialam, ze bylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, a ja nadal nie wiem jak sie pakowac na ta moja podrozdo Niemiec... chorobka... a jeszcze mialam w planie kupienie takich fajowych bucikow z bordowego zamszu w TJMaxx i ktos mnie ubiegl. kicha... teraz nie wiem co brac... Nie zebym miala malo butow, wrecz przeciwnie. Ale takjuz mam, jak sobie wymysle jakas kombinacje i potem nie moge jej zrealizowac to mnie szlag trafia. to brac swetry czy nie? a na podroz jak? wystarczy mi paszmina czy brac sweter albo kurtke? kurka wodna... zaczynam sie stresowac. zupelnie niepotrzebnie. ale tak dawno juz tak dalego nie lecialam, ze nie wiem co robic. anywho, jak ktos ma jakies porady to prosze badzo zapodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Pytaj smialo ja Ci wszytsko napisze, zawsze latam do Niemiec. A ty lecisz do POlski czy do Niemiec? Bo sie zakrecilam. Lepiej wez jakies grubsze cuichy, bo lato to sie juz raczje w Europie konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Reign- dzieki !!!! 🌼 >>bling bling - jaki masz adres mailowy? mam w koncu zdjecia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola: dzieki. lece jedynie do Niemiec. I na serio z ta pogoda jestem confused. Niby z tego co pamietam, to faktyczni ekoniec wrzesnia to juz w Europie jesien na calego, ale co nie zajrze na jakies pogodowe storny to podaja, ze ponad 20 stopni. No i calkiem mi to juz zamieszalo. A poza tym tyle lat juz mieszkam w tym tropokalnym klimacie, ze dla mnie lato trwa do listopada i trudno sie orzestawic. I dodatkowo bede wyjezdzac z miejsca gdzie lato bedzie jeszce trwalo z 1.5 miesiaca czyli chyba trzeba sie ubrac warstwowo, bo inaczej sie roztopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola: w Poludniowej Karolinie. Tu sie upalnie robi w kwietniu i cieplo jest do listopada. W Halloween mozna jeszcze chodzic w podkoszulkach. snieg pada raz na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> prosze tu prawde opowiadac i mowic, ze w grudniu w sandalach sie chodzi;-) Mam nadzieje, ze dobrze bedziesz sie bawic w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jay: oczywiscie masz racje. ja wprawdzie sie nie wypuszczam w grudniu w klapkach, ale owszem czesto gesto to widze. a moje kolezanki z pracy nosza szpilki bez podkolanowek czy rajstop przez cala \"zime\" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×