Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie?*

Polecane posty

no Kochani jestem juz w Polsce :) jeju - ale czadowo tutaj znowu być !!! lot miałam okay ale oblsuga wLOcie jest absolutnie do D*** tak wiec nastepnym razem wybiorę Lufthanse :P jest super znów uslyszeć polski język, poogladąć polską stację (i nawet pisać z polską czcionką hehe). teraz walczę jeszcze ze zmianą czasu ale jest już o wiele lepiej :P nic lece :P trzymajcie się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlingBling> nie wszyscy kochana, nie wszyscy;-) i jeszcze pewnei dluugo mi nie bedzie dane... neistety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosze osoby mieszkajace w Dublinie o podanie adresu w ktorym kosciele mozna poswiecic swieconke. Mam problem ze znalezieniem takiego Kosciola. Prosze o odpowiedz jak najszybciej,dziekuje ,pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie nie moge jeszcze spotakc z rodzinka. dopiero w zimie. a dzis, boshe... ale pogoda!!! jay czy to nie jest raj? dzis bylo chyba kolo 30 stopni C. Idac do spozywczego olsnilo mnie i uswiadomilam sobie, ze tp pogoda jak w Polsce po koniec CZERWCA!! i to z tego co pamietam, tez rzadko tak ladnie bywa. Cud mior i sloneczko. Zadziwilam dzis sama siebie bo wypralam wszystkie firanki, zaslonki, obrusy, wypucowalam dom i upieklam dwa placki. I jeszcze z T wykosilismy chwasty w odgrodku (chwasty bo trawy nie mamy...) wycielismy pare krzakow i wyzamiatalismy podjazd. Ale produktywny dzien!! A jutro swiecenie koszyczkow i juz Wielkanoc!! Super. Szkoda,ze ja nie moge sie zobaczyc z moimi w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> jasne, ze raj;-) jak mi w tym raju za goraco, to uciekam nad ocean poczytac ksiazke. Dzisiaj koloruje jajka i pieke ostatnie ciasto, zrobilam koszyczek, ale neistety nie mam go gdzie poswiecic;-( szkoda troche, ale wplywu na to nei mam.. Moje pomidory maja zolte kwiatki, amarylisy sa gotowe do kwitniecia, zaraz wywiesze kolibrowy karmnik i bede sie czaic z aparatem;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.. Zycze wszystkim zdrowych i pogodnych Swiat Wielkanocnych.. i mokrego Smigusa-dyngusa... abyscie Swieta spedzili w milej, rodzinnej atmosferze, a jesli z dala od najblizszych to wsrod przyjaciol i osob zyczliwych.. Swiateczne usciski dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam wszystkim:) Zycze Wszystkim Wesolych Swiat:) Zazdroscze Wszystkim ktorzy sa teraz w Polsce-ja planuje leciec nastepnym razem przed swietami Bozego Narodzenia albo troche wczesniej jezeli sie uda. Btw-znalazlam w koncu prace i zarabiam kase na bilet:) Pracuje w sklepie z ciuchami-jak na razie dopiero tydzien ale jest super:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green smile
esolych Swiat ,smacznego jajeczka mokrego dyngusa i zdrowka. pogoda na florydzie piekna wiec bedzie w poniedzialek duzo wody hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Moniks z Dublina
nie wiem, w ktorym kosciele mozna poswiecic.. (zreszta juz po ptokach..) ale na przyszlosc - pppyttaj znajomych Irlandorow o kosciol misji polskiej - kolezanka mowila mi, ze w Dublinie sa polscy Dominikanie.. sorki, ze nie moglam pomoc wczesniej..wiesz co, zapytam kolezanki mailem, gdzie jest ten polski kosciol i dam ci tu na topiku znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Moniks z Dublina
Parafia St. Saviour's, Dominican Church, Na skrzyzowaniu Dorset Str i Bolton Str email: dominikanie@eircom.net www.dublin.dominikanie.pl tel: 01 889 76 13 (18) o.Marek Grubka o. Marcin Lisak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darlin
kto mieska we francji a dokladnie na lazurowym wybrzezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach... ale bym sobie zjadla paczusia.... tak mnie natchnal mail powyzszej osoby... Ale od dzis jestem na 1 fazie. Amberek, gdze jestes?? Potzrebuje wsparcia!! South Beachowy topik nam zlikwidowali!!! Dzis wyslalam mojego meza do pracy z wielkim talerzem z plackami. Zawsze sie tak pozbywam nadmiaru slodyczy. Jego koledzy wpracy jak odkurzacze wchlaniaja wszystko w ciagu godzinki...hehe... A ja dzis cottage cheese i salata z kurczakiem... wow! wlasnie mamy oberwanie chmury. Niesamowicie to wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - mi by sie przydalo oberwanie chmury w celu umycia samochodu po zimie, bo sie jakos nie moge wybrac do myjni i ciagle licze na duzy deszcz :D Co do 1 fazy, to ja Cie moge wesprzec, ale tylko teoretycznie ;) sama BARDZO bym chciala tez ja rozpoczac, a przynajmniej ze 2 tygdnie nie jesc zadnych chlebow, makaronow i kartofli ... ale ja jestem uzalezniona od kanapek na 2 sniadania 😭. A P&P juz mam zamowione z Netflixa, wiec jak tylko obejrze Kubusia Puchatak lub Wallace i Gromit, bedzie P&P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podruznik40
Timra - Szwecja :-] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
czesc wszystkim. :D jestem tu nowy, ale moj tato sie tu zadomowil juz daaawno hehehe takie male pytanko, bywa tu ktos z Holandii Hiszpanii lub Meksyku tudzież innego kraju ameryki łacińskiej? bo nei wiem ile musze na bilet nazbierać :D bueheh nie no na razie tak sie smieje ale kto wie kiedy mi sie zachce gdzies pojechac. wiec jesli jest ktos z tych krajow to tak w skrocie, jak sie mieszka gdzieśtam..? pozdrawiam kinek PS. pewnie to gdzies juz bylo ale przewertowac 600stron topicu to nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka: dzieki za wsparcie moralne. poszlo mi nawet niezle tym razem. znaczy sie pierwszy dzien. moze dlatego, ze mam teraz motywacje. troche sobie za bardzo popuscilam i moje zgubione funciaki zaczynaja szybciutko wracac. tylko sie prosze nie stukac tu w glowki! wiem, ze nie mam nadwagi, ale wole byc z lekka under niz troszke over jezeli chodzi o wage. Wole miec ten maly zapas na wypas...hehe... dzis drugi dzionek. Jak na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> na diecie?? Ty?? no do grobu ze wstydu mnei wpedzisz;-) ja chodze obolala dzisiaj, czuje kazdy miesien, wrocilam do pilates.. wracam dzis do pracy po tygodniowej labie, nie wiem jak ja wytrzymam te 10 godzin, pewnei telefonow do wykonania sie tyle nazbieralo, ze pol dnia nad nimi spedze, ech... milego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kinek! o ile si enie myle syn slynnego kokusia? 🖐️ witaj. kurcze... nie mam pojecia o biletach do Meksyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kati75
Czesc! Jestem tu nowa i szukam bratniej duszy w Wiedniu: mam 30 lat i jestem w 6 m-cu ciazy. Od osmiu lat mieszkam w Wiedniu niestety bylam tak zajeta praca i mezem ze nie mialam czasu na znajomosci bedzie mi milo jesli ktos sie do mnie odezwie. Oczywiscie chetnie popisze z calym swiatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm chyba jzu moge napisac tak..... Witamy nowe twarze O prosze i ktos tu sie odchudza, no ja tez siedze na topikach odchudzam sie i sie nie odchudzam, jem malo waga rosnie nie wiem co jest grane Ale w koncu slonce do mnie przyszlo ludzie w Big Brotherze opaleni ,az im tego zazdroszzce bo ja przez to malowanie mieszkania nawet nie mialam czasu na male solarium i od ostatniego pobytu tam zbladlam niesamowicie Witam pana ze Szwecji Kolezanke w Wiedniu mam na jednym topicu ,ale teraz rzadko bywa bo zapracowana Na pewno ktos sie znajdzie do nawiazania znajomosci Lece pod prysznic Buzki i kolorowych snow a co poniektorym milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinek
tak Squirley :D hehe wyczailas mnie :D dobra troche zamotalem przedtem, nei chodzi mi o bilety itp tylko jak sie zyje tu i tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinek: nie bylam nigdy w Meksyku, ale z opowiadan ludzi ktorzy tam byli, badz mieszkali w poblizu, oraz patrzac na tysiace ludzi uciekajacych stamtad do Stanikow wnioskuje, ze zycie w Meksyku wcale takie kolorowe nie jest. Ja bym sie na pewno nie skusila... Widziales film Traffic z Benicio DelToro? Dosc wiernie oddaje sytuacje korupcji w Meksyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jay: i jak tam miesnie? Wracaja do normy? wiesz, ze najlepszy sposob na bol miesni to wieczorem masywna dawka wit C i B komplex i sen. A nastepnego dnia znow na sporty. Klin Klinem!! (czytal kots kiedys Chmielewska?...) Tylko nie rezygnuj!! Sport jest STRASZNIE wazny. Bez tego miesnie zanikaja i kosci robia sie cienkie i slabe. A u mnie leje od samego rana. Oberwanie chmury... Fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley> odpuscilam sobie sport wczoraj w zwiazku z wariacjami zoladkowymi, juz nawet nei zwracalam uwagi na bolace miesnie, bo bolacy zoladek skutecznie pozbawil mnie mozliwosci myslenia hehe Babka z ktora pracuje czula sie tak zle, ze ja odeslalam do domu, ja niestety musialam zostac na stanowisku;-) i meczyc ludzi swoja lamana hiszpanszczyzna hehe Dzisiaj czuje sie o niebo lepiej, wiec sie wieczorem pomecze.. odnosnie kosci i ochrony przed osteoporoza, to moje drogie panie teraz trzeba cwiczyc duzo pozna 20-30 tak, aby sie biodra nie lamaly na starosc U mnie jeszcze nie leje, ale jakosc tak pochmurnawo, zastanawiam sie czy wkladac klapki czy kryte buty.. Pozdrowienia dla wszystkich i milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej slonca, ja na chwilke tylko, powiedziec, ze zyje Nie mam czasu ostatnio pisac, maz ma wolne (ferie wiosenne), wiec wykorzystuje go w ogrodku do kopania dziur na kwaitki. poza tym duzo jezdzimy, cobym nabrala wprawy przed examinem (choc benzyna $3 za galon nie sprzyja temu jezdzeniu, zarowno z celem konkretnym, jak i bez celu...). tesciowei musieli starego grocery-gettera, ktorym jezdzilam, na zlomowisko oddac, bo naprawa przekroczylaby wartosc auta i kupili nowe auto, tzn uzywanne oczywiscie. a to nowe auto ma tak glupio, ze gaz jest bardzo czuly, a hamulec nie bardzo.. wiec sie przyzwyczajam do jezdzenia tym dziwadlem. Staniki zgadnijcie, jakie to auto........................................................................Dokladnie! Saturn.. do d... zreszta, jak wszytskie amerykanskie auta.. no ale na czyms examin musze zdac.. Wczoraj bylam na obowiazkowym 5-ciogodzinnym kursie \'defensive driving\'.. bez tego nie mozna do praktycznego examinu podejsc.. myslelam, ze flaki wypruje... alew generalnie facet byl bardzo zabawny, wiec nie zasnelam. Choc troche mnie wkurzyl na poczatku, bo robil sobie ze mnie jaja.. glupie komentarze w stylu, \'a pani pewnie nie wie, jak inaczej nazwac \'following too closely\'.. itp.. ale go pare razy zagielam, to sie ode mnie odczepil.. Oczywiscie ja i jedna pani bylysmy najsrtarsze.. same malolaty, 16, 17lat..a ta kobita trafila na kurs bo odebrali jej prawo jazdy (w ciagu 18miesiecy nazbierala 11 punktow karnych - a na to wystarcza 4 mandaty za przekroczenie predkosci o od 1 do 10mil od dozwolonej.. w ciagu 1,5 roku!).. w NY zasada jest taka, ze jak Ci odbiora prawko, jestes na zawiasach CO NAJMNIEJ 6 mies - nie mozesz autem jezdzic -, a potem trzeba caly proces starania sie o prawo jazdy zaczac od pocztku - examin teoretyczny, learner permit (to co ja mam), trzeba znow odbebnic ten kurs i jeszcze raz przystapic do examinu praktycznego.. aha, a jak sie czlowiek ubiega o pozwolenie na mozliwosc ubiegania sie o learner permit po odebraniu prawka, wlasciwa instytucja moze odmowic ile razy im sie podoba.. Kobita mowila, ze od odebrania prawka czekala 1,5 roku, zeby moc znow dostac learner permit i zaczac caly proces zdobywania prawka od poczatku.. czujecie? No, mialo byc krotko, a wyszlo dlugo.. W kazdym razie, zyje jakos.. rozgladalismy sie za domami ostatnio. chcemy postawic cos na naszych 3 a.. zamiast tego trailara, w ktorym obecnie mieszkamy.. masakra. double-wides z rama na piwnice i wszytsikimi oplatami jakies 100tys.. nikt nam kredytu na taka kase nie da.. a przeprowadzic sie tez za bardzo nie mozemy, bo kupienie domu w mkescie bedzie jeszcze drozsze....fakt, ze np w Corning, jakies 15min jazdy od nas (pewnie macie w domu Staqniki talerze czy kubki Corning..oni tez wynalezli swiatlowod).. w kazdym razie domy w tym miasteczku kosztuja od 30-70tys, generalnie do zdobycia, ale podatki szkolne i gruntowe to 5-10tys rocznie.. rozboj w bialy dzien, normalnie.... wiec ogolnie jestem podlamana.. bo w tym naszym trailerze nie ma nawet pokoju na baby... a do sypialni lozeczko sie nie zmiesci.. nie mowiac juz o innych problemach, jak brak miejsca na pralke(ciuchy pierzemy u tesciow..), brak studni glebinowej (mamy tylko gruntowa, w pazdzierniku nam wyschla, na szczescie sasiad podlaczyl nam waz i ja napelnil) itp.... i wracajac do tematu z poprzedniej strony, jak widac w Stanach nie zyje sie tak cudownie... ech... mam nadzijeje, ze swieta spedziliscie milo.. bo ja nie bardzo.. Ja zrobilam salatke warzywna, wiecie, ta z majonezem.. nikomu z rodziny meza nie smakowala. myslalam, ze sie pochlastam.. do tej pory ja jem, bo tak duzo zrobilam.. rosol, ktory moj malzonek uwielbia, tez nie bardzo rodzina polubila.. no dzizas, czy cos naturalnego co nie jest frytkami i burgerami naprawde smakuje jak szit?.... bo takie odnosze wrazenie.. wiec kolejna zalamka... dobra.. juz nie bede psioczyc.. za 5 tyg bede w domu... odreaguje przez 2 miesiace i bede sie nasycac smakiem mielonego, bigosu, rosolu, kielbasy i polskiego chleba.. a kij tym amerykanom w oko...:) sciskam was poswiatecznie:) wasza GNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..chianalea..
hehe....ja jestem z północy Włoch (Piemonty) Saluti a tutti!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×