Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gnu !! - az tak dluuuuuuuuuuuuugoooo? jeju - zazdroszcze na maxa... ale z drugiej strony rozumiem dlaczego napisalas ze to i tak za krotko... :( Jay - dobry pomysl z tymi torebkami na prezenty :) ze tez na to wczesniej nie wpadlam.. duhhhhh :P co do publikowania ile kosciol dostaje co tydzien to jasne, ze mnie szlag trafia... bo oni nawet ciezko nie pracuja... ;) i tyleeeeeeeee kasy \"zarabiaja\" :P a my? my wszystkie powinnismy zarabiac wiecej :P a z jakiej okazji? hmmm.. no wiem.. wpiszcie cos :P ps. Kokus - zyjesz jeszcze??????? co obecnie zwiedzasz?;) bo mu tu nic nie wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam napisac ze : 102 - zazdroszcze Ci tej podrozy... te kielbaski ..mniam mniam.. do naneczki i maremarie - jasne ze mozemy.. na ktorym dworcu? PKS czy PKP??? i jak siebie poznamy? A dzis u mnie szaro, mgielnie i nijako.. nawet na dwor z psem nie chce mi sie wyjsc :Pbardziej mi to jesien przypomina niz wiosne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość och och
Nie twierdzę, ze jesli się z czymś nie spotkałam, to to nie istnieje. Piszę tylko, ze z takim zjawiskiem się nie spotkałam osobiście, podobnie moja rodzina mieszkająca w stanach od ponad 20 lat, przynajmniej tak twierdzą. Co do jawności wysokości zebranej kolekty (tego, co "na tacę"). Tak jest we wszystkich zborach protestanckich, także w Polsce. Nie podaje się "za to " do wiadomości, ile kto dał imiennie, jak to miało już miejsce w historii chrześcijaństwa w Polsce, oględnie mówiąc. Jay - gdy intencje rozmówcy do końca nie są znane, lepiej chyba powtrzymac się od epitetów typu debil, olejmy pomarańczaka, itp. , zwłaszcza gdy rozmówca z takimi nie wyskakuje, nieprawdaż? Uciekam już, nie będę Wam zaśmiecać topiku, pisząc nie na temat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam
[ PILNE] Prosze powiedzcie.Kto mieszka w Angli. Ile kosztuje ubespieczenie i pozostale oplaty po kupnie samochodu np. BMW 320 rok 96.Bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och och - wiem, ze nie wyzywalas nikogo od debili, a i ja nie powinnam, ale na mysl o tych wszystkich sprawach tutaj ostanio poruszanych krew sie we mnie gotuje i jak slysze, ze ktos mi imputuje taka bzdure, ze jestem tendencyjnie pro-katolicka i anty-protestancka, to juz po prostu stawiam kreche na ludzka logike. Jesli bylas w USA tylko z wizyta, to na swoje szczescie nie mialas okazji na skorze swojej i swoich bliskich doswiadczyc skutkow panujacego tutaj systemu ideologicznego ... i wcale nie chodzi o to, czy to bedzie nazawane protestantyzmem, czy katolizyzmem, tylko o ogolne tutejsze bardzo plytkie poczucie chrzescijanstwa jako 1) broni w reku przeciwko jakkolwiek rozumianemu \"zepsuciu\"; 2) narzedzia do wywierania presji spolecznej; 3) i to chyba najwazniejsze: blokadzie przeciwko postepowi ideologicznemu, spolecznemu, naukowemu. Tego nie robia protestatnci dlatego ze sa protestantami, tylko dlatego, ze sa to ludzie wykorzystujacy plytko rozumiana religie do swoich chciwych celow i do oglupienia spolecznstwa ... a spoleczenstwo bardzo chetnie to lyka, tak jak chetnie w dobie feudalizmu Europa lyknela wymogi Watykanu. Ustroj ideologiczny USA jednym slowek najchetniej cofnalby wszystkie osiagniecia Oswiecenia i karmil ludzi religia sprzedajac odpusty. Nie wiem, czy sie zrozumiale wyrazilam, bo czesto miewam tendencje so urzywania skrotow myslowych, ktore przeradzaja sie w absurd jesli rozmowca nie jest w temacie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytam
Polacy w Angli odezwjicie sie mam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuuu... ale ze mnie prosiak.... wlasnie wcielam wielgachna sub sandwich z lokalnego sueprmarketu. Harris Teeter ma codziennie inna kanape jako special of the day za jedyne 2.49 (regular price 4.60) i ja zamiast grzecznie sobie kupic pyszna zdrowa salatke z kurczakiem kpilam sobie speciala - club on wheat. Pyszna byla, ale teraz sie czuje zapchana jak wieprzek...hehehe... niech mnie ktos stuknie w glowe, zebym przestala sie tak opychac... A to wszystko dlatego, ze salatka kosztowala 4.99 i szkoda mi bylo 2 dolcow... ehhh.... jestem nieuleczalnym przypadkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam - pisalam na poprzedniej stronie, ze tu do nas raczej niewiele osob z Anglii zaglada, w tym momencie nie mamy (chyba) zadnego stalego topikowicza.. wiec proponuje, zebys zalozyl/a osobny topik z pytaniem. w ten sposob moze ktos sie znajdzie, kto bedzie potrafil Ci odpowiedziec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> tam od razu prosiak;-) jedz dziecie, cienka jestes jak zdzblo trawy, nic Ci sie nie stanie jak wciagniesz jeszcze jednego suba, ja to bym sie musiala martwic;-)) Gnu> pojade do Walmart pozniej to zakupie ten Zyrtec, sprawdze czy dziala, no normalnie nie wytrzymuje ze soba, najchetniej zarzucilabym na siebie jakis pylko-szczelny kombinezon;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na alergie jest dobry Claritin- D i Benadryl ( ten ostatni jest tanszy i moj maz go z powodzeniem uzywa) . nie wiem czy Wy w Stanikach macie to samo... bagatelka - jak z pogoda w Minnesocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jade - juz sie w koncu ocieplilo :D Juz pada deszcz, a to dobry znak, bo jakby bylo zimniej, to bylby snieg ;) Na mnie Benadryl bardzo zle wplywa, tzn. czuje sie ponim jak pijana, niezdolna do myslenia i normalnego funkcjonowania, na szczescie od lat nie nawiedzaja mnie alegrie, ale kiedys troche tak i czasem wolalam meczyc sie z alergia niz z Benadrylem :D Squirley - i Ty chudzielcu sie takim czyms martwisz ??? :D na pewno kanapka byla zdrowa i pyszna, moze nie mniej nij kurczak z salatki, ktory na pewno i tak pochodzi z komercyjnej farmy wiec wiesz ;) Pytam - zreszta i tak nie sadze, ze by ktos tak ot z rekawa to wiedzial ... ja bym nie wiedziala, jakby mnie ktos zapytal o to samo odnosnie USA ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach religijnosc... wszystko co jest ekstremalne i nietolerancyje odpycha mnie. Nie znam sie dobrze na poszczegolnych religiach, buddyzm,z tego co dotychczas slyszalam, wydaje mi sie ciekawa religia: bezkonfliktowe, optymistyczne spojrzenie na ludzi i swiat. O ilez swiat bylby piekniejszy jakbysmy wszyscy starali sie widziec piekno w sobie i w innych osobach albo przynajmniej pracowac w tym kierunku :) jade, naneczka- jak sie poznamy? po filizance kawy oczywiscie ;) no moze to troche niepraktyczne... zdzwonimy sie komorkami jak bedziemy na miejscu, co? A dworzec to lepiej PKP. No co powiecie na to? 102 - twoj kocurek naprawde wabi sie Kota? hihi, dobre :) a ktoz to mial Zuzie - i jak sie czuje po zabiegu? och och, bagatelka - ciesze sie ze nieporozumienie sie wyjasnilo :) squirley - tutaj z tym sandwiczem, ja mam w zamrazalce tylko frytki, chyba wrzuce do piekarnika... a´propos wagi: moj malzonek od czasu rozstania tak sie zabral za swoja figure, ze go ostatnio nie poznalam...pamietam go jako niepoprawnego grubaska, a tu pojawia sie szczuplutki przystojniak, nono... :) i cos sie jeszcze zmienilo: zaczyna sie otwierac jezeli chodzi o zycie uczuciowe :) czasami szok jest potrzebny, zeby sie dalej rozwijac (ja tez). Cieszy mnie to :) Kokus nam zniknal :( - nasz kogucik w kurniku , hehe papa kokoszki ;) ide wcinac frytki (i zielona salate - zeby uspokoic sumienie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tjej
Goraco pozdrawiam polonie na calym swiecie. Ja mieszkam w szwecji . :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dzis cichutko... chyba wszyscy jeszcze do siebie dochodza po niedawnej religijnej dyskusji... no to ja satandardowo walne o jedzeniu.... zegnalismy dzis jednego kolege, ktory odchodzi do innej firmy. Na lunch wybralismy sie do Harper\'s i nie wiem co mnie podkusilo zeby zamowic sobie crab cakes... Mam slabosc do seafood, ale z tym trzeba strasznie uwazac, bo restauracje czesto podaja podstarzale produkty i mozna sie struc. Nie musze dodawac, ze jak tylko skonczylam jesc to zaczelam slabnac. W tym przypadku to nie bylo chyba z powodu nieswiezego kraba, tylko od super ostrego sosu... Szok.... jest po 14:00 a ja dopiero teraz zaczynam dochodzic do siebie... Ale mnie mulilo przez prawie 2 godziny... Nienawdze ostrego zarcia i nie wiem czemu zjadlam ten sos... Mam nauczke na przyszlosc. Albo pytac przed zamowieniem czy to ostre, albo jesc \"bezpieczne\" rzeczy z menu... co u was dzieciaki? tu pogoda jak marzenie: 21 stopni (70F) sloneczko i cieply wietrzyk. Jutro ma byc jeszcze cieplej. Odlot!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi wszystkim, Squirley dziekuje ci za odp.Wiem,ze plytki drogie niestety:( ale naprawde muza mi sie podobala.Moze uda sie zalatwic na stadionie w Wa-wie?Jak myslisz:)) W Monachium wreszcie zaswiecilo sloce po kilku dniach opadow. Pozdrawiam i milego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tutaj dzisiaj pusciutko! Ja tworze od rana moj esej... To znaczy od rana staram sie do niego usiasc ;) Do niego zasiasc udalo mi sie dopiero o 18-tej... :D Idzie jak idzie... Mam juz/dopiero 1423 slowa... jeszcze jakies 1577 i bedzie ok ;):D;) Musze sie zmotywowac i jutro to skonczyc! Bo jeszcze 4 takie wielkie eseje mnie czekaja w najblizszych 3 tygodniach :o Usciski dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Margot, Jak tam Irlandia??? wciaz tam jestescie? pisalam do Ciebie na topiku linomaq\'a, ale chyba go skasowali :( a bylo tez tam osobiscie do Ciebie :D o Irlandii ktorej zazdroszcze (mam nadzieje ze czujesz sie tam juz lepiej niz na poczatku), o slubie, bo nie wiedzialam ze juz jestescie po (tak jak ja i Zubr) pozdrawiam serdecznie🌻 👄 i czekam na jakies wiesci. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Zyje, ledwo, ledwo, ale zyje.. Tak chory jak teraz to nie bylem od wielu lat.. Katar-gigant, nie bede mowil o szczegolach, bo kolacji nie zjecie.. Wychodzi na to ze bede klikal sporadycznie, wtedy gdy bede u siostry.. Co do zwiedzania to \"zwiedzam\" budowy.. przez piec dni Westchester w stanie NY, a dzisiaj Greenwich w Connecticut - ogromny dom z elewacja z jakby starej cegly, kryty plytkami lupanego kamienia a bedzie mieszkalo w nim malzenstwo emerytow. Wartosc domu okolo 3 miliony USD :D Tylko ze dzialka malutka, ledwo kawalek trawniczka i zaraz nastepny dom, ktory zaczniemy budowac za jakies dwa tygodnie. Jade - do Six Flags wybieram sie dopiero latem, ale proponuje Ci odbyc wirtualna przejazdzke, podawalem kiedys stronke, albo sama poszukaj.. Jak masz dobry monitor i troszke sie skoncentrujesz to tez jest mocne przezycie.. Kokus od ktorego zapozyczylem swoj nick spi na fotelu obrotowym a ja siedze na twardym taborecie, wiec wybaczcie, ze skoncze bo mnie... siedzenie boli.. I jeszcze wychodze na spacer z sunia - kiedys dawno posylalem fotki z Zsa-Zsa - takie male czarne diable rasy schipeerkee (z tym ze nie jestem pewien jak sie to pisze).. Papatki i gudlaki ze Stanikow.. dla wszystkich, niezaleznie od wyznania i preferencji.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wczoraj udalo mi sie wystukac prawie 1500 slow mojego dlugsniego eseju. :) Calkiem niezle, zwlaszcza, ze ostatnio szlo mi jak po grudzie... Dzisiaj mam nadzieje, ze wena mnie nie opusci i uda mi sie go skonczyc... albo bardziej realnie, ze napisze jeszcze 1000 slow a jutro tylko wstep i zakonczenie :) :) Wormiak - ale milo niespodzianke mi zrobias 🌻 Niestety nie moge znalezc tematu Linomaqa juz od jakiegos czasu... Nie podejrzewam, zeby zostal skasowany... Raczej problem lezy w wyszukiwarce :o Wczesniej mialam ten topik wpisany do moich ulubionych i zawsze moglam go odnalezc! Teraz po zmianie dysku, niestety nie jest to mozliwe :( W ogole oprocz linka, stracilam tez Wasze adresy emailowe :( Prosze podaj mi swoj e-mail, na pewno sie odzezwe! (moj znadziesz pod nickiem) :) I najlepsze zyczenia z okazji slubu 🌻 :) kokus - to ci kokus ;):D Wygodnis z niego! :D Kilkaj jak najczesciej! Pozdrowienia dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pusto tu niesamowicie... jakby topik sie w miejscu zatrzymal :P no wiec za kilka dni lece do Polski.. przygotowania ida pelna para.. :P nie sadzilam ze jeszcze musze kupic tyle rzeczy a na zakupy nie mam czasu, bo praca... Kokus - milego pracowania.... ;) a na strone six flags jeszcze dzis wejde .... i sie \"przejade\" na jakims super rollercoasterze... ;) Naneczka i Maremarie... - to my na kawke idziemy czy na piwko? ;) Gnu - zyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudia333
Jest tu ktos z Hannoveru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczylam moj esej... Jeszcze jutro musze go troche \"dopiescic\" ;) i powinno byc ok... Dzisiaj juz nie jestem w stanie dojrzec wszystkich swoich bledow, wiec lepiej sobie odpuscic. Zycze Wam dobrej nocy, Gumisie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boshe... nie moge dojsc do siebie... wczoraj obejrzalam wreszcie Pride & Prejudice. Opieralam sie dlugo. Kiedy to lecialo w kinie? Chyba juz jakis czas temu bo na DVD jest juz od wielu tygodni... Anyways, przysiegalam, ze nie obejrze i ze bede bojkotowac, bo nie lubie Keiry K, a na dodatek jestem zagorzala fanka mini serialu BBC Pride & Prejudice. na pewno widzieliscie. Ale sie wreszcie zlamalam i obejrzalam i teraz caly dzien chodze jak w transie. Nie wiem co sie ze mna stalo.. nie moge przestac myslec i tym filmie. Oprocz fantastycznej muzyki fajnia obsada, cudne krajobrazy... Szok... normalnie przepadlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie obejrzalam \"w jej butach\"- i chce miec soistre!! polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsarwator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obsarwator
Bardzo pilne czy jest ktos z Angli odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×