Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

hihihihihi.... i nawet swiatlo zapalilam...!! :-D :-D :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka, jestes swinia i tyle ;) Buuuu 😭 Zartuje oczywiscie i gratuluje otwarcia stronki :D Z ta moja mama i babcia - to zaden konflikt - babcia jest niestety coraz bardziej meczaca (jak to moj kuzyn kiedys stwierdzil - babcia przestaje czaic baze :o czyli tlumaczac to na nasze: coraz mniej rozumiec i w duzej mierze takze dziecinniec :( )... Ona jest bardzo kochana i strasznie chce pomoc, ale w efecie zamiast pomagac... sama rozumiesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey haneczka; jasne, ze to swetna oferta 1 tyle programow! i do tego polski! .. ja nie mam zadnego polskiego.. ale czasmi widuje europejskie filmy na jednym z kanalow, oczywiscie z angielskim tekstem na dole.. a z polskich to wlasciwie tylko widzialam \'czlowieka z zelaza\' .. poltora roku temu i tyle.. wieksozsc albo niemieckie, albo francuskie... :) Margot - z tym rumiankiem to bedzie kiepsko, bo w chacie nie mam. a do sklepu to moge jechac wieczorem.. a i w ogole to mam nadzieje, ze do jutra juz moze zejdzie, bo mam to od wczoraj.. takie rzeczy chyba uz mi sie zdarzaly wczesniej.. i schodzilo po paru dniach.. eh.. te ksiazki.. ja tez juz wiekszosc ksiazek mam spakowane, ale do wyjazdu zostaly jeszcze ze 2 miesiace... zobacze.. poza tym musze zaplacic w bibliotece jkaies 40 dolcow za przetrzymywanie ksiazek.. cholera... :(( ciao!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo polskich kanałów TV. Jakie mozna odbierac ze Stanów mając satelitę. Chyba tylko Polonie 1?? Mam nadzieje ze nie tylko, bo będzie mi brakowało polskich kanałów Dobranoc Wszystkim I słodkich snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boszz!! Zajadam sie wlasnie salatka... o tej godzinie!! 😭 A to dlatego, ze sie ostatnio lekko przestawilam i pomylialam dzien z noca... ;-) :-D wstaje okolo 12 w poludnie, czasem o 14 a spac chodze roznie... o 4 rano, o 6, o 8... i co to bedzie dalej...??? ;-) Na szczescie chwilowo mam wiecej wolnego, wiec moge sobie pozwolic.. w ogole to ja raczej nocny czlowiek jestem... :-) Margot --> to cale szczescie, ze zadnych glebszych konfliktow miedzy nimi niema, choc.... taka starcza infantylnosc tez moze niezle dac sie we znaki... :-O rozumiem slaba mamusie, ze nie jest jej lekko 😘 Miejmy nadzieje, ze szybciutko powroci do pelni sil! ❤️ Gruszenka --> chyba jednak nie bede sie dlugo zastanawiac, tylko zadzwonie w poniedzialek i zamowie sobie te skrzyneczke :-) Juz tak sie stesknilam za polskim programem (jakimkolwiek), ze szok! :-O Tati --> pozdrawiam! 🌻 Dziewczyny, jestescie tam?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania juz do lozka;-)) zaraz bede w domu i jak Cie zastane w sieci nakrzycze hihihi uciekam do domku caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej haneczka, Ty widze tak jak ja :), identyczny tryb zycia. Oj, poczatki przestawiania sie (w marcu, gdy zaczne kurs) beda bolesne... Czesc dziewczyny tak w ogole :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie, ze nie pojde Jayka! :-P :-P :-P hihihi :-D Kochana, jak juz bedziesz w chalupce to sie odezwij, bo nie mam z kim winka wypic.... ;-) 😘 Zrobimy powtorke z rozrywki... :-) Wlasnie przed chwila skonczylam gotowac obiad na jutro... w calej klatce tak pachnie, ze pewnie sasiedzi spac nie moga... :-P a do tego tak aromatycznie... bo chinszczyzne na jutro ugotowalam :-D Nawrzucalam prawie wszystkie warzywka jakie w domciu mialam plus obowiazkowo kawalki pora, baby karoten, soje w straczkach a jeszcze fasolke straczkowa, bo strasznie mi z nia ta potrawka smakuje :-) Oczywiscie tez miesko z kurczaczka... i podprawilam tak na pol ostro i pol slodko... mniam mniam :-P miod w gebie! ;-) Jutro ugotuje tylko jeszcze ryz i troche kluseczek chinskich, przezroczystych i papi bedzie gotowe... A wszystko przez Was i te Wasze przepisy... :-D no bo jak tu u Was nie myslec o zarciu jak ciagle ktoras z nowymi, pysznymi przepisami wyskakuje.... :-P I co z moim odchudzaniem??? 😭 Margotka, ratuj!! ;-) Wiosna tuz tuz, mimo ze snieg za oknem... ale przeciez do marca, kwietnia niedaleko... :-( W zeszlym roku tutaj juz na poczatku kwietnia byly temperatury do 20 stopni... i trzeba bylo wyskakiwac z puchowych kurtek i plaszczykow, ktore poki co, tak pieknie zakrywaja okragle uda i bioderka... :-P ;-) Echhh, zycie kobiety... Gadzina bodajze pisala wczesniej, ze my kobietki jestesmy fantastyczne... :-) no nie wiem sama... ja mam ostatnio troche za malo silnej woli... ale... chyba..... mimo wszystko... lubie byc kobietka! :-D Pozdrowka! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo akara! :-) to Ty tez taka niepoprawna jak ja?? ;-) I widze, ze podobnie myslimy... ze tez juz w marcu trzeba bedzie sie przestawic, tylko Ty troche z innych powodow... ;-) Chociaz i ja mam zamiar zaczac wiecej pracowac a i pewnie wezme dodatkowe (nowe) kursy, bo przeciez czlowiek nie moze w tyle zostawac... :-( Wiec bedzie wiecej pracy, mniej netu i nocnego buszowania po swiecie... 😭 Ale za to bedzie nowa, cudowna atmosfera; wiosna, lato, wycieczki, slonko, piekna pogoda, urlopy... ach!! jak ja juz sie nie moge doczekac latal!!! :-D No, lece po fajki (bo mi cholery wyszly) i zaraz bede spowrotem! Pije dzis winko czerwone, akara Ty tez sie ze mna stukniesz?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i sama, jak ten palec, mnie zostawily... 😭 Dzisiaj ja mam monolog, jak bagatelka kiedys... ;-) Slucham sobie wlasnie "Mandy".... ;-) sliczna jest... znacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich, No nie mogę się zgodzić, że film z Julią Roberts może byc tylko dla kobiet. Uwielbiam ją w każdym filmie i nie mogę się doczekac, kiedy ten film puszczą w pobliskim kinie. Widziałem \"Erin Brockovich\" (cos pokręciłem..) gdy byłem w Stanach w 2000 r, wprawdzie nie wszystko zrozumiałem (ten mój marny angielski) ale mialem duzą frajdę. W ogóle w czasie tamtego pólrocznego pobytu zaliczylem 11 filmów. Raz tylko sie naciałem - X-men jest beznadziejny, zlepek róznych pomysłow z innych filmow. Era - tez kocham Paryz, byłem tam dwa razy przejazdem, za każdym razem mieliśmy cały dzień na zwiedzanie. Na wieży E. byłem już trzy razy, po schodkach.... Zagladam na ten topik, chociaż jestem facetem i w dodatku mieszkam w kraju bo strasznie mi się marzy znowu gdzieś wyjechać. Do Bretanii to w dwa dni bym się przeprowadził... W Stanach też było fajnie,w NJ, chociaż ten \"hiumid\" dał mi się we znaki. Tati, czy bardzo jesteś przywiązana do pomysłu mieszkania w LA? Konczę, jadę do pracy, pozdrawiam wszystkie panie, bardzo serdecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kokus! :-) Mily facet z Ciebie ;-) takie odnosze wrazenie... i jak wczesnie zawsze wstajesz.. ;-) A co do filmu \"Usmiech Mona Lizy\" to slyszalam tylko, ze to taki typowy filmik kobiecy, wiec sie nie obruszaj... ;-) a to, ze Julia Roberts jest westchnieniem wielu panow, to ja wiem :-) Poza tym ja rowniez uwazam ja za bardzo dobra aktorke. A ja... nadal nie spie! No to juz zakrawa na skandal!! :-O :-O jeszcze nigdy tak w zyciu nie mialam, zeby przegwizdywac cale noce... :-P ;-) no ale tych kawek to chyba tak z 5 bylo... :-O a pierwsza o 17-tej :-) No wiec siedze sobie i sie zastanawiam gdzie wy wszyscy jestescie...?? naneczka, bagatelka i przede wszytkim Diurone??!! :-O Czy wszystko u Ciebie w porzadku? napisz choc pare slowek, bo zaczynam sie martwic... :-O I jak juz do nas zawitasz, to zobaczysz, ze nie jestes juz naszym jedynym rodzyneczkiem... jest tez nowy pan, kokus, co to \"rano wstaje, bo mu Pan Bog daje\"... :-D No to milego dnia Wam wszystkim i do wieczorka! [klade sie....] 💤 😴 :classic_cool: 🖐️ 😘 ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gaduly Ja tylko na krociutko, za chwile wskakuje pod prysznic, a potem jade na kurs francuskiego !!! Dzisiaj sie okaze, czy tez kurs bedzie dla mnie odpowiedni, czy bedzie pomocny w przygotowaniu moich egzaminow. Bardzo bym chciala! Trzymajcie kciuki. Ach, Haneczko, pewnie ze my kobiety jestesmy wyjatkowe, pod kazdym wzgledem. Zmienne, humorzaste, bez umiaru, a mezczyzni i tak nas na rekach nosza ;). :p:p:p:p:p:p I wlasnie kiedy przywalimy im szminka w pelne czolo, patrza na nas z najwiekszym zachwytem - cala te uwage prosze potraktowac z przymrozeniem oka. Sluchajcie, KTO JEST AUTOREM Mezczyzn z Marsa i kobiet z Wenus? I ponowie jeszcze prosbe o popolecanie mi ksiazek dotyczacych emigracji, emigrantow, etc., jezeli takie znacie. Wydaje mi sie, ze byla o tym mowa kilka dziesiatek stron temu. Margot, trzymaj sie dzielnie w tym pakowaniu-sprzataniu. Milego dnia wszytkim wyspanym i niewyspanym. 🖐️ :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Gruszenki - mam nadzieje, ze oko ma sie lepiej. A powiedz, masz tam polska biblioteke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie jeszcze otwieram oczy ;) Jeszcze troche spie a juz trzeba sie za sprzatanie brac 😭 I jeszcze dzisiaj moj osobisty NAdzorca Niewolnikow ;) dal mi zadanie specjalne do wykonania! Czy sprostam? ;) :D Gadzina, widze, ze dzialasz! :) Super! :) Tak powinno byc! :) Mam nadzieje, ze trafisz na ciekawa kadre i bedziesz zadowolona z tego kursu! :) \"Mezczyzni sa z Marsa a kobiety z Wenus\" napisal John Gray :) Co do tytulow o szeroko pojetej emigracji - zastanowie sie i jak mi sie cos przypomni, dam znac :) Aha, za nim zapomne, polskie ksiazki na pewno mozna wypozyczyc na Uniwerku. Ostatnio dokonalam takiego odkrycia w Aix-en-Provence. :) No nic, myslalam, ze jeszcze sobie troche popisze, ale nic, musze pilnie wyjsc! 😭 Ale jeszcze tu wroce! Pa, pa sloneczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W BERLINIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Wszystkim :) Kokus Czy bardzo jestem przywiązana do pomysłu mieszkania LA? No raczej tak. A czemu pytasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa rodaczka
Weszłam tutaj całkiem przypadkiem.Przeczytałam wszystko.Co za cudowne uczucie.Zawsze tu będę wchodzic i czytać o waszym dobrym życiu.Wiecie co? Wasze opisy tego beztroskiego życia podnoszą na duchu.Ja mieszkam w Polsce, skończyłam studia, jestem pedagogiem - bezrobotnym. Tak - ja też kombinuję, żeby w sklepie okłamać kasjerkę gdy nie zauważy że cena jest wyższa tak naprawdę - ale dla mnie nawet te dwa złote zaoszczędzone to znak, ze nie będę musiała wracać z supermarketu na piechotę z siatami - 2 kilometry. Moja matka uciekła 8 lat temu z Polski z moja siostrą i jej trójką dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat. pochodzimy z robotniczej rodziny i w Polsce oznacza to po prostu - nędzę. Cieszę się że te dzieci nie pamiętają Polski, że im tego Bóg zaoszczędził.W tamte wakacje przyjechały do Polski w odwiedziny.Kiedy moja siostrzenica weszła do budynku, po przekroczeniu progu z zatkanym nosem uciekla z budynku wołając:" skifo!" i nie chciała już nawet podejść i obejrzeć drzwi do mieszkania w którym ktoś teraz mieszkał, a które opuściła majac 4 latka. I jak ja miałam się czuć? A tak marzyła będąc w Rzymie, ze zobaczy swój dom i którego nie pamiętała.Ciągle mnie pytała:" Ale zaprowadzisz mnie tam? Ja chcę zobaczyć, gdzie mieszkalismy w Polsce". Teraz ma 13 lat i nie wiem czy ją nazwać Polką.To w sumie Włoszka.Mentalność. Ona nie zna Polski - ona tylko mówi od biedy w tym języku. dzięki Bogu jej życie nie przebiegało jak miliony dzieci w tym kraju. zawsze gdy ide na targ tu w Polsce, dzieci chodza po prośbie z pudełkiem w reku prosząc o zgniłe jabłka czy takież pomarańcze. ja mimo że jestem osobą wykształconą wolę wyjeżdżać co raz i dorabiać na czarno na stałce we Włoszech, powiem wprost: Jest mi tam lepiej na czarno niz tu w Polsce na biało.Tam mnie lepiej traktują jako człowieka. A jeśli moi kochani żyjecie iluzją Polski - tej dobrej i kochanej to poczytajcie sobie o problemach w polskich gazetach wejdzcie na telewizjęTVPolonia, posłuchajcie troche co tu się dzieje, bo to co opisuje garstka Polaków posiadających kompuer to elita tej społeczności.Więc nie dziwcie się że tu ludzie nie mając co jeść kradną w sklepach, chodza po śmietnikach i ze Polska wprost wygania nas Polaków z tego kraju.Ja mam za sobą studia licencjackie pedagogiczne i kończę uzupełniające magisterskie i cóż - jestem zmuszona wyjechać z tego kraju jak inni - niestety za chlebem. Kocham Polskę ale dlaczego oni nie pozwolą mi tu żyć?! Dlaczego muszę stąd wyjechać? Czy to tak trudno pozwolic ludziom dać się codziennie najeść do syta, mieć pracę za którą pensja wystarcza nie tylko na opłacenie mieszkania na miesiąc. Powiem wam jedno gdyby nie nasze rodziny zagranicą, które o nas dbaja i przysyłają nam pieniądze na studia i na jedzenie, ubranie - to wielu Polaków bez tej pomocy szybciej by stąd wyjechało.Przecież tutaj prawie każda rodzina żyje za przysyłane z zagranicy euro czy dolary.Nie wiecie o tym, czy nie chcecie wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa rodaczko, Twoja wypowiedz wyglada mi na jedna wielka prowokacje! Po pierwsze, szczerze watpie, ze przeczytalas nasze wypowiedzi od poczatku do konca... Po drugie, obraz Polski przez Ciebie przestawiony ma chyba zrodlo w filozofii naturalistycznej... Czyzbys lubowala sie w Zoli? ;) Mieszkam za granica dopiero poltora roku, w Polsce jestem dosyc czesto, ogladam telewizje Polonia, TVN i inne polskie programy, czytam tez polskie gazety... mam rodzine w Polsce i przyjaciol, wiec prosze nie pisz mi, ze nie wiem jak wyglada zycie w Polsce... Owszem Polska nie jest bogatym krajem, ale zebyt tylko elita miala komputery? :o Wiesz, co nie bede jezyka sobie strzepic, a raczej moich paluszkow... szkoda slow... Jedno Ci powiem - jesli tak bardzo w Polsce Ci sie nie podoba, wyjezdzaj do tych swoich Wloch i najlepiej tam zostan! Addjo! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zagarniam 2000 wpisik :D:D:D I lece do moich obowiazkow :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa rodaczko, po pierwsze bardzo watpie w Twoj obiektywizm. Jezeli jedyny wniosek jaki ci sie nasunal po lekturze naszych postow brzmi: za granica zyje sie \"beztrosko\", to moze nawet nie warto wszczynac tej dyskusji po drugie, widze ze nalezysz do osob, ktore oczekuja na to ze \"dobrobyt\" zostanie im dany, a nie do osob, ktore probuja sobie dobrobyt wypracowac. Niestety my Polacy uwielbiamy wypracowywac dobrobyt, ale za granica. Coz za ironia losu. Powiedz, jak w Polsce ma byc milo i wesolo skoro ktos kogos ciagle okrada, a okradziony zeby sobie oslodzic straty znowu okrada, a okradziony zeby.... i tak dalej i tak dalej, i w koncu wszyscy okradzeni (i okradani zarazem) odbijaja sobie okradajac urzad skarbowy. Trudno o lepszy przyklad rujnowania kraju. A moze mi jeszcze wytlumaczysz, dlaczego ta klatka smierdziala tak, ze twoja siostrzenica z wyczuciem wykrzyknela \"schifo!\" Jacy ONI ja zabrudzili? Do kogo masz pretensje? KTO nie daje ci zyc w tym kraju? - ja ci powiem: twoi sasiedzi, ludzie tacy jak ty. A co do telewizji, gazet i innych mediow, to na twoim miejscu nie ufalabym im nigdy w 100 procentach. Nawet sobie nie wyobrazasz jak wysoki procent tych historii jest sfabrykowany, albo przynajmniej podany bardzo tendencyjnie, bo publicznosc to lubi. Ale zeby wyciagac sluszne wnioski z telewizyjnego chlamu, trzeba byc widzem wytrawnym, dojrzalym i nie pozbawionym krytycyzmu. Czy ty wierzysz we wszystko, co szklany ekran pokazuje? - Ostatnia uwaga dotyczy zaklamania mediow w ogole, a nie mediow polskich. Ja nie neguje faktu, ze w Polsce jest bieda. Owszem jest, istnieje, obok dobrobytu - bo chyba zgodzisz sie ze mna i ze w Polsce istnieje rowniez cos takiego jak dobrobyt, prawda? ja tylko chce cie zmusic do zastanowienia sie nad jej przyczynami, bo wiele z nich tkwi z nas samych. Jak to mozliwe, ze ja i ty znamy DWIE ROZNE POLSKI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruszenka vel Gruszencja
hey! Gadzina - oko juz lepiej sie ma:) .. haneczka - ja bym sie nie zastanawiala;) haneczka &Mrgot - dzieki za adres emotikon. 🌼 musze spadac 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zola
Margot !! nie gadaj że komputer w Polsce to kazdy ma, bo za 600 zl. pensji to ja musialam zbierac 2 lata oszczedzajac bo trzeba za cos sie wykarmic i oplacic mieszkanie. W Polsce bida, gdyby tu bylo dobrze to tysiace Polakow nie braloby nóg za pas i uciekało do bogatszych krajów. Tu w Polsce mozna sie dorobic co najwyzej nerwicy i chorób - jesli zyjesz uczciwie i nie kombinujesz. Ja tez ciesze sie gdy kasjerka pomyli sie i nie policzy mi jakiejs rzeczy i to nie dlatego ze chce ją oszukac . Ja chce zyc uczciwie ale gdy jestem bezrobotna i znikąd pomocy ...to musze kombinowac.Kasjerka nic nie traci że nie policzy jakiejs rzeczy tylko wlasciciel sklepu czyli jakis bogaty biznesmen francuz czy niemiec Skoro tak mowisz że w Polsce bogactwo to WRACAJ DO POLSKI !!!!! WRACAJ I DZIADUJ RAZEM Z NAMI. Żryj frytki na okrągło bo tylko na kartofle cie stac - wtedy dopiero poczujesz co to ten polski dobrobyt kiedy będziesz pierdzieć sraczką po tych zatłuszczonych frytkach. Poczuj ten wstyd gdy pierdzieć ci sie chce w autobusie i boisz sie zeby inni nie poczuli ze to ty sie spierdzialas. I nie mow że tak nie zyją Polacy w Polsce bo ja tak zyje i znam ludzi ktorzy podobnie dziadują jak ja. To nie jest zycie to jest WEGETACJA. Ja tez planuje wyjazd za chlebem, chce sie tylko najeść i to nie frytek ale miesa . Znam ludzi ktorzy wyjechali z Polski kilkanascie lat temu bo dziadowali tak jak ja tutaj, teraz w zachodnich panstwach zyja dobrze, maja samochody i stałą prace. Ty tu piszesz tak oficjalnie na forum ze w Polsce jest dobrze bo boisz sie że jak chmara nas tam pojedzie to wygryziemy cie z roboty bo bedziemy pracowac nawet za niższa stawke, i mozemy ci odbic chlopa bo toba sie juz znudzil bo sie juz wycwanilas dla niego a on woli niewyksztalconego inkubatora prosto z biednej Polski - prostą , niewymagającą dziewuche która w zamian za nażarcie sie do syta bedzie go obrabiać jak pielągniarka pacjęta w szpitalu tyle że darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce bylam nauczycielem, moze dlatego, ze angielskiego, moglam dorobic na kursach i prywatnych lekacjach, wiec ja sie nei skarze..Zycie na emigracji to nie zadna beztroska, tak samo trzeba tyrac, co z teog ze mam wyksztalcenie? aby udowodnic tu, ze mam ewiwalent wyksztalcenia tego, jakie daja tutaj mija juz 1,5 roku, jedni to uznaja, inni nie.. a edukacja nie jest za darmo, tylko trzeba bulic grubasne pieniadze. Nie bede sie klocic z nikim, bo uczylam w szkole gminnej, mialam kilka rodzin, gdzie mama miala 200 zl na miesiac dla 5-osobowej rodziny, ale i rodziny, ktore mialy baaardzo duzo.. tak jak w kazdym kraju.. niestety. Pracuje z emigrantami, wszyscy bez wyjatku tesknia za swoimi krajami, ale sa tutaj, bo jak sami twierdza, tu jest lepiej.. czy jest lepiej? nie wiem, ja jestem legalnie, a wciaz borykam sie z takimi schodami, ze rece opadaja.. nie wiem czy mialabym na tyle odwagi by byc gdzies nielegalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem ze nigdzie nie jest rozowo, tak jak w tym powiedzeniu wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma.Fakt pamietam Polske i sytuacje na rynku pracy gdy po skonczeniu szkoly wyjechalam do Warszawy i mialam 300 zl za ktore musialam znalesc mieszkanie wyzywic sie i znalesc prace,ciagle pamietam uczucie bezsilnosci gdy po 2 tygodniach szukania pracy prawie polowe tej sumy stracilam na bilety autobusowe pamietam jedzenie codziennie chleba z pasztetem, jezdzenie na gape w autobusie no bo juz nie mialam pieniedzy,no ale mialam tez przyjaciol ktorzy mi pomogli,kolezanke ktora przyjela mnie do swojego mieszkania i nie wymagala zaplaty dopoki nie znalazlam pracy,poznalam naprawde wspanialaych ludzi:)Takze poczatki byly tragiczne ale z uplywem czasu jakos sie czlowiek urzadzil.tesknie za rodzina, zwyczajami,tesknie za smutnymi twarzami ludzi w autobusach.Mieszkam za granica poniewaz moj maz ma tutaj prace .Kiedys bede chciala zaprosic tutaj swoja siostre ,fakt za granica jest inaczej niz w Polsce sa wieksze mozliwosci jezeli chodzi o start zyciowy ale to nie znaczy ze praca sama przyjdzie,tez trzeba szukac,najgorsze jest to ze jest sie samym jak palec nie ma przyjaciol nie ma znajomych rodziny ktora pocieszy zrozumie,jest sie samym w obcym kraju, jest gorzej pod wzgledem psychicznym.I czasami naprawde ma sie ochote uciec nawet do tej biednej Polski. No coz nie mozna miec wszystkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×