Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

Gość do duza mi---
a to w Austrii? A jaki PLZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, zawrzalo na forum.. Przylaczam sie do Was, Polakom w PL wydaje sie, ze tu tak latwo zyc.. mysle, ze wynika to z niewiedzy.. Bo ilu Polakow wie tak naprawde, ze w USA koszta opieki zdrowotnej sa nieporownywalnie wieksze niz w PL? przede wszytskim, w PL mamy w miare jeszcze panstwowa sluzbe zdrowia. W USA nie ma czegos takiego jak \'panstwowe\' szpitale etc... kazda przychodnia, kazdy szpital to FIRMA, ktorej zalezy na zarobieniu jak najwiekszej kasy.. nie wspominajac juz o barbarzynstwie firm ubezpieczeniowych.. nie masz ubezpieczenia? pozwola Ci na ulicy zdechnac.. mialam pare mies temu usg robione. w pl w prywatnym gabiniecie placilam za takie usg 50zl, tu przyszedl nam rachunek na 500$!... Dobrze, ze maz ma ubezpieczenie z pracy.. i jestem w nie wciagnieta.. Ale wiekszosc ludzi nie ma tu takiego luksusu jak ubezpieczenie.. Podobna sprawa z emeryturami.. Tyle narzekania jest w pl na ZUS.. ale dzieki ZUSowi ludzie maja przynajmnije COS na emeryturze.. W stanach prywatne firmy daja pracownikom mozliwosc inwestowania w fundusze, ale zdarza sie, ze kupa z tego wychodzi. czlowiek inwestuje w dane akcje, ktore moga poleciec na leb na szyje, i taki czlowieczek zostaje z niczym.. Ciocia mojego meza przez 20lat parcowala w fabryce, fabryka inwestowala te \'emerytalne\' pieniadze pracownikow w fundusze, fundusze padlly, wobec czego fabryka tez padla, i ciocia, jak rowniez wielu inncyh pracownikow tej firmy zostala z niczym.. 20 lat pracy, ZERO pieniedzy na emeryture.. A wracajac do prezentow slubnych. my z mezem dostalismy tyylko pieniazki. wiekszosc czlonkow rodziny meza dala nam po 25-50$, czyli tyle, na ile bylo ich stac... W Stanach sie tak cudownie zyje.. Sami milionerzy, co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus 🌻 ceny domow w NJ czy Delaware sa okrutne.. w Corning, NY, niedaleko mnie, domy mozna kupic juz za 30-60tys.. jedyny problem w tym, ze podatki od nieruchomosci i podatki szkolne sa tu b.wysokie.. nawet do 8-10tys rocznie.. masakra.. na mailika odpisze Ci wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uwierzycie.. wlasnie przd chwilka dzwonil do mnie maz z pracy.. auto tesciowej,stary 20-letni gruchot, ktore pozyczylismy z racji spieprzenia sie naszych dwoch aut, tez sie spieprzylo... No rece mi opadaja.. fatum jakies???? No chyba fatum, bo co innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🖐️ tez sie szykuje na wyjazd! ale idzie mi jakos nietego.... slucham muzy, lampka szampana, walizka otwarta a ja siedze na kompie ;) tym razem dluzej zostaje w kraju, w koncu! zawsze byly problemy z urlopem a teraz nic, ha! to sa uroki bycia bezrobotnym ;) no ale szukam pracy, bo leniuchowanie mi nie lezy. Ja tez tutaj w Niemczech skromnie zaczynalam, ale musze przyznac, ze szczescie mi tez zawodowo pomoglo, a pozniej ja szczesciu pomoglam, bo zaczelam studiowac. Jak sie ma studia to jest tutaj o.k. Jutro stuknie mi 29...przechodzilam dzisiaj kolo regalu z kosmetykami, i ogladalam sobie intensywnie odmladzajacy krem pod oczy ;) nie wierze w te bzdury, ale jakos mnie przystopowalo, hihi kokus- fajno zes zdrowy. No, no co bardziej skupilo twoja uwage: ewangelia czy kobita, hä? ;) margot, bagatelka,cassandra, duza mi (porosla ?),BlingBling, Squirley (majatek za pieroga!), Jade, Jay (no i za kielbase ;)), GNU 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotkaa
Pozdrowienia z Teheranu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotkaa
Dodam ze pasjami jezdze na jednogarbnym wielbladzie az mu garb wylysial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotkaa
Podszywacze na topicu:) Standard:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotkaa - witaj 🖐️ no i podszywacz Cie wytropil :D CO tam porabiasz? No i rozpoczal nam sie nastepny wdzieczny temat - Polacy za granica - milionerzy ... olaaboga. ... no, ale juz wszystko chyba sostalo powiedziane i wiadomo o co chodzi ... jeszcze od siebie moge dodac tak fajna anegdotke, ze nasza dowcipna rodzinka w Polsce juz nie mogla zdzierzyc tego, ze nie wysylamy im setek, czy moze wrecz tysiecy dolarow i sie na nas obrazili calkiem na amen. Wyrazem ichniej obrazy bylo np. odsylanie kartek swiatecznych bez uprzedniego nawet ich otworzenia (pewnie wczesniej zlustrowali, czy sa w nich pieniadze :D). Tak sie tez zlozylo czasowo, ze praktycznie z chwila obrazenia sie na nas chciwcow z Ameryki wymierzyli sobie sami sprawiedliwosc i praktycznie ukradli mojemu ojcu kilka tysiecy dolcow. Milo nie? A ja naiwna przez cale lata posylalam im jakies duperele, ciuszki nie ciuszki, myslac ze sie beda cieszyc (wtedy tez w Polsce jeszcze bylo gorzej), a oni pewnie caly czas ino knuli zemste. I sie tak zemscili, ze przynajmniej juz nie musze mejego cennego czasu jadac do polski marnowac na odwiedzanie ich :D Zreszta ta cala historia byla tak osobliwa, ze ksiazke moznaby spisac :D I slyszalam z ust wielu wspolemigrantow rownie ucieszne historie o polskich krewniakach ... Oj ... Tak, mniemanie Polakow (zreszta nie tylko), ze na zachodzie to jest raj. Jeszcze w normalnych panstwach o troche socjalistycznych zapedach (Eoropa zach., czy Kanada) to owszem, da sie zyc nawet jak z pracy nie ma kokosow, ale np. w USA jak cie nie stac na oplacanie ubezpieczenia zdrowotnego (niektore zaklady pracy to zapewniaja, ale przy rosnacym bezrobociu firmy nie musza miedzy soba konkurowac swiadczeniami socjalnymi, wiec jest to coraz zadszy ewenement)?. Sama nie mam ubezpieczenia, mimo, ze mam dwie prace i fakt, ze jestem zdrowa jak kon, od 17 lat nie bylam u lekarza z zadnym przeziebieniem czy grypa, lecz jakby sie cos stalo, to chyba by mnie musieli w szpitalu usmiercic. Bo nawet nie posiadam nic, co by mi mogli zabrac jako zaplate za leczenie :D Niektorzy ludzie w ten sposob traca domy, samochody, takie humanitarny gest od panstwa ... Nie mowiac, ze dzieci od 16 roku zycia pracuja. Niektore z wyboru, inne z koniecznosci. Ale jest to regula, moze ew. troche pozniej zaczynaja. Moj brat dla przykladu mial 15, ja 18. Nie zebysmy przymierali z glodu, ale wyzywic 4-osobowa rodzine + oplaty za studia + rozne zwykle ludzkie przyjemnosci, jak np. wyjazdy do Polski bylyby niemozliwe z 2 bardzo skromnych pensji moich rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka moi drodzy! Co tam u Was dobrego slychac? widze ze dyskusja na temat zamoznego zycia za granica rozgorzala na dobre! he he! Bagatelka, lekko wstrzasajaca jest Twoja opowiesc o rodzinie i jej poczynaniach... w glowie sie nie miesci! Ja sie czasem zastanawiam, czy to oby ja przypadkiem nie mam tu duzo gorszych warunkow zawodowych niz w Polsce! Jak patrze na moich znajomych w kraju, to mam wrazenie, ze stoje w miejscu! Oni wszyscy kupuja mieszkania, dzialki domy, radza sobie calkiem niezle, zakladaja rodziny i spedzaja ferie zimowe w Alpach... wiadomo, ze jeszcze nie wielka czesc spoleczenstwa moze sobie na tan standart pozwolic, ale pojawia sie coraz wiecej mlodych ludzi tak zyjacych... mimo tego wiele osob, slyszac, ze mieszkam w niemczech, lypie na mnie dziwnym wzrokiem i mam wrazenie, ze jeszcze chwila, a wyciagnal lapki po gotowe... ehhh. Dobrze, ze mamy tutjaj chociaz podstawowe zabezpieczenie socjalne! Choc z tym tez coraz gorzej! Najlepiej miec ubezpieczenie prywatne a nie panstwowe, stopa wymaganych rocznych zarobkow, by miec panstwowe ubezpieczenie, rosnie z roku na rok. W mediach trabia o koniecznosci dodatkowych zabezpieczen na starosc i ja np. zdecydowalam sie zapobiegliwie na rozne miedzynarodowe ubezpieczalnie... Ponadto sa nowe projekty, by rodziny bezdzietne obarczyc dodatkowymi oplatami i zmuszac do nieodplatnej opieki nad obcymi dziecmi... Powiedzcie, czy nie jest chore to wszystko? Radze sobie jak moge, ale nie jest wyborowo! chyba nigdy w zyciu nie bede mogla sobie pozwolic tu na kupno mieszkania, nie mowiac juz o domu...chyba ze lotto sie do mnie usmiechnie :-) Dzisiaj nawiazalam spontanicznie kontakt z bylym kolega z pracy, ktory teraz pracuje w konkurencyjnej firmie z zapytaniem czy nie umowil by sie ze mna na kawe, bo mysle o zmmianach w zyciu zawodowym, etc... myslalam, ze nie bedzie mnie po 5-ciu latach pamietal, ale jakze! Pamieta! Mailujemy juz caly dzien! chyba w ciagu calego pol roku siedzenie w jednym biurze nie dowiedzialam sie o nim tyle ile teraz z tych kilku krotkch maili... fajny koles, zawsze go lubilam. Przystojniaczek taki, ze hej! zawsze sie zastanawialysmy z kolezanka ile babek by sie teraz z nami chcialo zamienic... :-) umowimy sie na kawusie, moze mi cos zawodowo doradzi (prywatnie mnie i tak nie interesuje, nie moj typ i do tego jestem ciagle taaaaka zakochanaaaa!) no to na razie zegnam! Papapapa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to nie wiem
po co sie tak męczycie w tej ameryce :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego sie tak meczymy w tej meryce i kilku innych, bo wiekszosc chyba z nas tu obecnych nie wyjechala z kraju w celach zarobkowych, tylko innych, ale moze to juz zbyt abstrakcyjnyc koncept ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kochani, juz sie spakowalam :) w koncu :) hehe jeszcze dzis pracuje ( od 2.30 pm do 9 pm) nie chce mi sie isc do pracy... teraz siedze prawie non stop na weathernetwork.com i sprawdzam pogode na najblizsze 48 godzin... nie chce zeby lot byl odwolany np, z powodu pogody .. :( ja juz chce byc w Polsce :P Naneczka i Maremarie - do zobaczyska po Swietach w takim razie :-) dobra lece posprzatac dom zeby tato mojego meza sie nie przerazil - bedzie nam domku pilnowal :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. co do diabla z tymi pomaranczakami?? nudzi im sie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Jade pomaranczki szukaja zaczepki, nie wiem po co mecza sie czytajac te nasze wypociny i narzekania ... Potem zjawiaja sie jak przesladowcze widma, kiedys jedno takie przyczepilo sie i uragalo Spatzkowi z Niemiec przez dluzszy czas, wczesniej (choc na mniejsza skale) ktos sie chcial pozaczepiac z haneczka z Wiednia :P Pare podszywow bylo, ale w tym przynajmniej czasem mozna znalezc doze humoru, a nie tylko bezinteresowana niechec i zlosliwosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam troche wolnego i... nie wiem co ze soba zrobic, posprzatalam wszystko wczoraj, nawet poogrodkowalam, dzisiaj skonczylam czytac ksiazki, ktore czekaly na to abym je doczytala od niepamietnych czasow i... nie iwem co dalej;-)) oooo juz wiem, zaraz jade do swojej uczennicy, ktora tydzien temu urodzila synka. Jade obfotografowac ten 8 cud swiata. No to problem z glowy, jeszcze zeby tylko ktos mi zabral te pestki z dyni, jak tak dalej pojdzie, to sie zamienie w dynie;-)) pozdrowienia dla wszystkich wszystkim podrozujacym zycze udanych lotow;-) suchych nawierzchni drog i milego czasu z rodzinka. mi pozostanei postawic zurek z kartonu na stole, swoja droga ciekawe jak smakuje;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszce Wam nie pisalam, ze u nas spadl snieg.... w sobote bylo ponad 20 stopni, siedzielismy caly dzien w sloncu na tarasie u przyjaciol, spiekalismy sie na raczki a tu dzisiaj snieg... Na moim autku bylo dobre 20 cm. tego bialego \"szczescia\". Wrocilam di Fitness Club i ciagle jest mi ciezko sie zmobilizowac.,.. Zastanawiam sie czy upiec dzisiaj mazurka, albo moze pomalowac jajka? Pomaluje jajka, O! Bedzie swiatecznie! No i sie tez zapakuje - wzorem Jade... A tak po za tym jak juz pisalam jestem ciagle zaswiergolona! Moze zblizajaca sie wiosna wzmaga te uczucia? Od poltora roku zakochana jak wariatka! Fajnie! W zeszlym tygodniu sie ciut klocilismy - co nam sie nadzwyczaj rzadko zdarza i Michi wzial sobie wszystko bardzo do serca! Fajnie widziec taki feedback! Mielismy sliczny weekend i obejzelismy sobie (razem z moja polska kolezanka Natalia i jej Michaelem) doskonaly film: \"Inside men\" POLECAM! rez. Spike lee, graja Denzel Washington i Judy Foster - doskonaly rezyser, doskonala obsada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczaku: a ja sie tak mecze w tej Ameryce, bo wole sie tu meczyc niz meczyc sie tak samo w Polsce!! zawsze chcialam wyjechac, bo mi sie nie podobal obowiazkowy styl zycia w Polsce, nastawienie ludzi i wlasnie tacy zazdrosni i chciwi ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - \"obowiazkowy styl zycia\" - idealnie to ujelas! Ja co prawda z tego powodu nie wyjechalam, ale na pewno jest to powod, dla ktorego bardzo wahalabym sie z powrotem. Mam kilkoro znajomych Polakow, ktorzy mecza sie w Ameryce, bo w Polsce byli by nikim innym jak starymi pannami i pedalami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny pomarańczak
he he he to właśnie wasza postawa jest taka typowa :p mieszkam za granica ale narzekam narzekam narzekam. bylam kilka razy w kanadzie, spotkalam tam polakow mieszkajacych od wielu lat. Oni bardzo narzekaja na kanade, ze to nie tak, tamto nie tak,mowia tez, ze znajomi w stanach tez narzekaja... ogolnie im sie niby nie podoba. Pisze "niby", bo na moja propozycje, aby moze wrocili do tej swojej ukochanej polski, spogladali na mnie ze zduemieniem i zgorszeniem.... do Polski? nieeeeee...... :p A ty Bagatelka widze zmieniłaś front. Jeszcze kilka stron temu przeczytalam, jaki jad wylalas na jakas babkę.... Wylazl z ciebie prostak, co? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ja, kolejny pomaranczku, zmienilam front? I jaki jad wylalam? Jezeli chodzi Ci o slawetny moment jak napisalam ze ktos jest debilem? Bo jesli tak, juz to wczesniej wyjasnilam, ale moge jeszcze raz: ta babka cos tam przeczytala, cos tam sobie dospiewala, i raptem wpadla tu z wielka pretenska ze ja i inne osoby bronimy kosciola katolickiego i nalatujemy na protestancki, przy czym ani jedno ani drugie nie mialo miejsca i osoba, ktora nie doroznia pojec do TEGO stopnia bywa w moim jezyku, predzej humorystycznym niz jadowitym, debilem :P Osoba, ktora twierdzi, ze jest protestantka, a nie odroznia takich podstawowych pojec jak kosciol protestancki jako instytucja tej samej rangi, co np. kosciol katolicki, czy prawoslawny, od amerykanskiej religijnosci kupowanej w sklepach i na osiedlowych straganach. A oprocz tego, koloejny pomaranczku, najwyrazniej brakuje Ci wlasnych problemow, skoro zajmujesz sie podgladactwem, mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny pomarańczak
Bagatelka - zapomniałaś już ze forum jest publiczne? Podglądactwo byłoby, gdybym chciała podejrzec przez lornetke jak wchodzisz pod prysznic, na co jednak nie mam zupełnej ochoty :p :p :p Co do tej babki, to z tego co pamiętam, nie była jakaś debilka i terminy rozróżniała. Piszesz tak, bo chcesz usprawiedliwic swój chamski atak. poza tym wygladalo, ze sie dogadaliscie. a tu twoim zdaniem - nie. falszywa jestes i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie przyjemniej byloby poogladac jakies amerykanskie telenowele lub filmy drugiej kategorri, ktorymi zawalona jest polska telewizja??? Niz czytac tu wypociny jakis watpliwej jakosci polaczkow za granica?I ja nokomu nie zabraniam podgladac, wiadomo, ze jak ktos tu cos pisze to nie sa zadne sekrety, tylko zastanawialam sie, jak masz w tym cel. Z tego co widac, to chesz sobie publicznie i anonimowo pouzywac, wiec dawaj ile wlezie jezeli ma Ci to przyniesc ulge. I czytaj albo nie czytaj, ale jak juz chcesz dyskutowac o czyms, co bylo wczesniej napisane, to zwracaj uwage na szczegoly. Bo jak na razie to sobie dywagujesz na zasadzie \"z tego co pamietam\"... zreszta to jest domena wystepujacych tu osoatnio pomaranczowych podgladaczy, ktorzy nie maja zamieru wniesc nic do dyskusji, tylko wydaja jakies strasznie powierzchowne opinie. Np te ostanie posty o tym, jak to niby narzekamy wiec czemu nie wrocimy do Polski ... przeciez to jest nonsens! Takie powierzchowne osady i bzdury moze pisac tylko ktos, komu zupelnie obce sa niuanse i zlozonosci ludzkiej egzystencji. I my sie z naszym narzekaniem do was nie pchamy, ale skoro macie mylne opinie, to chcemy pewne rzeczy wyjasnic. A terminow i niuansow tematu nie rozrozniala ani tamta osoba, ani najwyrazniej ty, przy czym nadal obstaje i nie widze w tym falszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie przyjemniej byloby poogladac jakies amerykanskie telenowele lub filmy drugiej kategorri, ktorymi zawalona jest polska telewizja??? Niz czytac tu wypociny jakis watpliwej jakosci polaczkow za granica?I ja nokomu nie zabraniam podgladac, wiadomo, ze jak ktos tu cos pisze to nie sa zadne sekrety, tylko zastanawialam sie, jak masz w tym cel. Z tego co widac, to chesz sobie publicznie i anonimowo pouzywac, wiec dawaj ile wlezie jezeli ma Ci to przyniesc ulge. I czytaj albo nie czytaj, ale jak juz chcesz dyskutowac o czyms, co bylo wczesniej napisane, to zwracaj uwage na szczegoly. Bo jak na razie to sobie dywagujesz na zasadzie \"z tego co pamietam\"... zreszta to jest domena wystepujacych tu osoatnio pomaranczowych podgladaczy, ktorzy nie maja zamieru wniesc nic do dyskusji, tylko wydaja jakies strasznie powierzchowne opinie. Np te ostanie posty o tym, jak to niby narzekamy wiec czemu nie wrocimy do Polski ... przeciez to jest nonsens! Takie powierzchowne osady i bzdury moze pisac tylko ktos, komu zupelnie obce sa niuanse i zlozonosci ludzkiej egzystencji. I my sie z naszym narzekaniem do was nie pchamy, ale skoro macie mylne opinie, to chcemy pewne rzeczy wyjasnic. A terminow i niuansow tematu nie rozrozniala ani tamta osoba, ani najwyrazniej ty, przy czym nadal obstaje i nie widze w tym falszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny pomaranczaku: ja narzekam do mojego meza jak jestem zmeczona. Nigdy do mamy w Polsce, bo nie mam na co! A cala dyskusja o tym, z ciezko sie zyje za granica byla o tym (jakbys przeczytal to bys wiedzial) ze bycie za granica nie jest od razu gwarantem fortuny!!! a tak ZAWSZE mysla krewni pozostajacy w Polsce. Wole srednie zycie w Stanach niz srednie zycie w Polsce!!! Ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny pomarańczak
Wchodzę na forum, bo dużo czasu mieszkałam za granicą (Kanadę tylko odwiedziałam) i niedługo znów wyjeżdzam. To powód mojego, jak się wyraziłaś, "podglądactwa". Piszesz też: "A terminow i niuansow tematu nie rozrozniala ani tamta osoba, ani najwyrazniej ty, przy czym nadal obstaje i nie widze w tym falszu." No widzisz Bagatelka, tylko ty masz tak skomplikowaną duszę i zawiłe pełne niuansów życie wewnętrzne. My, szaraczki, a raczej pomarańczaki, tego nie rozumiemy i nie jesteśmy w stanie tych terminów i niuansów pojąć. Tylko, ze z niektórych postów, które Ci się "wypsnęły", wyłania się raczej obraz osoby, która najlepiej opisuje slogan: "klasyczny przerost formy nad treścią", niestety. Smutne to, zadufana w sobie rodaczko o manierach furmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalam liste ksiazek dla siostry zeby znowu mi nie kupila tej co juz mam i przy okazji ja tu zostawie C.Bushnell - 4 blondynki M. Szwaja - Zapiski stanu powaznego L. Palmer - Czas na milosc J.Sigaloff - Imie i nazwisko zastrzezone M. Senate - Randki w ciemno I. Matuszkiewicz - Gry nie tylko milosne W.Markham - Nie calkiem do pary L.Curnyn - Polowanie na meza T. Parson - Mezczyzna i chlopiec C.Naylor - W pogoni za Alice K.Harter - Masz nowa wi@domosc L.Jewell - Trzydziestka na karku S.Kinsella - Swiat marzen zakupoholiczki N.Hornby - Wiernosc w stereo l.Jewell - Impreza u Ralpha N.Kraus - Niania w Nowym Jorku U mnie snieg juz na szczescie nie pada,ale wciaz jest zimno. Chyba dzisiaj sobie kupie kozaczki,kowbojki,juz na przyszly rok,chociaz jak tak dalej sie utrzyma zimno to je i w tym sezonie jeszce zaloze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bling bling - wow, dzieki za liste, co poleccasz szczegolnie? bo jade juto do Polski i bede sie \"zaopatrzac\"... kowbojki powiadasz - super decyzja! Sama nie posiadam ( bo mam juz za duzo kozakow) ale baaardzo mi sie podobaja... kolejny pomaranczku- naturalnie mamy to wolnosc slowa i mysli, ale nie czepiaj sie, bo ja nie widze w wypowiedziach naszej Bagatelki ani tonu wyzszosci ani zadufania... uwazaj, co piszesz pozwalajac sobie na okreslenia \"klasyczny przerost formy nad treścią\", nie wiem jakim cudem nie znajac osoby mozesz sobie pozwalac na tego typu okreslenia!? naturalnie jak najbardziej mozesz z nami polemizowac na forum, poza tym nie mamy tu wylacznosci na Polakow ZA GRANICA, ale wypada sie zarejestrowac i wystepowac pod czarnym nickiem, a nie inflagranti wlaczac sie wyrywkowo w nasze dyskusje i uzurpowac prawo do bezpodstawnej krytyki. Tym bardziej, jezeli nie potrafisz odroznic humorystycznego sarkazmu czy ironii to bardzo mi przykro i posluze sie tu Twoja wypowiedzia: \"Smutne to\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×