Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 oli_22

parkiet czy panele?

Polecane posty

Go艣膰 Oli ja po艂o偶y艂am w domu
dechy d艂ugie na ca艂e pomieszczenie i szerokie na 9 cm (pierwotnie mia艂 by膰 jesion, ale ze wzgl臋du na to, 偶e jest to dom to kupi艂am zdecydowa艂am si臋 na ta艅sze drewno - sosn臋) i polakierowa艂am na bia艂o (na wz贸r pod艂ug skandynawskich). W miejscach przej艣ciowych mi臋dzy jedn膮 stref膮 dzienn膮, a drug膮, oraz w miejscach gdzie znajduj膮 si臋 drzwi, po艂o偶y艂am po jednej desce r贸wnoleg艂ej, kt贸ra pe艂ni funkcj臋 podzia艂ow膮. Ca艂o艣膰 wygl膮da naprawd臋 super - szczeg贸lnie w zestawieniu ze skandynawskimi meblami i akcesoriami (Ikea, Bo, Duka, Jysk). Dom jest bardzo oryginalny, jak na t臋 szeroko艣膰 geograficzn膮 :) i znajomi m贸wi膮, 偶e po przekroczeniu jego progu czuj膮 si臋 jakby byli na p贸艂nocy a nie w Polsce. :P No ale, taki by艂 m贸j zamys艂 jako pomys艂odawcy ca艂ego projektu. :D Deski s膮 niepor贸wnywalnie ta艅sze od paneli i parkietu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 I przyjemnie si臋 chodzi po
takim prawdziwym drewnie (deskach albo parkiecie) ni偶 panelach. St膮panie po drewnie jest ciche, aprzej艣cie po panelach wygl膮da tak, jakby kto艣 chodzi艂 po plastiku, odg艂os jest dziwny, nienaturalny, s艂ycha膰 g艂o艣ne stukanie przy ka偶dym kroku.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 s艂ycha膰 zw艂aszcza jak si臋
mieszka pod kim艣 kto ma panele. Masakra... :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nigdy paneli
choc moje sa trwale ale kurz co 2 dni takie klebki :O zle sie czysci raczej zmywa podloge nie polecam :O nigdy w zyciu paneli

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
parkiet mi si臋 fatalnie kojarzy - z bur膮 d臋bow膮 klepk膮, skrzypi膮c膮 i wy艣wiechtan膮 obrzydlistwo chocia偶 wiem, 偶e pewnie s膮 艂adne, nowoczesne parkiety, ale nie, dzi臋ki to ju偶 wola艂abym dechy, jakby by艂o mnie sta膰 od wiosny mam panele, na razie sprawuj膮 sie bez zarzutu, niechwalebnej firmy classen dzieci brak, ps贸w te偶, dwa koty, trzech u偶ytkownik贸w gatunku ludzkiego :) pozyjemy, zobaczymy, na razie jestem zadowolona

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja wybra艂abym panele, bo s膮 bardziej praktyczne i o wiele trwalszy ni偶 parkiet. Wed艂ug mnie g艂贸wna wada parkietu polega na tym , 偶e szybko si臋 "starzeje", a poza tym pod wp艂ywem ciep艂a w parkiecie mog膮 pojawi膰 si臋 szczeliny.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 JolantaSamanta
JAK PODLOGA TO TYLKO DREWNIANA,呕ADNE PANELE TYPU 30Z艁 ZA 1M.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cube
parkiet jest o wiele dro偶szy, ale na pewno bardziej trwa艂y, no i d艂u偶ej Ci pos艂u偶y, poza tym lepiej wygl膮da..a panele maj膮 to do siebie, 偶e je偶eli wyleje si臋 na nie jaki艣 p艂yn to od razu odchodz膮 od pod艂ogi, tak偶e jako艣ciowo s膮 o wiele s艂absze

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do Scerbusa
A czy wiesz, 偶e pod wp艂ywem wilgoci panele si臋 ca艂kowicie rozchodz膮? Uwa偶aj na du偶膮 ekspozycj臋 na wod臋. Ja mia艂am w kuchni (chybi tam gdzie cz臋sto si臋 chlapie) i by艂o strasznie! Szczeg贸lnie w okolicy zlew-zmywarka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do Scerbusa
A czy wiesz, 偶e pod wp艂ywem wilgoci panele si臋 ca艂kowicie rozchodz膮? Uwa偶aj na du偶膮 ekspozycj臋 na wod臋. Ja mia艂am w kuchni (czyli tam gdzie cz臋sto si臋 chlapie) i by艂o strasznie! Szczeg贸lnie w okolicy zlew-zmywarka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 to zale偶y
Ja mia艂am panele, teraz mam parkiet. Wygl膮d parkietu niepor贸wnywalnie lepszy. Zdecydowanie wol臋 natur臋 od plastikowych paneli, na kt贸rych zbieraj膮 si臋 koty. Pod艂oga stuka, jak si臋 po niej chodzi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
drewno tak samo nie lubi wody, akurat tu to nie ma r贸偶nicy poza tym kto w kuchni daje panele/drewno? trzeba my艣lec troch臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
scerbus Cyt" pod wp艂ywem ciep艂a w parkiecie mog膮 pojawi膰 si臋 szczeliny"...pod panelami r贸wnie偶. Cyt" o wiele trwalszy ni偶 parkiet" ...w cz臋stych trakcjach komunikacyjnych, parkiet "wygrywa "z panelami i to ..... do艣膰 z du偶膮 przewag膮 (si艂a obci膮偶enia na 1cm2) pomijam 艣cieralno艣膰 (parkiet te偶 mo偶na zabezpieczy膰). Ps. widzia艂a艣 kiedy艣 panela w szko艂ach?.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ewcia Cyt"kto w kuchni daje ......drewno? trzeba my艣lec troch臋. ....tak, to prawda, trzeba my艣le膰, a wi臋c je zabezpieczy膰 ....jest taka mo偶liwo艣膰 dzisiaj .... i przepi臋knie wygl膮da taka pod艂oga ...... uwierz :).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kilka...
Mia艂am zar贸wno parkiet, jak i panele. Zreszt膮 por贸wnywa艂am b臋d膮c r贸wnie偶 u znajomych. Po pierwsze to bzdury piszecie, 偶e na panelach szybciej zbiera si臋 kurz ni偶 na parkiecie - dok艂adnie tak samo (pedantka??, kt贸ra sprz膮ta co 1,5 tygodnia to najlepszy przyk艂ad ale raczej brudasa). Po drugie - panele stukaj膮 jak s膮 藕le po艂o偶one, zbyt du偶e r贸偶nice poziom贸w, itd. Po trzecie - jak chcesz po艂o偶y膰 panele w kuchni to tylko specjalnie do takich pomieszcze艅 przystosowane i wtedy nie ma znaczenia czy s膮 obok zlewu czy zmywarki. Gdyby po艂o偶y膰 w tych miejscach parkiet to zrobi膮 si臋 czarne, nieestetyczne plamy, tak samo obok kaloryfer贸w. Po czwarte - parkiet szybciej si臋 rysuje, panele s膮 bardziej odporne. Spr贸buj przejecha膰 czym艣 ostrym po lakierowanej desce i panelu sam zobaczysz r贸偶nice. Podumowuj膮c - ja wybieram panele. Poza powy偶szym dla mnie 艂adniej i nowoczesniej wygl膮daj膮, maj膮 ciekawsze wzornictwo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do autorki....
W kuchni to ja mam kafelki a nie panele. Panele w pokoju ledwo zdaj膮 egzamin swego "bytu", a co dopiero w kuchni. Co prawda panele s膮 艂atwe w utrzymaniu czysto艣ci, a niestety maj膮 te偶 swoje wady i nie s膮 odporne na zarysowania, wgniecenia (jak co艣 spadnie ci臋偶szego to koniec, zostaje pami膮tka), na wilgo膰, na wylan膮 wod臋 (trzeba od razu wyciera膰, bo potem mo偶e by膰 za p贸藕no), pozostaj膮 czasem prze藕roczyste 艣lady st贸p pomimo umycia, nie mo偶na kupi膰 艣rodk贸w piel臋gnacyjnych do nab艂yszczania, s膮 matowe.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ewa tam gdzie mieszkam
wszyscy daj膮 panele albo dechy na pod艂og臋 kuchenn膮, a nawet 艂azienkow膮 i tarasow膮. Do Polski ten trend przyjdzie za jakie艣 4-6 lat mo偶e. Szkop贸艂 w tym, 偶e do tych pomieszcze艅 s膮 specjalne wodoodporne panele lub dechy impregnowane tzw. "okr臋towe". Nie wszystkich na to sta膰, a ka偶dy chce by膰 trendy, wi臋c k艂ad膮 zwyk艂e i taki efekt w艂a艣nie. Ja sama ich nie po艂o偶y艂am, bo akurat kupi艂a gotowe, ca艂kowicie wyko艅czone mieszkanie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kilka... Cyt" parkiet szybciej si臋 rysuje, panele s膮 bardziej odporne", ale...parkiet jest do renowacji a panele do wymiany, czasami spory fragment, zale偶y jak s膮 po艂o偶one. A tak generalnie, to zale偶y kogo co chce cieszy膰....czy oczy , czy ...."co艣 g艂臋biej".

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kilka.. nie zgodz臋 si臋 z tob膮
w dw贸ch punktach: raz, 偶e nie wa偶ne jak dobrze po艂o偶ysz panele one i tak b臋d膮 stuka膰, ponadto b臋d膮 twarde i nieprzyjemnie ch艂odne w kontakcie z bos膮 stop膮, podczas gdy parkiet jest mi臋kszy, cieplejszy i cichszy, dwa - to nie prawda, 偶e panele 艣cieraj膮 si臋 i rysuj膮 mniej ni偶 parkiet... bzdura, poza tym parkiet mo偶esz wycyklinowa膰 razy dwa, a panele to ju偶 tylko zerwa膰 i k艂a艣膰 nowe. Trzy - nadprogramowo - na ciemnych panelach (jak wenge i pochodne) wida膰 "koty" z kurzu jak na 偶adnej innej pod艂odze. Cztery - uwierz, 偶e ciemna jode艂ka francuska z naturalnego drewna bije najelegantsze panele na g艂ow臋 pod wzgl臋dem elegancji i nowoczesnego wygl膮du. ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kilka...
Ka偶da podloga ma swoje zalety i wady i poszukuj膮cy musi sam dokona膰 wyboru. Ja przedstawi艂am swoje do艣wiadczenia z tymi dwoma produkami. Meen... czego艣 g艂臋biej szukam w ludziach, wystr贸j mieszkania ma by膰 przyjemno艣ci膮 dla oczu :) No c贸偶, ja bym jode艂ki nawet francuskiej w 偶yciu nie po艂o偶y艂a, nie m贸j styl, osobi艣cie ceni臋 sobie prostot臋 i minimalizm. Ale to kwestia gustu a na ten temat podobno si臋 nie dyskutuje ;) Na wszyskich ciemnych rzeczach (pod艂ogi, meble, itd) bardziej zna膰 kurz, ale taka ju偶 ich wada. Jeszcze jedno - ja nie chc臋 mie膰 takiej samej pod艂ogi przez kolejne kilkadziesi膮t lat.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 majster74
parkiet czy panele? zale偶y od uzytkowania pomieszczenia. W sypialni 艣mia艂o mozna po艂o偶y膰 pod艂og臋 drewnian膮. W salonie, przedpokoju czy kuchii zdecydowanie lepiej sprawdzi si臋 dobrej klasy (AC5) pod艂oga laminowana http://www.meister.com.pl/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mateo12341234
Witam. Nasza firma specjalizuje si臋 w zakresie sprzeda偶y pod艂贸g drewnianych oraz w 艣wiadczeniu kompleksowych us艂ug parkieciarskich najwy偶szej jako艣ci, 艂膮cznie z zaopatrzeniem w niezb臋dne materia艂y. Polecamy nasz膮 fachow膮 obs艂ug臋 oraz niskie ceny! Kontakt e-mail: biuro@parkiety-przyczka.pl, lub tel.603 673 777, lub osobi艣cie Warszawa,Bielany ul.Podczaszy艅skiego 1/3 Z powa偶aniem Mateusz Przyczka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czy kto艣 z Was si臋 orientuje ile kosztuje odnowienie parkietu ? (艁贸d藕)Klepki si臋 nie ruszaj膮, tylko jest stary i ma szczeliny, i jaki lakier jest najlepszy i tani:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Lorka6
Ja zdecydowanie polecam panele. S膮 naj艂adniejsze wizualnie, a przy tym najpraktyczniejsze. Stosunek ceny do jako艣ci, co najwa偶niejsze, wypada bardzo pozytywnie. Prezentuj膮 si臋 o wiele bardziej elegancko ni偶 parkiet, a przy tym nie s膮 tak drogie jak pod艂ogi czysto drewniane. 艁atwo si臋 je czy艣ci, s膮 trwa艂e i wygodne. Co do producenta, to mog臋 z czystym sumieniem poleci膰 firm臋 Alloc i jej produkty. Ja jestem z tych paneli bardzo zadowolona. Naprawd臋 s膮 wysokiej jako艣ci, a firma sprawdzona wcze艣niej tak偶e przez znajomych i rzeczywi艣cie solidna. Ceny nie s膮 wyg贸rowane w stosunku do jako艣ci. Panele porz膮dnie trzymaj膮 si臋 naprawd臋 przez lata. Mnie przekona艂a te偶 do偶ywotnia gwarancja w przypadku teren贸w prywatnych. Szeroki wyb贸r oferty, wi臋c my艣l臋, 偶e znajdziesz tam co艣 odpowiedniego dla siebie. Fajn膮 spraw膮 jest te偶 to, 偶e firma oferuje r贸wnie偶 monta偶 nowoczesnymi metodami. Ja skorzysta艂am i si臋 nie zawiod艂am, polecam wi臋c.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Milencia43
majster74 zgadzam si臋. Najwygodniejsze i najpraktyczniejsze s膮 pod艂ogi laminowane. Ja mam i jestem zadowolona. Trzymaj膮 si臋 艣wietnie, 艂atwo si臋 je czy艣ci. Estetycznie wygl膮daj膮. I ceny s膮 te偶 rozs膮dne. Parkiet moim zdaniem po prostu nie wygl膮da tak 艂adnie i estetycznie. Ja na przyk艂ad mam panele laminowane Alloc, o takie dok艂adnie jak na zdj臋ciu: http://www.alloc.pl/pl/original_informacje.php i jestem bardzo zadowolona.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Isuzu
Kobieto? Ale co ty opowiadasz? Jak parkiet nie wygl膮da 艂adnie i estetycznie? Panele laminowane lepiej? No bez przesady. Fakt, w niekt贸rych wn臋trzach takie panele bardziej pasuj膮 i to jest te偶 kwestia gustu, ka偶dy k艂adzie co lubi, ale nie mo偶na m贸wi膰, 偶e parkiet wygl膮da gorzej, bo jednak co drewno to drewno. 呕adne panele nie dor贸wnuj膮 mu ani jako艣ci膮, wytrzyma艂o艣ci膮 zw艂aszcza na odkszta艂cenia ani wygl膮dem. Ostatnio coraz modniejsze s膮 drewna egzotyczne I rzeczywi艣cie te egzotyki s膮 艣liczne. Akurat tak si臋 sk艂ada, 偶e moja siostra ma i bardzo sobie chwali. Jest taka fajna linia Pacific Line bardzo eleganckie parkiety i 艣wietne, wyselekcjonowane drewno. W艂a艣nie to ma siostra i jest bardzo zadowolona. Warto si臋 zapozna膰 na pewno. No i ceny teraz wcale nie s膮 a偶 tak wysokie je艣li chodzi o egzotyczne drewna. Zreszt膮 lepiej dro偶sza pod艂oga ale wy偶szej jako艣ci ni偶 takie oszcz臋dzanie, co w efekcie i tak nie jest oszcz臋dzaniem, bo si臋 niszczy i trzeba wymienia膰 ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hmmm, te偶 mia艂am ten dylemat jak remontowa艂am pi臋tro. Zostawili艣my parkiet - ma ju偶 ze 40 lat, jest wyciklinowany i pomalowany, pi臋kna mozaika z r贸偶nego drewna (nie taki standardowy wz贸r 'w jode艂k臋' jak w blokach) - i nie 偶a艂uj臋. Pod艂oga ma na pewno sw贸j styl, a i czy艣ci si臋 艂atwo:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 KlaudynaL
Ej, no ale chyba nie ka偶dego sta膰 na najlepsz膮 pod艂og臋, prawda? Na jakie艣 egzotyczne parkiety. Jak kto艣 na to nie ma to co ma zrobi膰? Wzi膮膰 si臋 poci膮膰 t臋p膮 偶yletk膮? No lito艣ci. Nie przesadzajcie. Ok, mo偶e ekonomiczniej, ale nie ka偶dy ma, a jak nie ma to nie wyczaruje. Panele nie musz膮 wcale by膰 gorsze jako艣ciowo, nietrwa艂e i g艂o艣ne przecie偶, je艣li s膮 dobrej firmy i solidnej roboty (najlepsze niemieckie), a nie marketowe z promocji. A ceny s膮 ni偶sze jednak. Zawsze to mo偶na jako艣 wypo艣rodkowa膰, znale藕膰 cen臋 odpowiedni膮 do jako艣ci, niewyg贸rowan膮. Ja na przyk艂ad mam panele i jestm zadowolona. Wygodne, praktyczne s膮 i wygl膮daj膮 bardzo 艂adnie, elegancko. Z firmy Sensa, naprawd臋 porz膮dne i maj膮 ciekawe wzory. Du偶y wyb贸r w katalogu, d艂uga gwarancja. Jak na razie nic mi si臋 nie nadyma, nie ob艂azi, zero problem贸w, wi臋c my艣l臋, 偶e to nie wszytkie panele s膮 do bani tylko jak kto艣 nie umie wybra膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hyfl
parkiet wygl膮da staromodnie, to juz lepsze deski panele s膮 tanie i 艂atwe w montarzu jak si臋znnudz膮/zniszcz膮 to 艂atwo je wymieni膰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×