Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Ze tez nam sie remontu zachcialo! :o Jest dwa razy wiecej pracy niz myslalam! Tapeta klejona na tapecie... tyle zrywania! 馃槨 Juz stacilam wszystkie swoje pazury... a tak je hodowalam :( No, ale przynajmniej bedziemy miec pieknie w salonie... za jakis czas! Przeczytalam wszystkie Wasze wpisy! :) Postaram sie jutro odezwac i napisac cos wiecej! Poki co przesylam usciski i pozdrownienia dla wszystkich :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
> kokus- witam rowniez. Ania z Zielonego Wzgorza...ile razy ja ta ksiazke czytalam! :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Margot u nas bylo tak samo. Spryskaj woda i odczekaj chwile. :) Kokus, Jay uwazam na siebie jak tylko umiem. ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
czesc wszystkim ponownie:) Ja znow tylko na chwilke. Jej, jak mnie juz glowa boli. Od rana siedze przy kompie i tworze.. Wyskoczylam tylko na 2h na zajecia z tlumaczen.. I po powrocie znow sie zabralam za rozdzial.. Pisze o Krwawej Niedzieli w Irlandii Polnocnej --> pamietacie piesn U2 \"Sunday, Bloody Sunday\"? to wlasnie o tym. Narazie wciaz grzebie sie z tlem historycznym.. Kokus --> ile ja bym dala, zeby mi ktos pomogl:) Pozdrawiam WSZYTSTKICH i lece wspomoc sie jakims Apapem, bo leb peka, a jeszcze troche mam zamiar dzis splodzic:) papa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 marjus
kilka dni temu,zupelnie przypadkowoweszlam na te strone i oczywiscie nie mialam pojecia ze wy wszyscy tyle czasu dziennie poswiecacie na te rozm贸wki, najbardziej sympatycznym wydajesz mi sie ty kokus , bo chyba jestes jedyna osoba , kt贸ra poswieca algo ze swego cennego czasu nowym i nie zapominasz zostawicpare sl贸w nie wim czy pamietasz , jestem z madrytu i praktycznie nie mam kontaktu z rodakami ( a jest ich tutaj sporo), podyktowane jest to tym ze moja tutejsza rodzina to hiszpaniei prowdopodobnieto zadecydowalo o tej mojej "izolacji" ale teraz od dw贸ch dni sledze wasze rozmowy i chetnie od czasu do czasu przylacze sie do nich . pozdrawim wszystkich ze slonecznego madrytu aczkolwiek dzisiaj dosyc zimnego

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej, Ja tylko na chwilke- dzis byl moj ostatni dzien na praktykach:-( Dostalam bukiet kwiatow i Thnak you kartke na ktora kazdy sie wpisal. Ale mnie tym zaskoczyli. Wszyscy mnie wysciskali i kazali obiecac ze ich jescze odwiedze. Az sie wzruszylam. Jutro jescze planuje pojsc jeszcze raz i podziekowac mojej host teacher bo az mi bylo glupio ze nic dla niej dzis nie miala,.Kupilam jej taki fajny zestaw grzechotek,bo w maju zostanie mama:-) Powiedziala ze powinnam zostac nauczycielka:-) Kasy- to jestesmy sasiadkami bo ja mieszkam w Mississauga.Napisz cos o sobie. Agaa-witaj 馃尰 GNU- trzymam kciuki. Dla wszystkich 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
marjus> witaj;-) marzy mi sie Hiszpania, ale na razie to pocieszam swe oko tylko hiszpanskim 20 euro-centami z Cervantesem na odwrocie;-) co Ty robisz o tak poznej porze? nie mozesz spac? ;-) ja wciaz w pracy.. wiesz, nie kazda nowa osobe da sie zlapac akurat w tym momencie, kiedy zjawia sie na forum, strony pzrewijaj sie w zastraszajacym tempie, czasem nie czyta sie tych pzrewinietych, bo nie ma czasu, trzeba sie pojawiac czesciej, a na to niepotrzeba Ci chyba oficjalnego zaproszenia?;-) pozdrowienia z cieplutkiego Charleston, dzis ponad 20C.. jutro jade nad ocean pobiegac z krabami, po pracy oczywisice

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
MARJUS fajnie ze sie dolaczysz do nas. Trafilas w dziesiatke z Kokusiem, jakby wszyscy mezczyzni tacy byli to zycie na ziemii byloby rajem........... :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
KLONOWAC KOKUSIA!!!!!!!!!!! (pierwszego klona nalezy oczywiscie wyslac na Islandie:) )

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
he he he Kokus widzisz...Ty sobie smacznie spisz a tutaj takie powazne decyzje zapadaja. Masz racje Esja ja tez chce takiego kokusiowego klona !!! :-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
馃尰 Witaj JedynaTakaNaSwiecie! Na razie jestes jedyna tu osoba z Rumunii! Wiem, wiem jaki w Polsce jest stosunek do Rumunow, sama poznalam tu kilku i dziwilam sie, ze to nei tak jak sie u nas gadalo... :-D 馃尰Kokus, wedlug symboliki snow bo w senniku nic nie znalazlam: UBRANIE - pomimo, ze podobno \"nie szata zdobi czlowieka\" to jednak ubranie we snie odzwierciedla prawde: \"jak cie widza tak cie pisza\" Ubranie jest w pewnym sensie odzwierciedleniem wnetrza danej osobya w snach widac to szczegolnie wyraznie. To co dany czlowiek ma na sobie swiadczy o jego stanie psychicznym, sytuacji zyciowej, przezywanych emocjach, a niekiedy pozwala przewidziec rozwoj wydarzen w przyszlosci. Niekompletny stroj - to lek przed osmieszeniem i kompromitacja. Moze sie wiazac z proba utrzymania pewnej niemilej tajemnicy. Byc ubranym nieadekwatnie do sytuacji - przeszkody w dzialaniu i osiagnieciu celu, wewnatrze rozterki dotyczace wlasciwego kierunku dzialania. NOTES - zawiera wspomnienia i refleksje, przeglad wydarzen oraz plany na przyszlosc. Sennik: odnalesc notatki - przepowiednia otrzymania milego zajecia, ktore bedzie zaraz powodem do zadowolenia innych osob. Sennik: kobieta - jest zwiastunem powodeniaw zyciu i powiekszenia majatku. 馃尰Trine z Danii! Witaj i pisz cos wiecej!!! 馃尰Naneczka, to dobrze, ze na szybko ale sie pojawiasz bo jestem bardzo ciekawa jak ci idzie... kluchom na parze mowimy nie! :-D Sennik: BLIZNIETA - widziec je zwiastuje szybka poprawe w interesach (Naneczka, jak tyle blizniat to sobie wyobraz ;-) ) Symbolika: blizniat nie ma ale jest Dziecko: we snie symbolizuje nasze wewnetrze dziecko, jego potrzeby emocjonalne, spontaniczna tworczosc i ciekawosc swiata. Kazdy czlowiek ma wewnetrzne dziecko, z ktorym czesto traci kontakt w okresie dorastania i rozwoju psychospolecznego. Jednak ono tam jest i domaga zwrocenia na niego uwagi. Tlumienie wlasnego wewnetrznego dziecka powoduje napiecie emocjonalne, burzy harmonie psychiczna, na dluzasza mete to nei jest dobra strategia postepowania. 馃尰Squirley, ja sie poddalam i nigdy nei zaczelam czytac od poczatku :-D Podziwiam! Sennik: widziec sie brzemienna to dla zameznej kobiety zapowiedz urodzenia blizniakow; widziec sie brzemienna to zapowiedz szczescia. Symbolika: BRZUCH - siedlisko emocji sposob w jaki przyjmujemy nowe tresci pojawiajace sie w naszym zyciu, Bardzo delikatna czesc ciala symbolizuje delikatnosc i ochrony wlasnego wnetrza. CIAZA: o ile nie jest odbiciem aktualnego stanu kobiety moze byc symbolem pojawienia sie w zyciu nowych pomyslow, planow oraz wskazywac na duzy potencjal tworzy danej osoby. Sen dla osoby nie bedacej na jawie w tym staniezapowiada materializacje planow, plodnosc zawodowa, naukowa, artystyczna. Mam nadzieje, ze we snei tego stanu nei odbierasz negatywnie bo na to jest inne haslo. 馃尰Trine, nie wiem czy o tym samym forum myslimy ale gdzies bylam kiedys na logowanym Polki za granica i Chicago i naprawde to co tam sie dzialo... brrr... 馃尰Esja! :-D 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
馃尰 Naneczka ja tez kiedys o tym myslalam jak bylam nie chuda, tzn teraz taka bardzo chuda nei jestem, szukali kiedys takich pelniejszcych ale uznalam ze sie nei nadaje i zrezygnowalam. A Tobie zycze zebys sie zalapala! 馃尰K-11, buleczka? Drozdzowa? za-ka-za-ne :-D Jak jak grzesze to czekolada z orzechami, za ciastami nigdy nei przepadalam ;-) 馃尰Kasy z Toronto! Witaj :-D 馃尰Marjus, jesli ktos nie odpowie na cos to nei ze zlosliwosci, nei bierz tego do swojej osoby! Tyle tu wpisow ze czase sie nei na wszystkie odpowiada choc wszystkie czyta, nie wiem, czy zauwazyles, ze wiele osob tylko sie melduje tzn skad sa i ile lat i wiecej nei wchodzi. Ale jak ktos zacznie bywac i wlacza sie do dyskusji to nei zostaje pomijany :-D Bo jak sie odzywasz do nowych a oni znikaja to po pewnym czasie czekasz az napisza cos wiecej i czy naprawde beda tu zagladac- ot caly sekret ;-) 馃尰 Ojej! Okienko podgladowe zniknelo :-O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Amberangelic GNU generation Margot K-11 Kasy Koku艣 i wszyscy inni mili ludzie, kt贸rych pomin臋艂am pozdrawiam Was z za艣nie偶onego Aradu. zanim tutaj przyjecha艂am wszyscy m贸wili - nie martw si臋 tam prawie w og贸le nie ma zimy, a co si臋 okaza艂o, 偶e mr贸z -25 stopni i 艣niegu po kolana, musze si臋 pochwalic - w niedziel臋 mam urodzinki, ale jutro wyprawiam ma艂膮 imprezke u mnie w domu, a potem mo偶e dalsza cz臋艣c wieczoru, sporo czasu sp臋dzi艂am w kuchni, ale op艂aca艂o si臋. Wiecie co - tutaj sa strasznie tanie taks贸wki - 8990 lei za km, czyli na nasze to oko艂o 0,90 - 1 z艂 za km, w艂a艣nie si臋 dowiedzia艂am, 偶e w po艂owie roku b臋dzie tutaj denominacja i nareszcie sko艅cz膮 sie te diabelskie zera. Pozdrawiam i 偶ycze mil艂ego dnia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
No, no, coraz wi臋cej nowo艣ci nam przybywa! Witajcie wszyscy!!!!Dzi臋kuj臋 te偶 tym, kt贸rzy nie zapomnieli o mnie w swych pozdrowieniach. U nas w Italii w tym roku jest systematyczna zima, co mnei b.cieszy bo jest czym oddycha膰. Rano jest ok 0 stopni, w tym rejonie to mr贸z!!!!Par臋 razy zesz艂o poni偶ej zera!!!! Chcia艂am dowiedzie膰 si臋 o t臋 diet臋 dla gr \"0\".Wiem, 偶e mi臋cho, ale o co chodzi z tym bia艂kiem? Ja nawet kiedy nie jem w og贸le w臋glowodan贸w to nie chudn臋. Jedyna: a jak wygl膮da Tw贸j dzie艅? Ja mam taki przestarza艂y obraz Rumuni, bo kiedy ja tam by艂am to nawet chleba ni emo偶na by艂o kupi膰, gorzej ni偶 w Polsce podczas kryzysu! No i by艂 to jedyny kraj, w kt贸rym ukradli mi pieni膮dze. A gdy zatrzymywali艣my si臋 za miastem na siusiu to nie wiadomo sk膮d pojawia艂a si臋 ca艂a grupa dzieciak贸w z wyci膮gni臋tymi r臋kami po cukierki i po cokolwiek. Serce si臋 艣ciska艂o!!!!!!!!!Bardzo chcia艂abym tam pojecha膰 teraz, jak i na W臋gry-mam do nich sentyment... POzdrowienia dla wszystkich

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie wszyscy! Amberangelic nie wiem czy myslimy o tym samym forum,bo mnie chodzi o forum na www.gazeta.dk.Ostatnio wcale tam nie wchodze bo krew mnie zalewa czytajac co oni wypisuja.Tam jezeli jestes zgodna co do \"joty\" z nimi i nie zaleznie od wszystkiego gnoisz Dunczykow to sa mili dla Ciebie.Lecz gdy tylko napiszesz cos dobrego na temat Dani i Dunczykow to juz jestes stracona,obrzuca Cie wyzwiskami.Zastanawia mnie czy moze ten zimny klimat tak dziala na Polakow tutaj czy co? Ogolnie to mieszkam tutaj juz ponad 14 lat i mam tylko jedna kolezanke,bo Polacy w Dani sa jacys dziwni.Trzymaja tylko wtedy ze soba jezeli sa to malzenstwa czysto polskie,a jezeli ma sie meza dunczyka czy obcokrajowca to jest sie odsunietym na bok.Jest to przykre lecz prawdziwe.:-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 koku艣 klon 1
Czesc dziewczyny, no pieknie, kurna, pieknie, ja sobie spie, a mnie klonuja... Fakt, bywam codziennie na topiku, a przynajmniej czytam, ale juz niedlugo ten blogostan mi sie skonczy. W zasadzie dzis powinienem otrzymac przesylke z sadzonkami pelargonii, na razie przechowamje u kolegi w szklarni, ale po niedzieli zabieram sie do pracy. To co mnie bardzo martwi, to pogoda, ciagle pada sniezek albo jest za mokro, albo mroz, a tymczasem wycinka drzew na wyznaczonej dzialce nad Wisla czeka. magarta - to Esja pisala cos o tej diecie, moze nam zdradzi cos wiecej albo poda namiary? Jedyna - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin...馃尲 馃尲 馃尲 Amber - wielkie dzieki za tlumaczenie, pamietam, ze w tej pizamie czulem sie bardzo nieadekwatnie do sytuacji. Jakies mile, dochodowe zajecie to by sie bardzo mi przydalo.... k-11 - koku艣 # 2 juz leci do Ciebie... :D Esja - koku艣 # 1 leci dopiero w po艂udnie (kwestia polaczen lotniczych) :D Jay - czy robilas jakies zdjecia tym biegajacym krabom? Czy sa duze? bo ja znam tylko takie male, ktore mieszcza sie na dloni.. Mayenka - zrobilas bardzo dobre wrazenie, skoro tak zareagowali, gratuluje.. To mi przypomnialo taka historyjke z wojska, z 2-miesiecznego szkolenia na dowodcow. Jeden wykladowca zrobil na nas takie wrazenie, ze na koniec wreczylismy mu wlasnorecznie wykonana laurke, z podziekowaniem i naszymi podpisami. Wreczylismy mu to na oficjalnym pozegnaniu, w obecnosci komendanta uczelni, wykladowcow. Byl bardzo wzruszony i zaskoczony, jak zreszta i cala kadra, bo w wojsku takie rzeczy sie nie zdarzaja... marjus - az sie zarumienilem.... GNU - bardzo ciekawy temat, tylko raz troszeczke o tym czytalem w jakiejs powiesci George Bidwella. Ale chetnie bym przeczytal cos wiecej, czy mozesz podac jakas literature? takze cos szerszegoo Irlandii? Marzenusia - czasem jest taki dzien, ze czlowiek z domu nawet nie wyjdzie a i tak sobie krzywde zrobi... Aggaa - akurat czytanie o Ani z Zielonego Wzgorza to zaczalem od "Rilla ze Zlotego Brzegu", dopiero potem o samej Ani. Mysle, ze wlasnie dzieki takiemu czytaniu dziewczynskich ksiazek zawsze mialem znakomity kontakt z dziewczynami - tak jak i tu na topiku :D Margot - wow... to sa tzw. prawa Murphy'ego, jak sobie zaplanowalas remont na dwa dni, to zajmie Ci to cztery albo piec... Czy przynajmniej S. ma smykalke do takich prac? bo jakos nie wyobrazam sobie Francuza z pedzlem czy mlotkiem w reku... :D Dark Elf - i jak, poradzilas sobie? To moze i ja sie wezme za swoja robote...:D ok, na razie to byloby tyle, kawe wypilem, wszystkich pozdrawiam serdecznie....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Trine - a propos Danii i Dunczykow, to wczoraj ogladalem kawalek filmu o nazizmie i ich \"likwidowaniu kwestii zydowskiej\". Byl fragment, jak uratowali sie dunscy Zydzi, a przynajmniej 95 % z 8 tys. Otoz oficer niemiecki zdradzil termin lapanki na Zydow jakiemus politykowi dunskiemu, mimochodem wspomnial biblijna ucieczke Zydow po dnie morza przed wojskami faraona. Ten polityk uprzedzil przywodcow srodowisk zydowskich. Wszyscy, do ktorych dotarla ta wiadomosc w nocy przed lapanka uciekli do Szwecji. Jak sie pozniej okazalo byla to celowa akcja niemiecka nie majaca nic wspolnego z humanitaryzmem - tak bylo taniej i szybciej.. Po calej akcji Niemiec zameldowal wykonanie \"dejudyfikacji\" okupowanej Danii.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kokus nie bardzo rozumiem co masz na mysli. :-/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Przyznam sie, ze w sumie oprocz garsci informacji na temat rolnictwa dunskiego, uznania dla Andersena jako bajkopisarza i jakiegos pojecia o krajobrazie z filmow o \"gangu Olsena\" to zupelnie nic nie wiem o tym kraju. No i jeszcze ten most nad ciesninami..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dlatego bardzo sie ciesze, ze jestes na topiku, mam nadzieje, ze nam poopowiadasz o tym kraju, tak jak dowiedzielismy sie mnostwo o Islandii od Esji.. teraz to juz koncze, biore sie za jakas robote... Ppappapaaaaa....:D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Pomocy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Pomocy
porzebuje tego zdania w polskiej wersji:) I'AMOR CHE MUOGVE I SOLE E , L'ATRE STELLE

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hehehe...napewno Esja ma o czym opowiadac bo Islandia jest pieknym krajem.A Dania to malenki kraj z ponad 5 mln ludnoscia. Krajobrazow za pieknych tez tu niema :-) Dunczycy poniekad sa zimnym narodem.Pierwszym szokiem dla obcokrajowca jest to,ze gdy chce sie tutaj kogos odwiedzic to trzeba umowic sie na okreslony dzien i godz.Dunczycy napewno nie sa jakims goscinnym narodem.W Dani kazdy zyje swoim zyciem. Co poza tym? Dunczycy spijaja bardzo duzo piwa i wina.W piatki w supermarketach wozki sa wypelnione piwem,winem i chipsami.To jest zapas na wekkend...hehehe. Typowy dunczyk przez caly tydzien oszczedza jedzac ser zolty,pasztet i salami (bo to jest tutaj tanie) tylko po to by w piatek wyjsc i zjesc w restauracji.W niektorych rodzinach nie je sie co dziennie cieplego posilku na obiad oszczedzajac w ten sposob. Hehehe...maja swoje skrzywienia,ale ktory narod ich nie ma? To by bylo tyle na teraz. Papa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
magarta - pozdrawiam Ci臋 cieplutko, m贸j dzie艅 to przede wszystkim odkrywanie kolejnych ciekawych miejsc w Aradzie, spacer z psem, zabawa z kotem, m贸j m膮偶 pracuje do 18 tak偶e wi臋kszo艣膰 dnia jestem sama, jak na razie nie pracuj臋, poniewaz tutaj kobiety - Rumunki sa du偶o gorzej traktowane od m臋偶czyzn i nie chcia艂abym pracowac w takiej atmosferze, podam przyk艂ad - gdy by艂am na oficjalnym spotkaniu z moim m臋偶em, nikt nie poda艂 mi r臋ki??????, dopiero gdy si臋 dowiedzieli, 偶e nie jestem Rumunk膮 zacz臋li mnie dostrzega膰 - ob艂臋d, co do chleba itp rzeczy - wszystko jest, r贸偶ne rodzaje tylko miec pieni膮dze. koku艣 klon 1 - dzi臋kuj臋 za 偶yczenia, strasznie to mi艂e Pozdrawiam wszystkich na forum i w realu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 meyerka
Delmenhorst, Niemcy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jedyna!! Dobrze, 偶e Koku艣 nie nawala, wi臋c i ja do艂膮czam si臋 do 偶ycze艅!!!!!!!! A jak sobie wyobra偶asz dalej pobyt tam, skoro ani POlak贸w, ani pracy.Poznasz kiedy艣 to miejsce i co dalej? Masz ju偶 jakie艣 plany? A kto tam jest z Hiszpani, chyba marjus? Opowiedz co艣 , jak Ci si臋 偶yje w tamtym klimacie, jak to jest t膮 \"eta\" czy strach si臋 ba膰 na codzie艅? Z tego co pami臋tam to jeste艣 tam 14 lat i masz jedn膮 kole偶ank臋 Polk臋 , czy tak? To podobnonie jak ja.Napisz wi膮cej. buziaki dla wszystkich

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
magarta!!! ja nie planuje tutaj zosta膰 na zawsze. Powiem szczerze, 偶e przepracowa艂am ju偶 troch臋 latek i przyda sie odpoczynek, co do pieni膮偶k贸w, to nie narzekam, m膮偶 o to dba. Polacy s膮 - pracownicy, kt贸rzy r贸wnie偶 musieli si臋 tu przenie艣膰, tak偶e jest chyba z 15 os贸b, poza tym s膮 偶ony tych pracownik贸w i razem jako艣 sobie dajemy rad臋. A praca.....nie wiem jak to jest u Ciebie, ale Rumuni zarabiaj膮 oko艂o 100-150 euro i to jest dla nich szczyt marze艅, wi臋cej nie dostaniesz nigdzie, tak偶e realia nie sa dosy膰 optymistyczne. Pozdrawiam wszystkich na forum.Pa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×